Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 kwietnia 2012 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Rozmowa z Izabelą Dziurdzińską: Mam do Boga zaufanie

0 2 A A
 Izabela Dziurdzińska, bohaterka reportażu "Nigdy nie pytałam Boga dlaczego mnie to spotkało”
Izabela Dziurdzińska, bohaterka reportażu \"Nigdy nie pytałam Boga dlaczego mnie to spotkało”

Choroba nauczyła mnie wytrwałości, cierpliwości i konsekwencji. Wiem, że nie ma rzeczy, z którą bym sobie nie potrafiła poradzić, z którą bym się nie zmierzyła. Nie ma takiego niepowodzenia, które by mnie mogło złamać. Idę po prostu przez życie, robiąc swoje. A sporo mam tego do zrobienia - mówi Izabela Dziurdzińska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Spotkałyśmy się dokładnie rok temu. Opowiedziała mi pani wtedy swoją historię walki z chorobą nowotworową i poszukiwania dla siebie nowej drogi po chorobie. Co przez ten ostatni rok zmieniło się w pani życiu?

– I wszystko, i nic. Żyję, jestem zdrowa i wciąż robię zdjęcia! A właściwie wciąż uczę się robić zdjęcia, bo znowu poszłam do szkoły fotografii. No i będę zakładać firmę. Nie zdradzę szczegółów, czym konkretnie będę się zajmować, żeby nie zapeszyć. Powiem tylko, że firma będzie ulokowana w Królach Starych pod Biłgorajem, gdzie mieszkam, i będzie zgodna z moimi pasjami i zainteresowaniami. Będę robić to, co lubię.

• Skończyła pani architekturę krajobrazu na KUL. Nie szukała pani pracy zgodnej z tym kierunkiem?

– Szukałam i wciąż szukam, a jestem już dwa lata po studiach. Niestety, w tym zawodzie pracy nie ma. Dostałam jedną propozycję pracy "na słuchawce”, ale nawet jej nie zaczynałam, bo nic by mi to nie dało. Ja chcę iść do przodu, rozwijać się!

• Dużo w pani pozytywnej energii.

– Choroba uświadomiła mi, że szkoda czasu na głupstwa. Trzeba żyć dniem dzisiejszym i pełnią życia. Dla mnie oznacza to realizowanie swoich pasji, spełnianie marzeń, robienie rzeczy, które są ważne dla mnie, a innym przynoszą radość. Czymś takim jest fotografia. W tym roku skupiłam się na fotoreportażu. Fascynują mnie ludzie w akcji, robiłam np. fotoreportaż z polowania czy z pracy leśników.

• Ale z tej pasji ciężko się utrzymać.

– Robię biżuterię z drewna malowanego farbami akrylowymi. Strasznie podoba się paniom. I to paniom przeróżnym: od licealistek, po poważne urzędniczki, psycholożki i dentystki. To był taki mój pomysł, żeby nie siedzieć bezczynnie i jeszcze zarobić przy tym parę groszy. Fajna sprawa, bo ta moja biżuteria naprawdę się podoba i sprawia paniom radość.

• Wracają czasem myśli o chorobie?

– Wracają wspomnienia ze szpitala. Ale staram się nie rozpamiętywać, nie dopuszczam do siebie złych myśli. Żyję normalnie. Jak jest impreza, to się bawię. Jak trzeba pracować, to pracuję. Bez oglądania się za siebie i bez wybiegania myślą w przyszłość.

• Czy doświadczenia związane z chorobą i leczeniem onkologicznym coś w pani zmieniły?

– Na dobre zmieniły. Przede wszystkim uwolniły wielką pasję, jaką jest fotografia. To jest jak cud: zatrzymanie na zawsze życia w jednym urywku sekundy. Ale zmieniły też głębiej we mnie samej. Choroba nauczyła mnie wytrwałości, cierpliwości i konsekwencji. Wiem, że nie ma rzeczy, z którą bym sobie nie potrafiła poradzić, z którą bym się nie zmierzyła. Nie ma takiego niepowodzenia, które by mnie mogło złamać. Idę po prostu przez życie, robiąc swoje. A sporo mam tego do zrobienia.

• Nic by pani nie chciała zmienić w swoim życiu?

– Jeśli mogłabym cofnąć czas i wybrać, czy jestem zdrowa, czy chora, wybrałabym chorobę. Naprawdę, nie żartuję. Niczego bym nie zmieniła. Tak miało być, przez takie doświadczenie musiałam przejść.

• To trudne doświadczenie było pani potrzebne? Do czego?

– Czasem trzeba dostać takiego mocnego kopa, żeby naprawdę zacząć żyć. Wierzę, że tak mi było pisane.

• A pani jest wierząca?

– Tak. Mam zaufanie do Boga. Wierzę, że nawet jak dzieje się coś złego, to po to, by wynikło z tego dobro.

• Gdy spotkamy się za rok, w jakim miejscu swojego życia chciałaby pani być?

– Chciałabym robić jeszcze lepsze zdjęcia. Takie, które podobają się ludziom, wzruszają ich, dają im radość. Chciałabym mieć też taką siłę, jak dzisiaj, nie tracić wiary. I zdać w końcu egzamin na prawo jazdy. Bo właśnie po raz szósty oblałam. Ale nie poddaję się. W końcu musi mi się udać!

Pozostałe informacje

Kontrterrorysta na czterech łapach
ZDJĘCIA I WIDEO
galeria
film

Kontrterrorysta na czterech łapach

Benji to owczarek belgijski, który wraz ze swoim przewodnikiem stawia czoła najgroźniejszym przestępcom. Od ponad roku służy w lubelskim oddziale kontrterrorystycznym. Teraz Benji będzie pełnić służbę w nowym wyposażeniu bojowym.

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Biznesmeni i urzędnicy z Białej Podlaskiej zamieszani w aferę przetargową nie zgadzają się z wyrokiem. We wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył jednak rozprawę apelacyjną.

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej, ergonomia stanowiska pracy staje się tematem, któremu nie można odmówić znaczenia. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco poprawić komfort i zdrowie pracujących z domu, jest biurko z regulowaną wysokością. Dlaczego jest ono tak ważne i jakie korzyści zdrowotne przynosi jego stosowanie?

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+
Zdjęcia/Wideo
galeria
film

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+

— Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem. Zawsze chciałbym więcej, szybciej, lepiej — mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podsumowując pierwsze miesiące na stanowisku.

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa: „Bezpieczna Lubelszczyzna w bezpiecznej Europie. Informacja i dezinformacja”

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Coraz więcej Polaków zgłasza się po pomoc w zakresie oddłużania. Liczba bankrutów rośnie z miesiąca na miesiąc. Rok 2023 pod względem ilości zgłaszanych upadłości konsumenckich był nawet rekordowy! Również borykasz się z problemami finansowymi i posiadasz zobowiązania, jakich nie jesteś w stanie opłacić?

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

33-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend na imprezie w gminie Dzwola.

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Tym razem złodzieje wykorzystali metodę na policjanta i przedstawiciela banku. Prawdziwi mundurowi poszukują sprawców. W grę wchodzi łącznie ponad 200 tysięcy złotych

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Po domowej porażce z Lechią Gdańsk Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże o PKO BP Ekstraklasę. W czwartek (godz. 20.30) zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice w ramach ostatniego meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"
aktualizacja
galeria

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"

Wielka ewakuacja w Białej Podlaskiej. Saperzy przewiozą i zdetonują bomby lotnicze odnalezione podczas prac budowlanych przy ulicy Sidorskiej.

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Kolejne produkty z zagranicy nie wjadą do Polski. IJHARS zatrzymał transport mrożonych jeżyn z powodu wystąpienia larw robaków.

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium