Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

24 stycznia 2019 r.
11:23

Zawierzyli Opole Lubelskie Jezusowi. Burmistrz: "Była to moja własna inicjatywa"

13721 126 A A
– Jestem przekonany o potrzebie dokonania aktu zawierzenia – mówi burmistrz Sławomir Plis (z lewej). - Wzorem chrześcijańskiej pobożności pragnęliśmy powierzyć Jezusowi Chrystusowi nasze trudne sprawy – dodaje starosta Dariusz Piotrowski (z prawej)
– Jestem przekonany o potrzebie dokonania aktu zawierzenia – mówi burmistrz Sławomir Plis (z lewej). - Wzorem chrześcijańskiej pobożności pragnęliśmy powierzyć Jezusowi Chrystusowi nasze trudne sprawy – dodaje starosta Dariusz Piotrowski (z prawej)

Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”. Jak tłumaczą, „aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania potrzebują wsparcia Opatrzności”. Zawierzony Jezusowi Chrystusowi jest też Radzyń Podlaski, a Matce Boskiej miasto i powiat kraśnicki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Akt oddania władz samorządowych Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi” miał miejsce 13 stycznia podczas mszy św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim.

– Była to moja własna inicjatywa – przyznaje Sławomir Plis (PiS), burmistrz Opola Lubelskiego. – Podjąłem ją, bo jestem przekonany o potrzebie dokonania aktu zawierzenia. Wsłuchiwałem się również w opinie przedstawicieli naszej lokalnej społeczności.

– Nie jesteśmy pierwszym samorządem w kraju, który to robi – dodaje Dariusz Piotrowski (PiS), starosta opolski. – O takich aktach zawierzania słyszymy w mediach. Wzorem chrześcijańskiej pobożności pragnęliśmy powierzyć Jezusowi Chrystusowi nasze trudne sprawy: indywidualne, rodzinne i społeczne. Myślę, że dzięki temu proces rozwoju naszych instytucji i podejmowanych inicjatyw będzie przebiegał w atmosferze wzajemnej solidarności i pozwoli wyciszyć niepotrzebne emocje.

– Według wszelkich statystyk zdecydowana większość mieszkańców naszej gminy, powiatu, a także naszej ojczyzny, to chrześcijanie. Zatem taki akt nie powinien dziwić – stwierdza burmistrz. I cytuje staropolskie przysłowie. – „Bez Boga ani do proga”. Jako burmistrz jestem świadomy konieczności intensywnej pracy na rzecz dobra naszej lokalnej społeczności, ale jako osoba wierząca mam również przekonanie, że każdy człowiek, a tym bardziej osoby pełniące istotne funkcje w życiu publicznym, potrzebują wsparcia Opatrzności, aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania.

W nabożeństwie uczestniczyło kilkaset osób, w tym radni powiatowi i miejscy. – Przewodniczący zapraszał nas na mszę świętą w intencji radnych. O tym, że będzie to również zawierzenie miasta i powiatu, nikt nie uprzedzał. O wszystkim dowiedziałem się już później. Byłem zaskoczony – przyznaje Karol Cygan (PSL), miejski radny, który z powodu zaplanowanego wcześniej wyjazdu w nabożeństwie nie uczestniczył.

– Każdy ma prawo do wyznawania wiary – uważa Romuald Śliwa, miejski radny KWW Mała Ojczyzna, który był obecny w kościele. – Podziwiam odwagę pana burmistrza i pana starosty, którzy nie boją się wiary demonstrować.

Innego zdania jest Dariusz Wróbel, którzy rządził tą gminą przez ostatnie cztery kadencje. – Myślę, że w zdecydowany sposób należy oddzielić świeckość urzędu od spraw tak osobistych jak wiara. Nie powinno się w taki sposób łączyć tych dwóch obszarów – uważa były burmistrz. Jak przyznaje, decyzją swojego następcy jest zaskoczony.

W 2014 r. Jezusowi Chrystusowi za pośrednictwem Maryi Panny został zawierzony Radzyń Podlaski i jego mieszkańcy. Rok później w Częstochowie urzędnicy i radni zawierzyli miasto i powiat kraśnicki Matce Boskiej.

Dla Dziennika Wschodniego

Dorota Wójcik, prezeska lubelskiej Fundacji Wolność od Religii

Od 3 lat obserwujemy wzrost inicjatyw o charakterze religijnym, które wychodzą nie od mieszkańców tylko od polityków. Absolutnie jest to mieszanie porządków – sfer sacrum i profanum. Nieprzestrzegany jest jakiegokolwiek rozdział państwa od Kościoła, nawet na zasadzie bezstronności, która jest zapisana w polskiej Konstytucji. Nie ma żadnej niezależności państwa od Kościoła. Jest za to współpraca polityków z duchownymi.

Komentarze 126

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 11:39
+137
Komuś się pomylił mandat burmistrza z mandatem proboszcza. Wyznanie to prywatna sprawa człowieka, praktyki religijne nie powinny odbywać się w czasie pracy. Mieszkańcy nie wybrali burmistrza po to, żeby zajmował się sprawami którymi powinien zajmować się kościół.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 11:40
+120
Po telefonicznej rozmowie z bogiem burmistrz Opola dostał zapewnienia, że po zawierzeniu powstaną w Opolu nowe miejsca pracy. Wielką fabrykę elektroniki zbuduje tutaj Sony. Bóg rozmawiał z prezesem Sony. Będzie to oznaczać znaczny wzrost podatków. Niestety już po zawierzeniu Bóg oddzwonił do burmistrza i powiedział, że jednak fabryka nie powstanie, bo Japónczycy mają innego Boga. To nie chrześcijanie i on - tj nasz bóg - niewiele może, a nie chciał wchodzić w spór z innym bogiem. Na pocieszenie nasz bóg powiedział, że w lato Opolu będzie bardziej słonecznie, ale bez upałów. Dzięki ci burmistrzu za to zawierzenie. Ciepłe lato - zawsze coś
Po telefonicznej rozmowie z bogiem burmistrz Opola dostał zapewnienia, że po zawierzeniu powstaną w Opolu nowe miejsca pracy. Wielką fabrykę elektroniki zbuduje tutaj Sony. Bóg rozmawiał z prezesem Sony. Będzie to oznaczać znaczny wzrost podatków. Niestety już po zawierzeniu Bóg oddzwonił do burmistrza i powiedział, że jednak fabryka nie powstanie, bo Japónczycy mają innego Boga. To nie chrześcijanie i on - tj nasz bóg - niewiele może, a nie chciał wchodzić w spór z innym bogiem. Na pocieszenie nasz bóg powiedział, że w lato Opolu będzie bar... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 11:36
+107
Od zawierzenia Radzynia Jezusowi wszystkim im tam się lepiej żyje. Przestępczość spadła do zera, policja się nudzi. Złodzieje zamiast okradać ludzi, to rozdają im pieniądze. Bezrobocia nie ma, a płaca minimalna zrosła do 45 tys zł, czyli tyle ile zarabiają dwórki prezesa NBP. W ulicach nie ma dziur, same się naprawiły, a i pałac się remontuje. Na szczęście bez udziału funduszy unijnych, bo te pieniądze pochodzące ze zlaicyzowanego zachodu są zepsute moralnie.
Avatar
M / 24 stycznia 2019 o 11:31
+105
Ciemnogród
Avatar
Marta / 24 stycznia 2019 o 11:29
+96
Super pomysł. Jakby co to wszystko wina Jezusa...skargi walcie do Jezusa...
Avatar
randalk / 24 stycznia 2019 o 11:32
+94
mieć takiego głuptaka za Burmistrza to zaszczyt dla miasta a szczególnie zaszczyt dla debilków, co go wybrali. Jak Burmistrz coś s***i to zrzuci winę na jezuska. i po ptokach.
Avatar
GRATULACJE DLA TYCH WŁODARZY / 24 stycznia 2019 o 12:13
+69
!!!    ---  Jezeli Bóg z nami, to którz przeciwko nam?   ----  !!! 
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 11:26
+67
No to teraz drogi w Opolu będą lepiej odśnieżane ? Jakieś może inne korzyści dla Opola ?
Avatar
Anka / 24 stycznia 2019 o 11:38
+65
Ale typowy wsiowy ciemnogród
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 11:33
+64
XXI wiek...
Avatar
Edek / 5 lutego 2019 o 20:54
+1
... a lekarz mówi: teraz to już wszystko w rękach Boga, proszę się modlić " 
Avatar
K / 28 stycznia 2019 o 08:51
-1
Komentrze poniżej normy XXI wieku , wktórym jak narazie niustająca sielanka zarazem zapominając o przeszłych doświadczeniach i losach Ojczyzny. Czuć ohyde i niezrozumienie ... Człowiek myślący, że może więcej sam niż z Bogiem  jest skazany na porażki i odrzucenie .
Właśnie bazując na doświadczeniach kraju w konszachtach z przedstawicielami religijnymi powinniśmy raz na zawsze takich praktyk zaniechać! Przypominam, że Krzyżacy, to też był zakon...
Avatar
K / 28 stycznia 2019 o 08:49
+1
Wszystkie wpisy GOŚCI i innych świadczą o tym, że  Bóg nie jest im potrzebny albo wiara w Boga to jest zacofanie. Nie próbowaliście jednak poznać Boga i Jego do nas ludzi miłości. Każdemu Bóg daje taką szansę, ale proście, żeby w Waszym przypadku nie odbyło się to w cierpieniu. Bóg to nie moda. To jest żywa osoba, która nas kocha ale i wymaga. Z Bogiem
Dwie kwestie - sam piszesz, że to sprawa wiary. Być może wśród tych komentujących GOŚCI są niewierzący. I co - odmówisz im prawa do wypowiedzi? Sprawa druga - wpisy tych ludzi nie świadczą "o tym, że  Bóg nie jest im potrzebny albo wiara w Boga to jest zacofanie". Są krytyczne względem tego, co zrobili opolscy samorządowcy, którzy mają się zajmować innymi tematami. Jeśli chcą się zajmować religią, to pomylili zawody.
Dwie kwestie - sam piszesz, że to sprawa wiary. Być może wśród tych komentujących GOŚCI są niewierzący. I co - odmówisz im prawa do wypowiedzi? Sprawa druga - wpisy tych ludzi nie świadczą "o tym, że  Bóg nie jest im potrzebny albo wiara w Boga to jest zacofanie". Są krytyczne względem tego, co zrobili opolscy samorządowcy, którzy mają się zajmować innymi tematami. Jeśli chcą się zajmować religią, to pomylili zawody. rozwiń
Avatar
Myślacy / 27 stycznia 2019 o 12:45
0
Komentrze poniżej normy XXI wieku , wktórym jak narazie niustająca sielanka zarazem zapominając o przeszłych doświadczeniach i losach Ojczyzny. Czuć ohyde i niezrozumienie ... Człowiek myślący, że może więcej sam niż z Bogiem  jest skazany na porażki i odrzucenie .
Avatar
MarekT / 26 stycznia 2019 o 20:39
+1
Zwolnić z pełnienia obowiązków i odebrać pensje, burmistrzowi i staroście. Skoro swoje obowiązki przekazali komuś innemu.
Avatar
czytacz / 26 stycznia 2019 o 14:05
-1
Ciekawe, który odszczeka to kiedy zakończy się jego kadencja? Przecież to ma być pomoc do jego rządów.
Avatar
XD / 25 stycznia 2019 o 22:43
+3
Moim zdaniem Burmistrz Sławomir to wierzy szczerze, ale co do Starosty Piotrowskiego to mam wątpliwości..... Po minie widać, że go Sławomir przymusił.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 o 20:16
-2
Wszystkie wpisy GOŚCI i innych świadczą o tym, że Bóg nie jest im potrzebny albo wiara w Boga to jest zacofanie. Nie próbowaliście jednak poznać Boga i Jego do nas ludzi miłości. Każdemu Bóg daje taką szansę, ale proście, żeby w Waszym przypadku nie odbyło się to w cierpieniu. Bóg to nie moda. To jest żywa osoba, która nas kocha ale i wymaga. Z Bogiem
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 o 19:52
+2
Boze w jakim zacofanym kraju ja żyję
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 o 19:44
0
A w każdy piątek palenie czarownic na stosie !
Zobacz wszystkie komentarze 126

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ta ulica jest stale zastawiana. Wiadomo już kto parkuje na "zakazie"

Ta ulica jest stale zastawiana. Wiadomo już kto parkuje na "zakazie" 0 1

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na ul. Krańcowej jest coraz trudniejsze. Wąska ulica stanowiąca jedyny dojazd do Biblioteki Miejskiej w Puławach jest stale zastawiana samochodami. Po wizji lokalnej okazało się, że na "zakazie" najczęściej parkują pacjenci miejscowych centrów medycznych.

Program Mieszkanie Plus w Opolu Lubelskim. Ruszają konsultacje

Program Mieszkanie Plus w Opolu Lubelskim. Ruszają konsultacje 0 0

W poniedziałek ruszają konsultacje w sprawie programu „Mieszkanie Plus” w Opolu Lubelskim. Spotkania z mieszkańcami rozłożono na dwie tury.

Halloweenowa zabawa skończyła się w szpitalu. "Każde z nas było zamknięte w komórkach”
film

Halloweenowa zabawa skończyła się w szpitalu. "Każde z nas było zamknięte w komórkach” 0 2

Organizatorzy zabawy "Ciemnia" mieli dostarczyć swoim klientom mocnych wrażeń. Zabrali uczestników do zrujnowanej fabryki, włączyli piły motorowe, mieli paralizatory. Zabawa zakończyła się w szpitalu.

Para wpadła podczas policyjnej kontroli. On był pijany, ona miała narkotyki
ZDJĘCIA
galeria

Para wpadła podczas policyjnej kontroli. On był pijany, ona miała narkotyki 0 4

38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej mimo zakazu kierował autem. Poszukiwany mężczyzna prowadził BMW pod wpływem alkoholu. Podróżująca z nim 39-latka również usłyszała zarzuty. Kobieta jest podejrzana o posiadanie znacznej ilości narkotyków a także znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek koło Józefowa nad Wisłą. Kierowca zostawił pasażerów i uciekł
ZDJĘCIA

Lubelskie: Śmiertelny wypadek koło Józefowa nad Wisłą. Kierowca zostawił pasażerów i uciekł 14 7

29-letni mężczyzna został zatrzymany w związku ze śmiertelnym wypadkiem w miejscowości Kolonia Wałowice (powiat opolski). W piątek rano volkswagen passat, którym jechała trójka młodych ludzi wjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Na miejscu zginął 33-letni pasażer a 21-letnia kobieta jadąca autem została ranna.

Przez cztery dni mieszkańcy byli bez ogrzewania i ciepłej wody. Prezydent prosi o wyjaśnienia

Przez cztery dni mieszkańcy byli bez ogrzewania i ciepłej wody. Prezydent prosi o wyjaśnienia 9 1

Prezydent Zamościa prosi o wyjaśnienia firmę Veolia Wschód po tym, jak przez cztery dni mieszkańcy miasta byli pozbawieni ciepła. Firma tłumaczy, że awarię usunięto tak szybko jak było to możliwe.

Światowy Dzień Kota: Zdjęcia Waszych kotów
galeria

Światowy Dzień Kota: Zdjęcia Waszych kotów 202 4

Dziś Światowy Dzień Kota. Świętujemy go razem z Waszymi kotami. W galerii zdjęcia kocich piękności należących do Czytelników Dziennika Wschodniego.

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty 1 21

Brytyjskie linie lotnicze BMI Regional kończą działalność i od soboty nie obsługują wszystkich połączeń. Oznacza to koniec codziennych lotów na trasie Lublin-Monachium.

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy 0 8

Jeszcze przed przerwą w rozgrywkach trenerem zespołu został Franciszek Smuda, który prowadził już kiedyś zespół z Łęcznej, gdy ten występował na najwyższym szczeblu. W tym sezonie ma za zadanie wywalczyć awans do Fortuna I Ligi

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku
ALARM24

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku 11 3

Szpitalem w Rykach zarządza nowa spółka powołana przez starostwo. Nie wiadomo jednak, kiedy lecznica zacznie przyjmować pacjentów

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska 6 2

W parku radziwiłłowskim rusza kolejny etap prac. Tym razem odtworzona będzie m.in. brama koszarska.

Puławski półmaraton w koronie

Puławski półmaraton w koronie 20 4

Od nowego sezonu puławski Bieg Zielonych Sznurowadeł, będzie otwierał Koronę Półmaratonów Lubelszczyzny. W tym roku nadwiślańska impreza będzie obchodziła również swoje pięciolecie. Jej organizatorzy przewidują w związku z tym więcej nagród i dyplomów.

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer 8 1

Piłkarze Jarosława Pacholarza przegrali w sobotę mecz kontrolny z Czarnymi Połaniec 0:3. Kraśniczanie ogłosili też sporo transferów. Najciekawszym ruchem wydaje się pozyskanie napastnika – Kamila Króla, byłego gracza: Górnika Zabrze, Motoru Lublin, który ostatnie lata spędził w Grecji

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców 16 3

Myślicie o pracy za granicą? Wybraliśmy dla was najlepsze oferty pracy w Niemczech, Francji i Belgii.

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje 2 3

W środę lider tabeli IV ligi zdobył sześć goli w sparingu z Kryształem Werbkowice. Problem w tym, że podopieczni Jacka Ziarkowskiego dali sobie też strzelić trzy gole. W sobotę cztery bramki w Zamościu zdobył za to Sokół Sieniawa. I tym razem Hetman musiał się pogodzić z porażką 2:4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.