Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

16 grudnia 2011 r.
15:23
Edytuj ten wpis

Rok rządów Krzysztofa Hetmana. Jak radzi sobie marszałek?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 15 A A
Kadencja zarządu kierowanego przez Hetmana kończy się w 2014 roku. Dużo czasu, dużo szans, ale i puł
Kadencja zarządu kierowanego przez Hetmana kończy się w 2014 roku. Dużo czasu, dużo szans, ale i puł

Rok temu Krzysztof Hetman z PSL wyruszył na pełną przygód wyprawę. Na razie sprawnie omija rafy i mielizny. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwa dopiero przed nim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nic nie porywa ludzi tak, jak dobra opowieść. "Ten, kto opowie świat, ten nim rządzi” – takie przysłowie Indian Hopi przewija się w "Marketingu narracyjnym”, nowej książce Eryka Mistewicza, specjalisty od marketingu politycznego. A w najlepszych opowieściach – greckich mitach czy filmach wyświetlanych dziś w kinach – wciąż powtarza się ten sam schemat. Udowodnił to Joseph Campbell, porównując w "Bohaterze o tysiącu twarzy” mity z całego świata. Od stuleci porywa nas opowieść o bohaterze, który podejmuje wyzwanie, rusza w pełną niebezpieczeństw i prób wyprawę, zdobywa nagrodę i wraca z nią do domu.

Rok rządów marszałka Krzysztofa Hetmana w samorządzie województwa można wpisać w schemat opowieści o bohaterze. Trudno powiedzieć, czy Hetman świadomie korzysta z siły drzemiącej w mitach. Na pewno rządząc województwem sam obsadza się w tej roli. Choćby bawiąc się na plakatach skojarzeniami ze swoim nazwiskiem, pisząc "Hetman lubelski”.

Początek wyprawy

– Trzeba skończyć z lamentowaniem i zabrać się do pracy. Lubelszczyzna potrzebuje śmiałej wizji, musimy złamać schemat myślenia, że jesteśmy Polską B – zapowiedział Hetman tuż po tym, jak radni wojewódzcy wybrali go na marszałka. A później w wywiadzie dla Dziennika Wschodniego przedstawił stawkę w tej grze: W ciągu najbliższych dwóch lat rozstrzygnie się, jak będzie wyglądała Lubelszczyzna w 2015–2020 r.

Marszałek musi zakończyć budowę lotniska pod Świdnikiem, mostu na Wiśle w Kamieniu wraz z 50 kilometrami drogi dojazdowej z Lublina, a stawiany od prawie 40 lat Teatr w Budowie zmienić w nowoczesne, przyciągające ludzi z całego województwa Centrum Spotkania Kultur. Ta ostatnia inwestycja będzie symboliczną próbą dla Hetmana. – To pomnik bezradności Lublina – mówi Hetman.

Pierwsze wyzwania

Nowy marszałek zaczął urzędowanie od uporządkowania sprawy CSK. Właśnie rozkręcał się konflikt między architektami przygotowującymi projekt Centrum a władzami województwa. Nowy zarząd pod kierownictwem Hetmana postraszył pracownię architektoniczną, że ogłosi nowy konkurs na projekt. Teraz urząd ma już pozwolenia na budowę i czeka na dokumentację wykonawczą.

Drugą poważną próbą była sprawa pieniędzy na budowę ekspresówki S17 Kurów –Lublin (wraz z obwodnicą) –Piaski.

– Nie szczędziłem wtedy ostrych słów – mówi Hetman. W obronie funduszy na kluczową dla regionu inwestycję stanęli przedsiębiorcy, związkowcy, mieszkańcy. Pojechali z syrenami i racami przed kancelarię premiera w Warszawie. Hetman, mimo zapowiedzi, na demonstrację nie pojechał.

Hetman z Żukiem

W mitach bohater ma sprzymierzeńca. Dla Hetmana jest nim Krzysztof Żuk (PO), prezydent Lublina. Między Krzysztofami zaiskrzyło od czasu walki o "siedemnastkę”. Wtedy pierwszy raz wystąpili na wspólnych konferencjach prasowych. Grozili napisaniem skargi na polski rząd do Komisji Europejskiej.

Niezłe kontakty z prezydentem wykorzystał Hetman podczas kampanii wyborczej do Sejmu. Zaprosił dziennikarzy na spotkanie pod hasłem: "Za kim stoi żuk?”. I wystąpił przed samochodem dostawczym marki żuk.

Duże nadzieje z tandemem Żuk–Hetman wiążą przedsiębiorcy. Lubelskie Forum Pracodawców napisało do marszałka (kiedy wahał się, czy zostać posłem), że z prezydentem "stali się dla nas gwarancją nadania miastu i regionowi niezbędnego przyśpieszenia rozwojowego”.

Śpiew sejmowych syren

Na zmierzającego do celu bohatera czyhają zasadzki. Odyseusz wędrując do domu przepłynął obok wysp syren. Ich śpiew wabił żeglarzy, którzy ginęli roztrzaskani na skałach. Odyseusz kazał przywiązać się do masztu, żeby nie ulec ich czarowi.

Hetmana kusił Sejm. Jako lider lubelskiego PSL wystartował z pierwszego miejsca listy ludowców. Dostał prawie 11 tys. głosów i miał pewne miejsce w sejmowych ławach. Sejm nęcił: pieniądze te same, co w Urzędzie Marszałkowskim, ale zdecydowanie mniej pracy. Dochodzi wciąż spory prestiż, jakim się cieszą parlamentarzyści oraz poczucie posiadania władzy.

Łatwo przeoczyć skały, o które może się rozbić poseł: złudne przekonanie o kierowaniu losami kraju (zdecydowana większość posłów, nawet z rządzących partii, nie ma wpływu na bieg wypadków) i frustracje (w mediach pojawia się kilkunastu posłów, reszta to statyści). Marszałek województwa ma większą władzę niż szeregowy poseł. Krzysztof Hetman po długi rozterkach postanowił zostać w Urzędzie Marszałkowskim.
Przygody marszałka

Dotychczas wszystkie przygody kończyły się dla Hetmana szczęśliwie. Obywało się nawet bez siniaków. Szybko w niepamięć poszła historia z członkiem zarządu Sławomirem Sosnowskim – kolegą Hetmana z PSL – którego marszałek odwołał ze stanowiska za złamanie ustawy antykorupcyjnej, a chwilę potem znowu powołał. Łaski nie było dla dyrektorów z Urzędu Marszałkowskiego, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

Urząd Marszałkowski kierowany przez Hetmana poniósł prestiżową klęskę w sprawie Contbusu, firmy wożącej busami ludzi do Warszawy. W sylwestra ubiegłego roku urzędnicy cofnęli zezwolenia przewoźnikowi na przewóz pasażerów do stolicy. Ostatecznie, przewoźnik nie stracił zezwolenia, bo okazało się, że wówczas marszałek nie miał prawa go zabrać.

Osobiście Hetman tłumaczył się ze sprawy firmy Eurocompass. Wraz z dwoma wspólnikami (w tym byłym urzędnikiem marszałkowskim od funduszy unijnych) założył ją cztery lata temu, a z udziału w spółce zrezygnował po przyjściu do pracy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Eurocompass działa dalej: dostał 997 tys. zł z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości na budowę Centrum Nowoczesnych Usług i Technologii (przed objęciem fotela marszałka przez Hetmana).

– Ktoś może podejrzewać, że im pomogłem lub pomagam. Jak się obronić przed taką sugestią? Nie uniknie się przecinania znajomości. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i etykę. Żonie bym nie pozwolił złożyć wniosku, ale znajomym nie mogę zabronić – uprzedził pytania dziennikarzy Hetman.

Gdzie dopłynie Hetman?

Wyprawa Hetmana dopiero się zaczęła. Jak sam przyznaje, największe próby przed nim: dokończenie wielkich inwestycji, chude lata dla kasy województwa, zaciskanie pasa i branie kredytów. Czy przedstawi wreszcie pomysł na zagospodarowanie hektarów ziemi, na których miało być lotnisko w Niedźwiadzie? Czy sukces przyniesie konsolidacja trzech lubelskich szpitali?

Kadencja zarządu kierowanego przez Hetmana kończy się w 2014 roku. Dużo czasu, dużo szans, ale i pułapek.

Rok Hetmana według opozycji

Marek Wojciechowski, radny wojewódzki PiS:

Na pewno marszałek ma dobrą prasę i jest niezłym marketingowcem. Na początku kadencji przedstawił sensowną wizję rozwoju województwa. Postrzegałem go jako osobę sprawną i pewnie taką jest. Ten obraz zmąciło jego kandydowanie na posła. Powinien powiedzieć, że wystartuje i odda mandat, albo nie kandydować. Tymczasem, najpierw mówił, że przyszedł z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, bo dobro województwa jest na pierwszym miejscu. Pobył trochę marszałkiem, postanowił kandydować do Sejmu, tłumacząc, że tam zatroszczy się o interesy regionu, a potem zrezygnował z poselskiego mandatu, tłumacząc, że jednak więcej może w Lublinie. Podejrzewam, że ma duże ambicje i nie dostał w Warszawie tego, co chciał. Jeśli są prośby radnych dotyczące spraw publicznych, to przynajmniej stara się słuchać i podchodzi do nich rzeczowo.

Jacek Czerniak, poseł i do niedawna radny wojewódzki SLD:

Marszałek jest młodym, jeśli chodzi o staż samorządowy, ale rzutkim politykiem. Przy jego ocenie trzeba pamiętać, żeby plusy nie zasłoniły minusów. Krzysztof Hetman konsekwentnie realizuje kluczowe projekty, takie jak lotnisko. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie otwarcie lotniska. Jako radnemu nie podobało mi się, kiedy marszałek irytował się pytaniami opozycji. Opozycja ma prawo do pytania i krytykowania. Minusem jest pewien poślizg w realizacji Centrum Spotkania Kultur, choć działo się to niezależnie od marszałka. Ja bym ocenił Hetmana na czwórkę z minusem.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lub / 26 grudnia 2011 o 18:13
0
otoz wlasnie. moze jeszcze pozbedziemy sie bylejakosci zielonych badyli.
Avatar
jurek / 24 grudnia 2011 o 06:31
0
zielona lipa, próbuje ucywilizować obraz polityków pslu, osobiście myślę że to lekka mnipulacja ...ha,ha hetman lubelsk - kuźwa, w głowie się co niektórym coś rozszczelniło, a jakby nazywał się Król? albo baran?
Avatar
Przemek Leniak / 19 grudnia 2011 o 22:30
0
mityczny Heros to i mityczne sukcesy...
najbardziej niepokoi budowa Centralnej Stajni Kaługiasza w miejsce Opery...
...
heros powinien walczyć ze złem i je zwycięzać
fajnie byłoby móc powiedziec o herosie że za młodu zdusił Sobczaka albo że zgładził tekturową hydrę
ale nic takiego powiedzieć się nie da...
Heros wraz z Eurytiononem gwałci co popadnie i czule poklepuje po ramieniu ratuszowego Busirisa...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:46
0
Henryś to nadworny błazen dworu hetmańskiego.
Avatar
KOLEGA1 / 18 grudnia 2011 o 23:12
0
[quote name='henryk' timestamp='1324240458' post='572326']
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnych
[/quote]

...SŁOWACKI WIELKIM POETĄ BYŁ...KONKRETY wazeliniarzu...
[quote name='henryk' timestamp='1324240458' post='572326']
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnychrozwiń
Avatar
henryk / 18 grudnia 2011 o 21:34
0
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnych
Avatar
wyborca marszałka / 18 grudnia 2011 o 20:47
0
Mi Pan marszałek kojarzy się z oszustwem, jakiego dopuścił się wobec swoich wyborców. Głosowałem na niego w wyborach parlamentarnych, m.in. dzięki mnie zdobył mandat poselski, po czym mnie i innych swoich wyborców, po prostu olał, powiedział wszystkim - mam was w du***, was i wasze głosy na mnie oddane. Mnie oszukał. Tak się czuję.
Avatar
swat / 18 grudnia 2011 o 20:41
0
Nie mogę zapomnieć jak Pan Hetman oszukał wyborców tartując na posła, a potem z niego zrezygnował. Takie rzeczy powinny być zakazane. Jak można tak oszukiwać ludzi. Wcale nie jest lepszy od innych PSLowców.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 18:40
0
[size="3"]Zrozumcie maluczcy, że PSL jest już powoli na wylocie.
Za kilka chwil kryzys tak dotknie wieś i miasteczka (akcyzy, podatki, KRUS, benzyna, olej napędowy), że chłopski elektorat nie zagłosuje na PSL ani w 2014 roku (wybory samorządowe i do Europarlamentu), ani w 2015 roku (wybory do Sejmu).
Wtedy PSL nie wyrwie 5 % głosów i GAME OVER.
Nikt z Pawlakami się nie będzie liczył i stołki w budżetówce przepadną na amen.

A do roboty w prywatnej firmie to oni się nie nadają, bo kto zatrudni byłego lokalnego watażkę w swojej firmie (który nic nie znaczy i któremu znajomości się pokończyły) ? [/size]
[size="3"]Zrozumcie maluczcy, że PSL jest już powoli na wylocie.
Za kilka chwil kryzys tak dotknie wieś i miasteczka (akcyzy, podatki, KRUS, benzyna, olej napędowy), że chłopski elektorat nie zagłosuje na PSL ani w 2014 roku (wybory samorządowe i do Europarlamentu), ani w 2015 roku (wybory do Sejmu).
Wtedy PSL nie wyrwie 5 % głosów i GAME OVER.
Nikt z Pawlakami się nie będzie liczył i stołki w budżetówce przepadną na amen.

A do roboty w prywatnej firmie to oni się nie nadają, bo kto zatrudni byłego lo... rozwiń
Avatar
rd / 18 grudnia 2011 o 17:10
0
Jednym z jego "sukcesów" o których zapomniał Redaktor napisać , jak słusznie ktoś to określił, w tekście sponsorowanym, jest skandaliczna likwidacja PKS w Białej Podlaskiej. Na początku 2012 roku ma ten proceder zbadać NIK to się może doczekamy prawdziwej oceny tej hucpy. Jeżeli województwo nie chciało być nadal właścicielem tej firmy to ja powinno sprzedać jako przedsiębiorstwo a nie stawiać w stan upadłości z syndykiem, który sprzedaje autobusy po 20 tysięcy złotych. PKS w chwili likwidacji miał majatek warty 8 mln zł, dług wynosił 2,5 miliona w kieszeni samorządu wojewódzkiego powinno zostać 5,5 mln, no niech będzie 5 mln. Kiedys byli chetni na zakup firmy, teraz nawet nie spróbowano ich szukać,
Jednym z jego "sukcesów" o których zapomniał Redaktor napisać , jak słusznie ktoś to określił, w tekście sponsorowanym, jest skandaliczna likwidacja PKS w Białej Podlaskiej. Na początku 2012 roku ma ten proceder zbadać NIK to się może doczekamy prawdziwej oceny tej hucpy. Jeżeli województwo nie chciało być nadal właścicielem tej firmy to ja powinno sprzedać jako przedsiębiorstwo a nie stawiać w stan upadłości z syndykiem, który sprzedaje autobusy po 20 tysięcy złotych. PKS w chwili likwidacji miał majatek warty 8 mln zł, dług wynos... rozwiń
Avatar
lub / 26 grudnia 2011 o 18:13
0
otoz wlasnie. moze jeszcze pozbedziemy sie bylejakosci zielonych badyli.
Avatar
jurek / 24 grudnia 2011 o 06:31
0
zielona lipa, próbuje ucywilizować obraz polityków pslu, osobiście myślę że to lekka mnipulacja ...ha,ha hetman lubelsk - kuźwa, w głowie się co niektórym coś rozszczelniło, a jakby nazywał się Król? albo baran?
Avatar
Przemek Leniak / 19 grudnia 2011 o 22:30
0
mityczny Heros to i mityczne sukcesy...
najbardziej niepokoi budowa Centralnej Stajni Kaługiasza w miejsce Opery...
...
heros powinien walczyć ze złem i je zwycięzać
fajnie byłoby móc powiedziec o herosie że za młodu zdusił Sobczaka albo że zgładził tekturową hydrę
ale nic takiego powiedzieć się nie da...
Heros wraz z Eurytiononem gwałci co popadnie i czule poklepuje po ramieniu ratuszowego Busirisa...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:46
0
Henryś to nadworny błazen dworu hetmańskiego.
Avatar
KOLEGA1 / 18 grudnia 2011 o 23:12
0
[quote name='henryk' timestamp='1324240458' post='572326']
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnych
[/quote]

...SŁOWACKI WIELKIM POETĄ BYŁ...KONKRETY wazeliniarzu...
[quote name='henryk' timestamp='1324240458' post='572326']
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnychrozwiń
Avatar
henryk / 18 grudnia 2011 o 21:34
0
Panie marszałku LUBELSKI czyli Hetman LUBELSKI a nie ZAMOJSKI [historia]wiele osób jest myślacych jak pan tylko nie klikają w klawiature .Oponęci wymiencie nazwiska kto byłby lepszy od Hetmana Krzysztofa czekam niecierpliwie na lise nazwisk .Panie Marszałku jezeli ?Czerniak z SLD daje minus 4 to ja daje jako miszkaniec lubelskiego minus 5 .to nie znaczy ze nie mogło być lepiej ale wzglendy Polityczne nie pozwola na realizacje projektów inwestycyjnych
Avatar
wyborca marszałka / 18 grudnia 2011 o 20:47
0
Mi Pan marszałek kojarzy się z oszustwem, jakiego dopuścił się wobec swoich wyborców. Głosowałem na niego w wyborach parlamentarnych, m.in. dzięki mnie zdobył mandat poselski, po czym mnie i innych swoich wyborców, po prostu olał, powiedział wszystkim - mam was w du***, was i wasze głosy na mnie oddane. Mnie oszukał. Tak się czuję.
Avatar
swat / 18 grudnia 2011 o 20:41
0
Nie mogę zapomnieć jak Pan Hetman oszukał wyborców tartując na posła, a potem z niego zrezygnował. Takie rzeczy powinny być zakazane. Jak można tak oszukiwać ludzi. Wcale nie jest lepszy od innych PSLowców.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2011 o 18:40
0
[size="3"]Zrozumcie maluczcy, że PSL jest już powoli na wylocie.
Za kilka chwil kryzys tak dotknie wieś i miasteczka (akcyzy, podatki, KRUS, benzyna, olej napędowy), że chłopski elektorat nie zagłosuje na PSL ani w 2014 roku (wybory samorządowe i do Europarlamentu), ani w 2015 roku (wybory do Sejmu).
Wtedy PSL nie wyrwie 5 % głosów i GAME OVER.
Nikt z Pawlakami się nie będzie liczył i stołki w budżetówce przepadną na amen.

A do roboty w prywatnej firmie to oni się nie nadają, bo kto zatrudni byłego lokalnego watażkę w swojej firmie (który nic nie znaczy i któremu znajomości się pokończyły) ? [/size]
[size="3"]Zrozumcie maluczcy, że PSL jest już powoli na wylocie.
Za kilka chwil kryzys tak dotknie wieś i miasteczka (akcyzy, podatki, KRUS, benzyna, olej napędowy), że chłopski elektorat nie zagłosuje na PSL ani w 2014 roku (wybory samorządowe i do Europarlamentu), ani w 2015 roku (wybory do Sejmu).
Wtedy PSL nie wyrwie 5 % głosów i GAME OVER.
Nikt z Pawlakami się nie będzie liczył i stołki w budżetówce przepadną na amen.

A do roboty w prywatnej firmie to oni się nie nadają, bo kto zatrudni byłego lo... rozwiń
Avatar
rd / 18 grudnia 2011 o 17:10
0
Jednym z jego "sukcesów" o których zapomniał Redaktor napisać , jak słusznie ktoś to określił, w tekście sponsorowanym, jest skandaliczna likwidacja PKS w Białej Podlaskiej. Na początku 2012 roku ma ten proceder zbadać NIK to się może doczekamy prawdziwej oceny tej hucpy. Jeżeli województwo nie chciało być nadal właścicielem tej firmy to ja powinno sprzedać jako przedsiębiorstwo a nie stawiać w stan upadłości z syndykiem, który sprzedaje autobusy po 20 tysięcy złotych. PKS w chwili likwidacji miał majatek warty 8 mln zł, dług wynosił 2,5 miliona w kieszeni samorządu wojewódzkiego powinno zostać 5,5 mln, no niech będzie 5 mln. Kiedys byli chetni na zakup firmy, teraz nawet nie spróbowano ich szukać,
Jednym z jego "sukcesów" o których zapomniał Redaktor napisać , jak słusznie ktoś to określił, w tekście sponsorowanym, jest skandaliczna likwidacja PKS w Białej Podlaskiej. Na początku 2012 roku ma ten proceder zbadać NIK to się może doczekamy prawdziwej oceny tej hucpy. Jeżeli województwo nie chciało być nadal właścicielem tej firmy to ja powinno sprzedać jako przedsiębiorstwo a nie stawiać w stan upadłości z syndykiem, który sprzedaje autobusy po 20 tysięcy złotych. PKS w chwili likwidacji miał majatek warty 8 mln zł, dług wynos... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 26 57

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 15 53

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 14 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 120 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 2 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 69 35

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

Koncert Orchester 1756 w Lublinie
16 stycznia 2020, 18:00

Koncert Orchester 1756 w Lublinie 0 0

Ceniona austriacka orkiestra Orchester 1756 wyrusza w trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert zostanie zorganizowany już 16 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).

Rwa kulszowa – przyczyny i leczenie metodą ArpWave

Rwa kulszowa – przyczyny i leczenie metodą ArpWave 0 0

Rwa kulszowa: te dwa słowa wywołują ciarki na plecach każdej osoby, która choć raz w życiu doświadczyła ostrego, trudnego do zniesienia bólu w okolicy lędźwiowej. Atak rwy kulszowej jest niezwykle bolesny, praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ale co najgorsze – może się powtórzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Mnóstwo osób cierpiących na tę przypadłość nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co właściwie ją wywołuje. Dlatego postanowiliśmy przygotować poradnik, w którym wymieniamy najczęstsze przyczyny rwy kulszowej. W artykule wyjaśniamy również, dlaczego leczenie rwy metodą ArpWave jest najlepszą decyzją, jaką może podjąć cierpiący pacjent.

Artykuły BHP, które przydadzą się na każdej budowie

Artykuły BHP, które przydadzą się na każdej budowie 0 0

Oferta artykułów BHP jest bardzo szeroka, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Które z nich najbardziej przydadzą się na budowie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!