Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

25 grudnia 2018 r.
21:51

To nie jest tanie hobby. Ale jak już wciągnie, to nie ma lekarstwa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 36 A A

To nie jest tanie hobby, ale jak już wciągnie, to nie ma lekarstwa. Samochody z historią wymagają specjalnego traktowania, ale potrafią oddać o wiele więcej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jarosław Janowski ze spokojem przekłada białe karty pojazdów zabytkowych. Przed oczami przesuwają się kolejne maluchy, syreny, duże fiaty i polonezy. W sumie kolekcja osiągnęła już liczbę blisko 50 sztuk. W większości są to pojazdy z czasów PRL, na różnym etapie renowacji. Kiedyś wyśmiewane, dziś pożądane.

Lublin 51 „drewniak”

12 miesięcy zajęła gruntowna renowacja lublina 51. Auto przyjechało do naszego miasta w 2017 roku w opłakanym stanie, a dziś wygląda jakby przed chwilą wyjechało z fabrycznego punktu wydawania nowych samochodów. Tabliczka znamionowa na grodzi również wygląda jak nowa. Tylko nazwa fabryki przypomina o czasie, który upłynął: Lubelska Fabryka Samochodów Ciężarowych im. Bolesława Bieruta. Rok produkcji: 1953.

- Nazywa się „drewniak”, bo całą kabinę ma ze sklejki. Rozebraliśmy lublina do ostatniej śrubki. Wszytko zostało wyczyszczone, pomalowane i złożone w całość. Kabinę odbudował fachowiec zajmując się renowacją drewna. Przy odnawianiu zabytku nie ma miejsca na półśrodki. Wyszło świetnie. Po raz pierwszy pokazałem ten samochód na 11 listopada. Prowadziłem kolumnę zabytków podczas otwarcia masztu na rondzie przy lubelskim Zamku. Ludzie bili brawo. Dla tej jednej chwili było warto pracować przez rok - mówi Jarosław Janowski.

Dziś Lublin 51 z dolnozaworowym silnikiem od GAZ-a 51 wygląda i pracuje lepiej, niż w czasach swojej nowości. Warto przypomnieć, że produkcja Lublinów 51 na radzieckiej licencji ruszyła w 1951 roku. W sumie fabrykę przy Mełgiewskiej opuściło 17,5 tysiąca tych ciężarówek. Egzemplarz pana Jarosława to najlepiej zachowany model w Polsce.

Radość weterana

Biuro Jarosława Janowskiego zdobią liczne puchary ze zlotów weterańskich. Choć ta pasja wciągnęła go dopiero trzy lata temu, to na swoim koncie ma sporo sukcesów.

- Ktoś kiedyś powiedział, że dobry samochód to taki, który daje radość z jazdy. Taką radość odczuwam właśnie za kierownicą moich weteranów. Mam dobre współczesne auto, naszpikowane gadżetami, ale to nie jest to. W lublinie czuję, że jadę. Kierowanie zabytkiem sprawia niesamowitą satysfakcję, kierownica bez wspomagania, podwójne wysprzęglanie, bo skrzynia nie ma synchronizacji. Czysta radość - dodaje Jarosław Janowski.

„Borewicz” i pięć mikrusów

Kolekcja Jarosława Janowskiego w ciągu trzech lat rozrosła się do niemal 50 samochodów. Nie wszystkie są gotowe, po renowacji. Cześć jest robiona w warsztatach porozrzucanych w całym regionie. Te, które są gotowe, mają białe karty, żółte tablice.

- Nie mam ulubionego auta. Lubię jeździć każdym z nich, bo wszystkie mają duszę. Syrenka parkocze, warszawa jest jak limuzyna, fiat 125 to niemal luksus - opowiada Jarosław Janowski. W polskiej części kolekcji są niemal wszystkie typy warszawy (brak tylko kombi), syreny 102, 104, R-20, bosto. Duży fiat rocznik 1968 (z kłami i numerem seryjnym 750), ale też MR z 1978 roku. Cała gama nysek, żuków, polonezów z kultowym „borewiczem” na czele. - Mam też 5 mikrusów. W Mielcu powstało tyko 1750 tych pojazdów. Część jest w renowacji, cześć czeka na swoją kolejność - dodaje nasz bohater.

Ford już płynie

W kolekcji Jarosława Janowskiego są nie tylko auta polskie, choć te przeważają. - Posiadam także auta tzw. zachodnie. Teraz „robi się” mercedes 170V. Na chodzie jest ford A z 1928 roku. W całości oryginalny. Pokryty jest pierwszym lakierem, który popękał. Nie chciałem go robić lakierniczo, aby nie stracił patyny czasu, uroku, to zaolejowaliśmy go. Wygląda unikatowo - mówi Jarosław Janowski.

W kolekcji są także dwa młodsze samochody amerykańskie: lincoln Mk III z 1969 roku i prześliczny chevy corvette z 1977 roku. - Ile mu nie wleje, tyle spali. Jednak, czego się nie robi dla dźwięku amerykańskiej V8. Nie ma takiej ceny, aby tego nie posłuchać - dodaje z uśmiechem Jarosław Janowski.

Niebawem do forda A dołączy model T. Oczywiście w kolorze czarnym. Płynie z USA do Polski. - Moim marzeniem jest jednak pierwszy mercedes. Pewnie pozostanie tylko marzeniem - mówi kolekcjoner.

Czas to pokazać

Dziś flota zabytków parkuje w 3 różnych miejscach w Lublinie. - Kocham stare pojazdy i chcę dzielić się swoja pasją. Tak narodziła się idea budowy przy Kasprowicza czegoś na kształt muzeum, garażu, gdzie staną te zabytki i będą dostępne dla ludzi. Projekt hali już jest, czekam na pozwolenia budowlane - dodaje Jarosław Janowski.

Będzie to obiekt o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, przeszklony od ulicy. - W przyszłym roku chcę ruszyć z budową. Po zakończeniu będzie to miejsce dla wszystkich fanów zabytkowych pojazdów i tych, którzy takowe samochody mają, jak i tych, którzy po prostu lubią pojazdy z duszą. Każdy kolekcjoner w tym garażu będzie mógł pokazać swoje auto - dodaje Janowski.

W założeniach ma to być także miejsce spotkań kolekcjonerów i sympatyków zabytków na czterech kołach. Takie garaże od lat z powodzeniem funkcjonują na zachodzie Europy. U nas w kraju przykładem jest muzeum motoryzacji w Otrębusach. 

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 22:12
+14
Panie Jarosławie wyrazy uznania za świetną pracę i szczytny cel ale taki mam charakter że zwracam uwagę na szczegóły i wkręty z gniazdem gwiazdkowym nie występowały w latach 50 podobnie tłumik z nierdzewki i masa nierdzewnych śrub w konstrukcji skrzyni ładunkowej. Pozdrawiam i przepraszam za tą drobną uwagę bo wynik Pana pracy jest imponujący.
Avatar
czerwony szofer / 26 grudnia 2018 o 10:31
+12
mając prawie 80 lat i całe życie zawodowe spędzone w transporcie samochodowym pozwalam sobie na zwrócenie uwagi "znaFcom motoryzacji" i właścicielowi samochodu ciężarowego Gaz 51 Lublin- tak brzmiała jego oficjalna nazwa, popularnie zwano Go "Lublinkiem". Co do oryginalności tego egzemplarza to informuję właściciela,że nadwozie było malowane ZAWSZE w kolorze oliwkowym a podwozie w czarnym . Dach kabiny wykonany był z dermatoidu( takie ówczesne tworzywo sztuczne) a nie z brezentu. Skrzynia ładunkowa miała otwieraną TYLKO tylną burtę i ściany boczne wzmocnione drewnianym listwami. Koło zapasowe było fabrycznie montowane pod skrzynią ładunkową ,po lewej stronie. "Lublinek " nigdy nie miał haka holowniczego. To tylko kilka nierzetelności widocznych na zdjęciach. Nie mniej doceniam wkład pracy w odbudowę pojazdu. Szkoda, że nie dokonano tego zgodnie ze sztuką. Przy "renowacji" właścicielowi proponuję dogłębną lekturę dostępnej literatury w tym temacie , a jest jej całkiem sporo.
mając prawie 80 lat i całe życie zawodowe spędzone w transporcie samochodowym pozwalam sobie na zwrócenie uwagi "znaFcom motoryzacji" i właścicielowi samochodu ciężarowego Gaz 51 Lublin- tak brzmiała jego oficjalna nazwa, popularnie zwano Go "Lublinkiem". Co do oryginalności tego egzemplarza to informuję właściciela,że nadwozie było malowane ZAWSZE w kolorze oliwkowym a podwozie w czarnym . Dach kabiny wykonany był z dermatoidu( takie ówczesne tworzywo sztuczne) a nie z brezentu. Skrzynia ładunkowa miała otwieraną TYLKO... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 o 12:09
+7
Cenna inicjatywa. Informuję,że samochody "Lublin" miały wychylane kierunkowskazy umieszczone z ściance szoferki ,na wysokości głowy szofera,pomiędzy skrzynią ładunkową i drzwiami
Avatar
zorro / 26 grudnia 2018 o 12:11
+6
super sprawa. Miałem lekcje nauki jazdy takim Lublinem z drewnianą kabiną w 1972 roku na kursach kierowców dla potrzeb wojska w Ośrodku Ligi Obrony Kraju. Pamiętam jazdy tym autem które nie posiadało wspomagania kierownicy a jednak kręciło się lekko, nie posiadało zsynchronizowanej skrzyni biegów ale biegi wchodziły płynnie. Do auta załączony był "krzywy rozrusznik" w postaci korby która w razie potrzeby niezawodnie uruchamiała dolnozaworowy silnik. To był cud techniki.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 o 09:26
+6
Z tym przykładem umieralni w Otrębusach to na koniec pojechaliście....
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 18:46
+5
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem rozwiń
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 18:35
+5
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Nie rozśmieszaj mnie. Ja przynajmniej wiem o czym się wypowiadam....w przeciwieństwie do ciebie lepikarzu amatorze. Pojęcia nie ma toto, a się odszczekujesz, więc kto tu jest bezczelny ignorancie. Gdzieś nieprawdę napisałem ? O restaurowaniu to ty nie masz do powiedzenia nawet tyle co ta twoja kura bido
Kultura z ciebie wyłazi kaym otworem. Weź się nie spinaj bo ci żyłka pęknie. W d... byłeś i g.... widziałeś.
Kultura z ciebie wyłazi kaym otworem. Weź się nie spinaj bo ci żyłka pęknie. W d... byłeś i g.... widziałeś. rozwiń
Avatar
Ja / 26 grudnia 2018 o 18:27
+5
mając prawie 80 lat i całe życie zawodowe spędzone w transporcie samochodowym pozwalam sobie na zwrócenie uwagi "znaFcom motoryzacji" i właścicielowi samochodu ciężarowego Gaz 51 Lublin- tak brzmiała jego oficjalna nazwa, popularnie zwano Go "Lublinkiem".  Co do oryginalności  tego egzemplarza to informuję właściciela,że nadwozie było malowane ZAWSZE w kolorze oliwkowym a podwozie w czarnym . Dach kabiny wykonany był z dermatoidu( takie ówczesne tworzywo sztuczne) a nie z brezentu. Skrzynia ładunkowa miała otwieraną TYLKO tylną burtę i ściany boczne wzmocnione drewnianym listwami. Koło zapasowe było fabrycznie montowane pod skrzynią ładunkową ,po lewej stronie. "Lublinek " nigdy nie miał haka holowniczego. To tylko kilka  nierzetelności widocznych na zdjęciach. Nie mniej doceniam wkład pracy w odbudowę pojazdu. Szkoda, że nie dokonano tego zgodnie ze sztuką.  Przy "renowacji" właścicielowi proponuję dogłębną lekturę dostępnej literatury w tym temacie , a jest jej całkiem sporo.
 Nie chce kwestionować Pana wiedzy i doświadczenie ale zglębialem troszkę literaturę związaną z tym Lublinkiem i jeżeli chodzi o nazwę to samochód nazywał się "LUBLIN 51" co do koła zapasowego to owszem było montowane po lewej stronie pod paką ale nie we wszystkich wersjach bo w nie których były montowane dodatkowy zbiornik paliwa i akumulator i wtedy koło było z tyłu. Co do malowania, skrzyni ładunkowej, dachu i calej reszty ma Pan rację. A i z literaturą nie jest tak prosto jak Pan mówi.
 Nie chce kwestionować Pana wiedzy i doświadczenie ale zglębialem troszkę literaturę związaną z tym Lublinkiem i jeżeli chodzi o nazwę to samochód nazywał się "LUBLIN 51" co do koła zapasowego to owszem było montowane po lewej stronie pod paką ale nie we wszystkich wersjach bo w nie których były montowane dodatkowy zbiornik paliwa i akumulator i wtedy koło było z tyłu. Co do malowania, skrzyni ładunkowej, dachu i calej reszty ma Pan rację. A i z literaturą nie jest tak prosto jak Pan mówi. rozwiń
Avatar
zorro / 26 grudnia 2018 o 17:06
+5
hak holowniczy był na zderzaku, na desce rozdzielczej był przełącznik kierunkowskazów, na zderzaku "korba".
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 19:16
+4
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
 Zazdrościsz patafianie przez małe p?
 Zazdrościsz patafianie przez małe p? rozwiń
Avatar
Fuks / 26 grudnia 2018 o 21:50
0
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
Zazdrościsz patafianie przez małe p?
Już zlazłeś z grzędy gamoniu ?
Pozwolisz, że zakończę już tą dyskusję gdzyż polemika z tobą stanowi obrażę dla mojej inteligencji. Żegnam
Rozumiem. Koguty, które mają wyższe stanowiska w hierarchii twojego kurnika i....grzędy .....s.....ją ci notorycznie na łeb dlatego taki głupi jesteś. Inteligencja i intelekt to coś, czego nigdy nie posiadałeś gamoniu. Pa pa łajzo.
Dobrej nocy życzę fachoFcu od siedmiu boleści.
 Kolorowych gamoniu i przykryj się deską żebyś znowu nie obudził się obes...ny.
 Kolorowych gamoniu i przykryj się deską żebyś znowu nie obudził się obes...ny. rozwiń
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 21:37
+2
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
Zazdrościsz patafianie przez małe p?
Już zlazłeś z grzędy gamoniu ?
Pozwolisz, że zakończę już tą dyskusję gdzyż polemika z tobą stanowi obrażę dla mojej inteligencji. Żegnam
Rozumiem. Koguty, które mają wyższe stanowiska w hierarchii twojego kurnika i....grzędy .....s.....ją ci notorycznie na łeb dlatego taki głupi jesteś. Inteligencja i intelekt to coś, czego nigdy nie posiadałeś gamoniu. Pa pa łajzo.
 Dobrej nocy życzę fachoFcu od siedmiu boleści. 
 Dobrej nocy życzę fachoFcu od siedmiu boleści.  rozwiń
Avatar
Fuks / 26 grudnia 2018 o 20:20
+1
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
Zazdrościsz patafianie przez małe p?
Już zlazłeś z grzędy gamoniu ?
Pozwolisz, że zakończę już tą dyskusję gdzyż polemika z tobą stanowi obrażę dla mojej inteligencji. Żegnam
 Rozumiem. Koguty, które mają wyższe stanowiska w hierarchii twojego kurnika i....grzędy .....s.....ją ci notorycznie na łeb dlatego taki głupi jesteś. Inteligencja i intelekt to coś, czego nigdy nie posiadałeś gamoniu. Pa pa łajzo.
 Rozumiem. Koguty, które mają wyższe stanowiska w hierarchii twojego kurnika i....grzędy .....s.....ją ci notorycznie na łeb dlatego taki głupi jesteś. Inteligencja i intelekt to coś, czego nigdy nie posiadałeś gamoniu. Pa pa łajzo. rozwiń
Avatar
JaromirN / 26 grudnia 2018 o 20:00
+3
Panowie my tu gadu gadu ale deska rozdzielcza i kierownica też raczej z przeszczepu od zupełnie innego modelu.  Szkoda  lepsze to niż nic, natomiast jako eksponat muzealny z tyloma wadami raczej nie, chyba że przy jakiejś okazji Pan Jarosław dokończy dzieła i będzie to najlepszy egzemplarz w Polsce puki co muzeum techniki GRYF ma trochę lepszy proszę oto adres ***muzeumgryf.pl/eksponaty/fsc-lublin-51/
 Tyle,że nie z drewniana kabiną 
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 o 19:56
+3
Panowie my tu gadu gadu ale deska rozdzielcza i kierownica też raczej z przeszczepu od zupełnie innego modelu. Szkoda lepsze to niż nic, natomiast jako eksponat muzealny z tyloma wadami raczej nie, chyba że przy jakiejś okazji Pan Jarosław dokończy dzieła i będzie to najlepszy egzemplarz w Polsce puki co muzeum techniki GRYF ma trochę lepszy proszę oto adres ***muzeumgryf.pl/eksponaty/fsc-lublin-51/
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 19:47
+2
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
Zazdrościsz patafianie przez małe p?
Już zlazłeś z grzędy gamoniu ?
 Pozwolisz, że zakończę już tą dyskusję gdzyż polemika z tobą stanowi obrażę dla mojej inteligencji. Żegnam
 Pozwolisz, że zakończę już tą dyskusję gdzyż polemika z tobą stanowi obrażę dla mojej inteligencji. Żegnam rozwiń
Avatar
Fuks / 26 grudnia 2018 o 19:42
-2
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
Zazdrościsz patafianie przez małe p?
 Już zlazłeś z grzędy gamoniu ?
 Już zlazłeś z grzędy gamoniu ? rozwiń
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 19:16
+4
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
 Zazdrościsz patafianie przez małe p?
 Zazdrościsz patafianie przez małe p? rozwiń
Avatar
Fuks / 26 grudnia 2018 o 19:05
-3
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
 Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc.
 Ha ha ha.....i o 1000000 zwojów mózgowych więcej od ciebie niedojdo. Dobra łajzo idź przytul tą swoją genialną kurę zoofilu, może da ci dzióbka na dobranoc. rozwiń
Avatar
Józek z okolic Motycza / 26 grudnia 2018 o 19:00
+3
Widzę, że niejaki Fuks to Fachowiec przez duże F. Rozkręcił się nam na forum. Widać,że chłopina obyty w świecie. Co prawda zna się na pojazdach zabutkowych jak kura na gwiazdach ale za to nadrabia bezczelnością. Serdecznie pozdrawiam.
Swoją drogą zapewne ty się znasz na tych sprawach, a przynajmniej ci się tak wydaje, bo ulepiłeś ze dwie bawarki z pięciu i przykręciłeś im spojler nad tylnym zderzakiem zakupiony    na amazonie. Ha
Skończ bo się flaki przewracają. Jak napiszą w gazecie artykuł o twoich sukcesach to pogadamy. Póki co jesteś dla mnie leszczem
U ha ha ha....to kto kim  albo co czym dla ciebie jest frajerzyno to mi lata. Twoje mniemania gamoniu są tyle warte co g....wno twojej ukochanej kury
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie
Na szcęście moja kura ma o jeden zwój mózgowy więcej od ciebie rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 5 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 0

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 2

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 9

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 13 9

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 79 56

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 10 1

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 15 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 98 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!