Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

25 czerwca 2019 r.
8:47

Lublin: Mieszkańcy mogą zgłosić się do dyskusji na posiedzeniu Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
0 18 A A
(fot. Archiwum)

Tylko do środy przyjmowane będą zgłoszenia osób chętnych do zabrania głosu podczas najbliższego posiedzenia Rady Miasta, która będzie omawiać prezydencki raport o stanie Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obowiązek składania takiego dokumentu nałożyła na samorządowców sejmowa ustawa gwarantująca jednocześnie mieszkańcom możliwość udziału w dyskusji nad raportem.

Każdy, kto chce publicznie rozliczać prezydenta i radnych podczas czwartkowych obrad, musi najpóźniej w przeddzień posiedzenia (do godz. 18.45) zgłosić się do Biura Rady Miasta (Ratusz, II piętro, pokój 20) z podpisami poparcia minimum 50 osób. Zgodnie z ogłoszeniem przewodniczącego Rady Miasta, w debacie będzie mogło wziąć udział 15 osób, a decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

– Jeśli będzie więcej osób, to będziemy wnioskować do Rady Miasta, żeby zwiększyła ten limit, bo ustawa dopuszcza taką możliwość i jest zasadne, by wszyscy chętni mieszkańcy mogli wziąć udział w dyskusji – mówi Krzysztof Jakubowski z lubelskiej Fundacji Wolności, który zgłosił się już do debaty. W raporcie zabrakło mu bardziej szczegółowych informacji o wykonaniu inwestycji finansowanych z budżetu obywatelskiego. – Brakuje informacji o procencie projektów budżetu obywatelskiego zrealizowanych w zeszłym roku i uzasadnienia tego, że nie wszystkie projekty zostały zrealizowane – dodaje Jakubowski. Sam raport ocenia dobrze. – Zwłaszcza część statystyczna jest dość ciekawa.

Ustawa nie określa precyzyjnie tego, jak samorządowcy powinni sporządzać swoje raporty. Pozwala jednak Radzie Miasta określić szczegółowe wymagania dotyczące treści takiego dokumentu, z czego lubelska rada nie skorzystała i prezydent sam wybierał to, co chce wpisać do raportu. – Może to być wręcz folder promocyjny i nikt nie może zarzucić, że jest źle – stwierdza Jakubowski. – Można teraz dopytywać o to, co w raporcie się nie znalazło, a Rada Miasta powinna w przyszłym roku określić wymagania dotyczące tego, co powinno się znaleźć w raporcie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 11:10
+15
Ludzie co wy wypisujecie. TBV odda miastu 75 ha pod park za złotówkę. I mamy się cieszyć? Przecież to dla TBV świetny interes - po pierwsze nie będzie ponosić kosztów utrzymania parku (koszenie trawy, dosadzanie roślin, etc.), a po drugie zaoszczędzi na podatku od nieruchomości - najniższa stawka podatku od gruntów w Lublinie to 48 groszy za 1 m2 - czyli roczna oszczędność TBV (a strata dla miasta) to min. 360.000,00 zł. I z tego mamy się cieszyć?? I ten park w dolinach wciśnięty pomiędzy blokowiska na wysoczyznach. Skoro już prezydent Żuk jest taki dobry to niech TBV zorganizuje park i ma w utrzymaniu przez cały czas płacąc równocześnie podatek od nieruchomości. Co to dla nich skoro i tak zarobią niebotyczne pieniądze na mieszkaniówce dozwolonej planem.
Ludzie co wy wypisujecie. TBV odda miastu 75 ha pod park za złotówkę. I mamy się cieszyć? Przecież to dla TBV świetny interes - po pierwsze nie będzie ponosić kosztów utrzymania parku (koszenie trawy, dosadzanie roślin, etc.), a po drugie zaoszczędzi na podatku od nieruchomości - najniższa stawka podatku od gruntów w Lublinie to 48 groszy za 1 m2 - czyli roczna oszczędność TBV (a strata dla miasta) to min. 360.000,00 zł. I z tego mamy się cieszyć?? I ten park w dolinach wciśnięty pomiędzy blokowiska na wysoczyznach. Skoro już prezydent Żu... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 11:47
+7
Ale się skoordynowali.tylko żuk ogłosił swoją skandaliczną decyzję ruszyla cala grupa trolli ktora nastukala jz z3000 . Tylko po to aby sworzyć wrażenie przeciwwagi opinni. Tak naprawde to wymiana agencja- mieszkancy.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 10:21
+6
Money, money, it,s a crime
Avatar
łubu-dubu / 25 czerwca 2019 o 09:35
+5
... ale czy ich zdanie nie zostanie potraktowane jak... referendum ws Górek Czechowskich?
 sPOkojnie. POnoć pierwszych 15 zgłoszeń "przypadkiem" POchodzi od starannie wyselekcjonowanych zuko-jarząbków, którzy będą składać serdeczne POdziękowania za 8,5 roku wspaniałego dewelo-rozwoju, a może nawet zaśpiewają naszemu gosPOdarzowi piosnkę?
Avatar
Wojciech / 25 czerwca 2019 o 09:23
+5
W związku z Górkami więcej na Żuka nie zagłosuję. To co teraz robi nie jest zgodne z tym co przedstawił w kampani. Czuję się oszukany.Cas na emeryturę Szanowny Panie. Zastanawiam się też które ugrupowanie popiera Prezydenta i na nich też nie zagłosuję w najbliższych jesiennych wyborach.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 09:04
+3
... ale czy ich zdanie nie zostanie potraktowane jak... referendum ws Górek Czechowskich?
Avatar
zorientowany / 25 czerwca 2019 o 18:58
+2
górki to nic ciekawego, stworzą park to dopiero zaczną tam masowo ludzie przychodzić
 Masowe to na górkach są groby z czasów II wojny i późniejszych, ofiar NKWD To jeden z głównych powodów, oprócz ochrony przyrody, dla których górki musza pozostać niezabudowane. To wielkie cmentarzysko wojenne.  Co dla nas i Lublina w przyszłości dla naszych wnuków  równie istotne to od lat miejskie płuca, rezerwuar wody, filtr zanieczyszczeń powietrza i ważny w skali miasta klin nawietrzajacy.   Nie muszą wcale tam przebywać tłumy, żeby tak jak teraz był to bardzo ważny i co dziennie pracujący dla nas Ekosystem.  Deweloper to bardzo dobrze wie bo pisali o tym wszystkim nawet wynajęci przez niego specjaliści z firmy EKOID. Ale się nie przyzna bo to mu totalnie nie na rękę. Jego trolle z agencji oczerniające mieszkańców nie są w stanie nawet tego ogarnąć.  Wiedza to wszystko świetnie nasi Radni i Prezydent. Ale z niewiadomej przyczyny brnie dalej w zaparte i kpi sobie z nas i naszego zdrowia.  Czyżby taki dług wdzięczności za wygrane wybory? Czy coś więcej? Czy się kiedyś dowiemy, dlaczego tak nas lekceważy?
 Masowe to na górkach są groby z czasów II wojny i późniejszych, ofiar NKWD To jeden z głównych powodów, oprócz ochrony przyrody, dla których górki musza pozostać niezabudowane. To wielkie cmentarzysko wojenne.  Co dla nas i Lublina w przyszłości dla naszych wnuków  równie istotne to od lat miejskie płuca, rezerwuar wody, filtr zanieczyszczeń powietrza i ważny w skali miasta klin nawietrzajacy.   Nie muszą wcale tam przebywać tłumy, żeby tak jak teraz był to bardzo ważny i co dziennie pracujący dla nas Ekosystem.  Deweloper... rozwiń
Avatar
strach / 25 czerwca 2019 o 13:13
-1
nastolatka strajkująca pod sejmem została wyśmiana przez posła PISu, tak rząd pis walczy o klimat w Polsce
Avatar
niania daś / 25 czerwca 2019 o 10:47
-1
Były konsultacje, były spotkania ws. górek. Widać ,że nie chodziłeś na te spotkania, ja byłam nie raz, tylko w necie wypisujesz bzdury. Obrońcy górek też organizowali spotkania, rozmów merytorycznych było wiele. To mieszkańcy pokazali niestety, iż temat górek czechowskich ich nie interesuje, dlatego nie wzieli udziału w referendum, a szkoda, bo byłaby klarowna decyzja. Teraz pisanie na forach,ze nkt nie bierze pod uwage zdania mieszkańców jest mówieniem nieprawdy. Prezydent musiał sam zadecydować ws. gorek aby nie blokować uchwalenia całego studium, a to nie tylko górki. Ja akurat się cieszę, ze będzie park ponad 75 hektarów i tłumy mieszkańców w tym parku, zobaczycie.
Były konsultacje, były spotkania ws. górek. Widać ,że nie chodziłeś na te spotkania, ja byłam nie raz, tylko w necie wypisujesz bzdury. Obrońcy górek też organizowali spotkania, rozmów merytorycznych było wiele. To mieszkańcy pokazali niestety, iż temat górek czechowskich ich nie interesuje, dlatego nie wzieli udziału w referendum, a szkoda, bo byłaby klarowna decyzja. Teraz pisanie na forach,ze nkt nie bierze pod uwage zdania mieszkańców jest mówieniem nieprawdy. Prezydent musiał sam zadecydować ws. gorek aby nie blokować uchwalenia całego... rozwiń
Avatar
ana / 25 czerwca 2019 o 13:20
-2
teraz górki to toaleta psów z Czechowa, sprzątać po pupilkach nie trzeba to wyprowadzają tam. Poza tym co chwila ktoś śmieci podrzuci. Czy trawę i krzaki podpali. Uporządkować, zamontować nawet monitoring i czekać na park, ja jestem za budową parku, piękne tereny, teraz nieużytki jedynie.
Avatar
zorientowany / 25 czerwca 2019 o 18:58
+2
górki to nic ciekawego, stworzą park to dopiero zaczną tam masowo ludzie przychodzić
 Masowe to na górkach są groby z czasów II wojny i późniejszych, ofiar NKWD To jeden z głównych powodów, oprócz ochrony przyrody, dla których górki musza pozostać niezabudowane. To wielkie cmentarzysko wojenne.  Co dla nas i Lublina w przyszłości dla naszych wnuków  równie istotne to od lat miejskie płuca, rezerwuar wody, filtr zanieczyszczeń powietrza i ważny w skali miasta klin nawietrzajacy.   Nie muszą wcale tam przebywać tłumy, żeby tak jak teraz był to bardzo ważny i co dziennie pracujący dla nas Ekosystem.  Deweloper to bardzo dobrze wie bo pisali o tym wszystkim nawet wynajęci przez niego specjaliści z firmy EKOID. Ale się nie przyzna bo to mu totalnie nie na rękę. Jego trolle z agencji oczerniające mieszkańców nie są w stanie nawet tego ogarnąć.  Wiedza to wszystko świetnie nasi Radni i Prezydent. Ale z niewiadomej przyczyny brnie dalej w zaparte i kpi sobie z nas i naszego zdrowia.  Czyżby taki dług wdzięczności za wygrane wybory? Czy coś więcej? Czy się kiedyś dowiemy, dlaczego tak nas lekceważy?
 Masowe to na górkach są groby z czasów II wojny i późniejszych, ofiar NKWD To jeden z głównych powodów, oprócz ochrony przyrody, dla których górki musza pozostać niezabudowane. To wielkie cmentarzysko wojenne.  Co dla nas i Lublina w przyszłości dla naszych wnuków  równie istotne to od lat miejskie płuca, rezerwuar wody, filtr zanieczyszczeń powietrza i ważny w skali miasta klin nawietrzajacy.   Nie muszą wcale tam przebywać tłumy, żeby tak jak teraz był to bardzo ważny i co dziennie pracujący dla nas Ekosystem.  Deweloper... rozwiń
Avatar
ana / 25 czerwca 2019 o 13:20
-2
teraz górki to toaleta psów z Czechowa, sprzątać po pupilkach nie trzeba to wyprowadzają tam. Poza tym co chwila ktoś śmieci podrzuci. Czy trawę i krzaki podpali. Uporządkować, zamontować nawet monitoring i czekać na park, ja jestem za budową parku, piękne tereny, teraz nieużytki jedynie.
Avatar
strach / 25 czerwca 2019 o 13:13
-1
nastolatka strajkująca pod sejmem została wyśmiana przez posła PISu, tak rząd pis walczy o klimat w Polsce
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 11:47
+7
Ale się skoordynowali.tylko żuk ogłosił swoją skandaliczną decyzję ruszyla cala grupa trolli ktora nastukala jz z3000 . Tylko po to aby sworzyć wrażenie przeciwwagi opinni. Tak naprawde to wymiana agencja- mieszkancy.
Avatar
jan / 25 czerwca 2019 o 11:22
-14
30% terenu pod zabudowę a na 75% park naturalistyczny - to uczciwa propozycja
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 11:10
+15
Ludzie co wy wypisujecie. TBV odda miastu 75 ha pod park za złotówkę. I mamy się cieszyć? Przecież to dla TBV świetny interes - po pierwsze nie będzie ponosić kosztów utrzymania parku (koszenie trawy, dosadzanie roślin, etc.), a po drugie zaoszczędzi na podatku od nieruchomości - najniższa stawka podatku od gruntów w Lublinie to 48 groszy za 1 m2 - czyli roczna oszczędność TBV (a strata dla miasta) to min. 360.000,00 zł. I z tego mamy się cieszyć?? I ten park w dolinach wciśnięty pomiędzy blokowiska na wysoczyznach. Skoro już prezydent Żuk jest taki dobry to niech TBV zorganizuje park i ma w utrzymaniu przez cały czas płacąc równocześnie podatek od nieruchomości. Co to dla nich skoro i tak zarobią niebotyczne pieniądze na mieszkaniówce dozwolonej planem.
Ludzie co wy wypisujecie. TBV odda miastu 75 ha pod park za złotówkę. I mamy się cieszyć? Przecież to dla TBV świetny interes - po pierwsze nie będzie ponosić kosztów utrzymania parku (koszenie trawy, dosadzanie roślin, etc.), a po drugie zaoszczędzi na podatku od nieruchomości - najniższa stawka podatku od gruntów w Lublinie to 48 groszy za 1 m2 - czyli roczna oszczędność TBV (a strata dla miasta) to min. 360.000,00 zł. I z tego mamy się cieszyć?? I ten park w dolinach wciśnięty pomiędzy blokowiska na wysoczyznach. Skoro już prezydent Żu... rozwiń
Avatar
dawidos / 25 czerwca 2019 o 10:49
-14
akurat górki to polityka w tle. Pamiętam jak w ratuszu były spotkania i konsultacje ws górek to wtedy PIS zaprosił i zachęcał wrecz swoich „wyznawców” aby przychodzili na spotkania robiąc sztuczny tłum( a wiem to, bo kumpla spotkałem i mi sie przyznał,ze górki go nie obchodzą ale ma robić za sztuczny tłum przeciwników zabudowy górek), to polityka
Avatar
niania daś / 25 czerwca 2019 o 10:47
-1
Były konsultacje, były spotkania ws. górek. Widać ,że nie chodziłeś na te spotkania, ja byłam nie raz, tylko w necie wypisujesz bzdury. Obrońcy górek też organizowali spotkania, rozmów merytorycznych było wiele. To mieszkańcy pokazali niestety, iż temat górek czechowskich ich nie interesuje, dlatego nie wzieli udziału w referendum, a szkoda, bo byłaby klarowna decyzja. Teraz pisanie na forach,ze nkt nie bierze pod uwage zdania mieszkańców jest mówieniem nieprawdy. Prezydent musiał sam zadecydować ws. gorek aby nie blokować uchwalenia całego studium, a to nie tylko górki. Ja akurat się cieszę, ze będzie park ponad 75 hektarów i tłumy mieszkańców w tym parku, zobaczycie.
Były konsultacje, były spotkania ws. górek. Widać ,że nie chodziłeś na te spotkania, ja byłam nie raz, tylko w necie wypisujesz bzdury. Obrońcy górek też organizowali spotkania, rozmów merytorycznych było wiele. To mieszkańcy pokazali niestety, iż temat górek czechowskich ich nie interesuje, dlatego nie wzieli udziału w referendum, a szkoda, bo byłaby klarowna decyzja. Teraz pisanie na forach,ze nkt nie bierze pod uwage zdania mieszkańców jest mówieniem nieprawdy. Prezydent musiał sam zadecydować ws. gorek aby nie blokować uchwalenia całego... rozwiń
Avatar
zabraklo krzykaczy / 25 czerwca 2019 o 10:36
-8
Zaledwie dwoje radnych sejmiku zabrało głos podczas debaty nad raportem o stanie województwa lubelskiego. W dyskusji mogli wziąć udział także mieszkańcy, ale w tym przypadku chętnych do zabrania głosu nie było. "Obrońców" tam nie bylo, leżeli pod ratuszem???
Avatar
darek dys / 25 czerwca 2019 o 10:33
-10
Była szansa na park za złotówkę, chyba propozycja jest nadal na stole, natomiast skoro tak mało mieszkańców wzieło udział w referendum, teraz za nas rada niech podejmie ten pomysł i zagłosuje ZA budową parku
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 1

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 3

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 130 67

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 70 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 88 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.