Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

29 sierpnia 2019 r.
14:48

Małżeńska kłótnia skończyła się tragedią. Żona w kałuży krwi

Autor: Zdjęcie autora jsz
6 12 A A

Rafał S. uderzył żonę, a później poderżnął jej gardło – dowodzi prokuratura. 30-latek z Opola Lubelskiego stanął w czwartek przed sądem. Przyznał się do zabójstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z jego wyjaśnień składanych podczas śledztwa wynika, że feralnego dnia pokłócił się z żoną o pieniądze. Ewelina miała również „wystartować do niego z nożem”. Skończyło się tragedią. Podczas rozprawy Rafał S. czuł się jednak zbyt „skrępowany”, by składać wyjaśnienia w obecności mediów. Sąd wyłączył więc jawność tej części procesu. 30-latek oświadczył jedynie, że przyznaje się do winy.

Ewelina i Rafał S. byli małżeństwem od sierpnia 2017 r. Oboje pracowali za granicą. Kiedy urodziła im się córka, wrócili do Opola Lubelskiego. Zamieszkali w rodzinnym domu Eweliny. Mieli tam własne mieszkanie. Z ustaleń śledczych wynika, że po powrocie do kraju relacje między małżonkami znacznie się pogorszyły. Kłócili się przede wszystkim o pieniądze. Rafał S. pracował jako kierowca. Często wyjeżdżał z Polski. Ewelina miała mu zarzucać, że zbyt mało zarabia i nie pomaga jej w opiece nad dzieckiem. Z akt sprawy wynika, że kobieta groziła nawet rozwodem. Podczas jednej z kłótni Rafał S. miał również uderzyć żonę.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 25 października ubiegłego roku. W ciągu dnia małżonkowie odwiedzili rodziców Rafała. Uzgadniali termin chrztu córki. Wieczorem wrócili do domu i uśpili dziecko. Z akt oskarżenia wynika, że później doszło do kłótni. Ewelina S. miała wypominać mężowi zbyt niskie zarobki. Obawiała się również dodatkowych wydatków, związanych ze stłuczką, do której doprowadził 30-latek. Ewelina obawiała się, że mąż może także stracić przez to pracę.

Śledczy ustalili, że w pewnym momencie kobieta miała chwycić kuchenny nóż. Między małżonkami doszło do szarpaniny. Rafał S. zdołał wyrwać żonie nóż, ale na tym nie poprzestał. Uderzył kobietę tak mocno, że upadła na łóżko. Rafał S. wskoczył wówczas na żonę, przyłożył jej nóż do szyi i dwukrotnie poderżnął gardło. Widział, jak żona się dławi.

Chciał „żeby wszystko odbyło się szybko i żeby nie cierpiała” – relacjonował później śledczym. Ewelina S. bardzo szybko się wykrwawiła. Jej mąż umył nóż i ręce, po czym wsiadł w samochód i jeździł po mieście. Pojechał również do rodzinnego domu w pobliskiej wsi. Po drodze wyrzucił nóż.

Rafała S. zatrzymali policjanci. Zauważyli, że w jego samochodzie nie działa oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Pouczyli kierowcę i zatrzymali dowód rejestracyjny auta, za brak badań technicznych. Po kontroli puścili mężczyznę. Rafał S. pojechał wówczas do swojego wujka. Mężczyzna zapamiętał, że był blady i wystraszony. 30-latek powiedział wujkowi, że „Ewelina leży w domu, w kałuży krwi”. Twierdził, że nie wie, co się stało. Tłumaczył, że pokłócił się z żoną i wyszedł z domu. Kiedy wrócił, ta była już martwa.

Wujek Rafała S. wezwał jego matkę, po czym wszyscy pojechali do Opola Lubelskiego. Tam razem z matką Eweliny weszli do mieszkania małżonków. Znaleźli martwą kobietę.

– Ja tego nie zrobiłem – krzyczał Rafał S.

Policjanci zatrzymali 30-latka. Później zabezpieczono szereg śladów krwi, które wskazywały, że to on zabił żonę. Podczas śledztwa Rafał S. przyznał się do winy. Zapewniał jednak, że nie planował zbrodni. Twierdził, że bronił się przed żoną, która „wystartowała do niego z nożem”. Śledczy uznali jednak, że powinien odpowiadać za zabójstwo. Mężczyzna nie był dotychczas karany. Grozi mu dożywocie. Sprawa wróci na wokandę we wrześniu.

e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marcel / 29 sierpnia 2019 o 16:56
+18
Odszedłem od takiej dwa lata temu,nie wytrzymałem,modlitwa i wiara pomogła mi w tym,dziś pewnie i ja siedział bym na ławie oskarżonych o ona skończyła by podobnie jak tamta
Avatar
Ktos / 30 sierpnia 2019 o 12:15
+16
Co drugi związek ma takie jazdy, ciagle tylko kasa kasa zapierdlaj bo Ci dupy nie dam,
Avatar
Dobra Rada / 29 sierpnia 2019 o 17:08
+13
Do czego potrafia doprowadzic facetow zle kobiety. Wymagania miala ale czy sama cos soba reprezentowala, tj. miala dobra figure, zacna klate czy piczke? Wowczas moglaby cos od faceta wymagac.
 O dciebie można wymagac co najwyżej, zebyś nie sikał na dywan. Do kobiet dla własnego dobra nawet nie podchodź.
Avatar
Również gość / 30 sierpnia 2019 o 08:07
+12
"Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo." Brawo TY, z jednej strony nie powinno się zostawiać osoby której się przysięgało, ale lepsze to niż takie zakończenie. Lepiej zostać wolnym bez niczego i żyć niż przekreślić wszystko co się miało. Grzegorz stracił nie tylko dobytek ale i życie. Psychicznie będzie mu bardzo cieżko z tym co zrobił i jeszcze że skrzywdził swoje dziecko odbierając mu oboje rodziców. Dla mnie to by była masakra.
"Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo." Brawo TY, z jednej strony nie powinno się zostawiać osoby której się przysięgało, al... rozwiń
Avatar
Dede / 30 sierpnia 2019 o 14:19
+11
Odszedłem od takiej lochy - prawie mnie wykończyła - już nie chce myśleć jak blisko byłem. Tragedia. 3 lata dochodziłem do siebie żeby uwierzyć w siebie. Że dam rade, że jestem człowiekiem . Toksyczna suka.
Avatar
Xx / 30 sierpnia 2019 o 23:55
+10
Z jednej strony nie ma co się dziwić. Facet zarabiał utrzymywał co prawda łaski nie robił. Ale musiał słuchać że ciągle mało i mało nie doceniała . Psycha mu siadła bo ileż można słuchać mimo starań.
Avatar
Meg / 30 sierpnia 2019 o 09:57
+7
Szkoda, że nie znamy wersji drugiej strony, tak łatwo osądzać
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 07:32
+7
Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo.
Avatar
inny / 29 sierpnia 2019 o 22:17
+6
baba spokoju mężowi nie dawała, że mało zarabia? a ciekawe ile sama przynosiła co miesiąc?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 15:16
+5
Do czego potrafia doprowadzic facetow zle kobiety. Wymagania miala ale czy sama cos soba reprezentowala, tj. miala dobra figure, zacna klate czy piczke? Wowczas moglaby cos od faceta wymagac.
Avatar
Xx / 30 sierpnia 2019 o 23:55
+10
Z jednej strony nie ma co się dziwić. Facet zarabiał utrzymywał co prawda łaski nie robił. Ale musiał słuchać że ciągle mało i mało nie doceniała . Psycha mu siadła bo ileż można słuchać mimo starań.
Avatar
Dede / 30 sierpnia 2019 o 14:19
+11
Odszedłem od takiej lochy - prawie mnie wykończyła - już nie chce myśleć jak blisko byłem. Tragedia. 3 lata dochodziłem do siebie żeby uwierzyć w siebie. Że dam rade, że jestem człowiekiem . Toksyczna suka.
Avatar
Ktos / 30 sierpnia 2019 o 12:15
+16
Co drugi związek ma takie jazdy, ciagle tylko kasa kasa zapierdlaj bo Ci dupy nie dam,
Avatar
Meg / 30 sierpnia 2019 o 09:57
+7
Szkoda, że nie znamy wersji drugiej strony, tak łatwo osądzać
Avatar
Zainteresowany / 30 sierpnia 2019 o 08:12
-1
"Odszedłem od takiej dwa lata temu,nie wytrzymałem,modlitwa i wiara pomogła mi w tym,dziś pewnie i ja siedział bym na ławie oskarżonych o ona skończyła by podobnie jak tamta " Uważam że dobrze zrobiłeś, ale zastanawia mnie jedno. Jak sobie to w głowie poukładałeś? Modlitwa i wiara pomogła Ci, ale przysięgałeś jej zapewne przed Bogiem że nie zostawisz jej do śmierci? Starałeś się wybrać mniejsze zło?
Avatar
Również gość / 30 sierpnia 2019 o 08:07
+12
"Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo." Brawo TY, z jednej strony nie powinno się zostawiać osoby której się przysięgało, ale lepsze to niż takie zakończenie. Lepiej zostać wolnym bez niczego i żyć niż przekreślić wszystko co się miało. Grzegorz stracił nie tylko dobytek ale i życie. Psychicznie będzie mu bardzo cieżko z tym co zrobił i jeszcze że skrzywdził swoje dziecko odbierając mu oboje rodziców. Dla mnie to by była masakra.
"Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo." Brawo TY, z jednej strony nie powinno się zostawiać osoby której się przysięgało, al... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 07:32
+7
Miałem podobną charakterem babę , zniszczyła mnie psychicznie po mimo źe to ja byłem koniem pociągowym i motorem w rodzinie , ale mój charakter oraz doświadczenie źyciowe kazało zostawić tego człowieka .Czekałem aź dzieci się usamodzielnią bo to była moja odpowiedzialność za ich los .Mogłem się mścić i odwdzięczać bo jestem z tych co nie pękają , ale wybrałem wolność i zostawiłem gada zostawiając jej wszystko.A mogłem skończyć tak jak ten gościo.
Avatar
Tadam / 30 sierpnia 2019 o 07:28
-2
UNIEWINNIĆ CHŁOPA !!!! Nic złego nie zrobił w moim mniemaniu skoro był męczony przez nią psychicznie, do ego ona rzuciła się na niego z nożem to działał w samoobronie !!!! Mam nadzieje że znajdzie się dobry prawnik który go z tego wyciągnie bo przez tą szm....ę zniszczył sobie chłopina życie...Tu nawet powinna powstać jakaś zrzutka mająca na celu opłacenie dobrego prawnika, mi go osobiście bardzo szkoda i uważam że jest NIEWINNY
Avatar
inny / 29 sierpnia 2019 o 22:17
+6
baba spokoju mężowi nie dawała, że mało zarabia? a ciekawe ile sama przynosiła co miesiąc?
Avatar
Dobra Rada / 29 sierpnia 2019 o 17:08
+13
Do czego potrafia doprowadzic facetow zle kobiety. Wymagania miala ale czy sama cos soba reprezentowala, tj. miala dobra figure, zacna klate czy piczke? Wowczas moglaby cos od faceta wymagac.
 O dciebie można wymagac co najwyżej, zebyś nie sikał na dywan. Do kobiet dla własnego dobra nawet nie podchodź.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 3 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 8 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 32 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 9

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 2 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 2

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!