Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

16 grudnia 2019 r.
18:36

Joanna Mucha przed walką o stanowisko szefowej PO: "Marzę o Polsce zbudowanej na dobrych emocjach"

85 88 A A
Joanna Mucha
Joanna Mucha (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Rozmowa z Joanną Muchą, posłanką Koalicji Obywatelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dlaczego chce pani zostać szefową partii?

– Dlatego, że szef największej partii opozycyjnej jest osobą, która będzie z największym prawdopodobieństwem decydowała o kierunku rozwoju Polski po następnych wyborach parlamentarnych. Jako szefowa Platformy będę miała szansę wprowadzić zmiany, o których marzę. Mam pomysł na Polskę, już dwa lata temu mówiłam o tym ogłaszając tzw. manifest.

Marzę o Polsce zbudowanej na dobrych emocjach, zaufaniu, solidarności, wspólnotowości. O Polsce uśmiechniętej i otwartej, akceptującej, o Polsce ludzi wzajemnie się szanujących. Ale też Polsce dbającej o tych, którzy sami nie są sobie w stanie poradzić. O Polsce podchodzącej do swoich obywateli – jak narrator Olgi Tokarczuk – z czułością, czyli uważnej i wrażliwej. Polski, która chce widzieć problemy z wyprzedzeniem i potrafi im zapobiegać. W której politycy widzą całe procesy a nie ich fragmenty.

• Na czym polega ten pomysł?

– Stoimy przed wyborem cywilizacyjnym. Z jednej strony mamy cywilizację zachodnią, do której aspirowaliśmy przez ostatnie 30 lat i z którą wielu z nas się utożsamia. Z drugiej strony jest propozycja cywilizacji zza wschodniej granicy, w której pozycja człowieka w społeczeństwie zależy od jego relacji z władzą. W niej nie tyle liczy się talent, pracowitość i przedsiębiorczość, ale to, jakie relacje uda się nawiązać z rządzącymi.

Ja chcę zakorzenić Polaków w cywilizacji bezpieczeństwa i dobrobytu, która jest oparta na tym, że państwo szanuje i wspomaga przedsiębiorczość i pracowitość; chucha i dmucha na talent. Ale też nikogo nie zostawia samego sobie w chorobie, nieszczęściu czy zwykłej ludzkiej nieporadności.

• Jest pani gotowa, żeby zostać premierem?

– Mam świadomość tego, na co się porywam. Mam przemyślane rzeczy, które są do tego potrzebne, wystarczające kompetencje i wiedzę. I wiem, że ktokolwiek nie wygra tych naszych wyborów ma psi obowiązek harować przez najbliższe cztery lata, żeby siebie i całe zespoły ludzi przygotować do przejęcia steru po PiS-ie.

• Konkurencja będzie spora. Grzegorz Schetyna jeszcze się nie określił, ale chęć startu ogłosili już Borys Budka i Bogdan Zdrojewski, a Bartusz Arłukowicz zapowiedział, ze rozważa taką możliwość.

– Ja się tylko z tego cieszę. Pokazujemy nową, dobrą twarz Platformy Obywatelskiej, której moim zdaniem w ostatnim czasie dramatycznie brakowało. Twarz ludzi, którzy rozmawiają o Polsce na argumenty i przekonują się do swoich wizji. Oczywiście, że ta wizja w dużej mierze jest podobna, bo jesteśmy w tej samej partii. Ale różnimy się szczegółowymi rozwiązaniami i priorytetami. Pokazanie tego na debatach i spotkaniach jest czymś, czego nasza partia potrzebuje.

• Kandydatem PO na prezydenta będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaangażuje się pani w jej kampanię?

– W ciągu najbliższych 4-5 tygodni będę się angażowała przede wszystkim w wewnętrzną kampanię. Ale to w jakiś sposób będzie się łączyło, bo jestem przekonana, że wszyscy kandydaci na przewodniczącego będą wspierali panią marszałek również w jej kampanii wyborczej. Później, niezależnie od tego jaka będzie moja pozycja, Małgorzata Kidawa-Błońska będzie miała z mojej strony 200 proc. wsparcia. Uważam, że jest kandydatką, która wygra wybory prezydenckie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:18
+30
Marzenia Platformy Obywatelskiej: 1. Likwidacja CBA , kradniemy ile się da 2. Plebs pracuje do śmierci i płaci podatki , biznesmeni nie płacą podatków i emerytura po 40 -tce. 3. Sprowadzamy imigrantów dla kulturowego ubogacenia 4. Sprzedamy się Niemcom i robimy z Polski rynek zbytu dla ich produktów jednocześnie niszczymy swój przemysł aby nie robić konkurencji. 5 Sądy są nasze i wyroki są zawsze uniewiniające 6. Promujemy LGBT i inne wynaturzenia. 7. Wprowadzamy euro i likwidujemy niezależność monetarną 8. Oddajemy pełną władze do Brukseli za dobrze płatne stołki w tamtym parlamencie .... itd
Marzenia Platformy Obywatelskiej: 1. Likwidacja CBA , kradniemy ile się da 2. Plebs pracuje do śmierci i płaci podatki , biznesmeni nie płacą podatków i emerytura po 40 -tce. 3. Sprowadzamy imigrantów dla kulturowego ubogacenia 4. Sprzedamy się Niemcom i robimy z Polski rynek zbytu dla ich produktów jednocześnie niszczymy swój przemysł aby nie robić konkurencji. 5 Sądy są nasze i wyroki są zawsze uniewiniające 6. Promujemy LGBT i inne wynaturzenia. 7. Wprowadzamy euro i likwidujemy niezależność monetarną 8. Oddajemy pełną władze do Bruksel... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:02
+30
Nie pucz Aśka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy. Tępa Aśka głupio się śmieje, wdzięczy się ma ciągle nadzieję.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 18:45
+29
Ta pani ewidentnie pomyliła politykę z byciem przedszkolanką.
Avatar
Plaformen Guten Morgen ;) / 16 grudnia 2019 r. o 19:12
+27
Ona mądra jak Kopacz, Bronek, czy Kidawa ;) Nigdy więcej wojny, nigdy więcej głodu , nigdy więcej PO !
Avatar
Gość 51 / 16 grudnia 2019 r. o 19:01
+27
O kogo dbało państwo Tuska przekonały nas lata rządów PO-PSL, a dzisiaj przekonują nas rzady Trzaskowskiego w Warszawie, kontynuującego rządy GW, szczególnie faworyzujace potrzeby środowisk LGBT. Pani Mucha, do kogo ta mowa? Dobre emocje to gorzej niż dobre chęci prowadzace do piekła.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 18:50
+27
Dobre emocje w PO i ze strony PO :) To tak jak polityka miłości w wypowiedziach Donalda Tuska: Himalaje hipokryzji!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 18:46
+26
Proponuje zacząć od siebie , i na przyszłość bardzo proszę o nie zaśmiecanie mojej skrzynki ulotkami z Panią jako wspaniałą mamusią i niech Pani nie wciąga w politykę swoich dzieci. I niech Pani porozmawia z lubelską kliką ludzi PO i powie im że to miasto to nie ich prywatny folwark a miasto 350 tys mieszkańców. Ludzie już nigdy wam nie zaufają.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:01
+24
"Marzę o Polsce zbudowanej na dobrych emocjach, zaufaniu, solidarności, wspólnotowości. O Polsce uśmiechniętej i otwartej, akceptującej, o Polsce ludzi wzajemnie się szanujących" - a jak już wyłączą się kamery i mikrofony to wszyscy działacze PO rozbiegają się w swoje strony i każdy wynosi tyle ile jest w stanie unieść. Co ukradniesz przez 4 lata to twoje , a jak cie złapią to reszta za ciebie poręczy że to była nie twoja ręka.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:37
+23
Trzymam za Panią kciuki. Byłaby Pani gwoździem do trumny swojej formacji. A wiceszefem proszę zrobić swojego fryzjera, jak w starych dobrych czasach.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 21:29
+22
Koleżanka Żuka, jako posłanka z Lublina całkowicie akceptuje to co dzieje się w Lublinie z bezmyślnym zadłużaniem miasta, z wycinaniem drzew na wielką skalę, z lekceważeniem wyników referendum z kwietnia br. i wieloma innymi niepokojącymi sprawami.
Avatar
/ 22 grudnia 2019 r. o 22:58
+4
Ale jaja ministra na ...Schetyna i tak ją wydutka.
Avatar
bzyk / 22 grudnia 2019 r. o 22:52
+4
pobzyka, pobzyka i d... z tego.Pasuje na prezydętke jak talala.
Avatar
antytotal / 22 grudnia 2019 r. o 20:25
+1
Te emocje, których przysparzają ciągle totalsi są dobre?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 09:51
+9
Mucha, WUJ Z POLSKĄ WSCHODNIĄ, to przewodnie hasło twojej partii. Więc spadaj stąd, bo jak nie, to wezmę gazetę, i pac!, marny twój los.
Avatar
palipies / 19 grudnia 2019 r. o 14:47
+9
Hejże, Mucha, kto cię *****?
Avatar
Henio / 19 grudnia 2019 r. o 13:17
+7
Czy ministra może zostać premierą?
 Szybciej posełka prezydentą zostanie.
Avatar
Z Lublina / 18 grudnia 2019 r. o 19:48
+17
Nie pucz kiedy odjedziesz, pamiętamy te twoje idiotyzmy, ja muszę na ciebie pracować.
Avatar
gość / 18 grudnia 2019 r. o 09:05
+8
Poślico możesz tylko z poślicą Marcią kolędy po buczeć i tyle.
Avatar
Taka prawda / 17 grudnia 2019 r. o 20:27
+17
Ona i "ZDROWE EMOCJE" baba sobie jaja z ludzi robi . Można by uwierzyć gdyby jej człowiek nie poznał . Własne dzieci i męża zawiodła .
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 16:57
+21
Nigdy nie zaufam czemuś co zostawiło własne małe dzieci dla : interes , kariera i nowy k.tas
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zupełnie nowy i inny Dom Chemika w Puławach od środka [zobacz]
zdjęcia
galeria

Zupełnie nowy i inny Dom Chemika w Puławach od środka [zobacz]

Prawie trzydziestu fotografów zgłosiło się do pierwszego Photo Day po zakończeniu przebudowy Puławskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję wykonać zdjęcia niemal wszystkich zakątków gmachu, podglądając m.in. próby tancerzy, solistek i recytatorek.

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1. Piątek strzelał w piątek

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1. Piątek strzelał w piątek

Trwa zła seria Górnika Łęczna. Zielono-czarni w kolejnym meczu na szczycie zaplecza PKO BP Ekstraklasy przegrali w Tychach z tamtejszym GKS 1:3

Omamił kobietę z Lublina. „Policjant’ wpadł na Starym Mieście

Omamił kobietę z Lublina. „Policjant’ wpadł na Starym Mieście

Osiem lat więzienia grozi 37-latkowi, który metodą „na policjanta” oszukał kobietę.

Krzysztof Cugowski w oczach przyjaciół. „Zawsze jest na 100 proc.”
wideo
film

Krzysztof Cugowski w oczach przyjaciół. „Zawsze jest na 100 proc.”

Zaśpiewał i nagrał ponad 300 utworów! I wciąż tworzy nowe projekty muzyczne. Krzysztof Cugowski z samą Budką Suflera nagrał ponad 20 płyt.

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

30 tys. złotych kary nałożył na łukowską restaurację Warka sanepid. Właściciele nie żałują jednak otwarcia lokalu w czasie pandemii, ale pieniędzy na spłatę kary nie mają.

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej
zdjęcia
galeria

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej

W ostatni czwartek przy ul. Piaskowej otwarto pierwszą jadłodzielnię w Puławach. To ogólnodostępna lodówka, w której można zostawiać żywność dla potrzebujących. Jej obsługą będą zajmowały się dwie wolontariuszki. Sprzęt z własnych środków zakupił radny Andrzej Kuszyk.

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Mężczyzna zabił swoją partnerkę i groził jej matce.

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu
wideo
galeria
film

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu

Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Nie żyje starszy mężczyzna, który został potrącony na jednej z ulic Hrubieszowa.

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Od soboty hotele znów będą mogły przyjmować gości. Za tydzień będzie można zjeść obiad w ogródki przy restauracji. Jakie będą obowiązywały zasady?

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

MKS Padwa Zamość jest już pewna występu w przyszłym sezonie w centralnej I lidze, która powstanie w wyniku reformy rozgrywek przygotowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zasłabł i zmarł podczas prac leśnych.

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża
7 maja 2021, 0:00

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża

Od 7 maja w Galerii Rozdroża (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) można oglądać prace fotograficzne Chrisa Niedenthala w ramach ekspozycji "Nasza Polska Dzisiejsza". Wystawa na razie dostępna będzie tylko online.

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

– Nie dojdzie do zapowiadanych na sobotę utrudnień w ruchu komunikacji miejskiej na Sławinie. Prace mające być przyczyną tych utrudnień zostały przełożone na później z powodu złej pogody

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]
galeria

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]

Zginął na służbie, chociaż nic nie wskazywało na to, że zwyczajna z pozoru interwencja zakończy się tak tragicznie. W piątek, w samo południe, lubelscy policjanci oddali hołd funkcjonariuszowi z Raciborza, zastrzelonemu trzy dni wcześniej na służbie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.