Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2012 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Związkowcy wyszli na ulice Lublina (wideo)

0 9 A A
Protest na ul. Kunickiego (Jacek Szydłowski)
Protest na ul. Kunickiego (Jacek Szydłowski)

W Lublinie trwa protest związków zawodowych, które stanęły w obronie zwolnionych pracowników LZPS Protektor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
aktualizacja: 16:02

Protest zakończył się.

A tak było dzisiaj przed Ratuszem:


aktualizacja: 15:52

Protestujący dotarli do siedziby Protektora. Próbowali przedostać przez bramki zabezpieczające budynek. Odwiódł ich od tego szef lubelskiej Solidarności Marian Król.

Aktualizacja 15:13:
Nikt z Prokuratury Apelacyjnej nie wyszedł do protestujących. Wręczyli więc petycję portierowi. Pikieta zmierza w kierunku ul. Kunickiego przed budynek LZPS.

--
Demonstracja rozpoczęła się około godz. 12 przed Ratuszem. Stamtąd ruszyła w kierunku ul. Spokojniej do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie wręczono petycję skierowaną do wojewody. Jolanta Szołno-Koguc nie przyjęła jednak protestujących. Zrobił to dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Szymczyk.



Później protest przeniósł się przed Komendę Wojewódzką Policji przy ul. Narutowicza i Prokuraturę Apelacyjną przy ul. Okopowej. Związkowcy wygwizdali Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Dariusza Działo, który nie spotkał się z nimi. Petycję odebrał Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy komendanta.



Demonstranci przemieszczali się głównie chodnikami, ale nie udało się momentami zapobiec utrudnieniom drogowym. Największe są na ul. Okopowej, gdzie zablokowano część jezdni. W tej chwili trwa tam pikieta.

Protest zakończy się po południu przed LZPS na ul. Kunickiego.

Zwolnienia pocztą kurierską

Grupa Protektor, właściciel LZPS postanowiła zlikwidować spółkę 29 grudnia. Ponad 140 osób, za pośrednictwem kurierów otrzymało wypowiedzenia. Od ponad dwóch tygodni protestują przed bramą zakładu. Przez 11 dni okupowali firmowy budynek. Walczą o odszkodowania za utratę pracy. W Urzędzie Wojewódzkim rozpoczyna się właśnie kolejna runda negocjacji z władzami firmy.

– Jeśli rozmowy i manifestacja nic nie dadzą, zaostrzymy protest – zapowiada Jolanta Wojciechowska, szefowa zakładowej Solidarności.

Związkowcy nie wykluczają ponownej okupacji budynków Protektora.

Przedstawiciele spółki, deklarują gotowość do negocjacji. Zaznaczają jednak, że postulowane przez związki odszkodowania są zbyt wysokie i przekraczają majątek firmy.




Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 stycznia 2012 o 17:35
0
[quote name='Beniu' timestamp='1326812257' post='584705']
Ciebie też powinni spałowac to byś zrozumiał tych ludzi, którzy teraz nie mają nawet na chleb, rachunki i leki.
[/quote]

Głodnemu chleb na myśli - nikt nie pisał o pałowaniu. Ja się pytam, gdzie jest policja, jak zorganizowana grupa ludzi chodzi po mieście, blokuje ulice i ewidentnie szuka zaczepki.
Avatar
D / 17 stycznia 2012 o 17:17
0
Zdjęcia z dzisiejszej manifestacji - http://dmiacz.wordpress.com/2012/01/17/lublin-manifestacja-solidarnosci/
Avatar
Beniu / 17 stycznia 2012 o 15:57
0
Ciebie też powinni spałowac to byś zrozumiał tych ludzi, którzy teraz nie mają nawet na chleb, rachunki i leki.
Avatar
Przemek / 17 stycznia 2012 o 15:53
0
Ludzie protestują ponieważ nie mają na chleb i rachunki, a na terenie Lublina zagłębie dla bezrobotnych.
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 stycznia 2012 o 15:52
0
Jakaś banda łazi po mieście i szuka zaczepki. Gdzie jest policja?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 15:48
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1326810803' post='584695']

Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy kwalifikacje, aby produkowac HT
4.Czekac, az nam ktos da za darmo...i protestowac.

cztery powyzsze propozycje zdecyduja o naszej przyszlosci.
[/quote]
1.To już mamy, a wielkiej ilości miejsc pracy nie mamy.
2.Nie mamy za co kupować droższych bo pracujemy za półdarmo.
3.Zbyt wysokie kwalifikacje utrudniają znalezienie powodują wyższe oczekiwania płacowe, a to utrudnia znalezienie pracy.
4.Dać nie da, ale wziąć chętnie weźmie.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1326810803' post='584695']

Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 17 stycznia 2012 o 15:33
0
Hm.....nie rozumiem tej idei z wreczaniem petycji roznym przedstawicielom wladz panstwowych.
Firma jest prywatna wlasnoscia i jesli produkcja przynosi straty nalezy liczyc sie z likwidacja!
Wygwizdanie szefa policji uwazam za calkowite nieporozumienie, bo rozumiem, ze oficer bedacy rzecznikiem prasowym odebral owa petycje osobiscie.
Trudno wymagac od komendanta biegania na zawolanie zwiazkowcow!
Bodobnie ma sie sprawa z wladzami wojewodzkimi....

Wiekia strata dla miasta jest utrata tak wielkiej ilosci miejsc pracy.
Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy kwalifikacje, aby produkowac HT
4.Czekac, az nam ktos da za darmo...i protestowac.

cztery powyzsze propozycje zdecyduja o naszej przyszlosci.
Hm.....nie rozumiem tej idei z wreczaniem petycji roznym przedstawicielom wladz panstwowych.
Firma jest prywatna wlasnoscia i jesli produkcja przynosi straty nalezy liczyc sie z likwidacja!
Wygwizdanie szefa policji uwazam za calkowite nieporozumienie, bo rozumiem, ze oficer bedacy rzecznikiem prasowym odebral owa petycje osobiscie.
Trudno wymagac od komendanta biegania na zawolanie zwiazkowcow!
Bodobnie ma sie sprawa z wladzami wojewodzkimi....

Wiekia strata dla miasta jest utrata tak wielkiej il... rozwiń
Avatar
Ozjasz Goldberg / 17 stycznia 2012 o 14:22
0
Napiszę tak: mam daleko w odbytnicy te solidaruchowskie błazenady. Policja zamiast "zabezpieczać" ten marszyk paląc fajki w mojej bramie powinna potrenować pałowanie solidaruchowskich komuchów.
Avatar
Gonzop / 17 stycznia 2012 o 13:26
0
No nie pwoiem, kasę na flagi i inne gadżety mają a ja siedzę i na nich zap... i niech mi ktoś tylko napisze, że idą bronić moich praw to pękne ze śmiechu. Na pewno ich obchodzi mój los...
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 stycznia 2012 o 17:35
0
[quote name='Beniu' timestamp='1326812257' post='584705']
Ciebie też powinni spałowac to byś zrozumiał tych ludzi, którzy teraz nie mają nawet na chleb, rachunki i leki.
[/quote]

Głodnemu chleb na myśli - nikt nie pisał o pałowaniu. Ja się pytam, gdzie jest policja, jak zorganizowana grupa ludzi chodzi po mieście, blokuje ulice i ewidentnie szuka zaczepki.
Avatar
D / 17 stycznia 2012 o 17:17
0
Zdjęcia z dzisiejszej manifestacji - http://dmiacz.wordpress.com/2012/01/17/lublin-manifestacja-solidarnosci/
Avatar
Beniu / 17 stycznia 2012 o 15:57
0
Ciebie też powinni spałowac to byś zrozumiał tych ludzi, którzy teraz nie mają nawet na chleb, rachunki i leki.
Avatar
Przemek / 17 stycznia 2012 o 15:53
0
Ludzie protestują ponieważ nie mają na chleb i rachunki, a na terenie Lublina zagłębie dla bezrobotnych.
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 stycznia 2012 o 15:52
0
Jakaś banda łazi po mieście i szuka zaczepki. Gdzie jest policja?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 15:48
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1326810803' post='584695']

Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy kwalifikacje, aby produkowac HT
4.Czekac, az nam ktos da za darmo...i protestowac.

cztery powyzsze propozycje zdecyduja o naszej przyszlosci.
[/quote]
1.To już mamy, a wielkiej ilości miejsc pracy nie mamy.
2.Nie mamy za co kupować droższych bo pracujemy za półdarmo.
3.Zbyt wysokie kwalifikacje utrudniają znalezienie powodują wyższe oczekiwania płacowe, a to utrudnia znalezienie pracy.
4.Dać nie da, ale wziąć chętnie weźmie.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1326810803' post='584695']

Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 17 stycznia 2012 o 15:33
0
Hm.....nie rozumiem tej idei z wreczaniem petycji roznym przedstawicielom wladz panstwowych.
Firma jest prywatna wlasnoscia i jesli produkcja przynosi straty nalezy liczyc sie z likwidacja!
Wygwizdanie szefa policji uwazam za calkowite nieporozumienie, bo rozumiem, ze oficer bedacy rzecznikiem prasowym odebral owa petycje osobiscie.
Trudno wymagac od komendanta biegania na zawolanie zwiazkowcow!
Bodobnie ma sie sprawa z wladzami wojewodzkimi....

Wiekia strata dla miasta jest utrata tak wielkiej ilosci miejsc pracy.
Zrozumiec jednak nalezy, ze powodem tej upadlosci jestesmy my sami.
Polacy kupuja byle badziewie z Azji zapomonajac, ze nasze wlasne produkty nie sa wcale gorszej jakosci.
Z pewnoscia sa drozsze z konkretnych powodow, ale musimy cos wybierac.
1.Praca za poldarmo (jak w Chinach) i wielka ilosc miejsc pracy!
2.Kupujemy krajowe produkty i placimy zdecydowanie wiecej!
3.Szkolimy sie za wszelka cene i podnosimy kwalifikacje, aby produkowac HT
4.Czekac, az nam ktos da za darmo...i protestowac.

cztery powyzsze propozycje zdecyduja o naszej przyszlosci.
Hm.....nie rozumiem tej idei z wreczaniem petycji roznym przedstawicielom wladz panstwowych.
Firma jest prywatna wlasnoscia i jesli produkcja przynosi straty nalezy liczyc sie z likwidacja!
Wygwizdanie szefa policji uwazam za calkowite nieporozumienie, bo rozumiem, ze oficer bedacy rzecznikiem prasowym odebral owa petycje osobiscie.
Trudno wymagac od komendanta biegania na zawolanie zwiazkowcow!
Bodobnie ma sie sprawa z wladzami wojewodzkimi....

Wiekia strata dla miasta jest utrata tak wielkiej il... rozwiń
Avatar
Ozjasz Goldberg / 17 stycznia 2012 o 14:22
0
Napiszę tak: mam daleko w odbytnicy te solidaruchowskie błazenady. Policja zamiast "zabezpieczać" ten marszyk paląc fajki w mojej bramie powinna potrenować pałowanie solidaruchowskich komuchów.
Avatar
Gonzop / 17 stycznia 2012 o 13:26
0
No nie pwoiem, kasę na flagi i inne gadżety mają a ja siedzę i na nich zap... i niech mi ktoś tylko napisze, że idą bronić moich praw to pękne ze śmiechu. Na pewno ich obchodzi mój los...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 1 0

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 0 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 2

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 3

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS