Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2014 r.
23:13
Edytuj ten wpis

Żuk pozostanie prezydentem Lublina. Wygrał w pierwszej turze

16 8 A A

59,5 proc. głosujących lublinian poparło Krzysztofa Żuka (PO) w wyborach prezydenta Lublina. To wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos na zlecenie TVP, Polsatu i TVN. Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Muszyński, kandydat PiS z wynikiem 30 proc. W najbliższym tygodniu Żuk ma przedstawić swoich zastępców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał nawet 5 proc. poparcia. Antoni Chrzonstowski (Nowa Prawica) ma 4,2 proc. głosów, Marian Kowalski (Ruch Narodowy) 3,7 proc., zaś Dorota Polz-Gruszka 2,6 proc.

Żuk uzyskał też najlepszy wynik spośród kandydatów na prezydentów dużych miast, w których Ipsos prowadził sondaż.

- To były bardzo ważne wybory dla miasta Lublin, bo w tych wyborach samorządowych tak naprawdę wyborcy decydują o wizji rozwoju naszego miasta. O tym, czy będziemy kontynuowali ten ambitny program inwestycyjny, czy też nie. Dlatego też nie tylko wybór prezydenta, ale i wybór Rady Miasta z tego punktu widzenia jest fundamentalną kwestią - mówił Krzysztof Żuk zaraz po tym, jak TVP podała sondażowe wyniki.

- Wierzę w to, że wyborcy chcą współodpowiadać za rozwój naszego miasta i dokonali takiego wyboru, w wyniku którego prezydent i rada będą mogli razem decydować o dynamicznym rozwoju Lublina tak jak do tej pory. Chciałbym podziękować wyborcom za oddanie głosów, to jest tylko prognoza, poczekajmy na wyniki, ale jeśli sprawdzi się to, że w pierwszej turze uzyskam mandat, to jest to potwierdzenie woli lublinian do kontynuowania tego programu, który realizowaliśmy z radnymi wspólnie przez cztery lata. I radnym tej kadencji, która się właśnie kończy chciałbym bardzo podziękować, bo to była wspólna praca.



- Cztery lata temu składając przysięgę lublinianom zobowiązałem się, że będę kierował miastem ponad podziałami politycznymi, że celem będzie dobro publiczne, a nie interesy partyjne. Mogę tylko potwierdzić, że dokładnie tak samo będzie w kolejnej kadencji. Będę robił wszystko, żeby porozumieć się wokół spraw ważnych dla naszego miasta.

Kiedy poznamy zastępców prezydenta? - Szybko - mówi w rozmowie z nami Krzysztof Żuk. - Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia.

• Jakieś nazwiska już można podać?

- Monika Lipińska. Co do pozostałych osób bardzo szybkie decyzje będą podejmowane. Jeśli nic się nie stanie, bo musimy mieć oficjalne stanowisko komisarza wyborczego, zarówno w kwestii powołania mojego jak i radnych, to w ciągu kilku dni ten skład będzie znany.

• Spodziewał się pan takiego wyniku?

- Prognozy, które myśmy robili mówiły o poparciu między 55 a 60 proc., więc można powiedzieć, że tak, natomiast to było uzależnione od frekwencji, a ta jest niska. Więc tym bardziej mam satysfakcję, bo z tego by wynikało, że spora część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości musiała na mnie głosować.

- Ten wynik, który jest na razie sondażem jeszcze, pokazuje, że ta ciężka praca, która za główny cel stawia sobie poprawienie warunków życia w Lublinie, przyniosła skutek - komentował wynik Włodzimierz Karpiński (PO), minister Skarbu Państwa obecny na wieczorze wyborczym organizowanym przez Platformę Obywatelską w hotelu Europa.

- Liczyłem na drugą turę - przyznał dziennikarzom Grzegorz Muszyński, kandydat PiS na prezydenta Lublina po ogłoszeniu sondażowych wyników na wieczorze wyborczym PiS w hotelu Lublinianka. - Ja budowałem rozpoznawalność z PiS-em przez 1,5 miesiąca gdybym budował przez pół roku, być może ta rozpoznawalność byłaby dużo lepiej funkcjonująca, ale ja budowałem ją od 1,5 miesiąca. Wydaje mi się, że tak udało się bardzo dobrze, ale niemniej jednak najprawdopodobniej niewystarczająco na to, żeby ta rozpoznawalność była na tym samym poziomie lub zbliżonym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ann / 17 listopada 2014 r. o 11:42
0

Moje gratulacje i życzę dalszej owocnej pracy.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 r. o 11:32
0

brawo Żuk! brawo Lublin!

Avatar
Pietrek / 17 listopada 2014 r. o 10:28
0

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Z tego co napisałeś wynika jedynie, że chciałbyś przeżreć to co w tym żłobie leży, wiec bardzo dobrze, że nie będziesz miał okazji.

Avatar
Radny / 17 listopada 2014 r. o 10:12
0

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 r. o 10:06
0

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Cóż, POzostało ci już tylko obrażanie pisowski frustracie :)

Avatar
olo / 17 listopada 2014 r. o 08:04
0

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Avatar
ziom / 17 listopada 2014 r. o 04:58
0

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucieczka od publicznych dyskusji (aroganckie wychodzenie ze studia w czasie debaty z innymi kandydatami to porażka bez usprawiedliwienia). Także argumenty przeciw Żukowi - bardzo celne - padały zbyt rzadko i zbyt późno, by trafiły do świadomości przeciętnego wyborcy, który nadal jest przekonany, że to Żukowi zawdzięcza obwodnicę, na stadionie potrzebne było nie mniej niż 16 lóż, a basen nie bez kozery nazywa się olimpijski...  Za 4 lata to już będzie inna śpiewka w wykonaniu Żuka, tymczasem 42% uczestnictwo znaczy, że wyborcy wciąż nie wierzą, iż głosując mogą odmienić zastaną rzeczywistość.

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucie... rozwiń

Avatar
NIEPOWIEM / 17 listopada 2014 r. o 03:43
0

Odpowiem dlaczego bedzie ciezko pozbyc sitwy PO.Przyklad Lublina.Moze i dobrze rzadzil, ale tym samym umacnia sitwe, chociaz byc mkoze rozni sie od tych "najwartosciowszych na gorze"Byc moze.I w tym problem, ze sitwa ma sie dobrze i pod dywanem bedzie wiecej brudow.

Avatar
Ann / 17 listopada 2014 r. o 11:42
0

Moje gratulacje i życzę dalszej owocnej pracy.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 r. o 11:32
0

brawo Żuk! brawo Lublin!

Avatar
Pietrek / 17 listopada 2014 r. o 10:28
0

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Z tego co napisałeś wynika jedynie, że chciałbyś przeżreć to co w tym żłobie leży, wiec bardzo dobrze, że nie będziesz miał okazji.

Avatar
Radny / 17 listopada 2014 r. o 10:12
0

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 r. o 10:06
0

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Cóż, POzostało ci już tylko obrażanie pisowski frustracie :)

Avatar
olo / 17 listopada 2014 r. o 08:04
0

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Avatar
ziom / 17 listopada 2014 r. o 04:58
0

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucieczka od publicznych dyskusji (aroganckie wychodzenie ze studia w czasie debaty z innymi kandydatami to porażka bez usprawiedliwienia). Także argumenty przeciw Żukowi - bardzo celne - padały zbyt rzadko i zbyt późno, by trafiły do świadomości przeciętnego wyborcy, który nadal jest przekonany, że to Żukowi zawdzięcza obwodnicę, na stadionie potrzebne było nie mniej niż 16 lóż, a basen nie bez kozery nazywa się olimpijski...  Za 4 lata to już będzie inna śpiewka w wykonaniu Żuka, tymczasem 42% uczestnictwo znaczy, że wyborcy wciąż nie wierzą, iż głosując mogą odmienić zastaną rzeczywistość.

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucie... rozwiń

Avatar
NIEPOWIEM / 17 listopada 2014 r. o 03:43
0

Odpowiem dlaczego bedzie ciezko pozbyc sitwy PO.Przyklad Lublina.Moze i dobrze rzadzil, ale tym samym umacnia sitwe, chociaz byc mkoze rozni sie od tych "najwartosciowszych na gorze"Byc moze.I w tym problem, ze sitwa ma sie dobrze i pod dywanem bedzie wiecej brudow.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.