Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Parczew

11 kwietnia 2019 r.
10:18

Wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg z Lublina zderzył się z busem, wstrzymany ruch na trasie do Warszawy

Autor: Zdjęcie autora pab drs
0 22 A A

Do wypadku doszło około godz. 9 na przejeździe kolejowym w Gródku Szlacheckim na trasie między Lubartowem a Parczewem. Z powodu wypadku wstrzymany jest ruch pociągów z Lublina do Warszawy.

Aktualizacja artykułu: 11 kwietnia 2019 r. 11:49
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według wstępnych policji ustaleń, kierowca busa dojeżdżając do przejazdu kolejowego najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i wjechał na przejeździe kolejowym w bok pociągu PKP Intercity relacji Lublin - Kołobrzeg.

Jak informuje asp. Artur Łopacki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, kierowca busa został przewieziony do szpitala. W pojeździe był też pasażer, który nie wymagał pomocy medycznej.

– Jeden z pasażerów podczas gwałtownego hamowania składu odniósł niewielkie obrażenia – informuje Magdalena Janus z PKP PLK.

Na miejscu trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

– W wyniku zdarzenia ruch pociągów pasażerskich na jednotorowym odcinku Brzeźnica Bychawska – Parczew został wstrzymany. Podróżni pociągu PKP Intercity, uczestniczącego w zdarzeniu wysiądą w Parczewie, gdzie przesiądą się do następnego pociągu jadącego do Warszawy. Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową na odcinku Parczew – Lublin. Podróżni są na bieżąco informowani o zmianach w kursowaniu pociągów – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Informację o wypadku na przejeździe kolejowym otrzymaliśmy od Czytelniczki. Dziękujemy!

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 10:27
+18
Przy takiej widoczności, warunkach wjechać pod pociąg?. cotego szofera rozproszyło?. Pisał sms-a?.
Avatar
w / 11 kwietnia 2019 r. o 10:43
+17
Co tam robić przez 4 godziny? Ofiar nie ma, wszystko widać na nagraniu z lokomotywy, zrobić dodatkowy film z miejsca, odsunąć wrak na bok i jazda. A tak: kilka pociągów i setki ludzi spóźnionych. Co to za przepisy 19-wieczne?
Avatar
jo / 11 kwietnia 2019 r. o 11:34
+14
Co tam robić przez 4 godziny? Ofiar nie ma, wszystko widać na nagraniu z lokomotywy, zrobić dodatkowy film z miejsca, odsunąć wrak na bok i jazda. A tak: kilka pociągów i setki ludzi spóźnionych. Co to za przepisy 19-wieczne? Wiem, że dla niektórych jest to trudne do zrozumienia ale same czynności ogniwa wypadkowego (policjantów z drogówki) trochę trawją do tego jeszcze ktoś musi zadbać aby oczyścić przejazd. Niektórym z kolei trudno zrozumieć, że wcale nie musi być tak jak za komuny, a tak niestety jest. Wielogodzinne blokowanie dróg przez drogówkę i jaśnie prokuratorów jest bezzasadne.
Co tam robić przez 4 godziny? Ofiar nie ma, wszystko widać na nagraniu z lokomotywy, zrobić dodatkowy film z miejsca, odsunąć wrak na bok i jazda. A tak: kilka pociągów i setki ludzi spóźnionych. Co to za przepisy 19-wieczne? Wiem, że dla niektórych jest to trudne do zrozumienia ale same czynności ogniwa wypadkowego (policjantów z drogówki) trochę trawją do tego jeszcze ktoś musi zadbać aby oczyścić przejazd. Niektórym z kolei trudno zrozumieć, że wcale nie musi być tak jak za komuny, a tak niestety jest. Wielogodzinne blokowanie dróg... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 10:37
+14
Kierowca przeżył? Dożywotnio odebrać prawo jazdy. Obciążyć wszelkimi kosztami.
Avatar
paweł / 11 kwietnia 2019 r. o 10:51
+9
a od kiedy to pociąg ma zwalniać na przejeździe przed pojazdem,kto ci dał prawo jazdy człowieku?!!
Avatar
Z / 11 kwietnia 2019 r. o 14:39
+7
Skoro samochód ma się co chwilę zatrzymywać i przepuszczać pieszych to dokładnie według tego samego sposobu myślenia pociąg powinien przepuszczać samochody, które przecież przy zderzeniu z nim są bez szans. Trochę ironizuję, ale nie bardziej niż twórcy niektórych przepisów o ruchu drogowym.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 11:05
+7
Kto takim oflejom wystawił kwit do kierowania autem???Chyba w Biłgoraju kupił jak ten poseł.
Avatar
Milicjant / 11 kwietnia 2019 r. o 12:00
+6
Masz rację. Tu trzeba jeszcze zadać pytanie, co ten pociąg w ogóle tam robił na tym przejeździe? 
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 11:54
+6
Od czego są znaki drogowe ???? !!!!!! Tłumoki nooooooo !!!!!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 12:34
+5
Kto wam dał prawo jazdy??
Avatar
busiarze śmierdzą fajami / 29 maja 2019 r. o 21:24
-1
busiarze śmierdzą fajami na kilometr! W ich gruchotach smród papierosowy i jakaś stęchlizna zajeżdża! Kompletny brak profesjonalizmu, po angielsku ani be ani me! niech spadają! Z dwojga złego, wolę pociąg. Mydło, gorący prysznic i nie palić w aucie, może wówczas mniej będziecie śmierdzieć potem i fajami!! Przed kursem jakiś środek do japy, niwelujący smród papierochów!!No i angielskiego się uczyć, bo cudzoziemcy nie lubią komunikować się na migi!
Avatar
Gość / 29 maja 2019 r. o 15:12
0
Mentalność uczestników ruchu drogowego na poziomie XIX wieku. Nie dorośli do cywilizacji.A tu w Polsce mowa o szprycy do CPK i szybkiej kolei do centralnego lotniska.i. Dla kogo?
Avatar
Pablo / 13 kwietnia 2019 r. o 08:34
+2
Akurat Gość niemiał nigdy żadnego wypadku , pracuje jako kierowca kilkanaście lat , prawo jazdy zdał za pierwszym podejsciem wiele lat temu  . Niewierzę coś tam musiało się wydarzyć coś go rozproszyło bądź coś nie zadziałało tak jak powinno. Z tego co widać wychodził z zakretu więc musiał jechać  wolno.
Avatar
Henio / 13 kwietnia 2019 r. o 01:23
+1
Co tam robić przez 4 godziny? Ofiar nie ma, wszystko widać na nagraniu z lokomotywy, zrobić dodatkowy film z miejsca,  odsunąć wrak na bok i jazda.  A tak: kilka pociągów i setki ludzi spóźnionych. Co to za przepisy 19-wieczne? Wiem, że dla niektórych jest to trudne do zrozumienia ale same czynności ogniwa wypadkowego (policjantów z drogówki) trochę trawją do tego jeszcze ktoś musi zadbać aby oczyścić przejazd.   Niektórym z kolei trudno zrozumieć, że wcale nie musi być tak jak za komuny, a tak niestety jest. Wielogodzinne blokowanie dróg przez drogówkę i jaśnie prokuratorów jest bezzasadne.
 To wielogodzinne, bezzasadne blokowanie dróg, nazywa się "czynności".
 To wielogodzinne, bezzasadne blokowanie dróg, nazywa się "czynności". rozwiń
Avatar
tellchar1 / 12 kwietnia 2019 r. o 22:44
0
Skoro samochód ma się co chwilę zatrzymywać i przepuszczać pieszych to dokładnie według tego samego sposobu myślenia pociąg powinien przepuszczać samochody, które przecież przy zderzeniu z nim są bez szans. Trochę ironizuję, ale nie bardziej niż twórcy niektórych przepisów o ruchu drogowym.
 A nie pomyślałeś o tym, że droga hamowania samochody przy prędkości 50 km/h to około 20 m, a pociągu nawet kilkaset metrów? Jaka jest energia potrzebna do zatrzymania i ponownego ruszenia? Poza tym przejście a przejazd to nie to samo, przed przejściami nie ma znaków STOP, a przed przejazdami są często. Przejazd kolejowy można porównać ze skrzyżowaniem, gdzie amochód jest na drodze podporządkowanej, a pociąg na głównej. Więc nic dziwnego, że to samochód ma zwolnić.
 A nie pomyślałeś o tym, że droga hamowania samochody przy prędkości 50 km/h to około 20 m, a pociągu nawet kilkaset metrów? Jaka jest energia potrzebna do zatrzymania i ponownego ruszenia? Poza tym przejście a przejazd to nie to samo, przed przejściami nie ma znaków STOP, a przed przejazdami są często. Przejazd kolejowy można porównać ze skrzyżowaniem, gdzie amochód jest na drodze podporządkowanej, a pociąg na głównej. Więc nic dziwnego, że to samochód ma zwolnić. rozwiń
Avatar
szkoda pendolino / 12 kwietnia 2019 r. o 21:43
0
mistrz,który ma zawsze pierwszeństwo,na starym ruplu,kontra pendolino!,1:0 dla pendolino !! mistrz ma gnaty połamane,już nikomu drogi nie zajedzie i to jest świetna wiadomość !! rupel rozbebeszony!pendolino nieźle oberwało!! zrobiło się bezpieczniej!!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 21:14
0
położenie drugiego toru nie jest tak łatwe jak by się wydawało, oczywiście jest bardzo potrzebny ale z uwagi na topografie terenu było by to niezwykle kosztowne, najlepiej to widać jadąc tą trasą, są tam kilkunastu metrowe nasypy w wielu miejscach ciągnące się przez setki metrów nie wspominając o bagnach stawach i małych mostkach acz kolwiek zelektryfikować to nie jest duży problem
Avatar
Janek1997 / 11 kwietnia 2019 r. o 18:35
0
Na tym odcinku nie było remontu Robercie. Przyznam Ci za to pełną rację że linia nr 30 powinna być dwutorowa i zelektryfikowana, jednak jak sam zauważyłeś "myślenie jednak boli", szczególnie w spółkach państwowych i niestety nie jest to tylko domeną PKP.
Avatar
Z / 11 kwietnia 2019 r. o 14:39
+7
Skoro samochód ma się co chwilę zatrzymywać i przepuszczać pieszych to dokładnie według tego samego sposobu myślenia pociąg powinien przepuszczać samochody, które przecież przy zderzeniu z nim są bez szans. Trochę ironizuję, ale nie bardziej niż twórcy niektórych przepisów o ruchu drogowym.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2019 r. o 12:34
+5
Kto wam dał prawo jazdy??