Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polecamy

16 września 2011 r.
12:52
Edytuj ten wpis

Wybieramy Seniora XXI wieku

0 13 A A

Prezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów, którzy zgłosili się do plebiscytu Dziennika Wschodniego Senior XX wieku i rozpoczynamy głosowanie. Głosować można wysyłając na adres redakcji kupon, ukazujący się w każdy wtorek, środę, czwartek i sobotę w Dzienniku Wschodnim. Można też zagłosować drogą sms-ową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Cały czas możecie przesyłać zgłoszenia seniorów. Przypomnijmy. Wybieramy najbardziej aktywnych, energicznych i twórczych ludzi, którzy ukończyli 50- ty rok życia. Opiszcie co robicie w wolnym czasie, jaki jest Wasz pomysł na życie. Kandydatury można przesłać bezpośrednio lub mogą to zrobić osoby trzecie, na adres senior@dziennikwschodni.pl. Dopiszcie imię, nazwisko, adres i datę urodzenia oraz zdjęcie i krótki opis swojego pomysłu na życie. Nie zapomnijcie też o przesłaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Zwycięzcę konkursu czeka wycieczka do ciepłych krajów. Biuro podróży Watra Travel, oficjalny partner programu Travel Senior, zabierze laureata wraz z osobą towarzyszącą w niezapomnianą podróż do ciepłych krajów. Watra Travel oferuje wycieczki skierowane do osób powyżej 50 roku życia. Biuro oferuje też przelot samolotem, zakwaterowanie, wyżywienie trzy razy dziennie, jednodniową wycieczkę, stałą opiekę polskojęzycznego rezydenta i pakiet ubezpieczeniowy.
Kupony można wysyłać na adres DziennikWschodni ul. Staszica 20, 20–081 Lublin.
Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 81 462 68 09.


Sponsor nagrody głównej - wycieczki zagranicznej

VET
Sponsorzy pozostałych nagród

VET

Sklepik Seniora, za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca funduje poduszki herbaciane o leczniczych właściwościach.

VET

Firma Max Com dla Seniorów, którzy zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce funduje przyjazne w użyciu telefony komórkowe MaxCom GSM z dużymi przyciskami.

Sylwetki kandydatów

Henryk Gębała, 67 lat z Lublina. Dwa lata temu nauczył się jeździć na nartach, codziennie jeździ na rowerze, ale też nurkuje. Schudł 30 kilogramów. Nie zamierza poddawać się upływowi czasu. Z wiekiem ma coraz większy apetyt na życie, wciąż ma przed sobą nowe cele i plany, których póki, co nie chce zdradzać.
SMS O TREŚCI SENIOR.1 POD NUMER 71466


Henryk Zawistowski, 69 lat z Białej Podlaskiej. Jego motto życiowe brzmi: Aktywność zawodowa i działalność społeczna najskuteczniejszą metodą utrzymania dobrej formy zdrowotnej i intelektualnej. Razem z żoną prowadzi firmę szkoleniową.
SMS O TREŚCI SENIOR.2 POD NUMER 71466


Elżbieta Iwanicka z Lublina. Kocha aktywność i bez przerwy planuje nowe zajęcia. Od pięciu lat jest koordynatorem Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza prowadzonego przez Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej. Oprócz tego jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
SMS O TREŚCI SENIOR.3 POD NUMER 71466

Kazimierz Kasprzak, 70 lat z Lublina. Dziennikarz i podróżnik. Od lutego 2007 r. jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego noga stanęła na wszystkich kontynentach. Jest członkiem Klubu Siedmiu Kontynentów. Dotychczas odwiedził 70 krajów.
SMS O TREŚCI SENIOR.4 POD NUMER 71466

Zbigniew Krężel, 67 lat z Wierzbiny. Brał udział w kręceniu teledysku Agnieszki Chylińskiej i stał się bardzo barwną postacią dni otwartych telewizji. Marzy o dalekiej podróży, ponieważ nigdy nie był za granicą.
SMS O TREŚCI SENIOR.5 POD NUMER 71466
Jan Kucharczyk, 51 lat z Lublina. Gdy miał 21 lat doznał złamania kręgosłupa, jednak jest aktywnym sportowcem, mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu na 100 metrów oraz dwukrotnym wicemistrzem w pływaniu na dystansie 50 metrów. Aktywnie uczestniczy w biegach długodystansowych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
SMS O TREŚCI SENIOR.6 POD NUMER 71466

Tadeusz Łupina, 81 lat z Gorzkowa. Jest kawalerem. Najlepsze lata jego życia przypadły na czas wojny i okupacji. Początkowo był w Batalionach Chłopskich, a później został żołnierzem Armii Krajowej. W wolnych chwilach opiekuje się domem i swoim psem.
SMS O TREŚCI SENIOR.7 POD NUMER 71466


Henryk Maciszewski, 77 lat z Lublina. Podróżnik – odwiedził między innymi Chiny, Indie, Sri Lankę, RPA, Stany Zjednoczone, Włochy. Z każdej podróży montuje film, który na prośbę członków Klubu Seniora wyświetla również w Domu Kultury przybliżając trochę świata tym, którzy jeździć nie mogą.
SMS O TREŚCI SENIOR.8 POD NUMER 71466


Józef Majewski, 65 lat z Puław. W 2006 roku w miejscowości Gołąb koło Puław i Dęblina otworzył jedyne w Polsce Muzeum Nietypowych Rowerów. Na tym nie poprzestał. Mówi o sobie: "kustosz, prof. rowerologii stosowanej, ale też "tfuu…rca muzeum pijaństwa”, które również udało mu się utworzyć.
SMS O TREŚCI SENIOR.9 POD NUMER 71466

Danuta Mazurek, 65 lat z Lublina. Uprawia biegi wodne, nordic walking, pływa, a nawet ćwiczy jogę. Oprócz tego, stara się zarazić zdrowym trybem życia swoich bliskich. Uwielbia chodzić po górach. Ma ciepły i otwarty stosunek do życia. "Uśmiechnij się, a świat uśmiechnie się do ciebie – powtarza nam zawsze.
SMS O TREŚCI SENIOR.10 POD NUMER 71466
Mieczysław Syroka, 71 lat z Lublina. Prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia, dużo ćwiczy, w ostatnim roku zrzucił 26 kilogramów, jeździ na rowerze, uprawia nordic walking i codzienną poranną gimnastykę. Sam piecze chleb i pysznie gotuje. Jest ekologiem. SMS O TREŚCI SENIOR.11 POD NUMER 71466

Józef i Wanda Mokijewscy, w sumie 118 lat z Lublina. Czytają, spacerują, cieszą się życiem i bardzo się kochają. Pracują zawodowo, Pani Wanda uczy w gimnazjum, a mąż ma drobną działalność gospodarczą. Hobby pana domu, byłego pilota, to lotnictwo, żeglarstwo, a w zimie narty. Pani domu uwielbia kwiaty, czyta książki, pysznie gotuje i piecze. SMS O TREŚCI SENIOR.12 POD NUMER 71466

Halina Oleksa, 66 lat z Lublina. Jest babcią czworga wnucząt, którym poświęca swój wolny czas. Nie znaczy to wcale, że nie wystarcza jej go dla siebie. Pani Halina od 9 lat jest słuchaczką Uuniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki temu może rozwijać swoje pasje. Wśród nich jest od zawsze muzyką i psychologią. SMS O TREŚCI SENIOR.13 POD NUMER 71466

Tadeusz Sergiej, 72 lata z Lublina. Złotą rączką, pasjonuje się motoryzacją i sportem, szczególnie lekkoatletyką i siatkówką. Jeździ na rowerze i uprawia biegi narciarskie. Udziela się jako wolontariusz, angażując się w wiele spraw społecznych. Świetnie gotuje i piecze pyszne ciasta. SMS O TREŚCI SENIOR.14 POD NUMER 71466


Jerzy Stadnicki, 67 lat z Lublina. Podróżnik, zaliczył kilka oceanów, mórz, jest marynarzem z zamiłowania, ale kocha też góry – najbardziej polskie. Jeździ na rowerze najczęściej naszymi lubelskimi ścieżkami rowerowymi nad zalew, by nawet popatrzeć na wodę.
SMS O TREŚCI SENIOR.15 POD NUMER 71466
Danuta Tomczyk, 57 lat z Ludwina. Jest przewodniczącą Klubu Seniora "Uśmiech Jesieni”, organizatorką wielu imprez integracyjnych. Organizuje imprezy i zachęca seniorów do odkrywania piękna okolicy podczas różnego rodzaju wypraw, na grzybobranie, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.
SMS O TREŚCI SENIOR.16 POD NUMER 71466

Aleksander Mazur, 94 lata z Lublina. Jest bardzo aktywnym, ciekawym świata człowiekiem. Jest żołnierzem AK, człowiekiem Honoru, zawsze broniącym prawdy, oddany sprawom Bożym i Ojczyźnie. Uczestniczy w życiu Domu, bierze udział w występach okolicznościowych, śpiewa w chórze, nigdy nie opuszcza organizowanych wycieczek.
SMS O TREŚCI SENIOR.17 POD NUMER 71466

Stanisław Kamiński, 73 lata z Puław. Po przejściu na emeryturę pozostał aktywnym łącząc swoje pasje i zainteresowania z działalnością społeczną. Należy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach, działa w zespole historii miasta Puławy i organizuje i prowadzi piesze wycieczki ukazujące piękno Ziemi Puławskiej i Krainy Tysięcy Wąwozów Lessowych.
SMS O TREŚCI SENIOR.18 POD NUMER 71466

Krzysztof Górecki, 51 lat z Mosznej. Jest prezesem Stowarzyszenia Regionalnego "U źródeł Ciemięgi” z Miłocina. Aktywnie działa w swoim środowisku lokalnym. Ma głowę pełną pomysłów, które skutecznie realizuje. Organizuje imprezy integracyjne oraz sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest miłośnikiem sportu, był prezesem klubu sportowego Legion Tomaszowice.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 11:46
0
Tak, oczywiście, że można przesyłać "Kupony można wysyłać na adres DziennikWschodni ul. Staszica 20, 20–081 Lublin".
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 09:40
0
Wiem, że przynosili ludzie, a czy wysyłali...
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 09:21
0
Jeszcze muszą doliczyć kupony z gazety , kto je wysyłał?
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 08:40
0
Jeszcze nie ma wyników??? Kiedy będą????
Avatar
Doris / 17 listopada 2011 o 00:52
0
Gdzie są wyniki??????
Avatar
Doris / 17 listopada 2011 o 00:51
0
coś mi tu "śmierdzi"
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 00:16
0
O tym, ile osób czeka na wyniki, świadczy fakt, że przez niezłą chwilę serwer był przeciążony.

Za poprzednikiem: gdzie są wyniki?
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 00:05
0
A gdzie są wyniki???????? Trzymam kciuki za ziomka z Białej
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 00:03
0
A gdzie są wyniki???????? Trzymam kciuki za ziomka z Białej
Avatar
Kardashi / 16 listopada 2011 o 21:31
0
Pan Henryk jest moim faworytem
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 11:46
0
Tak, oczywiście, że można przesyłać "Kupony można wysyłać na adres DziennikWschodni ul. Staszica 20, 20–081 Lublin".
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 09:40
0
Wiem, że przynosili ludzie, a czy wysyłali...
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 09:21
0
Jeszcze muszą doliczyć kupony z gazety , kto je wysyłał?
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 08:40
0
Jeszcze nie ma wyników??? Kiedy będą????
Avatar
Doris / 17 listopada 2011 o 00:52
0
Gdzie są wyniki??????
Avatar
Doris / 17 listopada 2011 o 00:51
0
coś mi tu "śmierdzi"
Avatar
Agnieszka / 17 listopada 2011 o 00:16
0
O tym, ile osób czeka na wyniki, świadczy fakt, że przez niezłą chwilę serwer był przeciążony.

Za poprzednikiem: gdzie są wyniki?
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 00:05
0
A gdzie są wyniki???????? Trzymam kciuki za ziomka z Białej
Avatar
Kardashi / 17 listopada 2011 o 00:03
0
A gdzie są wyniki???????? Trzymam kciuki za ziomka z Białej
Avatar
Kardashi / 16 listopada 2011 o 21:31
0
Pan Henryk jest moim faworytem
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 0 0

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 2 0

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 4

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 14 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 2

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 1 4

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 24 19

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 10

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.