Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

16 marca 2018 r.
17:04

Bardzo trudne warunki na drogach. Mnóstwo kolizji, korki na ulicach Lublina

Autor: Zdjęcie autora pab
0 51 A A

Padający intensywnie śnieg bardzo utrudnia ruch po ulicach w Lublinie i całym województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

22:16

Nasz Czytelnik zwraca uwagę na kierowców trolejbusów, którzy dziś wieczorem kompletnie zablokowali aż cztery pasy ruchu na al. Piłsudskiego w Lublinie. Dodaje, że przewoźnik powinien też kupić porządne pojazdy serwisowe. Twierdzi, że Ikarus, który przyjechał na miejsce nie dawał rady z wyciągnięciem trolejbusów.

fot. Alexander Dreyer / Alarm 24

22:05

Tak wyglądała około godz. 21 droga krajowa nr 19 w Niedrzwicy Dużej. Wideo od Pani Sylwii:

Śnieżyca w woj. lubelskim. Droga krajowa nr 19 w Niedrzwicy Dużej

21:30

Większość głównych ulic w Lublinie jest przejezdna. Wszędzie jest jednak bardzo ślisko. Bardzo niebezpiecznie jest na wszystkich ulicach osiedlowych, gdzie łatwo się zakopać w zaspie.

19:38

Aleksandra informuje o sytuacji na al. Piłsudskiego w Lublinie: – Jest tylko jeden pas, który jedzie - to chodnik wzdłuż jezdni. Jedzie się tylko z góry, nie ma szans żeby pojechał ktoś pod górkę. Rekomenduję wszystkim tym, którzy stoją pod górę (w stronę centrum) zawrócić. Przyjechał pojazd techniczny z MPK i próbuje wyciągnąć na linie autobusy i trolejbusy, ale sam ma problem z ruszeniem pod górę.

19:10

Drogowcy informują, że utrudnienia na drodze nr 19 po wypadku w Zarajcu już się zakończyły. Nasi Czytelnicy dodają jednak, że wciąż jest tam bardzo ciężko: – Jest mega korek między Modliborzycami a Polichną. W korku stoi sie długo, najlepiej szukać na nawigacji od razu jakiegoś objazdu – pisze Paula.

19:06

Zablokowana droga krajowa nr 74 w miejscowości Stara Wieś (gm. Frampol) przez stojacą w poprzek ciężarówkę. Objazdy tylko dla samochodów osobowych przez miejsowość Radzięcin.

18:48

Wypadek w miejscowości Biała na drodze krajowej nr 63 Łuków - Radzyń Podlaski. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Dwie osoby są ranne. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazd przez Borki, Wolę Osowińską i Ulan-Majorat.

17:53

Ciężko jest w całym województwie lubelskim. Tak wyglądają drogi w Chełmie

17:41

Na ul. 3 Maja w Lublinie kierowcy komunikacji miejskiej wypuszczają pasażerów z autobusów. Powrót do domu na piechotę będzie szybszy niż autobusem.

17:26

Na ul. Świętoduskiej w Lublinie autobus nie może wjechać pod górę, zatrzymał się na jezdni i czeka na przyjazd piaskarki.

17:22

W miejscowości Sieciaszka (gm. Łuków) zablokowana jest droga krajowa nr 76. Samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w słup. Wyznaczono objazdy przez miejscowość Czerśl - infromuje lubelska policja.

Zablokowana jest również droga krajowa nr 74 w pow. kraśnickim w miejscowosci Olbięcin, ze względu na śliską nawierzchnię pojazdy nie mogą wyjechać pod górę.

>>>

Jak informuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie doszło do kilkunastu kolizji w różnych częściach miasta. Ale duże korki tworzą się nawet w miejscach, gdzie nie ma żadnych zdarzeń drogowych.

– Ulica Romera w kierunku Diamentowej zablokowana – informuje nasza Czytelniczka Lidia.

Z powodu trudnych warunków na drogach, z dużymi opóźnieniami kursuje komunikacja miejska. W wielu przypadkach opóźnienia przekraczają 30 minut.

Ulica Romera w kierunku Diamentowej zablokowana – informuje nasza Czytelniczka Lidia (fot. Lidia / Alarm 24)

Pogoda na weekend

Śnieg będzie padać przez całą noc z piątku na sobotę. Mniejsze opady są przewidywane również w sobotę rano. Według meteorologów opady mają zaniknąć dopiero w sobotę po południu.

W nocy temperatura spadnie do -6 st. C. W sobotę nadal będzie mroźnie, do -5 st. C. Jeszcze zimniej będzie w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy temperatura może spaść nawet do -10 st. C. Mróz ma trzymać aż do wtorku.

>>>

Czekamy na Wasze sygnały lub zdjęcia: przez FB, Alarm 24 lub e-mail: alarm24@dziennikwschodni.pl 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 18:51
+2
Ha ha ha sami jesteście barany! We Włoszech tylko zaczyna proszyc już jeżdżą pługi inaczej by sobie nie poradzili a odśnieżanie Kiedy już nawali jest głupotą. Sprzątać trzeba cały czas nie tylko wtedy kiedy się nabrudzi. Tak samo snieg. Od chwili kiedy zaczęło padać powinny wyjechać pługi solarki i piaskarki
Avatar
kulka / 20 marca 2018 r. o 11:36
+1
Mnie też nie raz i nie dwa yanosik przeprowadzał i sporo czasu zaoszczędziłem, ale jak ktoś woli tylko narzekać niż sobie pomóc to już jegowybór
Avatar
kamil / 19 marca 2018 r. o 21:59
+1
już nie jednego Yanosik przez korki przeprowadził....
Avatar
Gość / 19 marca 2018 r. o 00:49
+1
Yanosika to ty se możesz wiesz gdzie wsadzić, gdy główne arterie miast są nieprzejezdne. Cwaniak ma dwie ulice do pokonania i udaje Conana Barbarzyńcę przeciskając się osiedlowymi ścieżkami.
Avatar
pp / 17 marca 2018 r. o 22:06
+1
Dyktatorek napisał:
Korki się tworzą przez mądrusiów którzy myślą że wykiwali system i jeżdżą na letnich i w dodatku łysych oponach. Przy najmniejszym wzniesieniu nie mogą ruszyć. Na skrzyżowaniu zamiast 20 samochodów przejeździe 1.
 Czy masz na mysli pojazdy MPK???  Jesli tak to zarząd do dymisji albo rada nadzorcza!!
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 20:03
+1
trzeba umieć sobie radzić w każdy możliwy sposób, ja się akurat głownie opieram na komunikatach z Yanosika, że gdzieś są utrudnienia, ale też w radiach dużo mówią - warto sobie posłuchać , w połączeniu z Yanosikiem da się dojechać bez przeszkód, nie pchając się niepotrzebnie w korki
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 13:09
+1
Mnóstwo śniegu w krótkim czasie ,po co się emocjonować ,chyba nie pamiętacie zim jakie były. Prawda jest taka, że czołgi by tylko dawały wczoraj radę.
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 11:38
+1
Na pogodę człowiek większego wpływu nie ma i trzeba się godzić z tym co widzimy za oknem. Ale czy na głupotę też można nie mieć wpływu ? Mam widok na dłuższy odcinek dość dużej przelotowej arterii Lublina . Warunki na drodze kiepskie , droga hamowania dwa razy dłuższa a taki zapie**ala że tylko smuga śniegu za nim się ciągnie. Wystarczy że ktoś zmieni pas to taki nie ma szans aby zareagować. Czy wy, że tak powiem gówniarze nie macie szacunku dla praw fizyki ? kretyni, debile bez wyobraźni i nie wiem jak was jeszcze nazwać bezmózgowcy ?
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 10:45
+1
Wczoraj np. Dolna 3Maja i Kosmowskiej i pewnie z pol Lublina były całkowicie nieprzejezdne. Dlaczego brak w miecie jakiś dyżurnych ruchu, w XXI w., którzy wstrzymali by ruch, zwłaszcza autobusów i wszystkich pojazdów na zakorkowanych ulicach? . Dlaczego autobusy nie mogły jechać pod gore? CZy założyły już opony letnie, czy służby odśnieżana zawaliły totalnie? CZy w Lublinie urzędnicy sa za cokolwiek odpowiedzialni?? Czy totalnie bezkarni? Bo o dymisjach to słychać raz na 10 lat? Nie twierdze ze za te kwestie odpowiada Prezydent?Marszałek Woj/Wojewoda/Komendant Miejski Policji, ale ponoszą oni odpowiedzialność za dobór kadry zarządzającej i sposób zarządzania nimi.
Wczoraj np. Dolna 3Maja i Kosmowskiej i pewnie z pol Lublina były całkowicie nieprzejezdne. Dlaczego brak w miecie jakiś dyżurnych ruchu, w XXI w., którzy wstrzymali by ruch, zwłaszcza autobusów i wszystkich pojazdów na zakorkowanych ulicach? . Dlaczego autobusy nie mogły jechać pod gore? CZy założyły już opony letnie, czy służby odśnieżana zawaliły totalnie? CZy w Lublinie urzędnicy sa za cokolwiek odpowiedzialni?? Czy totalnie bezkarni? Bo o dymisjach to słychać raz na 10 lat? Nie twierdze ze za te kwestie odpowiada Prezydent?Marszałek Woj... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 10:19
+1
sprzętu w Lublinie sporo wyjechało na drogi, tylko co z tego skoro już kilka minut po przejeźdźcie pługa efektów jego pracy już nie było widać, to jest ciężka aura z którą się nie wygra
Avatar
kulka / 20 marca 2018 r. o 11:36
+1
Mnie też nie raz i nie dwa yanosik przeprowadzał i sporo czasu zaoszczędziłem, ale jak ktoś woli tylko narzekać niż sobie pomóc to już jegowybór
Avatar
kamil / 19 marca 2018 r. o 21:59
+1
już nie jednego Yanosik przez korki przeprowadził....
Avatar
Gość / 19 marca 2018 r. o 00:49
+1
Yanosika to ty se możesz wiesz gdzie wsadzić, gdy główne arterie miast są nieprzejezdne. Cwaniak ma dwie ulice do pokonania i udaje Conana Barbarzyńcę przeciskając się osiedlowymi ścieżkami.
Avatar
pp / 17 marca 2018 r. o 22:06
+1
Dyktatorek napisał:
Korki się tworzą przez mądrusiów którzy myślą że wykiwali system i jeżdżą na letnich i w dodatku łysych oponach. Przy najmniejszym wzniesieniu nie mogą ruszyć. Na skrzyżowaniu zamiast 20 samochodów przejeździe 1.
 Czy masz na mysli pojazdy MPK???  Jesli tak to zarząd do dymisji albo rada nadzorcza!!
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 20:03
+1
trzeba umieć sobie radzić w każdy możliwy sposób, ja się akurat głownie opieram na komunikatach z Yanosika, że gdzieś są utrudnienia, ale też w radiach dużo mówią - warto sobie posłuchać , w połączeniu z Yanosikiem da się dojechać bez przeszkód, nie pchając się niepotrzebnie w korki
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 13:09
+1
Mnóstwo śniegu w krótkim czasie ,po co się emocjonować ,chyba nie pamiętacie zim jakie były. Prawda jest taka, że czołgi by tylko dawały wczoraj radę.
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 11:38
+1
Na pogodę człowiek większego wpływu nie ma i trzeba się godzić z tym co widzimy za oknem. Ale czy na głupotę też można nie mieć wpływu ? Mam widok na dłuższy odcinek dość dużej przelotowej arterii Lublina . Warunki na drodze kiepskie , droga hamowania dwa razy dłuższa a taki zapie**ala że tylko smuga śniegu za nim się ciągnie. Wystarczy że ktoś zmieni pas to taki nie ma szans aby zareagować. Czy wy, że tak powiem gówniarze nie macie szacunku dla praw fizyki ? kretyni, debile bez wyobraźni i nie wiem jak was jeszcze nazwać bezmózgowcy ?
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 10:45
+1
Wczoraj np. Dolna 3Maja i Kosmowskiej i pewnie z pol Lublina były całkowicie nieprzejezdne. Dlaczego brak w miecie jakiś dyżurnych ruchu, w XXI w., którzy wstrzymali by ruch, zwłaszcza autobusów i wszystkich pojazdów na zakorkowanych ulicach? . Dlaczego autobusy nie mogły jechać pod gore? CZy założyły już opony letnie, czy służby odśnieżana zawaliły totalnie? CZy w Lublinie urzędnicy sa za cokolwiek odpowiedzialni?? Czy totalnie bezkarni? Bo o dymisjach to słychać raz na 10 lat? Nie twierdze ze za te kwestie odpowiada Prezydent?Marszałek Woj/Wojewoda/Komendant Miejski Policji, ale ponoszą oni odpowiedzialność za dobór kadry zarządzającej i sposób zarządzania nimi.
Wczoraj np. Dolna 3Maja i Kosmowskiej i pewnie z pol Lublina były całkowicie nieprzejezdne. Dlaczego brak w miecie jakiś dyżurnych ruchu, w XXI w., którzy wstrzymali by ruch, zwłaszcza autobusów i wszystkich pojazdów na zakorkowanych ulicach? . Dlaczego autobusy nie mogły jechać pod gore? CZy założyły już opony letnie, czy służby odśnieżana zawaliły totalnie? CZy w Lublinie urzędnicy sa za cokolwiek odpowiedzialni?? Czy totalnie bezkarni? Bo o dymisjach to słychać raz na 10 lat? Nie twierdze ze za te kwestie odpowiada Prezydent?Marszałek Woj... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2018 r. o 10:19
+1
sprzętu w Lublinie sporo wyjechało na drogi, tylko co z tego skoro już kilka minut po przejeźdźcie pługa efektów jego pracy już nie było widać, to jest ciężka aura z którą się nie wygra
Avatar
xxx / 17 marca 2018 r. o 09:54
+1
undefined napisał:
Chłopie,,ileż ty wypił, że ci się piaskarki dwoiły i troiły? Ba! Że w ogóle widziałeś dziś piaskarkę?! Masz delirium? Ja dziś byłem na mieście (Chełm) przez 4 godziny i nie widziałem nawet śladu ich działalności!!! Bialutki ubity lód na głównych trasach: Lubelska, AK i Lwowska. Prawda jest taka, że miasto ma dwie piaskarki na krzyż, bo... im to się opłaca. Za stłuczki płacą jelenie, czytaj kierowcy. Chociaż za kolizję na lodzie kierowca nie odpowiada. Niestety tylko niewielu chce się procesować za 300zł. Gdyby wszyscy kierowcy zaczęli się domagać odszkodowań za lód na drodze, to zaraz pojawiłoby się 30 piaskarek. Jak przystało na miasto.
 wczoraj wracalam Głęboka po godzinie 17tej. W ciadu 10 min widzialam 3 plugo-piaskarki. Ale trzeba przyznac, ze ulica byla pusta, bez korkow, to i sprzet mogl przejechac
 wczoraj wracalam Głęboka po godzinie 17tej. W ciadu 10 min widzialam 3 plugo-piaskarki. Ale trzeba przyznac, ze ulica byla pusta, bez korkow, to i sprzet mogl przejechac rozwiń