Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

8 lipca 2011 r.
14:58
Edytuj ten wpis

"Bukietowa” lokomotywą PO w Lublinie

0 48 A A
Magdalena Gąsior-Marek (Archiwum)
Magdalena Gąsior-Marek (Archiwum)

Nie Joanna Mucha, nie Włodzimierz Karpiński, ale Magdalena Gąsior-Marek będzie w najbliższych wyborach "jedynką” na lubelskiej liście Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czym zasłużyła sobie na to młoda posłanka, która zasłynęła wręczeniem kwiatów ministrowi Cezaremu Grabarczykowi w czasie, gdy cała Lubelszczyzna walczyła z nim o drogę do Warszawy?

Było dwoje murowanych faworytów do pierwszego, najważniejszego miejsca na liście PO w naszym regionie. Joanna Mucha: niezwykle medialna, błyskotliwa, uważana za najładniejszą posłanką w Sejmie. I Włodzimierz Karpiński: doświadczony poseł, zasiadający w najważniejszych sejmowych komisjach, były członek zarządu Zakładów Azotowych w Puławach.

Karpiński zajmie jednak na lubelskiej liście platformy trzecie miejsce, Mucha drugie. "Jedynką” będzie Magdalena Gąsior-Marek.

Wsparcie i pomoc

Kim jest "lokomotywa” lubelskiej platformy? Urodziła się w 1983 r. w Lublinie. Uczyła się w I LO im. Stanisława Staszica, potem na Wydziale Ekonomicznym UMCS (jest magistrem ekonomii). Przez chwilę pracowała w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA. Przez chwilę, bo już w 2006 roku, w wieku 23 lat, została wybrana do Rady Miasta Lublin.

Na pierwszym posiedzeniu jako najmłodsza wywoływała radnych do ślubowania. Sama ślubując nie dodała słów "tak mi dopomóż Bóg”, podobnie jak radni lewicy i jeden kolega z jej klubu.

W jej karierze doszukiwano się raczej ziemskiej pomocy Dariusza Piątka, zamożnego przedsiębiorcy (wtedy w PO), który wsparł ją w kampanii. On też później zgłosił jej kandydaturę na przewodniczącą Komisji Budżetowo-Ekonomicznej, najważniejszej w Radzie Miasta.

Jedno pytanie

Gdy w maju 2007 r. komisja debatowała nad fatalną kondycją finansową MPK radna miała inne troski. – Czy jest możliwe, żeby przed godziną 8.30 zwiększyć liczbę kursów na linii 26? – pytała Gąsior-Marek.
Radną była przez niecały rok. W tym czasie Rada Miasta odbyła trzynaście sesji. Przejrzeliśmy ich protokoły. Gąsior-Marek tylko raz włączyła się dyskusji. Pozostałe jej wypowiedzi to prezentacja głosowań z podległej jej komisji. Raz zadała też na sesji pytanie. Dociekała, kiedy miasto wyda foldery promocyjne.

Rada Miasta okazała się dla niej tylko odskocznią do wielkiej polityki. W 2007 r. znalazła się na 8 miejscu lubelskiej listy PO do Sejmu. Wyborców kusiła hasłem: "Jedyna z Lublina”.

Ósemka

Ku zaskoczeniu wielu, zdobyła 16114 głosów. Dla porównania: w okręgu nr 6 ówczesny lider PO, Janusz Palikot, zdobył 44186, Joanna Mucha: 21028, a Włodzimierz Karpiński 16873. Magdalena Gąsior-Marek, mając 24 lata, została posłanką.

– Uzyskanie mandatu posła z 8 miejsca na liście było dla mnie dużym wyzwaniem. Zwłaszcza, że to była moja pierwsza kadencja w Sejmie – mówi teraz Gąsior-Marek. – Starałam się ten mandat sprawować jak najlepiej. Tak, żeby mieszkańcy mieli parlamentarzystę, na którym mogą polegać, zarówno w sprawach kraju, jak i regionu. Cel, który sobie postawiłam od początku kadencji, był taki, żeby ktokolwiek trafi do mojego biura poselskiego, nie wyszedł z niego bez pomocy.
Bukiet róż

W ciągu czterech lat działalności poselskiej zasłynęła jednak najbardziej kwiatami dla ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Do zdarzenia, które zniesmaczyło posłów opozycji, doszło w styczniu tego roku, po głosowaniu nad wnioskiem SLD o wotum nieufności dla Grabarczyka. Posłowie odrzucili wniosek, a minister dostał bukiet róż m.in. od Magdaleny Gąsior-Marek.

Wniosek uzasadniany był głównie chaosem na nadzorowanej przez Grabarczyka kolei, który zapanował po nieudolnym wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy. – Czy kwiaty są od pasażerów, którym nie udało się wsiąść do pociągu 1 i 2 stycznia? – pytał Wiesław Szczepański, poseł SLD.

Bukietowa lokomotywą PO - udostępnij na Facebook


Ja też walczyłam

W tym czasie mieszkańcy naszego regionu walczyli o drogę krajową S17, łączącą Lublin z Warszawą. Według projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015, które minister infrastruktury przedłożył do konsultacji społecznych, duża część budowy ekspresówki była zagrożona. Mieszkańcy, lokalni politycy, samorządowcy i przedsiębiorcy organizowali akcje protestacyjne, jeździli do Warszawy przedstawiać lubelskie postulaty.

Ostatecznie, pieniądze na "17” się znalazły i droga do stolicy powstanie. Ale niesmak po kwiatach dla niepopularnego w naszym regionie ministra pozostał. – Kiedyś napisałam na swoim blogu, że w polityce jest tak, że jeśli popełni się jeden błąd czy zrobi coś kontrowersyjnego, to jest to potem tak eksploatowane, że nawet jeśli zrobi się sto innych rzeczy, i tak wszyscy mówią o tej jednej – podkreśla Gąsior-Marek. – Teraz mówi się o kwiatach. Ale chcę przypomnieć, że ja także walczyłam o drogę S17, razem z mieszkańcami regionu i dziennikarzami.

Poza tym to świetny minister

Dodaje, że do wręczenia kwiatów została oddelegowana przez szefa klubu PO. – Taka jest tradycja, że ministrowi, który uzyska wotum zaufania w głosowaniu, wręcza się kwiaty – zauważa posłanka. – Zresztą, co mówiłam już wiele razy, pana ministra Grabarczyka szczególnie szanuję, z różnych względów. Uważam go za jednego z najlepszych ministrów w obecnym rządzie. Ale i za najlepszego ministra infrastruktury do tej pory. Za jego kadencji w Polsce podpisano najwięcej umów na budowę dróg od lat i najwięcej dróg się buduje, wystarczy przejechać się po Polsce i zobaczyć. Minister Grabarczyk jako pierwszy skutecznie zajął się też problemem kolei, jej zadłużeniem i restrukturyzacją.

Nie ma kwalifikacji

Inne zdanie ma Janusz Palikot, były lider PO w naszym regionie, za którego rządów w lubelskiej platformie cztery lata temu Gąsior-Marek znalazła się na liście kandydatów do Sejmu. – Magdalena Gąsior-Marek jest słabym posłem, nie ma odpowiednich kwalifikacji: ani merytorycznych, ani mentalnych do sprawowania tej funkcji. Niczym się nie wyróżniła – mówi Palikot. – Błędem było już to, że została posłem w pierwszej kadencji. Ale jak ktoś wpadł w tryby machiny partyjnej, już w niej zostanie.
Zdaniem Palikota, błyskotliwa polityczna kariera Gąsior-Marek była możliwa właśnie dzięki Grabarczykowi. – Jak wiemy, zasłynęła bukietem kwiatów dla ministra, dla którego okazała się ważną osobą. W trudnym dla niego momencie była blisko niego.

Obrona pozycji

Efekt tego, zdaniem Palikota, to pierwsze miejsce na lubelskiej liście PO. – To absolutnie wynik wewnętrznych podziałów w Platformie Obywatelskiej: spółdzielni Grabarczyka, do której należy Magdalena Gąsior-Marek i grupy Schetyny, do której należy Joanna Mucha – wyjaśnia polityk. – W wyniku tego obroniono pierwszą pozycję na liście dla Gąsior-Marek.

Obroniono, bo dyskusja na krajowym zarządzie partii była najdłuższa właśnie na temat lubelskiej listy PO. "Jedynkę” dla Gąsior-Marek zaproponował po konsultacjach Stanisław Żmijan, szef Platformy w województwie. Według propozycji zarządu regionu PO, Joanna Mucha miała zająć dopiero czwarte miejsce na liście.
Siła "brania” głosów

Mucha nie ma silnego poparcia działaczy w regionie. Jej przeciwnicy wykorzystali również wywiad, jakiego udzieliła kilka miesięcy temu do partyjnej gazety "POgłos”. Stwierdziła w nim m. in., że starsi ludzie często chodzą do lekarza dla rozrywki. Posłanka tłumaczyła, że źle autoryzowała wywiad, ale spadł na nią grad krytyki. – Jestem absolutnie przekonany, że lista została ustawiona optymalnie jeśli chodzi o siłę "brania” głosów – tłumaczył na naszych łamach Żmijan.

Dodał, że wysoko ceni działalność parlamentarną Joanny Muchy. – Ale też Magdalena Gąsior-Marek, choć jest młodym politykiem, to ma wiele osiągnięć i inicjatyw. Takie ustawienie listy gwarantuje, że obie dostaną się do Sejmu.

Akceptacja

Mucha odwołała się do władz krajowych partii. Te zmieniły tydzień temu lubelską listę. Mucha awansowała z czwartej na drugą pozycję, Karpiński – z piątej na trzecią. Ale "jedynka” pozostała bez zmian.

– Każdy polityk jest poddawany weryfikacji i to na różnych szczeblach. Od regionalnego: koła, powiatu, zarządu regionu, po ogólnopolski: klub parlamentarny czy zarząd partii – mówi Magdalena Gąsior-Marek. – Jest mi niezwykle miło, że dostałam akceptację szefa i zarządu regionu, którą potem podtrzymał zarząd krajowy. To ocena czterech lat mojej działalności parlamentarnej i społecznej. Ale dla mnie prawdziwą weryfikacją są głosy wyborców. Bo zdarza i zdarzało się tak, że osoby z pierwszego miejsca na liście nie dostawały się do Sejmu.

Kobieta zapracowana?

Na swoim internetowym blogu Magdalena Gąsior-Marek zamieściła w tym tygodniu obszerne podsumowanie swojej 4-letniej działalności parlamentarnej. Pisze o swoim zaangażowaniu w promowanie honorowego krwiodawstwa w Sejmie, o pracy w sejmowej grupie bilateralnej Polska–RPA, w sejmowych komisjach do spraw Unii Europejskiej, Finansów Publicznych oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, o wycieczkach uczniów, które przyjmowała w Sejmie, a najwięcej: o pracy na rzecz regionu lubelskiego.

– W polskim prawodawstwie mandat poselski jest tzw. mandatem wolnym. Oznacza to, że poseł jest przedstawicielem całości społeczeństwa – pisze Gąsior-Marek. – Pamiętam jednak, że to mieszkańcy Lubelszczyzny powierzyli mi tę misję, dlatego też w swojej działalności staram się śledzić lokalne i regionalne problemy oraz zabiegać o ich rozwiązanie. Duża część złożonych przeze mnie interpelacji wiązała się zatem właśnie z województwem lubelskim.

Posłanka chwali się też, że rozpoczęła organizację cyklu spotkań z politykami oraz ministrami, którzy na jej zaproszenie przyjeżdżali do Lublina. Do Lublina przyjechali m.in. posłowie z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Jarosław Wałęsa oraz ministrowie: sportu i turystyki Adam Giersz, sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (dwukrotnie) i infrastruktury Cezary Grabarczyk (również dwukrotnie). Pisze też sporo o Centrum Interwencji Obywatelskiej, które powołała razem z radną wojewódzką Bożeną Lisowską i radną miejską Martą Wcisło.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Larry / 20 sierpnia 2011 o 13:15
0
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne konstelacje to w sejmie nie istnieje ( wyjątkiem jest były poseł były przedsiębiorca były filozof Janusz Marian). Ważne że S17 trafiła na listę priorytetowych budów dróg. Co czy Pani poseł należy czy też nie do jakiejś tam spółdzielni nie jest ważne.Ważne że jest skuteczna (nie tylko ona rzecz jasna). Dla tych co krytykują zapoznać się z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz z działalnością Pani poseł a nie bezpodstawnie krytykować wszystko co ona zrobiła.
[/quote]
to chyba jakiś żart z tymi zasługami Pani Poseł dla Wilkowa:) ona - z tego, co wiem, to akurat żadnych zasług nie miała:) to już prędzej p. Mucha działała (skutecznie), na rzecz Wilkowa:)a środki na odtworzenie produkcji rolnej wywalczył sam wójt, ale to akurat w Min.Rolnictwa (którym kieruje człowiek Zielonych)
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne ko... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 18:12
0
[quote name='pix' timestamp='1313583167' post='515345']
Tym sposobem PO straciła głos mój i mojej rodziny. Szkoda, bo jest na liście kilka osób, które mogłyby przyciągnąć. Bukietowa nie umie się wysłowić i jeśli to jest jedynka w tym mieście, to lepiej nawet na oszołomów Kaczora zagłosować, niż na totalną miernotę.
[/quote]
Co ty żydzie chcesz ode mnie.
Avatar
pix / 17 sierpnia 2011 o 14:12
0
Tym sposobem PO straciła głos mój i mojej rodziny. Szkoda, bo jest na liście kilka osób, które mogłyby przyciągnąć. Bukietowa nie umie się wysłowić i jeśli to jest jedynka w tym mieście, to lepiej nawet na oszołomów Kaczora zagłosować, niż na totalną miernotę.
Avatar
jan88 / 11 lipca 2011 o 13:21
0
[quote name='joa' timestamp='1310372503' post='500011']
Widać, że Pani Poseł wzięła się za internet i gęsto się tłumaczy. Nas to nie przekonuje. Cytat rodem z wypracowania szkolnego.
[/quote]
cóż żeby być panią to musiałbym sobie co nieco obciąć
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 11 lipca 2011 o 11:07
0
Jedynie "nasi" forumowicze i lubelscy dziennikarze znaja sie na wszystkim od fizyki molekularnej poczawszy, a na medycynie skonczywszy! Wypisywanie bzdetow o mlodej i ambitnej osobie jest zwykla maloscia zakompleksionego plepsu!
Nikt nie zastanowil sie, ze gdzies taka osoba musi zdobyc doswiadczenie. Musi przyjrzec sie starszym kolegom i nabrac przyslowiowych szlifow w polityce. Fakt wystawienia jej jako "jedynki" postrzegam bardziej w formie kopniaka dla tych znanych i obytych, aby zmobilizowac ich do lepszej pracy na rzecz partii i dobrego rezultatu wyborczego!
Doszukiwanie sie natomiast drugiego dna w calej sprawie nalezy do ulubionych zajec wiecznie rozczarowanych nierobow,
z ktorych "Sciana Wschodnia" jest ogolnie znana!
Jedynie "nasi" forumowicze i lubelscy dziennikarze znaja sie na wszystkim od fizyki molekularnej poczawszy, a na medycynie skonczywszy! Wypisywanie bzdetow o mlodej i ambitnej osobie jest zwykla maloscia zakompleksionego plepsu!
Nikt nie zastanowil sie, ze gdzies taka osoba musi zdobyc doswiadczenie. Musi przyjrzec sie starszym kolegom i nabrac przyslowiowych szlifow w polityce. Fakt wystawienia jej jako "jedynki" postrzegam bardziej w formie kopniaka dla tych znanych i obytych, aby zmobilizowac ich do lepsz... rozwiń
Avatar
heniek / 11 lipca 2011 o 10:42
0
Pani Bukietowa? "A co ludzie powiedzą???" Pamiętacie ten brytyjski serial hahaha.
Avatar
k / 11 lipca 2011 o 10:27
0
A kto to jest ? Mała dziewczynka... jak tak "zasłużone" osoby z "doświadczeniem" i "osiągnięciami" dają na pierwsze miejsce listy to PO na pewno odniesie sukces wyborczy Żałosne Mojego głosu ta Pani na pewno nie dostanie !!! Czy w tym mieście na prawdę nie ma osób które mają prawdziwą a nie tylko udawaną moc sprawczą w zarobionych po łokcie rekach ???
Avatar
joa / 11 lipca 2011 o 10:21
0
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne konstelacje to w sejmie nie istnieje ( wyjątkiem jest były poseł były przedsiębiorca były filozof Janusz Marian). Ważne że S17 trafiła na listę priorytetowych budów dróg. Co czy Pani poseł należy czy też nie do jakiejś tam spółdzielni nie jest ważne.Ważne że jest skuteczna (nie tylko ona rzecz jasna).

Dla tych co krytykują zapoznać się z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz z działalnością Pani poseł a nie bezpodstawnie krytykować wszystko co ona zrobiła.
[/quote]
Widać, że Pani Poseł wzięła się za internet i gęsto się tłumaczy. Nas to nie przekonuje. Cytat rodem z wypracowania szkolnego.
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne ko... rozwiń
Avatar
tadeo / 11 lipca 2011 o 10:15
0
...bardzo ważny element w informacji----przy ślubowaniu nie dodała "tak mi dopomóż Bóg" !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 09:40
0
[quote name='lubelak' timestamp='1310368849' post='499982']
ale to grabarczyk zalatwil wam lubelaki kase na obwodnice,pamietajcie o tym, a mucha niech pokazuje nozki w playboyu a nie na posla!!!
[/quote]
minister który daje i zbiera i znowu daje ale tylko jakieś ochłapy- wszyscy cieszą się ze ruszyła budowa S17, ludzie ruszyła budowa ale kilkunastu kilometrów tej trasy liczącej łącznie kilkaset kilometrów
Avatar
Larry / 20 sierpnia 2011 o 13:15
0
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne konstelacje to w sejmie nie istnieje ( wyjątkiem jest były poseł były przedsiębiorca były filozof Janusz Marian). Ważne że S17 trafiła na listę priorytetowych budów dróg. Co czy Pani poseł należy czy też nie do jakiejś tam spółdzielni nie jest ważne.Ważne że jest skuteczna (nie tylko ona rzecz jasna). Dla tych co krytykują zapoznać się z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz z działalnością Pani poseł a nie bezpodstawnie krytykować wszystko co ona zrobiła.
[/quote]
to chyba jakiś żart z tymi zasługami Pani Poseł dla Wilkowa:) ona - z tego, co wiem, to akurat żadnych zasług nie miała:) to już prędzej p. Mucha działała (skutecznie), na rzecz Wilkowa:)a środki na odtworzenie produkcji rolnej wywalczył sam wójt, ale to akurat w Min.Rolnictwa (którym kieruje człowiek Zielonych)
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne ko... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 18:12
0
[quote name='pix' timestamp='1313583167' post='515345']
Tym sposobem PO straciła głos mój i mojej rodziny. Szkoda, bo jest na liście kilka osób, które mogłyby przyciągnąć. Bukietowa nie umie się wysłowić i jeśli to jest jedynka w tym mieście, to lepiej nawet na oszołomów Kaczora zagłosować, niż na totalną miernotę.
[/quote]
Co ty żydzie chcesz ode mnie.
Avatar
pix / 17 sierpnia 2011 o 14:12
0
Tym sposobem PO straciła głos mój i mojej rodziny. Szkoda, bo jest na liście kilka osób, które mogłyby przyciągnąć. Bukietowa nie umie się wysłowić i jeśli to jest jedynka w tym mieście, to lepiej nawet na oszołomów Kaczora zagłosować, niż na totalną miernotę.
Avatar
jan88 / 11 lipca 2011 o 13:21
0
[quote name='joa' timestamp='1310372503' post='500011']
Widać, że Pani Poseł wzięła się za internet i gęsto się tłumaczy. Nas to nie przekonuje. Cytat rodem z wypracowania szkolnego.
[/quote]
cóż żeby być panią to musiałbym sobie co nieco obciąć
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 11 lipca 2011 o 11:07
0
Jedynie "nasi" forumowicze i lubelscy dziennikarze znaja sie na wszystkim od fizyki molekularnej poczawszy, a na medycynie skonczywszy! Wypisywanie bzdetow o mlodej i ambitnej osobie jest zwykla maloscia zakompleksionego plepsu!
Nikt nie zastanowil sie, ze gdzies taka osoba musi zdobyc doswiadczenie. Musi przyjrzec sie starszym kolegom i nabrac przyslowiowych szlifow w polityce. Fakt wystawienia jej jako "jedynki" postrzegam bardziej w formie kopniaka dla tych znanych i obytych, aby zmobilizowac ich do lepszej pracy na rzecz partii i dobrego rezultatu wyborczego!
Doszukiwanie sie natomiast drugiego dna w calej sprawie nalezy do ulubionych zajec wiecznie rozczarowanych nierobow,
z ktorych "Sciana Wschodnia" jest ogolnie znana!
Jedynie "nasi" forumowicze i lubelscy dziennikarze znaja sie na wszystkim od fizyki molekularnej poczawszy, a na medycynie skonczywszy! Wypisywanie bzdetow o mlodej i ambitnej osobie jest zwykla maloscia zakompleksionego plepsu!
Nikt nie zastanowil sie, ze gdzies taka osoba musi zdobyc doswiadczenie. Musi przyjrzec sie starszym kolegom i nabrac przyslowiowych szlifow w polityce. Fakt wystawienia jej jako "jedynki" postrzegam bardziej w formie kopniaka dla tych znanych i obytych, aby zmobilizowac ich do lepsz... rozwiń
Avatar
heniek / 11 lipca 2011 o 10:42
0
Pani Bukietowa? "A co ludzie powiedzą???" Pamiętacie ten brytyjski serial hahaha.
Avatar
k / 11 lipca 2011 o 10:27
0
A kto to jest ? Mała dziewczynka... jak tak "zasłużone" osoby z "doświadczeniem" i "osiągnięciami" dają na pierwsze miejsce listy to PO na pewno odniesie sukces wyborczy Żałosne Mojego głosu ta Pani na pewno nie dostanie !!! Czy w tym mieście na prawdę nie ma osób które mają prawdziwą a nie tylko udawaną moc sprawczą w zarobionych po łokcie rekach ???
Avatar
joa / 11 lipca 2011 o 10:21
0
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne konstelacje to w sejmie nie istnieje ( wyjątkiem jest były poseł były przedsiębiorca były filozof Janusz Marian). Ważne że S17 trafiła na listę priorytetowych budów dróg. Co czy Pani poseł należy czy też nie do jakiejś tam spółdzielni nie jest ważne.Ważne że jest skuteczna (nie tylko ona rzecz jasna).

Dla tych co krytykują zapoznać się z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz z działalnością Pani poseł a nie bezpodstawnie krytykować wszystko co ona zrobiła.
[/quote]
Widać, że Pani Poseł wzięła się za internet i gęsto się tłumaczy. Nas to nie przekonuje. Cytat rodem z wypracowania szkolnego.
[quote name='jan88' timestamp='1310319208' post='499862']
łatwo jest krytykować, każdy może tylko pytanie jest co ty byś zrobił/a na jej miejscu? żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cokolwiek wiedzieć o pracy posła. Nam się tylko tak wydaje że poseł może dużo rzeczy zrobić. To że te 4 lata nie zostały zmarnowane to nie są propagandą. Mieszkańcy Wilkowa zawdzięczają Pani poseł nie tylko szybszą odbudowę swych domów ale także większe środki na odtworzenie produkcji rolnej. Jeśli ktoś nie wchodzi w wewnętrzne ko... rozwiń
Avatar
tadeo / 11 lipca 2011 o 10:15
0
...bardzo ważny element w informacji----przy ślubowaniu nie dodała "tak mi dopomóż Bóg" !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 lipca 2011 o 09:40
0
[quote name='lubelak' timestamp='1310368849' post='499982']
ale to grabarczyk zalatwil wam lubelaki kase na obwodnice,pamietajcie o tym, a mucha niech pokazuje nozki w playboyu a nie na posla!!!
[/quote]
minister który daje i zbiera i znowu daje ale tylko jakieś ochłapy- wszyscy cieszą się ze ruszyła budowa S17, ludzie ruszyła budowa ale kilkunastu kilometrów tej trasy liczącej łącznie kilkaset kilometrów
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 24 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.