Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 maja 2012 r.
16:18
Edytuj ten wpis

Nie chcemy straszyć, tylko przestrzegać, czyli o egzorcyzmach w Kraśniku

14 17 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Przy historii operatora filmowego, który uciekł satanistom ludzie ocierali ukradkiem łzy. A spotkanie z egzorcystą rozpoczęło się od modlitwy. Bo "jak się wchodzi na teren przeciwnika to dobrze być uzbrojonym”. W minioną sobotę w Kraśniku zorganizowano konferencję dotyczącą magii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mam 14-letniego syna. Na razie nie mam z nim problemów – mówi pani Lidia, która uczestniczyła w sobotnim sympozjum "Magia – cała prawda”. – Jak wielu jego rówieśników lubi gry komputerowe. Jest ministrantem, służy do mszy świętej, więc mam nadzieję, że przynajmniej na razie Bóg go chroni.

W hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku zgromadziło się w sumie kilkaset osób. Przeważali słuchacze po czterdziestym roku życia i starsze. – O duchach zawsze się mówiło – potwierdza pan Józef, wierny z parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku. – Więc zagrożenia dla duszy zawsze były. Nie miałem jednak takiej świadomości, jak pewne rzeczy mogą być aż tak niebezpieczne.

– Nie chcemy straszyć, tylko przestrzegać – zapewniali organizatorzy sympozjum. – Informować ludzi, co może ich spotkać.

Kiedy umysł śpi…

Ks. dr Eugeniusz Derdziuk, egzorcysta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej swój wykład rozpoczął od modlitwy. – Jak się wchodzi na teren przeciwnika to dobrze być uzbrojonym. Dlatego pomódlmy się – stwierdził egzorcysta. Tłumaczył zebranym, dlaczego niebezpieczna jest magia. – Działanie złego ducha jest stopniowe. Pierwszy stopień to kuszenie, któremu wszyscy podlegamy – przestrzegał ks. Derdziuk. – Kiedy otwieramy drzwi złemu duchowi przez niektóre grzechy (przeciwko pierwszemu przykazaniu-red.) następuje dręczenie i dokuczliwość. Zły duch daje o sobie znać, chce nas przestraszyć. Najwyższy stopień jego działania to opętanie. Nie są to częste przypadki. Opętanie to jest oddanie złemu duchowi władzy nad własnym życiem. Może stać się tak albo przez podpisanie cyrografu. Takie osoby też spotkałem. Bądź też poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kultach satanistycznych.

Niebezpieczne wywoływanie

Jednak nie tylko ci szukają pomocy. – Spotkałem osoby, które chodząc do wróżki wpadały w dziwne depresje, lęki. Dlatego przestrzegam przez ich usługami. Bardzo niebezpieczne jest też wywoływanie duchów i osób zmarłych.

Zdaniem egzorcysty, to nie wróżka posiada wiedzę o naszym życiu. Ktoś jej tych informacji udziela. – To ani Duch Święty ani Anioł Stróż jej tego nie podpowiada – zapewnia egzorcysta. – Tylko mistrz kłamstwa, który zna wszystkie nasze grzechy. Podczas egzorcyzmów straszy, że ujawni wszystkie grzechy egzorcysty. Diabeł wie, co jest jego. Czego absolutnie nie rozumie? Naszej relacji z Bogiem i miłości do niego.

Cyrograf

– Byłam świadkiem jak w kościele młody człowiek został nagle przewrócony. Upadł na podłogę. Zaczęło nim trząść jak przy ataku padaczki – opowiadała uczestnikom sesji Maria–Emanuel Dziemian, misjonarka świecka. Od ponad 10 lat zajmuje się ona propagowaniem przy Jasnej Górze kultu Niepokalanego Serca Maryi i Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. – Kiedy podano mu wodę święconą rzucał się po całej zakrystii. Okazało się, że spisał cyrograf. Chciał, aby dziewczyna jego kolegi nie urodziła dziecka.

Zdaniem uczestniczącej w konferencji dr Jadwigi Zięby, która prowadziła badania naukowe na temat egzorcyzmów, w przypadku ok. 2-3 proc. spraw, z którymi ludzie przychodzą do egzorcystów, chodzi o opętania. – Zjawisko to jednak narasta – zauważa ks. Derdziuk. – W ostatnim roku miałem pięć przypadków, gdzie jestem przekonany, że miałem do czynienia z opętaniem. Ale ja zajmuję się nie tylko tymi sprawami, jestem proboszczem i wykładowcą KUL. Spotkałem gimnazjalistę, który czytał niebezpieczne publikacje i zaczęło go to wciągać. Jak każde zło. Zaniepokojeni rodzice go do mnie przywieźli. Takie rzeczy zaczynają się najwcześniej w wieku, kiedy człowiek chce się usamodzielnić albo dowartościować.

Świadectwo filmowca

Na konferencji byli też ludzi, których bezpośrednio dotknęło zło. – Nie zawsze byłem taki jak dziś – rozpoczął swoją opowieść Leszek Dokowicz, operator filmowy, który miał kontakt z satanistami. Obecnie, jak przekonywał jest szczęśliwym mężem i ojcem piątki dzieci.
Wszystko wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu, kiedy mężczyzna pracował za granicą, przy dużych imprezach muzycznych. Kiedy zorientował się z kim ma do czynienia postanowił uciec. – Ja byłem wtedy jak sito. Demony mnie atakowały – zwierzał się mężczyzna.

Dalej opisuje jak podczas ucieczki usłyszał głos, który nim pokierował. Po powrocie do Polski szuka księdza, który może mu pomóc.

– Pierwszy raz jako świadomy człowiek poszedłem do kościoła i dostałem krzyż do niesienia. Był on tak ciężki, że myślałem, że się przewrócę – opowiadał zebranym.

Podczas opowieści mężczyźnie kilka razy załamywał się głos. Na pewien czas przestawał mówić. Odwracał głowę. Jego emocje udzieliły się również zebranym. Niektóre osoby ukradkiem ocierały łzy.

Dokowicz opowiadał dalej. Także o pomocy księdza i oczyszczeniu na Jasnej Górze. To był dopiero początek. – Byłem za klauzulą, wśród ojców jezuitów i zaczęła się walka duchowa, podczas której były kolejne ataki demoniczne, w tym jeden ciężki. Wiedziałem wtedy, że na mojej głowie jest policzony każdy włos – kontynuował Dokowicz. – Od tego czasu minęło 16 lat.

Rozmowa z wróżką, która przyjmuje osoby na terenie naszego województwa

• Kto korzysta z pani usług?

– Są to osoby w bardzo różnym wieku i z różnym wykształceniem. Niektóre z nich były już u różnych tarocistów, inne przychodzą po raz pierwszy, bo np. ktoś ze znajomych im mnie polecił.

• O co najczęściej pytają?

– Bardzo dużo osób interesują kwestie zawodowe jak też życie uczuciowe. Ludzie przychodzą do mnie, aby poradził się, bo mają pewne dylematy rodzinne. Chodzi też np. o sprawy spadkowe. Coraz więcej przychodzi też mężczyzn. Są też młode osoby, które chcą odnaleźć swój potencjał, talent. Trafiają do mnie też maturzyści, którzy nie wiedzą, jaki kierunek studiów powinni wybrać. Ja wróżę od 37 lat i to, co obserwuję od jakiś 5-6 lat to wielki boom na nasze usługi. I nie chodzi tylko o to, że jest to modne, ale ludzie otrzymują pewne podpowiedzi dotyczące różnych spraw.

• Nie czuje się pani psychologiem?

– W 50 proc. to jest na pewno psychologia. Zresztą skończyłam ten kierunek. W tej chwili w sferę psychiczną wchodzi się dość głęboko. Muszę jednak bardzo uważać, żeby nie zrobić komuś krzywdy.

Rozmowa z psychologiem dr Ireneuszem Siudemem z MCS

• Po co ludzie chodzą do wróżek?

– Z psychologicznego punktu widzenia osoby te chciałyby poznać przyszłość. Dodatkowo chcą zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa poprzez złudzenie kontroli otoczenia. Wydaje im się, że jak coś wiedzą to są przez to bezpieczniejsi.

• Czy tarocistka może być psychologiem?

– Aby być psychologiem potrzebne są przede wszystkim 5-letnie studia. To tak jak znachor nie może być lekarzem. Czym innym są jednak umiejętności psychologiczne. W tym aspekcie to pewnie i wróżki i tarocistki potrafią słuchać. Mogą doradzić na takiej samej zasadzie jak robią to babcie czy ciocie, które mają spore doświadczenie życiowe.

• Czy wróżki mogą zaszkodzić swoim klientom?

– Jest to przewrotne pytanie, bo przecież lekarz z dyplomem też może zaszkodzić i się pomylić. Podobnie jest tutaj. Mogą więc i pomóc i zaszkodzić. Chcąc jednak uzyskać jakąś opinię na swój temat powinniśmy raczej polegać na dorobku naukowym. Lepiej jak osoba taka zgłosi się więc do profesjonalisty. Ryzyko korzystania z usług wróżek jest takie, że polskie prawo nie reguluje ich kompetencji. Każdy może zostać wróżką.


Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asd / 7 lipca 2016 o 22:35
0
Aby wypędzać diabła ze łba ,to wcześniej ktoś go do tego pustego łba musiał jakoś włożyć.
Avatar
metfach / 10 lutego 2016 o 09:45
0

Nie każda wróżka to czarownica. Wystarczy poczytać opinię na: http://polecamspeca.pl/wrozka/lublin

Avatar
Mad Max / 6 maja 2012 o 12:23
0
Nawet nie jesteście świadomi a już się chce Wam śmiać ? Nie jest śmieszne . Nie ma ostrzeżenia . To nie zależy od Was -taki jest finał !
Avatar
kalika / 6 maja 2012 o 12:10
0
[size="3"][font="Arial Black"][/font][/size]szerzenie takich zabobonów a zwłaszcza organizowanie seminariów jest obrazą NAJWYŻSZEGO.
Avatar
j / 6 maja 2012 o 12:01
0
Chyba dr Siudem z UMCS, a nie MCS
Avatar
toM / 6 maja 2012 o 11:51
0
[quote name='Kielczanin' timestamp='1336236366' post='627671']
Widać, że Kraśnik to zaścianek ciemnoty średniowiecznej i "księża egzorcyści" maja niepospolitą radość "leczyć nawiedzonych" a szczególnie jak nawiedzone są młode i ładne.
[/quote]
Taaaaaaa,a Kielce z waszymi Babami Jagami,wiedźmami czy innymi czarownicami to imperium światła i centrum inteligencji europejskiej.Przyganiał kocioł garnkowi......
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 6 maja 2012 o 11:44
0
[color="#000080"]„[color="#FF0000"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/color]” (jp2):

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia [color="#FF0000"]„Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał[/color]”, albo „[color="#FF0000"]Głupi Jasio[/color]”...

„Co nam zostało z tych dni” kiedy na niebieskim stołku w Watykanie zasiadał Karol Wojtyła – Ojciec Św., Papież Jan Paweł II, czyli Najnowsza KUL-awa i PAT-ologiczna Historia:

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice boga [color="#FF0000"]nikt z K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. nie stał się przesadnym Fanem boskiego zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. nie wpadł w nałóg papiestwa[/color]!
W takiej to scenerii [color="#FF0000"]od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia [color="#FF0000"]o nazwisku CHOBOT[/color] – wywalili go czarni - jeździł po Polsce i zakładał K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – zjawił się też i w Lublinie...
Tak jak księŻULKI uwielbiały SOLIDARNOŚĆ,[color="#FF0000"] z taką samą mocą nienawidziły K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]! Jedną ręką wszystkim Błogosławiły, a [color="#FF0000"]drugą rozpier[/color]...niczały [color="#FF0000"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color].
Taka zaś postawa wskazuje na to, że księŻULKI są grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach, a po upływie ponad 30 lat i w dobie masowej komunikacji [color="#FF0000"]jest to problem dla psychiatrów [/color]– na co nie raz zwracał już uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice![color="#FF0000"] Kierują się INSTYNKTEM każącym atakować wszystko inne niż Kościół - taka spuścizna po PZPR-ze! To w Św.[/color](irniętym) mniemaniu [color="#FF0000"]nazywa się POWOŁANIE[/color]...

SB-cka Lista Wildsteina nie jest wolna od księŻULKÓW:
[color="#FF0000"]Józef Kowalczyk (obecny Ks. Prymas Polski) widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 15 x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY);
Józef Glemp (Ks. Prymas Polski - emeryt) – 2 x, Henryk Muszyński(Ks. Prymas Polski - emeryt) – 4x..., a 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował SB-cką teczkę Ojca Św. Papieża Jana Pawła II [/color]– Karola Wojtyły.
W KULejce też stoją hipotetyczni następcy "Filozofa"...

I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia [color="#FF0000"]nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów [/color]– na to już nie raz zwracał uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...

I tak:

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "[color="#FF0000"]Pamięć i tożsamość[/color]" - [color="#FF0000"]jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina[/color].
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?
Dało to to, że[color="#FF0000"] bez księdza nic już nie funkcjonuje[/color], a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego[color="#FF0000"] byli i są wrogami nr 1 kościoła[/color].
Do takich wrogów zaliczał się[color="#FF0000"] K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
[color="#FF0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci[/color] -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza,[color="#FF0000"] ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy[/color].
Od samego też początku K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. określany był jako "[color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś vatykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"

Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" – to K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowieństwa...., a właściwą diagnozę postawili lekarze... czyż to nie cudowne?
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi nie mieli racji.

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek „[color="#FF0000"]NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI - TEJ ZIEMI[/color]....”; „[color="#FF0000"]NIE LĘKAJCIE SIĘ[/color]..” , a sam... a [color="#FF0000"]sam bał się K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color], którego jedynym celem był
[color="#000080"]„[color="#FF0000"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/color]” (jp2):

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w... rozwiń
Avatar
toM / 6 maja 2012 o 11:41
0
[quote name='Julek' timestamp='1336287667' post='627787']
Ja pierniczę, takie gusła w XI wieku ! W takich chwilach wstyd być Kraśniczaninem Lepiej mówić, że JESTEM Z BUDZYNIA ! ! !
[/quote]
Z BUDYNIA?To pewnie taki miękki i rozlazły....Oj,chyba lepiej o tym nie mówić
Avatar
leo / 6 maja 2012 o 09:54
0
W Kraśniku mają problem z duchami? Niech zadzwonią po Ghostbusters

Swoją drogą - gdyby jakiś księżulo czy świecki udowodnił naukowo istnienie choćby jednego ducha - dostałby Nobla!
Avatar
Julek / 6 maja 2012 o 09:01
0
Ja pierniczę, takie gusła w XI wieku ! W takich chwilach wstyd być Kraśniczaninem Lepiej mówić, że JESTEM Z BUDZYNIA ! ! !
Avatar
asd / 7 lipca 2016 o 22:35
0
Aby wypędzać diabła ze łba ,to wcześniej ktoś go do tego pustego łba musiał jakoś włożyć.
Avatar
metfach / 10 lutego 2016 o 09:45
0

Nie każda wróżka to czarownica. Wystarczy poczytać opinię na: http://polecamspeca.pl/wrozka/lublin

Avatar
Mad Max / 6 maja 2012 o 12:23
0
Nawet nie jesteście świadomi a już się chce Wam śmiać ? Nie jest śmieszne . Nie ma ostrzeżenia . To nie zależy od Was -taki jest finał !
Avatar
kalika / 6 maja 2012 o 12:10
0
[size="3"][font="Arial Black"][/font][/size]szerzenie takich zabobonów a zwłaszcza organizowanie seminariów jest obrazą NAJWYŻSZEGO.
Avatar
j / 6 maja 2012 o 12:01
0
Chyba dr Siudem z UMCS, a nie MCS
Avatar
toM / 6 maja 2012 o 11:51
0
[quote name='Kielczanin' timestamp='1336236366' post='627671']
Widać, że Kraśnik to zaścianek ciemnoty średniowiecznej i "księża egzorcyści" maja niepospolitą radość "leczyć nawiedzonych" a szczególnie jak nawiedzone są młode i ładne.
[/quote]
Taaaaaaa,a Kielce z waszymi Babami Jagami,wiedźmami czy innymi czarownicami to imperium światła i centrum inteligencji europejskiej.Przyganiał kocioł garnkowi......
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 6 maja 2012 o 11:44
0
[color="#000080"]„[color="#FF0000"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/color]” (jp2):

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia [color="#FF0000"]„Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał[/color]”, albo „[color="#FF0000"]Głupi Jasio[/color]”...

„Co nam zostało z tych dni” kiedy na niebieskim stołku w Watykanie zasiadał Karol Wojtyła – Ojciec Św., Papież Jan Paweł II, czyli Najnowsza KUL-awa i PAT-ologiczna Historia:

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice boga [color="#FF0000"]nikt z K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. nie stał się przesadnym Fanem boskiego zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. nie wpadł w nałóg papiestwa[/color]!
W takiej to scenerii [color="#FF0000"]od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia [color="#FF0000"]o nazwisku CHOBOT[/color] – wywalili go czarni - jeździł po Polsce i zakładał K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – zjawił się też i w Lublinie...
Tak jak księŻULKI uwielbiały SOLIDARNOŚĆ,[color="#FF0000"] z taką samą mocą nienawidziły K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]! Jedną ręką wszystkim Błogosławiły, a [color="#FF0000"]drugą rozpier[/color]...niczały [color="#FF0000"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color].
Taka zaś postawa wskazuje na to, że księŻULKI są grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach, a po upływie ponad 30 lat i w dobie masowej komunikacji [color="#FF0000"]jest to problem dla psychiatrów [/color]– na co nie raz zwracał już uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice![color="#FF0000"] Kierują się INSTYNKTEM każącym atakować wszystko inne niż Kościół - taka spuścizna po PZPR-ze! To w Św.[/color](irniętym) mniemaniu [color="#FF0000"]nazywa się POWOŁANIE[/color]...

SB-cka Lista Wildsteina nie jest wolna od księŻULKÓW:
[color="#FF0000"]Józef Kowalczyk (obecny Ks. Prymas Polski) widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 15 x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY);
Józef Glemp (Ks. Prymas Polski - emeryt) – 2 x, Henryk Muszyński(Ks. Prymas Polski - emeryt) – 4x..., a 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował SB-cką teczkę Ojca Św. Papieża Jana Pawła II [/color]– Karola Wojtyły.
W KULejce też stoją hipotetyczni następcy "Filozofa"...

I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia [color="#FF0000"]nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów [/color]– na to już nie raz zwracał uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...

I tak:

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "[color="#FF0000"]Pamięć i tożsamość[/color]" - [color="#FF0000"]jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina[/color].
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?
Dało to to, że[color="#FF0000"] bez księdza nic już nie funkcjonuje[/color], a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego[color="#FF0000"] byli i są wrogami nr 1 kościoła[/color].
Do takich wrogów zaliczał się[color="#FF0000"] K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
[color="#FF0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci[/color] -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza,[color="#FF0000"] ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy[/color].
Od samego też początku K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. określany był jako "[color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś vatykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"

Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" – to K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowieństwa...., a właściwą diagnozę postawili lekarze... czyż to nie cudowne?
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi nie mieli racji.

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek „[color="#FF0000"]NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI - TEJ ZIEMI[/color]....”; „[color="#FF0000"]NIE LĘKAJCIE SIĘ[/color]..” , a sam... a [color="#FF0000"]sam bał się K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color], którego jedynym celem był
[color="#000080"]„[color="#FF0000"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/color]” (jp2):

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w... rozwiń
Avatar
toM / 6 maja 2012 o 11:41
0
[quote name='Julek' timestamp='1336287667' post='627787']
Ja pierniczę, takie gusła w XI wieku ! W takich chwilach wstyd być Kraśniczaninem Lepiej mówić, że JESTEM Z BUDZYNIA ! ! !
[/quote]
Z BUDYNIA?To pewnie taki miękki i rozlazły....Oj,chyba lepiej o tym nie mówić
Avatar
leo / 6 maja 2012 o 09:54
0
W Kraśniku mają problem z duchami? Niech zadzwonią po Ghostbusters

Swoją drogą - gdyby jakiś księżulo czy świecki udowodnił naukowo istnienie choćby jednego ducha - dostałby Nobla!
Avatar
Julek / 6 maja 2012 o 09:01
0
Ja pierniczę, takie gusła w XI wieku ! W takich chwilach wstyd być Kraśniczaninem Lepiej mówić, że JESTEM Z BUDZYNIA ! ! !
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!