Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Nowa Rada Miasta Lublin. Kto miał najwięcej głosów, jak głosowały dzielnice

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
53 6 A A

Wiadomo już, jakie poparcie zdobyli kandydaci do Rady Miasta Lublin. Najlepszy miał 4314 głosów, najsłabszy tylko 2. Z tych, którym się udało, największe poparcie ma Sylwester Tułajew, a najmniejsze Marcin Nowak. Sprawdziliśmy, kto przez 4 lata zyskał, a kto stracił poparcie. I ustaliliśmy, kto nie dostałby się do rady, gdyby liczyły się tylko zdobyte głosy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tułajew był faworytem tych wyborów. To kandydat Prawa i Sprawiedliwości z dzielnicy Czechów, który także cztery lata temu miał najwięcej zwolenników ze wszystkich kandydatów. Tułajew przez całą kadencję był w radzie zauważalny, z czego przez większość czasu stał na pozycji głównego krytyka prezydenta Krzysztofa Żuka.

Popularny, a nie wszedł

Największym przegranym jest za to Jan Gąbka, lewicowy kandydat z okręgu obejmującego osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, której jest prezesem. W niedzielnym głosowaniu uzyskał 1588 głosów, najwięcej z tych, którzy do Rady Miasta nie weszli.

Porażkę Gąbki najdobitniej obrazuje to, że aż 17 kandydatów, którzy weszli się do Rady Miasta uzyskało wynik gorszy, niż on. I gdyby nie skomplikowana metoda obliczania głosów, zapewne dostałby się do rady. Komitet, z którego startował, Lubelska Lewica Razem, przekroczył 5-procentowy próg uprawniający do uczestnictwa w podziale mandatów. Tyle że z obliczeń wyszło to, że lewica nie dostała ani jednego mandatu.

Na szarym końcu

W wynikach głosowania widać również to, że partie trafnie wybrały obsadę pierwszych miejsc na swoich listach kandydatów. Tylko w jednym przypadku zdarzyło się, że kandydat z dalszego miejsca zdobył więcej głosów, niż "jedynka”, przy czym nie był to komitet partyjny, ale stowarzyszenie Wspólny Lublin. Mowa o Marcinie Nowaku, który startując w okręgu śródmiejskim z drugiej pozycji zdołał wyprzedzić Zbigniewa Targońskiego. Ciekawostką w tej kategorii jest Piotr Breś, kandydat PiS w okręgu obejmującym LSM, któremu ostatnie miejsce na liście nie przeszkodziło w zdobyciu 1171 głosów, co na tej liście było trzecim wynikiem.

Ale wróćmy jeszcze do Nowaka. Choć zdobył mandat i będzie jednym z zaledwie trzech radnych Wspólnego Lublina, to jego sukces ma gorzki posmak. To właśnie on ma najniższe poparcie spośród wszystkich, którzy dostali się do rady, zebrał tylko 514 głosów. W poprzednich wyborach zdobył o ponad 300 głosów więcej. W kategorii "przybyło/ubyło” są jednak znacznie ciekawsze zjawiska. Największym sukcesem może się pochwalić Tomasz Pitucha, kandydat PiS, który uzyskał drugi wynik po Tułajewie.

Stracili, zyskali

Pitucha w radzie zasiądzie po raz drugi i choć w ostatniej kadencji głośno było o nim głównie za sprawą jego wystąpień przeciw kontrowersyjnym działaniom artystów, to w porównaniu z poprzednimi wyborami zyskał prawie 1500 zwolenników. Do tej rady wprowadziły go trzy tysiące wyborców. Niemal tak samo wzrosło w ciągu kadencji poparcie dla jego klubowego kolegi, Mieczysława Ryby. A także dla Mateusza Zaczyńskiego, który na sesjach praktycznie się nie odzywał. W niedzielnych wyborach Zaczyński był na LSM "jedynką”.

Prawie o tysiąc głosów mniej, niż w poprzednich wyborach zebrał Piotr Kowalczyk, lider Wspólnego Lublina i to pomimo bardzo zauważalnej kampanii na billboardach. Niewiele mniejszą stratę odnotowała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak z Platformy Obywatelskiej. To dwa najbardziej jaskrawe spośród nielicznych przypadków, gdy radny kończącej się kadencji zdobywa mniej głosów, niż cztery lata temu.

Rada najpopularniejszych

Liczba głosów to jednak nie wszystko. Oddając głos na kandydata głosuje się faktycznie na listę, na której się znajduje. Mocny lider daje szansę wejścia do rady kandydatom z niezbyt dużym poparciem.

Gdyby nie to, rada wyglądałaby nieco inaczej. W śródmiejskim okręgu zamiast Marcina Nowaka (Wspólny Lublin) do rady dostałby się Marcin Jakóbczyk z PiS, w okręgu "czechowskim” do rady nie wszedłby Ryszard Prus, ani Stanisław Brzozowski, których wywindował wysoki wynik Tułajewa, ale kandydatka PO, Ewa Stadnik (PO) i Jadwiga Mach (Wspólny Lublin). Na Felinie i Kalinie zamiast Bartosza Margula radnym zostałby Adam Osiński (Lubelska Lewica Razem). W takiej radzie PiS miałby 14 mandatów, PO 13, a Wspólny Lublin i Lubelska Lewica razem po dwóch radnych.

Na Czubach wolą PO

Porzućmy gdybania i spójrzmy jeszcze na to, jak rozłożyło się poparcie dla poszczególnych komitetów w różnych częściach miasta. Tylko w okręgu obejmującym Czuby i Węglin zwycięzcą nie jest PiS, ale PO z trzyprocentową przewagą. Natomiast w okręgu Felina i Kalinowszczyzny przewaga PiS wynosi blisko 12 proc. Jedynie w drugim okręgu (LSM) lewica wspięła się na trzecie miejsce, właśnie za sprawą Gąbki.

Nie ma czym się chwalić

Na koniec ranking tych, którzy uzyskali najmniej głosów. Pierwsze miejsce ma Janina Solowska, którą poparły tylko dwie osoby. Zwyciężczyni tego zestawienia była "dwójką” na liście zarejestrowanego tylko w jednym okręgu (Dziesiąta, Wrotków) Komitecie Wyborczym Wyborców Solowskiego. Z tej listy pochodzą też kolejni w naszym rankingu: Paweł Jarmuł (3 głosy) i Małgorzata Solowska (4 głosy). Następne miejsce z wynikiem 7 głosów zajmuje Grzegorz Rosły (Wspólny Lublin, Dziesiąta), a po 9 uzyskali Jacek Szkuć (Nowa Prawica, centrum) i Arleta Strug (Ruch Narodowy, Czechów), zaś do okrągłej dziesiątki dobił Mieczysław Trześniewski (lewica, Dziesiąta).

Frekwencja

Okręg I
Uprawnionych do głosowania: 43 187
Frekwencja: 36,05 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 7,64 proc.
Wyniesione karty: 6

Okręg II
Uprawnionych do głosowania: 41 710
Frekwencja: 45,03 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 6,84 proc.
Wyniesione karty: 2

Okręg III
Uprawnionych do głosowania: 42 518
Frekwencja: 44,36 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 6,25 proc.
Wyniesione karty: 18

Okręg IV
Uprawnionych do głosowania: 48 816
Frekwencja: 44,25 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 5,79 proc.
Wyniesione karty: 7

Okręg V
Uprawnionych do głosowania: 47 137
Frekwencja: 38,34 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 7,69 proc.
Wyniesione karty: 9

Okręg VI
Uprawnionych do głosowania: 47 599
Frekwencja: 38,52 proc.
Odsetek głosów nieważnych: 6,22 proc.
Wyniesione karty: 6

Tak głosowano w okręgach

Okręg I Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa
Prawo i Sprawiedliwość: 39,22 proc.
Platforma Obywatelska: 31,80 proc.
Wspólny Lublin: 15 proc.
Lubelska Lewica Razem: 6,66 proc.
Nowa Prawica: 4,38 proc.
Ruch Narodowy: 2,94 proc.

Okręg II Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią
Prawo i Sprawiedliwość: 38,89 proc.
Platforma Obywatelska: 32,16 proc.
Lubelska Lewica Razem: 11,92 proc.
Wspólny Lublin: 11,73 proc.
Nowa Prawica: 3,47 proc.
Ruch Narodowy: 1,84 proc.

Okręg III Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy
Platforma Obywatelska: 39,75 proc.
Prawo i Sprawiedliwość: 36,49 proc.
Wspólny Lublin: 10,37 proc.
Lubelska Lewica Razem: 6,35 proc.
Nowa Prawica: 3,88 proc.
Ruch Narodowy: 3,16 proc.

Okręg IV Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek
Prawo i Sprawiedliwość: 35,35 proc.
Platforma Obywatelska: 33,89 proc.
Ruch Narodowy: 2,32 proc.
Nowa Prawica: 4,40 proc.
Lubelska Lewica Razem: 6,74 proc.
Wspólny Lublin: 17,31 proc.

Okręg V Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary
Prawo i Sprawiedliwość: 41,30 proc.
Platforma Obywatelska: 29,43 proc.
Wspólny Lublin: 14,42 proc.
Lubelska Lewica Razem: 8,63 proc.
Nowa Prawica: 3,68 proc.
Ruch Narodowy: 2,54 proc.

Okręg VI Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce
Prawo i Sprawiedliwość: 44,26 proc.
Platforma Obywatelska: 36,93 proc.
Wspólny Lublin: 7,88 proc.
Lubelska Lewica Razem: 4,85 proc.
Nowa Prawica: 3,51 proc.
Ruch Narodowy: 2,23 proc.
KWW Solowskiego: 0,33 proc.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
królewna / 17 grudnia 2014 o 18:33
0

aq mnie denerwuje iż z okręgu III nie wyrzucono radnego co ma żone rosjankę przecież nie wiadomo co on wywozi za granicę jakie wiadomości ???? On jest z PO

Avatar
uczciwy / 24 listopada 2014 o 19:50
0

Dobrze, że jest sporo nowych nazwisk. Ludzie porozliczali co po niektórych radnych - nierobów i oszustów (mówię choćby o pewnej pani D.). Jak dla mnie jest o wiele lepiej ale jeszcze jeden pan działa mi na nerwy, pan D, znany jako Car Zemborzyc. Mam nadzieje, że to już jego ostania kadencja.

Avatar
Michał / 23 listopada 2014 o 10:24
0

1588 głosów i nie jest radnym? A inny dostał 500 i jest radnym!!!! To ten system wyborów jest zły. Mieszkańcy powinni wybierać swoich radnych ilością głosów, a nie politycy wybierając system liczenia głosów.

Pomyśl o liczbie mieszkańców w okręgach. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, że w okręgu A, mającym 1000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat X zdobył 900 głosów, zaś w okręgu B, mającym 10000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat Y zdobył 1500 głosów. To który z nich ma większe popracie? Czy ten X (którego poparło TYLKO 900 osób, czyli 90% głosujących), czy ten Y (którego poparło AŻ 1500 osób, czyli 15% głosujących)?

Pomyśl o liczbie mieszkańców w okręgach. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, że w okręgu A, mającym 1000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat X zdobył 900 głosów, zaś w okręgu B, mającym 10000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat Y zdobył 1500 głosów. To który z nich ma większe popracie? Czy ten X (którego poparło TYLKO 900 osób, czyli 90% głosujących), czy ten Y (którego poparło AŻ 1500 osób, czyli 15% głosujących)?

rozwiń
Avatar
Marek / 22 listopada 2014 o 22:26
0
1588 głosów i nie jest radnym? A inny dostał 500 i jest radnym!!!! To ten system wyborów jest zły. Mieszkańcy powinni wybierać swoich radnych ilością głosów, a nie politycy wybierając system liczenia głosów.
Avatar
liczymy / 22 listopada 2014 o 18:22
0

No to mamy rozwiązanie zagadki "rekordowości" Sylwestra T. Startował w okręgu nr IV, w którym jest największa w Lublinie liczba bezwzględna wyborców (48 tys w porównaniu do np 41 tys w okręgu II).

7tys uprawnionych więcej, to przy średniej frekwencji jakieś 3tys więcej głosujących. Z tego ok 1/3 czyli tysiąc głosów padnie na PiS.

Okręg Tułajewa zawiera także takie tradycyjnie willowe dzielnice jak Sławin, Sławinek, Choiny, gdzie mieszkają ludzie lepiej sytuowani, często lepiej wykształceni a w konsekwencji odsetek głosów nieważnych jest najniższy w Lublinie - tylko 5,79%.To też się przekłada na liczbę zebranych głosów.

Warto też spojrzeć na listę PiS na Czechowie - poza Tułajewem praktycznie zero znanych nawisk.

Tymczasem na liście PO starli się dwaj obecni radni Wojciech Krakowski i Michał Krawczyk plus robiący bardzo dużo szumu wokół siebie Krzysztof Woch i dość znana pani Stadnik.

Wspólny Lublin też miał co najmniej trzy znane postacie na jednej liście w okręgu IV: radni Mariusz Banach i Jadwiga Mach oraz wiceprezydent Grzegorz Siemiński.

W konsekwencji mimo, że PO zdobyło w sumie niewiele mniej głosów niż PiS w okręgu IV (tylko o 298głosów mniej! ) , to Tułajew może się pochwalić swoimi czterema tysiącami, bo głosy na listę PIS był znacznie mniej rozproszone.

NIe umniejszam sukcesu Tułajewa, ale jak widać duży w tym też był sukces sprytnej geografii wyborczej więc jego pyszałkowatość jest trochę nie na miejscu.

No to mamy rozwiązanie zagadki "rekordowości" Sylwestra T. Startował w okręgu nr IV, w którym jest największa w Lublinie liczba bezwzględna wyborców (48 tys w porównaniu do np 41 tys w okręgu II).

7tys uprawnionych więcej, to przy średniej frekwencji jakieś 3tys więcej głosujących. Z tego ok 1/3 czyli tysiąc głosów padnie na PiS.

Okręg Tułajewa zawiera także takie tradycyjnie willowe dzielnice jak Sławin, Sławinek, Choiny, gdzie mieszkają ludzie lepiej sytuowani, często lepiej wykształceni a w konsekwencji odsetek głosów n... rozwiń

Avatar
wyborca / 22 listopada 2014 o 16:13
0

Jak można porównywać Stepaniuk i Kowalczyka ? Kowalczyk z jedynki startował przecież ! Jak można porównywać Stepaniuk 4 lata temu jak miała jedynkę, a teraz gdy ją zrzucili na miejsce nr 3 ? Panie Redaktorze... nic się Pan na polityce nie znasz... Jeżeli ktoś z miejsca nr 3 robi tysiąc głosów i wygrywa z osobą nr 2 na liście to to jest przegrana ??

Avatar
królewna / 17 grudnia 2014 o 18:33
0

aq mnie denerwuje iż z okręgu III nie wyrzucono radnego co ma żone rosjankę przecież nie wiadomo co on wywozi za granicę jakie wiadomości ???? On jest z PO

Avatar
uczciwy / 24 listopada 2014 o 19:50
0

Dobrze, że jest sporo nowych nazwisk. Ludzie porozliczali co po niektórych radnych - nierobów i oszustów (mówię choćby o pewnej pani D.). Jak dla mnie jest o wiele lepiej ale jeszcze jeden pan działa mi na nerwy, pan D, znany jako Car Zemborzyc. Mam nadzieje, że to już jego ostania kadencja.

Avatar
Michał / 23 listopada 2014 o 10:24
0

1588 głosów i nie jest radnym? A inny dostał 500 i jest radnym!!!! To ten system wyborów jest zły. Mieszkańcy powinni wybierać swoich radnych ilością głosów, a nie politycy wybierając system liczenia głosów.

Pomyśl o liczbie mieszkańców w okręgach. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, że w okręgu A, mającym 1000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat X zdobył 900 głosów, zaś w okręgu B, mającym 10000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat Y zdobył 1500 głosów. To który z nich ma większe popracie? Czy ten X (którego poparło TYLKO 900 osób, czyli 90% głosujących), czy ten Y (którego poparło AŻ 1500 osób, czyli 15% głosujących)?

Pomyśl o liczbie mieszkańców w okręgach. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, że w okręgu A, mającym 1000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat X zdobył 900 głosów, zaś w okręgu B, mającym 10000 obywateli uprawnionych do głosowania, kandydat Y zdobył 1500 głosów. To który z nich ma większe popracie? Czy ten X (którego poparło TYLKO 900 osób, czyli 90% głosujących), czy ten Y (którego poparło AŻ 1500 osób, czyli 15% głosujących)?

rozwiń
Avatar
Marek / 22 listopada 2014 o 22:26
0
1588 głosów i nie jest radnym? A inny dostał 500 i jest radnym!!!! To ten system wyborów jest zły. Mieszkańcy powinni wybierać swoich radnych ilością głosów, a nie politycy wybierając system liczenia głosów.
Avatar
liczymy / 22 listopada 2014 o 18:22
0

No to mamy rozwiązanie zagadki "rekordowości" Sylwestra T. Startował w okręgu nr IV, w którym jest największa w Lublinie liczba bezwzględna wyborców (48 tys w porównaniu do np 41 tys w okręgu II).

7tys uprawnionych więcej, to przy średniej frekwencji jakieś 3tys więcej głosujących. Z tego ok 1/3 czyli tysiąc głosów padnie na PiS.

Okręg Tułajewa zawiera także takie tradycyjnie willowe dzielnice jak Sławin, Sławinek, Choiny, gdzie mieszkają ludzie lepiej sytuowani, często lepiej wykształceni a w konsekwencji odsetek głosów nieważnych jest najniższy w Lublinie - tylko 5,79%.To też się przekłada na liczbę zebranych głosów.

Warto też spojrzeć na listę PiS na Czechowie - poza Tułajewem praktycznie zero znanych nawisk.

Tymczasem na liście PO starli się dwaj obecni radni Wojciech Krakowski i Michał Krawczyk plus robiący bardzo dużo szumu wokół siebie Krzysztof Woch i dość znana pani Stadnik.

Wspólny Lublin też miał co najmniej trzy znane postacie na jednej liście w okręgu IV: radni Mariusz Banach i Jadwiga Mach oraz wiceprezydent Grzegorz Siemiński.

W konsekwencji mimo, że PO zdobyło w sumie niewiele mniej głosów niż PiS w okręgu IV (tylko o 298głosów mniej! ) , to Tułajew może się pochwalić swoimi czterema tysiącami, bo głosy na listę PIS był znacznie mniej rozproszone.

NIe umniejszam sukcesu Tułajewa, ale jak widać duży w tym też był sukces sprytnej geografii wyborczej więc jego pyszałkowatość jest trochę nie na miejscu.

No to mamy rozwiązanie zagadki "rekordowości" Sylwestra T. Startował w okręgu nr IV, w którym jest największa w Lublinie liczba bezwzględna wyborców (48 tys w porównaniu do np 41 tys w okręgu II).

7tys uprawnionych więcej, to przy średniej frekwencji jakieś 3tys więcej głosujących. Z tego ok 1/3 czyli tysiąc głosów padnie na PiS.

Okręg Tułajewa zawiera także takie tradycyjnie willowe dzielnice jak Sławin, Sławinek, Choiny, gdzie mieszkają ludzie lepiej sytuowani, często lepiej wykształceni a w konsekwencji odsetek głosów n... rozwiń

Avatar
wyborca / 22 listopada 2014 o 16:13
0

Jak można porównywać Stepaniuk i Kowalczyka ? Kowalczyk z jedynki startował przecież ! Jak można porównywać Stepaniuk 4 lata temu jak miała jedynkę, a teraz gdy ją zrzucili na miejsce nr 3 ? Panie Redaktorze... nic się Pan na polityce nie znasz... Jeżeli ktoś z miejsca nr 3 robi tysiąc głosów i wygrywa z osobą nr 2 na liście to to jest przegrana ??

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia]
galeria

Nielegalni imigranci chcieli trafić na zachód Europy. Pomylili jednak ciężarówki i podróżowali do Rosji [zdjęcia] 0 0

Pięciu nielegalnych imigrantów zatrzymali w sobotę funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Obywatele Afganistanu ukrywali się w transporcie owoców z Macedonii. Jak wielkie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że zamiast na zachód Europy, jadą do Rosji.

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

MKS Padwa Zamość najlepsza na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim 0 0

MKS Padwa Zamość i rezerwy Azotów sprawdzały formę podczas Noworocznego Turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody

Luty zapowiada się inaczej niż w ostatnich latach. Długoterminowa prognoza pogody 28 2

Luty może być bardzo ciepłym miesiącem, a na pewno cieplejszym niż w ostatnich latach - informuje portal fanipogody.pl. Prognoza pogody dla Polski na kolejne kilkanaście dni potwierdza, że temperatura może wzrosnąć nawet do 10 st. C na nizinach.

Spłonął dom pani sołtys miejscowości Bakus-Wanda. Zorganizowano zbiórkę na jego odbudowę

Spłonął dom pani sołtys miejscowości Bakus-Wanda. Zorganizowano zbiórkę na jego odbudowę 0 1

Pożar wybuchł w nocy z 14 na 15 stycznia w miejscowości Bakus-Wanda w powiecie chełmskim. Wychodzące z kotłowni płomienie w błyskawicznym tempie objęły drewniane elementy konstrukcji budynku.

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy był na jezdni w nieoświetlonym miejscu i nie miał odblasków

Śmiertelne potrącenie w powiecie lubelskim. Pieszy był na jezdni w nieoświetlonym miejscu i nie miał odblasków 1 4

Kierowca bmw śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego, który znajdował się na jezdni w nieoświetlonym miejscu. Mężczyzna nie miał na sobie żadnych odblasków. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Osowa (pow. lubelski).

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie 20

Po ciężkiej chorobie zmarł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie - Paweł Gruszka. Miał 41 lat.

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon 24 9

Nie później niż w marcu powinny się zakończyć prace remontowe na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich. Zamawia je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ogłosił już przetarg na wykonanie robót.

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej
24 stycznia 2020, 18:00

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej 0 0

24 stycznia o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zorganizowane zostanie spotkanie autorskiej z Piotrem Sommerem.

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji 20 20

Ordynator kardiologii szpitala wojewódzkiego przy Kraśnickiej w Lublinie miał zrezygnować z funkcji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o planowane przez dyrekcję zmiany kadrowe w związku z programem naprawczym – zakładają one m.in. redukcję etatów.

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość 0 0

W niedzielnych zawodach, które odbyły się w hali szkoły podstawowej w Wierzbie wzięło udział trzynaście drużyn

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć"
film

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć" 8 7

Uroczyste otwarcie odcinka drogi S5 łączącej Poznań z Bydgoszczą zostało nieoczekiwanie przerwane przez rodzinę 37-latka, który w listopadzie zginął w wypadku na udostępnionym wcześniej do ruchu fragmencie tej trasy. - Wysłaliście ludzi na śmierć – mówił podczas uroczystości brat ofiary.

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne 0 3

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. mały ZUS plus.

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy 6 21

Przez cały rok kierowcy byli karani zawyżonymi opłatami za odholowanie źle zaparkowanych aut i ich przechowanie na płatnym parkingu. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny. Kilkuset ukaranym kierowcom otwiera to drogę do starań o zwrot pieniędzy pobranych przez samorząd Lublina

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r. 0 0