Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2012 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Zobacz, z jakich ofert małych autobusów wybiera ZTM

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 14 A A

Iveco Kapena 65C Urby, Autosan M09LE Sancity i Sor BN 8,5. Takimi autobusami klasy mini możemy jeździć po Lublinie. Zarząd Transportu Miejskiego zamierza kupić 20 nowych pojazdów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ich zakup ZTM przeznaczył 12 mln 792 tys. zł. Dziś otworzył koperty z ofertami. – Wpłynęły trzy – informuje Jakub Kozak z lubelskiego ZTM.

Pierwszą złożyła firma Lider Trading Sp. z o.o. Za dostarczenie 20 autobusów Iveco Kapena 65C Urby spółka chce 11 mln 436 tys. 48 zł.

Druga oferta wpłynęła do konsorcjum firm Autosan S.A. i Autobox Sp. z o.o. – 13 mln 424 tys. 220 zł za 20 pojazdów Autosan M09LE Sancity.

Trzecią ofertę złożyła firma Sor Poland Sp. z o.o. Za 20 autobusów Sor BN 8,5 cena wynosi 14 mln 506 tys. 620 zł.
– Teraz komisja przetargowa sprawdzi zgodność złożonych ofert z wymogami formalnymi – zapowiada Kozak. – Potem czas na ocenę konkursową, przy czym w punktacji będzie liczyć się nie tylko zaproponowana kwota, ale też np. liczba miejsc dla pasażerów, umiejscowienie silnika czy rodzaj skrzyni biegów.

Najlepsza oferta może zostać wybrana nawet w przyszłym tygodniu. Gdyby to się udało, dostawa autobusów jest zaplanowana na wrzesień – w dwóch transzach, ale w ciągu jednego miesiąca.

To już drugie podejście ZTM do zakupu małych autobusów dla Lublina. Poprzedni przetarg został unieważniony.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 2 kwietnia 2012 o 21:16
0
[color="#0000FF"][size="2"]Jechałem takim krótkim autosanem. O dziwo jest wygodny i zwrotny. Nawet się zdziwiłem.
Iveco to badziewie. Skrzypi, trzeszczą plastiki. Co gorsze jest awaryjny. zapytajcie mechaników z MPK.
Z krótkich autobusów najbardziej podoba mi się Solaris. Jechałem takim w Ostrołęce. Szkoda, że nie złożył oferty.[/size][/color]
Avatar
ja / 2 kwietnia 2012 o 21:00
0
do mario 92 sądząc po twoim wieku to masz błędne informacje bo zosteło ich może 5 łącznie z tymi do kasacji
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2012 o 17:42
0
Jest takie mądre powiedzenie: od Iveca to z daleka.
Avatar
Marian / 2 kwietnia 2012 o 17:19
0
[quote name='ja' timestamp='1333372284' post='617267']
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
[/quote]
Pseudofachowiec to pierwszy z ciebie. A co to ma do rzeczy? Znasz się na zamówieniach publicznych? To oczywiście pytanie retoryczne bo widać, że nie. Niby jak to mialoby wyglądać? ZTM pyta MPK czy im kapeny pasują, uzyskuje odpowiedź, że nie (jakby nie wiedzieli, że to chłam) i gdy wpływa oferta z Kapeny, wrzucają ją do niszczarki i mówią producentowi "Sory MPK nie chce waszych autobusów". Chłopcze, to nie zakup cukierków w sklepiku szkolnym. Wybaczam ci tą nie wiedzę bo z zakupami masz do czynienia jedynie w sklepiku gimnazjalnym.
[quote name='ja' timestamp='1333372284' post='617267']
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
[/quote]
Pseudofachowiec to pierwszy z ciebie. A co to ma do rzeczy? Znasz się na zamówieniach publicznych? To oczywiście pytanie retoryczne bo widać, że nie. Niby jak to mialoby wyglądać? ZTM pyta MPK czy im kapeny pasują, uzyskuje odpowiedź,... rozwiń
Avatar
mario92 / 2 kwietnia 2012 o 17:19
0
do ja - no nie są na 10 kupionych 8 ciągle jest w MPK przy czym 2 są odstawione do kasacji a kolejnych kilka polegnie w tym roku zresztą po dostawach nowych (właśnie z tego przetargu) znikną wszystkie co nie zmienia faktu iż to straszne badziewie co się sypie po 3-4 latach do tego szkaradne a i tak poza tym one w tym roku dopiero dobiją do 9 lat a z innej strony 10-12 lat to powinien być wiek kiedy autobusy są wycofywane to że u nas Ikarusy i Jelcze tyle jeździły to nie normalność a patologia...
Avatar
AAA / 2 kwietnia 2012 o 16:05
0
Jak się nie znacie to nie pieprzcie głupot. Kapen Urby to miejski autobus klasy mini.
Avatar
ja / 2 kwietnia 2012 o 15:11
0
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
Avatar
llubellak@op.pl / 2 kwietnia 2012 o 13:33
0
[quote name='.' timestamp='1333359258' post='617205']
Jakieś kosmiczne ceny, nie ma nic tańszego ,trwalszego i prostszego?
[/quote]

hehe dobre. a jaka powinna być cena nowego autobusu? dobrze ktoś tu zauważył, to ma być autobus a nie samochód osobowy czy rower! ile Ty byś chciał zapłacić za porządny autobus? niższe ceny i to znacznie to może od Chińczyków tyle że jakością one nie grzeszą
Avatar
juniormax / 2 kwietnia 2012 o 13:07
0
SOLARIS się wycofał ... szkoda:(
Avatar
Jurek / 2 kwietnia 2012 o 12:46
0
Do dziennikarzy DW.
Co za tragiczny monataz zdjec. Odbicie lustrzane "niebieskiego" - ladnie to wyglada wszytsko, tylko prosze nie zapominac o liczbie bocznej busa i nr. rejestracyjnym, ktore jakby na to nie patrzec nie sa "naturalne" na zdjeciu i ciezko sie czyta
Wstyd Panie/Pani "grafik".
Pozdrawiam,
Avatar
pasażer / 2 kwietnia 2012 o 21:16
0
[color="#0000FF"][size="2"]Jechałem takim krótkim autosanem. O dziwo jest wygodny i zwrotny. Nawet się zdziwiłem.
Iveco to badziewie. Skrzypi, trzeszczą plastiki. Co gorsze jest awaryjny. zapytajcie mechaników z MPK.
Z krótkich autobusów najbardziej podoba mi się Solaris. Jechałem takim w Ostrołęce. Szkoda, że nie złożył oferty.[/size][/color]
Avatar
ja / 2 kwietnia 2012 o 21:00
0
do mario 92 sądząc po twoim wieku to masz błędne informacje bo zosteło ich może 5 łącznie z tymi do kasacji
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2012 o 17:42
0
Jest takie mądre powiedzenie: od Iveca to z daleka.
Avatar
Marian / 2 kwietnia 2012 o 17:19
0
[quote name='ja' timestamp='1333372284' post='617267']
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
[/quote]
Pseudofachowiec to pierwszy z ciebie. A co to ma do rzeczy? Znasz się na zamówieniach publicznych? To oczywiście pytanie retoryczne bo widać, że nie. Niby jak to mialoby wyglądać? ZTM pyta MPK czy im kapeny pasują, uzyskuje odpowiedź, że nie (jakby nie wiedzieli, że to chłam) i gdy wpływa oferta z Kapeny, wrzucają ją do niszczarki i mówią producentowi "Sory MPK nie chce waszych autobusów". Chłopcze, to nie zakup cukierków w sklepiku szkolnym. Wybaczam ci tą nie wiedzę bo z zakupami masz do czynienia jedynie w sklepiku gimnazjalnym.
[quote name='ja' timestamp='1333372284' post='617267']
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
[/quote]
Pseudofachowiec to pierwszy z ciebie. A co to ma do rzeczy? Znasz się na zamówieniach publicznych? To oczywiście pytanie retoryczne bo widać, że nie. Niby jak to mialoby wyglądać? ZTM pyta MPK czy im kapeny pasują, uzyskuje odpowiedź,... rozwiń
Avatar
mario92 / 2 kwietnia 2012 o 17:19
0
do ja - no nie są na 10 kupionych 8 ciągle jest w MPK przy czym 2 są odstawione do kasacji a kolejnych kilka polegnie w tym roku zresztą po dostawach nowych (właśnie z tego przetargu) znikną wszystkie co nie zmienia faktu iż to straszne badziewie co się sypie po 3-4 latach do tego szkaradne a i tak poza tym one w tym roku dopiero dobiją do 9 lat a z innej strony 10-12 lat to powinien być wiek kiedy autobusy są wycofywane to że u nas Ikarusy i Jelcze tyle jeździły to nie normalność a patologia...
Avatar
AAA / 2 kwietnia 2012 o 16:05
0
Jak się nie znacie to nie pieprzcie głupot. Kapen Urby to miejski autobus klasy mini.
Avatar
ja / 2 kwietnia 2012 o 15:11
0
dlaczego ci [pseudo fachowcy ] z ZTM-u nie zasięgną porady od uzytkowników tych pojazdów np. MPK czy innego tylko kupują badziewie byle taniej. Kapeny już są praktycznie wykasowane a miałyby dopiero 10 lat.
Avatar
llubellak@op.pl / 2 kwietnia 2012 o 13:33
0
[quote name='.' timestamp='1333359258' post='617205']
Jakieś kosmiczne ceny, nie ma nic tańszego ,trwalszego i prostszego?
[/quote]

hehe dobre. a jaka powinna być cena nowego autobusu? dobrze ktoś tu zauważył, to ma być autobus a nie samochód osobowy czy rower! ile Ty byś chciał zapłacić za porządny autobus? niższe ceny i to znacznie to może od Chińczyków tyle że jakością one nie grzeszą
Avatar
juniormax / 2 kwietnia 2012 o 13:07
0
SOLARIS się wycofał ... szkoda:(
Avatar
Jurek / 2 kwietnia 2012 o 12:46
0
Do dziennikarzy DW.
Co za tragiczny monataz zdjec. Odbicie lustrzane "niebieskiego" - ladnie to wyglada wszytsko, tylko prosze nie zapominac o liczbie bocznej busa i nr. rejestracyjnym, ktore jakby na to nie patrzec nie sa "naturalne" na zdjeciu i ciezko sie czyta
Wstyd Panie/Pani "grafik".
Pozdrawiam,
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!