Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 kwietnia 2009 r.
11:40
Edytuj ten wpis

Ostry dyżur w Łęcznej, brakuje tylko Clooneya

0 12 A A

Trzy piętra, 20 000 metrów kwadratowych powierzchni, 199 łóżek, 1000 okien i drzwi. Po 9 latach od wmurowania kamienia węgielnego kilka dni temu ruszył szpital w Łęcznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A jeszcze dwa lata temu nikt nie wierzył, że szpital ruszy. - Najwięksi sceptycy prorokowali, że w Łęcznej będzie stał największy w Polsce szpital w budowie. Dawali nam 100 lat na dokończenie inwestycji - wspomina Andrzej Dyczewski, wicestarosta łęczyński.

- Tymczasem władze powiatu łęczniańskiego wręcz stanęły na głowie, poruszyły wszystkie możliwe kontakty na ziemie i w niebie, aby zdobyć państwowe fundusze na dokończenie tej inwestycji - mówi Dyczewski. - I udało się.

W ub.r. powiat otrzymał subwencję rządową w wysokości 32,4 miliona złotych. Brakowało jednak ponad 7 milionów złotych, aby podpisać kontrakt na roboty budowlane w szpitalu. Ale i to się udało załatwić: po 9 latach, kosztem prawie 93 milionów złotych, powstał długo oczekiwany przez mieszkańców szpital.

Piotr Rybak, dyrektor szpitala, dodaje, że nie udało się jeszcze skończyć. - Brakuje nam nowoczesnego sprzętu do diagnostyki radiologicznej i pieniędzy na wyposażenie oddziału położniczo-ginekologicznego oraz andrologicznego. Mamy nadzieję, że do końca wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik.

Tylko Clooneya brak

Pielęgniarka Ewa Wójcik koordynuje pracę izby przyjęć. - Praktycznie od pierwszego dnia pacjenci zaczęli się do nas zjeżdżać z całego regionu. Dziś przyjęliśmy pacjenta z podkarpackiego, ten jest spod Puław - wylicza Ewa Wójcik patrząc w dokumenty.

- 27 lat przepracowałam w jednym z lubelskich szpitali. Jak otrzymałam propozycję pracy tutaj, nawet przez chwilę się nie zastanawiałam. Tu jest jak w zachodnim szpitalu. Czysto, dużo miejsca, nowoczesny sprzęt i mili ludzie.

Brakuje tylko George'a Clooneya z "Ostrego dyżuru", a byłoby jak w filmie. Choć nasi lekarze są chyba bardziej przyjemni.

Interna jak ze snu

Doktor Marcin Skórski, lekarz koordynujący prace interny, właśnie bada pacjentów echokardiografem Vivid 7. - To cacko służy do diagnostyki pracy serca oraz ultrasonografii jamy brzusznej - wyjaśnia.

Kosztuje 400 tysięcy złotych i potrafi bardzo dużo. - Niewiele szpitali może się pochwalić takim sprzętem - dodaje doktor Skórski, prowadząc nas na oddział intensywnej opieki kardiologicznej. 6 łóżek obstawionych sprzętem czeka na pacjentów z chorobami serca.

- Nie ma takiego oddziału po tej stronie Wisły. Samo tylko łóżko dla chorego kosztuje 23 tysiące złotych. Ale to nic. Sprzęt firmy Draeger pozwala szybko i sprawnie ratować zdrowie i życie pacjentów. Takiego wyposażenia nie powstydziłyby się najlepsze kliniki we Europie.

Syrena a mercedes

Do tej pory osoby, które miały problemy z sercem, były wożone do Lublina. Niestety, czas nie jest sprzymierzeńcem w takich wypadkach. - Teraz nie tylko możemy ratować życie, ale także skutecznie leczyć, co pozwala ludziom wrócić do normalnego życia - doktor Skórski.

Wyposażenie interny kosztowało 8 milionów złotych. - Praca w tym szpitalu, w porównaniu, np. z placówką w Jaszczowie, która jeszcze kilkanaście dni temu obsługiwała mieszkańców powiatu łęczyńskiego, jest jak przesiadka z syreny do mercedesa. I to S klasy.

Kuchnia na pełnych obrotach

Życie szpitalne koncentruje się na zabiegach, badaniach oraz "socjalu". - Pokoje są pięcioosobowe, przy każdym jest łazienka. W takich warunkach choruje się "łatwiej" - mówi pacjentka interny, Teresa Laska z Milejowa.


Przeniesiono z jaszczowskiego szpitala. - Obsługa medyczna tak samo życzliwa, ale reszta bez porównania. Jedzenie jak nie szpitalne. A jestem wybredna...


Gotowaniem zajmuje się tu Powiatowy Zakład Aktywizacji Zawodowej. Pracuje w nim kilkadziesiąt niepełnosprawnych osób z terenu powiatu. - Przygotowujemy kilkaset posiłków dziennie, w tym 60 -70 dla szpitala. W zależności od zlecenia mamy dania dietetyczne dla osób z chorobą wrzodowa, lekkostrawne ze schorzeniami układu pokarmowego.


To jest dość zróżnicowane gotowanie, a wręcz wezwanie dla kucharza - mówi Artur Szysz, główny kucharz.

A zarabiamy…

Nowoczesny szpital musi być w ten sam sposób zarządzany. - Szyjemy właśnie ubrania dla personelu. Każdy z oddziałów będzie mieć odrębną wstawkę kolorystyczną, aby łatwiej było się z ludźmi komunikować w sprawach zawodowych - tłumaczy dyrektor Rybak. Według niego kadra to podstawa.

W szpitalu pracuje 176 osób, z czego 50 to lekarze. - Doktorzy na kontraktach zarabiają u nas brutto pięciocyfrowe kwoty, ale bez dwójki z przodu. To gaża za pracę na oddziale i w poradni oraz dyżury. Za wiedzę i doświadczenie wszędzie się dobrze płaci. Lepiej mieć dobrą gażę w jednym miejscu, niż jeździć po wielu praktykach.

Ciekawie została rozwiązana sprawa wizyt przedstawicieli handlowych, tak mocno irytująca pacjentów, czekających w kolejce na przyjęcie przez medyka. - Przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej najpierw telefonicznie uzgadnia termin wizyty w szpitalu.

Lekarz spotyka się z nim po godzinach przyjęć pacjentów, w specjalnym pokoju. Nie ma tam żadnego monitoringu. Mamy pełne zaufanie do naszej kadry, która musi mieć możliwość poznania nowych leków - dodaje Rybak.

Latem będzie zabawa

Cezary Samulski, lekarz koordynujący pracę chirurgii, mówi jasno: takiego traktu operacyjnego nie ma po tej stronie Wisły. - Pracowałem w kilku lubelskich szpitalach, ale zawsze czegoś brakowało. Tu nie ma tej sytuacji. Najważniejsze miejsce w szpitalu jest wyposażone od A do Z.


Trzy sale operacyjne są naszpikowane nowoczesną elektroniką: tory wizyjne, kamery do relacji TV przebiegu operacji. Szpital leży w popularnym regionie wypoczynku wielu ludzi.


A w wakacje dzieją się różne rzeczy. Rejon pojezierza słynie z dużej liczby wypadków komunikacyjnych, utonięć, różnego rodzaju urazów wakacyjnych. - Teraz będziemy mogli pechowcom pomóc znacznie szybciej - dodaje doktor Samulski.

A to nie wszystko

Perełką szpitala w Łęcznej będzie Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń, które ruszy w maju. Szefem pierwszego po tej stronie Wisły oddziału tego rodzaju jest już prof. Jerzy Strużyna, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

Oddział powstał przy wydatnej pomocy kopalni w Bogdance, która na ten cel wyłożyła 2 miliony złotych. Górnicy muszą mieć szybką pomoc, bo nigdy nie wiadomo, kiedy w kopalni coś wybuchnie.

- Musimy jeszcze zrobić lądowisko dla helikopterów. I to całodobowe - dodaje Rybak. - Ten rok dla szpitala będzie naprawdę trudny, bo czeka nas sporo pracy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 13:05
0
gos napisał:
Jutro uroczyste otwarcie szpitala który już leczy pacjentów w godnych warunkach. gratulacje !!! Sw. Faustyna otoczy opieką pacjentów i pracowników szpitala ,a Dobry Bóg pomógł wybudować i wyposażyć szpital posyłając dobrych ludzi do tworzenia tego dzieła. Dzięki Ci Panie !!!

UPS,UPS,UPS AJAJAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
Avatar
gos / 22 maja 2009 o 09:59
0
Jutro uroczyste otwarcie szpitala który już leczy pacjentów w godnych warunkach. gratulacje !!! Sw. Faustyna otoczy opieką pacjentów i pracowników szpitala ,a Dobry Bóg pomógł wybudować i wyposażyć szpital posyłając dobrych ludzi do tworzenia tego dzieła. Dzięki Ci Panie !!!
Avatar
lubelak / 5 maja 2009 o 12:53
0
cacko ten szpital ,i obsada robi wrażenie, TAK trzymać , lądowisko pewnie będzie jak trzeba , a płace takie długie( 5-cyfr) żeby na długo wystarczyło kasy ,aż trudno wiary dać taki sukces.
Avatar
as / 3 maja 2009 o 08:09
0
~FanS.~ napisał:
No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń

Ja jestem na tak i dla Rybaka oraz szpitala na który tak szybko doczekałem sie . Zyczę zdrowi i wytrwałości.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2009 o 15:52
0
radi_zajonc napisał:
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url]

OJ,OJ,OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ.............................................
rozwiń
Avatar
radi_zajonc / 26 kwietnia 2009 o 13:26
0
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url]
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url] rozwiń
Avatar
~FanS.~ / 26 kwietnia 2009 o 12:05
0
barakuda napisał:
A mogliście mieć zawistni mieszkańcy Milejowa wójta swoich marzeń, czyli obecnego dyrektora szpitala w Łęcznej, który jak sami widzicie tak sprawnie zarządza tą instytucją. Niestety straciliście znowu swoją szansę na lepszą przyszłośc. Ale cóż głupota nie boli.
Życzę powodzenia, cipłej wody i pracy.
barakuda

No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń

No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń rozwiń
Avatar
sztygar / 26 kwietnia 2009 o 10:24
0
Super szpital pracowałem przy jego wyposażeniu.Bardzo miły personel szczególnie Pani Iza z ortopedii.Stołówka super zupa kosztuje tylko 2zł nigdzie w województwie nie zje się za taką kasę.Zapomniałem o aptece szpitalnej przesympatyczne Panie poczęstowały nas cisteczkami z amaretto pyszne.Pozdrowienia dla Pana Tomka odpowiedzialnego za sprawy techniczne i oczywiście Mariusza"5 po trzeciej"
Avatar
Pacyjent / 26 kwietnia 2009 o 09:46
0
A "grodnicy szpitalnych dkugow" juz zacieraja swoje pulchne lapki...
Avatar
123 / 26 kwietnia 2009 o 06:10
0
Szpital w Łęcznej.....myślę, że ta inwestycja "przerośnie" niedługo jej twórców...???? Ma przyjmować pacjentów z całej Polski....???? Tylko najpierw stwórzcie infrastrukturę do tego aby każdy wiedział gdzie to jest.....drogi, połączenia, "kolej"???? Bez tego "szpital na polach" nie ma szns na byt i zyski !!!!!! a "sztuczne nakręcanie pacjentów" nic nie pomoże. Nawet isniejący jeden kurs autobusu do Katowic lub Warszawy nie zapewni pacjentów!!!
Ale trzeba było myślec o tym przed inwestycją, teraz trzeba czekać......na "helikopter"!!!!!!
Szpital w Łęcznej.....myślę, że ta inwestycja "przerośnie" niedługo jej twórców...???? Ma przyjmować pacjentów z całej Polski....???? Tylko najpierw stwórzcie infrastrukturę do tego aby każdy wiedział gdzie to jest.....drogi, połączenia, "kolej"???? Bez tego "szpital na polach" nie ma szns na byt i zyski !!!!!! a "sztuczne nakręcanie pacjentów" nic nie pomoże. Nawet isniejący jeden kurs autobusu do Katowic lub Warszawy nie zapewni pacjentów!!!
Ale trzeba było ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 13:05
0
gos napisał:
Jutro uroczyste otwarcie szpitala który już leczy pacjentów w godnych warunkach. gratulacje !!! Sw. Faustyna otoczy opieką pacjentów i pracowników szpitala ,a Dobry Bóg pomógł wybudować i wyposażyć szpital posyłając dobrych ludzi do tworzenia tego dzieła. Dzięki Ci Panie !!!

UPS,UPS,UPS AJAJAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
Avatar
gos / 22 maja 2009 o 09:59
0
Jutro uroczyste otwarcie szpitala który już leczy pacjentów w godnych warunkach. gratulacje !!! Sw. Faustyna otoczy opieką pacjentów i pracowników szpitala ,a Dobry Bóg pomógł wybudować i wyposażyć szpital posyłając dobrych ludzi do tworzenia tego dzieła. Dzięki Ci Panie !!!
Avatar
lubelak / 5 maja 2009 o 12:53
0
cacko ten szpital ,i obsada robi wrażenie, TAK trzymać , lądowisko pewnie będzie jak trzeba , a płace takie długie( 5-cyfr) żeby na długo wystarczyło kasy ,aż trudno wiary dać taki sukces.
Avatar
as / 3 maja 2009 o 08:09
0
~FanS.~ napisał:
No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń

Ja jestem na tak i dla Rybaka oraz szpitala na który tak szybko doczekałem sie . Zyczę zdrowi i wytrwałości.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2009 o 15:52
0
radi_zajonc napisał:
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url]

OJ,OJ,OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ.............................................
rozwiń
Avatar
radi_zajonc / 26 kwietnia 2009 o 13:26
0
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url]
Ale Pan Rybak pewnie jest zadowolony A gmina niech żałuje i ma co wybrała...
Co do szpitala, to sale nie są 5 a 3 osobowe. Co do sali operacyjnej z kosmicznym wyposażeniem to mam kilka fotek jak to się prezentuje
Tutaj jedno z nich. [url="http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg"]http://photos.nasza-klasa.pl/6282727/38/main/5d1bec3996.jpeg[/url] rozwiń
Avatar
~FanS.~ / 26 kwietnia 2009 o 12:05
0
barakuda napisał:
A mogliście mieć zawistni mieszkańcy Milejowa wójta swoich marzeń, czyli obecnego dyrektora szpitala w Łęcznej, który jak sami widzicie tak sprawnie zarządza tą instytucją. Niestety straciliście znowu swoją szansę na lepszą przyszłośc. Ale cóż głupota nie boli.
Życzę powodzenia, cipłej wody i pracy.
barakuda

No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń

No tak, tylko aby głosować na takiego człowieka jakim jest obecny dyrektor szpitala, trzeba mieć trochę oleju w głowie, a wtedy wielu mieszkańcom owej gminy go zabrakło.
Ja również przyłączam się do tych życzeń rozwiń
Avatar
sztygar / 26 kwietnia 2009 o 10:24
0
Super szpital pracowałem przy jego wyposażeniu.Bardzo miły personel szczególnie Pani Iza z ortopedii.Stołówka super zupa kosztuje tylko 2zł nigdzie w województwie nie zje się za taką kasę.Zapomniałem o aptece szpitalnej przesympatyczne Panie poczęstowały nas cisteczkami z amaretto pyszne.Pozdrowienia dla Pana Tomka odpowiedzialnego za sprawy techniczne i oczywiście Mariusza"5 po trzeciej"
Avatar
Pacyjent / 26 kwietnia 2009 o 09:46
0
A "grodnicy szpitalnych dkugow" juz zacieraja swoje pulchne lapki...
Avatar
123 / 26 kwietnia 2009 o 06:10
0
Szpital w Łęcznej.....myślę, że ta inwestycja "przerośnie" niedługo jej twórców...???? Ma przyjmować pacjentów z całej Polski....???? Tylko najpierw stwórzcie infrastrukturę do tego aby każdy wiedział gdzie to jest.....drogi, połączenia, "kolej"???? Bez tego "szpital na polach" nie ma szns na byt i zyski !!!!!! a "sztuczne nakręcanie pacjentów" nic nie pomoże. Nawet isniejący jeden kurs autobusu do Katowic lub Warszawy nie zapewni pacjentów!!!
Ale trzeba było myślec o tym przed inwestycją, teraz trzeba czekać......na "helikopter"!!!!!!
Szpital w Łęcznej.....myślę, że ta inwestycja "przerośnie" niedługo jej twórców...???? Ma przyjmować pacjentów z całej Polski....???? Tylko najpierw stwórzcie infrastrukturę do tego aby każdy wiedział gdzie to jest.....drogi, połączenia, "kolej"???? Bez tego "szpital na polach" nie ma szns na byt i zyski !!!!!! a "sztuczne nakręcanie pacjentów" nic nie pomoże. Nawet isniejący jeden kurs autobusu do Katowic lub Warszawy nie zapewni pacjentów!!!
Ale trzeba było ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!