Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 grudnia 2019 r.
10:17

Posłowie PiS założyli swój Lubelski Zespół Parlamentarny. Chodzi o ostatnie wypowiedzi prezydenta Żuka

28 45 A A
W ramach klubu parlamentarnego poslowie PiS powołali do życia swój własny Lubelski Zespół Parlamentarny. Zdjęcie z obrad opublikował m.in. Sylwester Tułajew
W ramach klubu parlamentarnego poslowie PiS powołali do życia swój własny Lubelski Zespół Parlamentarny. Zdjęcie z obrad opublikował m.in. Sylwester Tułajew (fot. Twitter.com/Tulajew)

Po czteroletniej przerwie w Sejmie został zarejestrowany Lubelski Zespół Parlamentarny. Posłowie PiS do niego nie dołączyli. – W związku z wypowiedziami prezydenta Lublina związanymi z aferą w jego otoczeniu, nie jest to możliwe – tłumaczy nam jeden z posłów partii rządzącej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z propozycją utworzenia takiego zespołu tuż po rozpoczęciu nowej kadencji parlamentu wyszedł lubelski senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury.

– W pojedynkę wielu rzeczy zrobić się nie da. M.in. dlatego zdecydowałem się zainicjować powstanie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego – mówił w listopadzie Bury. Miał wówczas nadzieję, że żaden z parlamentarzystów nie odmówi złożenia podpisu pod wnioskiem o wcielenie tej inicjatywy w życie.

Po miesiącu zespół został zarejestrowany, ale nie wszyscy lubelscy politycy zasiadający w Sejmie i Senacie postanowili do niego dołączyć. Na taki krok zdecydowali się posłowie Koalicji Obywatelskiej, PSL-Kukiz’15, Lewicy i Konfederacji oraz trzech z pięciu senatorów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu: Grzegorz Czelej i Józef Zając. Grzegorz Bielecki, Stanisław Gogacz i Jerzy Chróścikowski odmówili. Podobnie jak wszyscy posłowie z partii rządzącej.

W ramach klubu parlamentarnego posłowie PiS powołali do życia swój własny Lubelski Zespół Parlamentarny. Zdjęcia z jego obrad w mediach społecznościowych zamieszczali niedawno m.in. posłowie Przemysław Czarnek i Sylwester Tułajew.

– To konstruktywny zespół, dołączyli do niego prawie wszyscy lubelscy posłowie PiS mówi nam poseł Jerzy Bielecki. – Powiem szczerze, że zastanawialiśmy się, czy nie dołączyć do tamtego zespołu, ale w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka związanymi z aferą w jego otoczeniu myślę, że nie jest to możliwe.

Chodzi o niedawne zatrzymanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne byłego przewodniczącego lubelskiej Rady Miasta Piotra Kowalczyka. Na zwołanej w Ratuszu konferencji prasowej Żuk przekonywał dziennikarzy, że może być to zemsta działaczy PiS na Kowalczyku za to, że siedem lat temu odszedł z tej partii.

– Nie widzę logicznego związku pomiędzy sprawą, która dotyczy samorządu Lublina, a funkcjonowaniem Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. To tylko pretekst. Moim zdaniem to dziecinada – ocenia Jacek Bury.

Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się najprawdopodobniej na początku stycznia.

– Jednym z tematów może być podział środków związanych z ochroną środowiska, chociażby na wymianę pieców. Jest szansa, żeby województwo lubelskie otrzymało dodatkowe pieniądze na ten cel. My jako parlamentarzyści możemy popracować nad tym we współpracy z samorządami – mówi senator Koalicji Obywatelskiej.

Podobny zespół funkcjonował w latach 2012-2015, a w jego pracach uczestniczyło 23 posłów i pięciu senatorów. Spotkali się na 31 posiedzeniach, zajmując się m.in. sytuacją Zakładów Azotowych Puławy czy PZL Świdnik, kwestiami związanymi z remontami i budową dróg czy utworzeniem stałego przejścia granicznego w Porcie Lotniczym Lublin. Z upływem kadencji frekwencja podczas spotkań była coraz mniejsza, a niektórzy z parlamentarzystów skarżyli się wręcz, że nie są zapraszani na obrady.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 10:38
+21
Jeśli ktoś ma zarzuty antykorupcyjne i staje przed organami sprawiedliwości - to jest to zemsta?. Nojman powiedział prawdę; im więcej zarzutów tym bardziej zasłużony męczennik - należy bronić go jak niepodległości.
Avatar
zwracając kasę do pzu / 24 grudnia 2019 r. o 11:51
+15
WYROK NSA - kiedy betoniarz Lublina znajdzie okruch honoru i odejdzie
Avatar
Dlaczego trole ratuszowe piszą / 24 grudnia 2019 r. o 13:46
+14
Co Ratusz prezydenta Żuka i b. przewodniczący zrobili z Górkami Czechowskimi??? Co z tymi aferami deweloperskimi w Ratuszu? Dlaczego aż Giertych - naczelny adwokat nojmanowski platformy musiał przyjechać?
Avatar
Nieprzyjemnie w Ratuszu / 24 grudnia 2019 r. o 13:39
+14
No prezydent Żuk i b. przewodniczący teraz mają inne zmartwienia, aż Giertych musiał przyjechać - sprawa deweloperska chyba poważna 
Avatar
KASTA PO-MOGŁA ? / 24 grudnia 2019 r. o 11:54
+14
Gdyby niekorzystny wyrok zapadł nieco wcześniej, wtedy prezydent rzeczywiście straciłby stanowisko.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 11:44
+14
Kościół w Galilei, gdzie  według Pisma Św. Jezus dokonał cudu nakarmienia 5000 ludzi, został podpalony. Zgadnijcie KTO GO PODPALIŁ !
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 14:20
+11
Najpierw należy przeprosić za bezpodstawne oskarżenia oraz zrobić całkowity porządek we własnych szeregach, a dopiero potem zapraszać do współdziałania.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 13:29
+8
No prezydent Żuk i b. przewodniczący teraz mają inne zmartwienia
Avatar
c / 24 grudnia 2019 r. o 12:37
+8
WYROK NSA - kiedy betoniarz Lublina znajdzie okruch honoru i odejdzie
 Prędzej komunistyczny prokurator z PZPR zostanie członkiem KRS niż Żuk odejdzie ze stanowiska.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 11:57
+8
Prawidłowo, za złodziejami z PO się nie dyskutuje. Za PO mieliśmy miliardy deficytu , nie było na nic pieniędzy , emerytury jak marchewka na kiju. W takim razie gdzie się podziewało ok 100 mld zl rocznie które teraz są na 500+ i blansowanie deficytu? Tusk powiedzial że LOT musi upaść a teraz przynosi milionowe zyski. Wystarczyło nie kraść i mieś trochę dobrej woli.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 12:21
+1
Wygląda to tak jak by mądrzy ludzie woleli trzymać się z daleka od senatora burego
Avatar
ekonomista / 27 grudnia 2019 r. o 15:02
+3
Za  rządów {PIS]  lubelski region stał się najbiedniejszym regionem Polski czyli ostatnie miejsce w POLSCE czyli ten rząd zrobił kolonie dla rządasów z  innych regionów Polski grabież likidacja zakładów w 99 procentach  emigracja mieszaknców do innych regionów  rzadnej siedziby   koncrnu czy Holdingu mamienie lubelaków że budujemy drogi i to wystarczy dla ciemnego ?ludu ,ale drogi to korzysta każdy z UE plus Ukraina .Wszystkie inwestycje drogowe ,kolejowe są na ostatnim miejscu plus wykonane gorzej kolej ogranicza szybkośc na terenie lubelskiego jak było przed remontem
Za  rządów {PIS]  lubelski region stał się najbiedniejszym regionem Polski czyli ostatnie miejsce w POLSCE czyli ten rząd zrobił kolonie dla rządasów z  innych regionów Polski grabież likidacja zakładów w 99 procentach  emigracja mieszaknców do innych regionów  rzadnej siedziby   koncrnu czy Holdingu mamienie lubelaków że budujemy drogi i to wystarczy dla ciemnego ?ludu ,ale drogi to korzysta każdy z UE plus Ukraina .Wszystkie inwestycje drogowe ,kolejowe są na ostatnim miejscu plus wykonane gorzej kolej ogranicza szybkośc na terenie lubelsk... rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 15:53
-4
Pisiorstwo niech spada!
Avatar
kazik / 25 grudnia 2019 r. o 09:39
+5
Były już zespoły typu wszstko dla lubelszczyzny pod patronatem palikota. Wyszła z tego likwidacja lubelszczyzny . Nawet S 17 blokowali. Mają rację że oszustów olewają.
Avatar
HI / 25 grudnia 2019 r. o 00:36
+3
Bardzo dobrze że taki zespół został powołany w platformie to byłoby chyba tylko ze 3 - ale platforma to mysli tylko jak zakombinować
"(...) platforma to mysli tylko jak zakombinować+++ Jeśli nawet, to daleko jej do "konkurencji" . . .
Avatar
HI / 25 grudnia 2019 r. o 00:30
+2
Powinni podać Żuka do prokuratury za zniesławienie.
 Ot, ślepota . . .  Bez okularów przeczytałem: "Powinni podać do prokuratury za zniesławienie Żuka." 
Avatar
Gosc / 24 grudnia 2019 r. o 18:57
-2
Boże Narodzenie Święta miłośi i pojednania. Jednak pytanie jest dlaczego Pisiorki smieja sie pieknie a miedzy nimi jest wojna gorsza jak miedzy pis a opozycja
Avatar
Papcio / 24 grudnia 2019 r. o 15:40
+6
Ma Ta łysa glaca dowody, że aresztowanie miłośnika wieżowców to zemsta. Chyba Fredry ale nie PiS. Nie ma to POdać Go do Sądu. Przynajmniej sprawa będzie się ciągnąć ze 3 lata. Jak ta od PZU. I gość wyszedł na glanc. A PZU stracił i tyle. Dobrze, że nie należę do PZU tylko innego Ubepieczyciela. I mam czyste sumienie, że moje składki płacone co m-c nie POszły w rozsypkę.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 14:50
-5
Po komentarzach widać pisowską formę życzeń wigilijnych, Wesołych Świąt.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 14:46
+5
senator szaro-.... to może zdaje się już coraz mniej zanim cokolwiek zaczął móc. To jest dopiero dziecinada i wieśniactwo w jednym tzw. Mundry
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

O odejściu tych dwóch zawodniczek było wiadomo już od dawna. Górnik zdążył nawet je oficjalnie pożegnać. Miało to miejsce przy okazji wieńczącego sezon sparingu z pierwszoligową Resovią. Długo nie znani byli jednak ich nowi pracodawcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.