Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2012 r.
12:52
Edytuj ten wpis

Zrobili samochód na wodór. W Lublinie! (zdjęcia, wideo)

0 17 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Zamiast spalin emituje parę wodną. Zamiast benzyny spala wodór. Którego litr – zamiast 6 zł – kosztuje 4 zł. Tak działa opel corsa, który wyjechał z pracowni lubelskich naukowców. Dziś odbył się jego pokaz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 10:57
0
[url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Bags[/url] producer might be an acknowledged mind through the design world. No design show is regarded being a sensation unless [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Handbags[/url] has launched its new assortment of luxury [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Outlet[/url]. out of your fairly start and up right up until now [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Shoes[/url] are actually broadly recognized using the very good best superior of leather-based goods and textile pieces. [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Gucci Men Shoes[/url] producer enjoys its world fame of amongst probably the most well-liked design producers throughout the world. [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-women-shoes-c-2.html"]Gucci Women Shoes[/url] product assortment is certainly large. as correctly since the [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-sunglasses-c-20.html"]Gucci Sunglasses[/url] because the valuable and classical [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-belts-c-1.html"]Gucci Belts[/url] sequence are very admired by individuals using the revolutionary layout and design and reputable quality.
As we know, [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-wallets-c-6.html"]Gucci Wallets[/url] are elegance, luxurious taste and practically suffocated the finest quality. They are of affordable worth and significant quality. Our [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Sneakers[/url] about the web store offers a amount of best superior Gucci hobos for you. in the occasion you actually wish to individual just one to the classical collection, just shop on our reduced value [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-watches-c-7.html"]Gucci Watches[/url] store and buy the design [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Mens Gucci[/url] for you.
There are numerous incredible locations about the web to shop using the affordable [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Cheap Gucci[/url]. this might be certainly a incredible stage primarily due to the fact it allows one to establish all with the selections that you just merely have provided available for you preceding for you make the selection of which [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Sale[/url]that you just merely might be purchasing. even though you are looking for just about any marvelous [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Gucci For Men[/url] that is trendy in inclusion to relaxing and helpful then you certainly certainly must glance no even extra then [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-clothing-c-11.html"]Gucci Clothing[/url].
[url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Bags[/url] producer might be an acknowledged mind through the design world. No design show is regarded being a sensation unless [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Handbags[/url] has launched its new assortment of luxury [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Outlet[/url]. out of your fairly start and up right up until now [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Shoes[/url] are actually ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2012 o 14:09
0
Był to wielki wysiłek intelektualny: przetłumaczyć z angielskiego 30-letni opis i "wynalazek" gotowy. Butle, reduktory, panele, itp są ogólnie dostępne. Nic nie trzeba robic samemu, wystarczy zmontować. Ile kosztują Politechnikę te zabawy pseudonaukowców?
Avatar
parowoz / 16 maja 2012 o 09:44
0
kolejny wynalazek za ktory koncerny paliwowe zaplaca grube pieniadze, schowia gleboko w tajnych archiwach i beda kasowac za benzyne 10 albo i lepiej zlociszy
Avatar
AK / 16 maja 2012 o 08:43
0
Kolejny geniusz w Lublinie! Profesor Dobiesław N. robi już benzynę z Nałęczowianki. Że też rektor pozwala na ośmieszanie Politechniki przez takich "naukowców".
Avatar
Janusz / 16 maja 2012 o 08:22
0
4 zł to nawet było by fajnie ale pytanie czy to jest cena po opodatkowaniu wodoru jako paliwa?? pewnie nie a więc po opodatkowaniu będzie gdzieś 8 zł a to już troszkie dużo:))
Avatar
bogu / 16 maja 2012 o 07:12
0
Śmieszne
Avatar
Wodorowiec / 16 maja 2012 o 07:07
0
Jaki poziom polskiej nauki takie "wynalazki", takie samochody skonstruowano już dawno temu, widać że są na wodór sprężony z butli, dzisiaj się pracuje na technologi trysku ciekłego wodoru do komory spalania, tak jak klasycznego paliwa, wiec brawo!! Polacy odkryliśmy koło ponownie!!! Teraz parę pytań technicznych, jaką pojemność ma ta bateria niedużych butli w bagażniku ? pewnie znikomą każda taka butla zawiera gaz o ciśnieniu do 30Mpa i drodzy czytelnicy jest ciężka i niestety porównując do LPG niebezpieczna, a niestety jest to znikoma ilość, pewnie nie przejechałby 100km, nawet z tak małym silnikiem :-(, jest to znany i nierozwiązywalny problem z magazynowaniem magazynowania wodoru, następne pytanie to jaką moc i dynamikę ma silnik? odpowiedz pewnie marną i słabą, niestety wodór jako paliwo gazowe ma małą wartość opałową, TAK małą!! w przeliczeniu na objętość, nie masę gdyż jak widać instalacja jest wyposażona coś w rodzaju mieszalnika, dlatego w artykule nie ma słowa o mocy silnika względem właściwego paliwa, cisza....., następnie spalanie stukowe!! to następną bolączka ,silniki spalinowe są zaprojektowane ścisłe pod ileś oktanowe paliwo a wodór tych oktanów ma niestety bardzo mało czyli spala się niesamowicie szybko co daje nam znikomy stopień sprężania, który to jest niezmienny, lub właśnie dodajemy ten magiczny płyn i brawo podwyższamy wartość oktanową paliwa, przypomnę ze lpg jest super bo ma oktanów 115!!!! i dlatego krzyczą o tajemniczej cieczy do opatentowania!!!, dzisiaj koncerny pracują nad przechowywaniem ciekłego wodoru w zbiornikach kriogenicznych co zwiększyłoby zasięg wielokrotnie oraz technologią trysku ciekłego wodoru co dałoby akceptowalne moce silnika, TO CO przedstawili nam "naukowcy" zostało już dano przebadane i wybudowane na 1000 sposobów, zauważcie że ani słowa o osiągach maszyny, zatem pytam o podstawowe parametry!!! ZASIĘG POJAZDU na INSTALACJI, masa i wymiary instalacji!! osiąganą moc silnika oraz dynamika i żywotność!!! oraz RZECZYWISTE KOSZTY ZAKUPU GAZU W BUTLACH obecnie oraz tego magicznego płynu ,...zapewniam że licząc to wyjdzie że zwykła benzyna jest 5 razy tańsza....cóż sztuka dla sztuki...
Jaki poziom polskiej nauki takie "wynalazki", takie samochody skonstruowano już dawno temu, widać że są na wodór sprężony z butli, dzisiaj się pracuje na technologi trysku ciekłego wodoru do komory spalania, tak jak klasycznego paliwa, wiec brawo!! Polacy odkryliśmy koło ponownie!!! Teraz parę pytań technicznych, jaką pojemność ma ta bateria niedużych butli w bagażniku ? pewnie znikomą każda taka butla zawiera gaz o ciśnieniu do 30Mpa i drodzy czytelnicy jest ciężka i niestety porównując do LPG niebezpieczna, a ... rozwiń
Avatar
inż / 15 maja 2012 o 22:08
0
Droga Redakcjo,
zrób wreszczcie porządek z niedouczonymi dziennikarzynami
bo ile razy można czytać, że baterie słoneczne to panele fotowoltaniczne, co jest kompletną bzdurą, bo to są panele fotowoltaiczne, i nauczcie się też wreszcie, że kolektor słoneczny a bateria słoneczna to nie jest to samo i nigdy nie było
inż z Polibudy
Avatar
to ja / 15 maja 2012 o 20:40
0
a ja od paru lat na oleju po frytkach wychodzi 1 zł za litr i idzie ino fruuuu
Avatar
p-erła / 15 maja 2012 o 14:55
0
[quote name='kamil k' timestamp='1337085420' post='630434']
chcesz być mądrzejszy od dwudziestu chłopów, którzy siedzą w temacie od wielu wielu lat i wiedzę czerpali od najlepszych na świecie?powodzenia.
[/quote] No to gratuluję, bo Mazda była pierwsza.Napisałem tylko że to odgrzewanie kotleta, może znów ktos wymyśli naz nowo Prawa Newtona, bo kolesie będą siedzieli kilka lat nad tym co już odkryto. Poza tym zanim napisze sie artykół i zrobi wywiad dobrze jest zaczęrpnąć troche informacji i zapytać właśnie czym Ci Panowie się wzorowali bo nie twierdze że musieli skopiować Mazdę, ale po co wymyślać cos co już wymyślono i nie weszło do codziennego użytku, mając wiekszy zasób finansowy?
[quote name='kamil k' timestamp='1337085420' post='630434']
chcesz być mądrzejszy od dwudziestu chłopów, którzy siedzą w temacie od wielu wielu lat i wiedzę czerpali od najlepszych na świecie?powodzenia.
[/quote] No to gratuluję, bo Mazda była pierwsza.Napisałem tylko że to odgrzewanie kotleta, może znów ktos wymyśli naz nowo Prawa Newtona, bo kolesie będą siedzieli kilka lat nad tym co już odkryto. Poza tym zanim napisze sie artykół i zrobi wywiad dobrze jest zaczęrpnąć troche informacji i zapytać właśnie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 10:57
0
[url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Bags[/url] producer might be an acknowledged mind through the design world. No design show is regarded being a sensation unless [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Handbags[/url] has launched its new assortment of luxury [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Outlet[/url]. out of your fairly start and up right up until now [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Shoes[/url] are actually broadly recognized using the very good best superior of leather-based goods and textile pieces. [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Gucci Men Shoes[/url] producer enjoys its world fame of amongst probably the most well-liked design producers throughout the world. [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-women-shoes-c-2.html"]Gucci Women Shoes[/url] product assortment is certainly large. as correctly since the [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-sunglasses-c-20.html"]Gucci Sunglasses[/url] because the valuable and classical [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-belts-c-1.html"]Gucci Belts[/url] sequence are very admired by individuals using the revolutionary layout and design and reputable quality.
As we know, [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-wallets-c-6.html"]Gucci Wallets[/url] are elegance, luxurious taste and practically suffocated the finest quality. They are of affordable worth and significant quality. Our [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Sneakers[/url] about the web store offers a amount of best superior Gucci hobos for you. in the occasion you actually wish to individual just one to the classical collection, just shop on our reduced value [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-watches-c-7.html"]Gucci Watches[/url] store and buy the design [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Mens Gucci[/url] for you.
There are numerous incredible locations about the web to shop using the affordable [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Cheap Gucci[/url]. this might be certainly a incredible stage primarily due to the fact it allows one to establish all with the selections that you just merely have provided available for you preceding for you make the selection of which [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Sale[/url]that you just merely might be purchasing. even though you are looking for just about any marvelous [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-men-shoes-c-3.html"]Gucci For Men[/url] that is trendy in inclusion to relaxing and helpful then you certainly certainly must glance no even extra then [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/gucci-clothing-c-11.html"]Gucci Clothing[/url].
[url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Bags[/url] producer might be an acknowledged mind through the design world. No design show is regarded being a sensation unless [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Handbags[/url] has launched its new assortment of luxury [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Outlet[/url]. out of your fairly start and up right up until now [url="http://www.guccihandbagsoutletuk.com/"]Gucci Shoes[/url] are actually ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2012 o 14:09
0
Był to wielki wysiłek intelektualny: przetłumaczyć z angielskiego 30-letni opis i "wynalazek" gotowy. Butle, reduktory, panele, itp są ogólnie dostępne. Nic nie trzeba robic samemu, wystarczy zmontować. Ile kosztują Politechnikę te zabawy pseudonaukowców?
Avatar
parowoz / 16 maja 2012 o 09:44
0
kolejny wynalazek za ktory koncerny paliwowe zaplaca grube pieniadze, schowia gleboko w tajnych archiwach i beda kasowac za benzyne 10 albo i lepiej zlociszy
Avatar
AK / 16 maja 2012 o 08:43
0
Kolejny geniusz w Lublinie! Profesor Dobiesław N. robi już benzynę z Nałęczowianki. Że też rektor pozwala na ośmieszanie Politechniki przez takich "naukowców".
Avatar
Janusz / 16 maja 2012 o 08:22
0
4 zł to nawet było by fajnie ale pytanie czy to jest cena po opodatkowaniu wodoru jako paliwa?? pewnie nie a więc po opodatkowaniu będzie gdzieś 8 zł a to już troszkie dużo:))
Avatar
bogu / 16 maja 2012 o 07:12
0
Śmieszne
Avatar
Wodorowiec / 16 maja 2012 o 07:07
0
Jaki poziom polskiej nauki takie "wynalazki", takie samochody skonstruowano już dawno temu, widać że są na wodór sprężony z butli, dzisiaj się pracuje na technologi trysku ciekłego wodoru do komory spalania, tak jak klasycznego paliwa, wiec brawo!! Polacy odkryliśmy koło ponownie!!! Teraz parę pytań technicznych, jaką pojemność ma ta bateria niedużych butli w bagażniku ? pewnie znikomą każda taka butla zawiera gaz o ciśnieniu do 30Mpa i drodzy czytelnicy jest ciężka i niestety porównując do LPG niebezpieczna, a niestety jest to znikoma ilość, pewnie nie przejechałby 100km, nawet z tak małym silnikiem :-(, jest to znany i nierozwiązywalny problem z magazynowaniem magazynowania wodoru, następne pytanie to jaką moc i dynamikę ma silnik? odpowiedz pewnie marną i słabą, niestety wodór jako paliwo gazowe ma małą wartość opałową, TAK małą!! w przeliczeniu na objętość, nie masę gdyż jak widać instalacja jest wyposażona coś w rodzaju mieszalnika, dlatego w artykule nie ma słowa o mocy silnika względem właściwego paliwa, cisza....., następnie spalanie stukowe!! to następną bolączka ,silniki spalinowe są zaprojektowane ścisłe pod ileś oktanowe paliwo a wodór tych oktanów ma niestety bardzo mało czyli spala się niesamowicie szybko co daje nam znikomy stopień sprężania, który to jest niezmienny, lub właśnie dodajemy ten magiczny płyn i brawo podwyższamy wartość oktanową paliwa, przypomnę ze lpg jest super bo ma oktanów 115!!!! i dlatego krzyczą o tajemniczej cieczy do opatentowania!!!, dzisiaj koncerny pracują nad przechowywaniem ciekłego wodoru w zbiornikach kriogenicznych co zwiększyłoby zasięg wielokrotnie oraz technologią trysku ciekłego wodoru co dałoby akceptowalne moce silnika, TO CO przedstawili nam "naukowcy" zostało już dano przebadane i wybudowane na 1000 sposobów, zauważcie że ani słowa o osiągach maszyny, zatem pytam o podstawowe parametry!!! ZASIĘG POJAZDU na INSTALACJI, masa i wymiary instalacji!! osiąganą moc silnika oraz dynamika i żywotność!!! oraz RZECZYWISTE KOSZTY ZAKUPU GAZU W BUTLACH obecnie oraz tego magicznego płynu ,...zapewniam że licząc to wyjdzie że zwykła benzyna jest 5 razy tańsza....cóż sztuka dla sztuki...
Jaki poziom polskiej nauki takie "wynalazki", takie samochody skonstruowano już dawno temu, widać że są na wodór sprężony z butli, dzisiaj się pracuje na technologi trysku ciekłego wodoru do komory spalania, tak jak klasycznego paliwa, wiec brawo!! Polacy odkryliśmy koło ponownie!!! Teraz parę pytań technicznych, jaką pojemność ma ta bateria niedużych butli w bagażniku ? pewnie znikomą każda taka butla zawiera gaz o ciśnieniu do 30Mpa i drodzy czytelnicy jest ciężka i niestety porównując do LPG niebezpieczna, a ... rozwiń
Avatar
inż / 15 maja 2012 o 22:08
0
Droga Redakcjo,
zrób wreszczcie porządek z niedouczonymi dziennikarzynami
bo ile razy można czytać, że baterie słoneczne to panele fotowoltaniczne, co jest kompletną bzdurą, bo to są panele fotowoltaiczne, i nauczcie się też wreszcie, że kolektor słoneczny a bateria słoneczna to nie jest to samo i nigdy nie było
inż z Polibudy
Avatar
to ja / 15 maja 2012 o 20:40
0
a ja od paru lat na oleju po frytkach wychodzi 1 zł za litr i idzie ino fruuuu
Avatar
p-erła / 15 maja 2012 o 14:55
0
[quote name='kamil k' timestamp='1337085420' post='630434']
chcesz być mądrzejszy od dwudziestu chłopów, którzy siedzą w temacie od wielu wielu lat i wiedzę czerpali od najlepszych na świecie?powodzenia.
[/quote] No to gratuluję, bo Mazda była pierwsza.Napisałem tylko że to odgrzewanie kotleta, może znów ktos wymyśli naz nowo Prawa Newtona, bo kolesie będą siedzieli kilka lat nad tym co już odkryto. Poza tym zanim napisze sie artykół i zrobi wywiad dobrze jest zaczęrpnąć troche informacji i zapytać właśnie czym Ci Panowie się wzorowali bo nie twierdze że musieli skopiować Mazdę, ale po co wymyślać cos co już wymyślono i nie weszło do codziennego użytku, mając wiekszy zasób finansowy?
[quote name='kamil k' timestamp='1337085420' post='630434']
chcesz być mądrzejszy od dwudziestu chłopów, którzy siedzą w temacie od wielu wielu lat i wiedzę czerpali od najlepszych na świecie?powodzenia.
[/quote] No to gratuluję, bo Mazda była pierwsza.Napisałem tylko że to odgrzewanie kotleta, może znów ktos wymyśli naz nowo Prawa Newtona, bo kolesie będą siedzieli kilka lat nad tym co już odkryto. Poza tym zanim napisze sie artykół i zrobi wywiad dobrze jest zaczęrpnąć troche informacji i zapytać właśnie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 1 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 1

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 1

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 22 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 23 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 2

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.