Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

12 lipca 2017 r.
22:09

Krzyki w mieszkaniu, pożar i wybuch. Co się wydarzyło w nocy w domu na Bronowicach?

0 10 A A

Pożar wybuchł zaraz po tym, jak jeden z lokatorów krzyczał, że wysadzi budynek w powietrze. Dwie osoby trafiły do szpitala, osiem mieszkań komunalnych nie nadaje się do użytku. Takie sceny rozegrały się w nocy z wtorku na środę przy ul. Majdanek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zgłoszenie dostaliśmy tuż po północy. Pożar wybuchł na parterze – relacjonuje Andrzej Szacoń, rzecznik straży pożarnej. – Siedem osób trafiło do szpitala. Dwie - będące w cięższym stanie, 19-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna, trafiły do centrum leczenia oparzeń w Łęcznej. Jak informują policjanci, do szpitala przewieziono także 86-letnią kobietę.

– Zajmowała ona mieszkanie sąsiadujące z lokalem, w którym miało dojść do wybuchu. Na 86-latkę zawaliła się ścianka działowa – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.
Przyczyny pożaru bada prokurator.

– My podejrzewamy, że doszło do wybuchu gazu z butli, bo zniszczenia wskazują na nagły wzrost ciśnienia – mówi rzecznik strażaków.

– Mieszkańcy przekazali nam, że do północy w jednym z lokali była libacja, a potem lokator groził, że wysadzi budynek w powietrze – przyznaje Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych, któremu podlega miejski budynek przy ul. Majdanek 10. – Mieszka tu 29 osób.

– Konstrukcja budynku nie została naruszona – informuje nas Paweł Kwiecień z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin. – Lokale na pierwszym piętrze prawdopodobnie zostaną dopuszczone do użytku.

Gorzej jest z ośmioma mieszkaniami na parterze piętrowego budynku. Zameldowanych jest tu 12 osób. – Lokatorzy nie będą mogli do nich wrócić, dopóki nie zostaną przeprowadzone określone prace – przyznaje Bilik. – Już sam brak okien jest podstawą do wyłączenia lokali z użytkowania.

– Remont mieszkań na parterze może potrwać dwa miesiące – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. – Na ten czas zapewnimy lokatorom tymczasowe mieszkania. Potem wrócą do siebie.

32-letni mężczyzna, który trafił do lecznicy w Łęcznej ma poparzone 60 proc. ciała. To on, jak wynika z nieoficjalnych informacji miał doprowadzić do wybuchu.

Jak ustaliliśmy, Arkadiusz R. niedługo przed eksplozją odwiedził sąsiada. Był zdenerwowany i pod wyraźnym wpływem alkoholu. Oświadczył, że „zaraz to wszystko wyp…li”. Wyszedł, a po chwili doszło do wybuchu. Wcześniej Arkadiusz R. miał pokłócić się z 19-latką. Dziewczyna ma poparzone ok. 20 proc. powierzchni ciała. Również przebywa w szpitalu w Łęcznej.

– Będziemy wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia. Kluczowa w sprawie będzie relacja rannej 19-latki. Oczekujemy na zgodę lekarzy – dodaje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Arkadiusz R. jest doskonale znany policjantom. Mężczyzna był karany za znieważenie mundurowego. Odsiadywał również kilka wyroków za rozboje. Jeśli umyślnie doprowadził do wybuchu, musi się liczyć z zarzutem usiłowania zabójstwa.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 12:49
0
mieszkania komunalne... ty musisz wziać kredyt na mieszkanie i ciezko pracowac przez długie lata, zeby go spłacić. a chołocie i meliniarzom, darmozjadom, pijakom, nierobom wszystko sie nalezy za free. narobi sobie po pijaku jeszcze pare dzieci ( szkoda tych dzieci) to jeszcze dostana 500 plus, dodatek do mieszkania, zasiłek okresowy, rodzinne, jedzenie z opieki, dzieci posiłek w szkole ( tym razem całe szczescie), oczywiscie 500 plus nie wlicza sie do dochodów wiec jest biedak okrótny majac suma sumarum wiecej ode mnie na czysto, bo podatków nie opłaca, składki opłaca urząd pracy. cheją i narzekaja, ze w tym miesiacu s***... z mopsu mało dali.... no paranoja. a ty człowieku haruj, całymi dniami nie widząc swoich dzieci, bo trzeba utrzymac dom, opałcic rachunki, zjesc. jestes za bogaty dla mopsu bo zarabiaszn ajnizsza krajową. lepiej nie rób nic.
mieszkania komunalne... ty musisz wziać kredyt na mieszkanie i ciezko pracowac przez długie lata, zeby go spłacić. a chołocie i meliniarzom, darmozjadom, pijakom, nierobom wszystko sie nalezy za free. narobi sobie po pijaku jeszcze pare dzieci ( szkoda tych dzieci) to jeszcze dostana 500 plus, dodatek do mieszkania, zasiłek okresowy, rodzinne, jedzenie z opieki, dzieci posiłek w szkole ( tym razem całe szczescie), oczywiscie 500 plus nie wlicza sie do dochodów wiec jest biedak okrótny majac suma sumarum wiecej ode mnie na czysto, bo podatkó... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:58
0
Po twarzy pana ze zdjęcia widać, że mamy do czynienia z nieciekawym towarzystwem..... Pewnie ktoś wpadł w furie jak się wóda skończyła. Cóż.... patologia to patologia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:14
0
no proszę, czego to się można dowiedzieć...tyle lat mieszkam w Lublinie, a nie wiedziałem że jest taka ul. Majdanek...gdzie to dokładnie jest?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:09
0
i ch..j, patologię trzeba eliminować, aczkolwiek, oni na szczęście sami się eliminują, taka selekcja naturalna... :-)
Avatar
mogo / 13 lipca 2017 o 09:03
0
undefined napisał:
kwiat społeczeństwa. Typowy suweren
 Myślę, że "kwiatem społeczeństwa" jest "warszawka". Wg. ciebie tam nie było patologii. Jeśli chodzi o "suwerena"- to przypuszczam, że nie głosował na nikogo. Za czasów poprzedniej ekipy "rządzącej-kradnącej" patologii nie było?.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 07:47
0
Obciążyć kosztami leczenia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 06:45
0
Patologia szczodrze wspomagana przez Pis bawi sie .. wybuchowo..
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 05:46
0
Na bruk nierobów a nie im mieszkanka dawać za darmo!
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 22:59
0
Dawać im mieszkania z wygodami? Gdyby zapracowal na każdy centymetr rurki, kabla, garstkę cementu to szanowalby to do ostatniego oddechu. Kto teraz te szkody w mieniu komunalnym, czyli nas wszystkich, pokryje?? Znowu my, co od dziesięcioleci juz utrzymujemy te niedoskrobki, lenie, pijawki, zulernie?
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 22:49
0
kwiat społeczeństwa. Typowy suweren
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 12:49
0
mieszkania komunalne... ty musisz wziać kredyt na mieszkanie i ciezko pracowac przez długie lata, zeby go spłacić. a chołocie i meliniarzom, darmozjadom, pijakom, nierobom wszystko sie nalezy za free. narobi sobie po pijaku jeszcze pare dzieci ( szkoda tych dzieci) to jeszcze dostana 500 plus, dodatek do mieszkania, zasiłek okresowy, rodzinne, jedzenie z opieki, dzieci posiłek w szkole ( tym razem całe szczescie), oczywiscie 500 plus nie wlicza sie do dochodów wiec jest biedak okrótny majac suma sumarum wiecej ode mnie na czysto, bo podatków nie opłaca, składki opłaca urząd pracy. cheją i narzekaja, ze w tym miesiacu s***... z mopsu mało dali.... no paranoja. a ty człowieku haruj, całymi dniami nie widząc swoich dzieci, bo trzeba utrzymac dom, opałcic rachunki, zjesc. jestes za bogaty dla mopsu bo zarabiaszn ajnizsza krajową. lepiej nie rób nic.
mieszkania komunalne... ty musisz wziać kredyt na mieszkanie i ciezko pracowac przez długie lata, zeby go spłacić. a chołocie i meliniarzom, darmozjadom, pijakom, nierobom wszystko sie nalezy za free. narobi sobie po pijaku jeszcze pare dzieci ( szkoda tych dzieci) to jeszcze dostana 500 plus, dodatek do mieszkania, zasiłek okresowy, rodzinne, jedzenie z opieki, dzieci posiłek w szkole ( tym razem całe szczescie), oczywiscie 500 plus nie wlicza sie do dochodów wiec jest biedak okrótny majac suma sumarum wiecej ode mnie na czysto, bo podatkó... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:58
0
Po twarzy pana ze zdjęcia widać, że mamy do czynienia z nieciekawym towarzystwem..... Pewnie ktoś wpadł w furie jak się wóda skończyła. Cóż.... patologia to patologia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:14
0
no proszę, czego to się można dowiedzieć...tyle lat mieszkam w Lublinie, a nie wiedziałem że jest taka ul. Majdanek...gdzie to dokładnie jest?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:09
0
i ch..j, patologię trzeba eliminować, aczkolwiek, oni na szczęście sami się eliminują, taka selekcja naturalna... :-)
Avatar
mogo / 13 lipca 2017 o 09:03
0
undefined napisał:
kwiat społeczeństwa. Typowy suweren
 Myślę, że "kwiatem społeczeństwa" jest "warszawka". Wg. ciebie tam nie było patologii. Jeśli chodzi o "suwerena"- to przypuszczam, że nie głosował na nikogo. Za czasów poprzedniej ekipy "rządzącej-kradnącej" patologii nie było?.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 07:47
0
Obciążyć kosztami leczenia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 06:45
0
Patologia szczodrze wspomagana przez Pis bawi sie .. wybuchowo..
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 05:46
0
Na bruk nierobów a nie im mieszkanka dawać za darmo!
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 22:59
0
Dawać im mieszkania z wygodami? Gdyby zapracowal na każdy centymetr rurki, kabla, garstkę cementu to szanowalby to do ostatniego oddechu. Kto teraz te szkody w mieniu komunalnym, czyli nas wszystkich, pokryje?? Znowu my, co od dziesięcioleci juz utrzymujemy te niedoskrobki, lenie, pijawki, zulernie?
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 22:49
0
kwiat społeczeństwa. Typowy suweren
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 0 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 25 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800