Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

18 lutego 2011 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Abp Życiński spoczął w krypcie którą sam poświęcił

0 22 A A
Archikatedra Lubelska. (archiwum)
Archikatedra Lubelska. (archiwum)

Ciało abp. Józefa Życińskiego spoczęło w podziemiach lubelskiej archikatedry, obok innych lubelskich biskupów. Trumna została złożona w jednej z krypt, które kilka lat temu sam poświęcił po ich odnowieniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgodnie z prawem kanonicznym, metropolita powinien być pochowany w podziemiach swojej katedry. Wyjątkiem od tej reguły może być jedynie wola zmarłego, który inne miejsce swojego spoczynku mógłby wskazać w swoim testamencie. Tu nie było takiej sytuacji. Józef Życiński zostanie pochowany w krypcie lubelskiej archikatedry.

Badani

Krypty znajdujące się pod nawami kościoła archikatedralnego powstały w chwili wznoszenia tego gmachu (1595–1604 r.). Od początku swego istnienia były przeznaczone na miejsce wiecznego spoczynku najważniejszych duchownych. Każda z krypt stanowiła oddzielne pomieszczenie, do którego dostęp był możliwy jedynie od strony naw, przez specjalne zejścia. Dla łatwiejszej komunikacji ściany pomiędzy nimi zostały przekute. W lubelskiej świątyni pochowani zostali duchowni i świeccy żyjący od XVI do XX wieku. Podczas przeprowadzonych w 2001 r. badań archeologicznych w podziemiach archikatedry natrafiono na 100 szkieletów.

– W 2002 roku abp Życiński poświęcił odrestaurowane krypty. Myślę, że powinien w nich spocząć – mówi archeolog Rafał Niedźwiadek, który w 2001 i 2002 r. prowadził prace w podziemiach archikatedry. – Ówczesne władze kościoła zadecydowały, że po zakończeniu prac w kryptach będzie miejsce na kolejne pochówki.

Miejsce spoczynku

Pierwsza krypta jest pusta. – Tam arcybiskup zaplanował kaplicę, w której raz do roku odprawiano mszę za pochowanych – wyjaśnia Niedźwiadek. – Kolejna jest z sarkofagami biskupów i z tego, co pamiętam, jest tam miejsce na dwa–trzy kolejne. Taki był zamysł przy restauracji krypt. Każdy z biskupów ma swój sarkofag, wierni mogą się przy nich zatrzymywać, modlić.

– Tak, to w tym miejscu spocznie ciało abp. Życińskiego – potwierdza ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry lubelskiej. – W trzecim sarkofagu z kolei, obok innych lubelskich biskupów: Mariana Leona Fulmana i Piotra Kałwy.

Na razie nie wiadomo, kiedy wierni będą mogli zejść do krypt i modlić się obok sarkofagu abp. Życińskiego. Na pewno nie będzie to możliwe w dniu pogrzebu. Wtedy zejdzie tam jedynie niewielka grupa osób – prawdopodobnie najbliższych współpracowników arcybiskupa i część kościelnych hierarchów.

Archikatedra lubelska

1585
Rozpoczęto budowę kościoła klasztornego dla jezuitów sprowadzonych do Lublina w 1582 roku. Późnorenesansową bazylikę ozdobiono stiukami, malowidłami, rzeźbami itp.

1752
Kościół został zniszczony przez straszliwy pożar. Pozostał ołtarz główny i wyposażenie jednej z kaplic. Bezzwłocznie przystąpiono do odbudowy kościoła, ozdabiając go wspaniałą dekoracją freskową w stylu późnego baroku, pędzla Józefa Majera, nadwornego malarza Augusta III Sasa.

1773
Zakon uległ kasacji, a kościół zaczął popadać w rosnące zaniedbanie. Rząd austriacki przeznaczył go na skład zboża. Niszczało wyposażenie i malowidła.
1805
Świątynię podniesiono do rangi katedry. 1818 W katedrze przeprowadzono gruntowne prace restauracyjne. Oprócz robót budowlanych odczyszczono malowidła.

1874
Przystąpiono do następnej zakrojonej na szeroką skalę adaptacji wnętrza. Pod kierunkiem malarza Jana Strzałeckiego częściowo zrekonstruowano, a częściowo przemalowano zniszczone malowidła. Władze carskie nie zgodziły się na przywrócenie czarnego koloru w ołtarzu głównym, uznając to za manifestację żałoby po klęsce powstania styczniowego.

1952
Po zniszczeniach II wojny światowej przystąpiono do poważnych prac konserwatorskich. Patronował im wówczas biskup lubelski Stefan Wyszyński, późniejszy prymas Polski. Prace objęły rekonstrukcję zniszczonych przez bomby partii kaplicy akustycznej wraz z malowidłami oraz pełną konserwację całości malowideł, przeprowadzoną zgodnie z ówczesnym stanem wiedzy.

1998
Pod patronatem abp. Józefa Życińskiego rozpoczęto konserwację dekoracji i wyposażenia katedry.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 lutego 2011 o 10:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1298293128' post='440545']
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w takim samolociku dla dzieci
[/quote]

[color="#FF0000"]Możesz spróbować własnej propozycji z nadzieją, że dzieci nie pier...dykną Ci laptopika![/color]
Avatar
pochodnia / 22 lutego 2011 o 09:07
0
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do środka zamiast np. Różańca, a ciekawość wszystkich co dzieje się w niebie mogła być zaspokojona i to nawet w 3D![/size][/color][/font]

[/quote]
JUDE ?????
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do ś... rozwiń
Avatar
Bet Anka / 22 lutego 2011 o 08:59
0
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ: 

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy[/color]. Sam zaś ArcyPasterz „był Człowiekiem dialogu” - [color="#FF0000"]stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia. [color="#FF0000"]Najlepiej też czuł się wśród Baranów[/color], którym przewodził.
Od samego początku istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też [color="#FF0000"]zamieniają JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a [color="#FF0000"]nawet ArcyPasterz uczył, że cud to COŚ Z NICZEGO [/color]– nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika[/color] i to On pokazał Panu Bogu, [color="#FF0000"]że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego, do tej pory na [/color](o[color="#FF0000"])błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy [color="#FF0000"]w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” [/color], co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego[/color] na drodze KUL-awej ewolucji [color="#FF0000"]ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
[color="#FF0000"]Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów[/color] z Prymasem – Emerytem [color="#FF0000"]Józefem Glempem[/color] włącznie (2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i [color="#FF0000"]PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu rok
2011 i lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall...anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat serwują każdej niedzieli [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – [color="#FF0000"]z Jego strony leciały same monologi [/color](materiały nawet w TVP Lublin).
Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach?
Prezydent R.P., [color="#FF0000"]B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI [/color]chyba załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”[/color]. 
Samo zaś pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.wyglądadziwnie – to przecież [color="#FF0000"]Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych – OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1)OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

A Lud Boży i Rząd R.P.: „Ciało Pańskie” - „AMEN”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) [color="#FF0000"]wykłada kąKULami[/color]*, a na krypcie [color="#FF0000"]składa Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga, Dworce PKS, KULejowe, przystanki...) księŻULKI odprawiały Msze Św. Za Spokój Duszy, z gwarancją, że Oni dobrze chowają „[color="#FF0000"]bo jak do tej pory nikt nie wstał[/color]” i tak wygląda w żargonie kościelnym „[color="#FF0000"]zabawa w chowanego[/color]” czyli Pogrzeb!

„[color="#FF0000"]Metropolita lubelski: Ciszej nad tą trumną[/color] dodano: 27 stycznia 2008, 11:23 „
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ: 

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza wskazuje na brak dojrzałości emocj... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2011 o 13:58
0
[quote name='ja' timestamp='1298275118' post='440364']
[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[/quote]
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w takim samolociku dla dzieci
[quote name='ja' timestamp='1298275118' post='440364']
[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[/quote]
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w ta... rozwiń
Avatar
Leszek / 21 lutego 2011 o 13:28
0
Dyskusja siega bruku... Ja również byłem na czuwaniu w noc przed pogrzebem, bo w samych uroczystościach nie mogłem uczestniczyć. Nie bedę pisał ilu ludzi było w katedrze między 21 a pólnocą. Normalność była tam a nie na tym forum. Ja nie obrażam się na tych, którzy nie byli na pogrzebie, nie wiem zatem dlaczego my, którzy braliśmy udział w uroczystościach jesteśmy cytuję: "baranami"? Tu nie chodzi o liczby tylko o fakt, że odszedł Pasterz i ci, którzy chcieli, mieli prawo wyrazić te uczucia - nie powinni być z tego powodu szykanowani (na tym forum również)... Śmierć wymaga powagi, "o zmarłym dobrze albo wcale", takie są zasady naszej kultury i tradycji. Niestety nie dotyczy to forum DW.
Dyskusja siega bruku... Ja również byłem na czuwaniu w noc przed pogrzebem, bo w samych uroczystościach nie mogłem uczestniczyć. Nie bedę pisał ilu ludzi było w katedrze między 21 a pólnocą. Normalność była tam a nie na tym forum. Ja nie obrażam się na tych, którzy nie byli na pogrzebie, nie wiem zatem dlaczego my, którzy braliśmy udział w uroczystościach jesteśmy cytuję: "baranami"? Tu nie chodzi o liczby tylko o fakt, że odszedł Pasterz i ci, którzy chcieli, mieli prawo wyrazić te uczucia - nie powinni być z tego powodu szykanow... rozwiń
Avatar
siomik / 21 lutego 2011 o 09:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1298218144' post='440121']
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie?
[/quote]
Ale ty glupi jestes albo tylko ty nie potrafisz odroznic kilku tysiecy baranow od kilkudziesieciu tysiecy...
Avatar
ja / 21 lutego 2011 o 08:58
0
[quote name='luki' timestamp='1298217645' post='440119']
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[/quote]

[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[quote name='luki' timestamp='1298217645' post='440119']
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[/quote]

[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut -... rozwiń
Avatar
ROKI / 20 lutego 2011 o 17:14
0
[quote name='abb' timestamp='1298191503' post='439973']
Wczoraj ostatni raz widziałem tak dużo ludzi w Lublinie w jednym miejscu po śmierci JP2, to fantastyczne jak dużo ludzi przyszło pożegnać swojego duszpasterza. Dzień wcześniej na czuwaniu kolejka była do 4 rano,były tysiące ludzi i ta niesamowita atmosfera... Jak to dobrze, że margines społeczeństwa jest aktywny tylko na forach internetowych bo tylko tam mają odwagę anonimowo ogłaszać swoje brednie. Zawiść i brak inteligencji - tym mogą się pochwalić
[/quote]
dobrze napisałeś, w realu co niektórzy boją się gęby otworzyć i wypowiedzieć jedno słowo publicznie
[quote name='abb' timestamp='1298191503' post='439973']
Wczoraj ostatni raz widziałem tak dużo ludzi w Lublinie w jednym miejscu po śmierci JP2, to fantastyczne jak dużo ludzi przyszło pożegnać swojego duszpasterza. Dzień wcześniej na czuwaniu kolejka była do 4 rano,były tysiące ludzi i ta niesamowita atmosfera... Jak to dobrze, że margines społeczeństwa jest aktywny tylko na forach internetowych bo tylko tam mają odwagę anonimowo ogłaszać swoje brednie. Zawiść i brak inteligencji - tym mogą się pochwalić
... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2011 o 17:09
0
[quote name='koko' timestamp='1298194150' post='439990']
kogo ty chcesz oszukać ???!! Tam były tysiące, a dokładnie 4 tysiące )))) Połowa to siostry zakonne i księża... tak go Lublin pokochał... a dzień wcześniej frekwencja na kondukcie pogrzebowym w 100% zapewniona przez przymusowe wymarsze z lubelskich szkół uczniów....)) kogo ty chcesz oszukać....
[/quote]
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie?
[quote name='koko' timestamp='1298194150' post='439990']
kogo ty chcesz oszukać ???!! Tam były tysiące, a dokładnie 4 tysiące )))) Połowa to siostry zakonne i księża... tak go Lublin pokochał... a dzień wcześniej frekwencja na kondukcie pogrzebowym w 100% zapewniona przez przymusowe wymarsze z lubelskich szkół uczniów....)) kogo ty chcesz oszukać....
[/quote]
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie? rozwiń
Avatar
luki / 20 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do środka zamiast np. Różańca, a ciekawość wszystkich co dzieje się w niebie mogła być zaspokojona i to nawet w 3D![/size][/color][/font]

[/quote]
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do ś... rozwiń
Avatar
ja / 22 lutego 2011 o 10:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1298293128' post='440545']
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w takim samolociku dla dzieci
[/quote]

[color="#FF0000"]Możesz spróbować własnej propozycji z nadzieją, że dzieci nie pier...dykną Ci laptopika![/color]
Avatar
pochodnia / 22 lutego 2011 o 09:07
0
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do środka zamiast np. Różańca, a ciekawość wszystkich co dzieje się w niebie mogła być zaspokojona i to nawet w 3D![/size][/color][/font]

[/quote]
JUDE ?????
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do ś... rozwiń
Avatar
Bet Anka / 22 lutego 2011 o 08:59
0
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ: 

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy[/color]. Sam zaś ArcyPasterz „był Człowiekiem dialogu” - [color="#FF0000"]stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia. [color="#FF0000"]Najlepiej też czuł się wśród Baranów[/color], którym przewodził.
Od samego początku istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też [color="#FF0000"]zamieniają JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a [color="#FF0000"]nawet ArcyPasterz uczył, że cud to COŚ Z NICZEGO [/color]– nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika[/color] i to On pokazał Panu Bogu, [color="#FF0000"]że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego, do tej pory na [/color](o[color="#FF0000"])błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy [color="#FF0000"]w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” [/color], co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego[/color] na drodze KUL-awej ewolucji [color="#FF0000"]ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
[color="#FF0000"]Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów[/color] z Prymasem – Emerytem [color="#FF0000"]Józefem Glempem[/color] włącznie (2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i [color="#FF0000"]PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu rok
2011 i lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall...anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat serwują każdej niedzieli [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – [color="#FF0000"]z Jego strony leciały same monologi [/color](materiały nawet w TVP Lublin).
Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach?
Prezydent R.P., [color="#FF0000"]B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI [/color]chyba załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”[/color]. 
Samo zaś pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.wyglądadziwnie – to przecież [color="#FF0000"]Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych – OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1)OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

A Lud Boży i Rząd R.P.: „Ciało Pańskie” - „AMEN”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) [color="#FF0000"]wykłada kąKULami[/color]*, a na krypcie [color="#FF0000"]składa Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga, Dworce PKS, KULejowe, przystanki...) księŻULKI odprawiały Msze Św. Za Spokój Duszy, z gwarancją, że Oni dobrze chowają „[color="#FF0000"]bo jak do tej pory nikt nie wstał[/color]” i tak wygląda w żargonie kościelnym „[color="#FF0000"]zabawa w chowanego[/color]” czyli Pogrzeb!

„[color="#FF0000"]Metropolita lubelski: Ciszej nad tą trumną[/color] dodano: 27 stycznia 2008, 11:23 „
[color="#800080"]KUL-awe Pszemondżałki z PAT-ologicznym IQ: 

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza wskazuje na brak dojrzałości emocj... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2011 o 13:58
0
[quote name='ja' timestamp='1298275118' post='440364']
[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[/quote]
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w takim samolociku dla dzieci
[quote name='ja' timestamp='1298275118' post='440364']
[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[/quote]
ta w samolocieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, chyba w wesołym miasteczku, wiesz w ta... rozwiń
Avatar
Leszek / 21 lutego 2011 o 13:28
0
Dyskusja siega bruku... Ja również byłem na czuwaniu w noc przed pogrzebem, bo w samych uroczystościach nie mogłem uczestniczyć. Nie bedę pisał ilu ludzi było w katedrze między 21 a pólnocą. Normalność była tam a nie na tym forum. Ja nie obrażam się na tych, którzy nie byli na pogrzebie, nie wiem zatem dlaczego my, którzy braliśmy udział w uroczystościach jesteśmy cytuję: "baranami"? Tu nie chodzi o liczby tylko o fakt, że odszedł Pasterz i ci, którzy chcieli, mieli prawo wyrazić te uczucia - nie powinni być z tego powodu szykanowani (na tym forum również)... Śmierć wymaga powagi, "o zmarłym dobrze albo wcale", takie są zasady naszej kultury i tradycji. Niestety nie dotyczy to forum DW.
Dyskusja siega bruku... Ja również byłem na czuwaniu w noc przed pogrzebem, bo w samych uroczystościach nie mogłem uczestniczyć. Nie bedę pisał ilu ludzi było w katedrze między 21 a pólnocą. Normalność była tam a nie na tym forum. Ja nie obrażam się na tych, którzy nie byli na pogrzebie, nie wiem zatem dlaczego my, którzy braliśmy udział w uroczystościach jesteśmy cytuję: "baranami"? Tu nie chodzi o liczby tylko o fakt, że odszedł Pasterz i ci, którzy chcieli, mieli prawo wyrazić te uczucia - nie powinni być z tego powodu szykanow... rozwiń
Avatar
siomik / 21 lutego 2011 o 09:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1298218144' post='440121']
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie?
[/quote]
Ale ty glupi jestes albo tylko ty nie potrafisz odroznic kilku tysiecy baranow od kilkudziesieciu tysiecy...
Avatar
ja / 21 lutego 2011 o 08:58
0
[quote name='luki' timestamp='1298217645' post='440119']
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[/quote]

[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut - siedzę w samolocie i klepię w klawisze, a tam szybcie, bo bliżej satelitów![/color]
[quote name='luki' timestamp='1298217645' post='440119']
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[/quote]

[color="#FF0000"]Oj, Gościu Dyskutancie - chyba jesteśz Trzódki samego obnoszonego!
Słyszałe(a)ś coś o mobilnym necie?
Masz problemy z netem i dlatego siedzisz całymi dniami przed kompem, a później walisz na piwko - mnie zajmuje to kilka minut -... rozwiń
Avatar
ROKI / 20 lutego 2011 o 17:14
0
[quote name='abb' timestamp='1298191503' post='439973']
Wczoraj ostatni raz widziałem tak dużo ludzi w Lublinie w jednym miejscu po śmierci JP2, to fantastyczne jak dużo ludzi przyszło pożegnać swojego duszpasterza. Dzień wcześniej na czuwaniu kolejka była do 4 rano,były tysiące ludzi i ta niesamowita atmosfera... Jak to dobrze, że margines społeczeństwa jest aktywny tylko na forach internetowych bo tylko tam mają odwagę anonimowo ogłaszać swoje brednie. Zawiść i brak inteligencji - tym mogą się pochwalić
[/quote]
dobrze napisałeś, w realu co niektórzy boją się gęby otworzyć i wypowiedzieć jedno słowo publicznie
[quote name='abb' timestamp='1298191503' post='439973']
Wczoraj ostatni raz widziałem tak dużo ludzi w Lublinie w jednym miejscu po śmierci JP2, to fantastyczne jak dużo ludzi przyszło pożegnać swojego duszpasterza. Dzień wcześniej na czuwaniu kolejka była do 4 rano,były tysiące ludzi i ta niesamowita atmosfera... Jak to dobrze, że margines społeczeństwa jest aktywny tylko na forach internetowych bo tylko tam mają odwagę anonimowo ogłaszać swoje brednie. Zawiść i brak inteligencji - tym mogą się pochwalić
... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2011 o 17:09
0
[quote name='koko' timestamp='1298194150' post='439990']
kogo ty chcesz oszukać ???!! Tam były tysiące, a dokładnie 4 tysiące )))) Połowa to siostry zakonne i księża... tak go Lublin pokochał... a dzień wcześniej frekwencja na kondukcie pogrzebowym w 100% zapewniona przez przymusowe wymarsze z lubelskich szkół uczniów....)) kogo ty chcesz oszukać....
[/quote]
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie?
[quote name='koko' timestamp='1298194150' post='439990']
kogo ty chcesz oszukać ???!! Tam były tysiące, a dokładnie 4 tysiące )))) Połowa to siostry zakonne i księża... tak go Lublin pokochał... a dzień wcześniej frekwencja na kondukcie pogrzebowym w 100% zapewniona przez przymusowe wymarsze z lubelskich szkół uczniów....)) kogo ty chcesz oszukać....
[/quote]
dokładnie 4 tysiące!, no co ty płacili ci za liczenie? rozwiń
Avatar
luki / 20 lutego 2011 o 17:00
0
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do środka zamiast np. Różańca, a ciekawość wszystkich co dzieje się w niebie mogła być zaspokojona i to nawet w 3D![/size][/color][/font]

[/quote]
cały dzień na forum, musisz być naprawdę samotny, bez kumpli, dziewczyny ja właśnie wybieram się na piwo, a ty co dalej przed kompem?, tam czujesz się kozakiem?
[quote name='ja' timestamp='1298197736' post='440004']
[font="Book Antiqua"][color="#FF0000"][size="5"]Witaj Dyskutancie - cecha charakterystyczna ArcyPasterskiej Trzody Baranów hodowanej na Rydzykownych mediach.
Nikt z inteligencji nie zmiesza się z Tłum(ok)ami i nie będzie wznosił okrzyków wzorem braw przy zejściu JP 2.
Oprócz kamer fruwających niczym Duch Św. i tych stacjonarnych serwowanych przez TVP Lublin można z powodzeniem było wrzucić bezprzewodówkę do ś... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 8

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 3 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.