Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

7 września 2019 r.
9:56

Konwencja programowa PiS w hali Globus w Lublinie. "Hat Trick Kaczyńskiego". Premier Morawiecki obiecał sto obwodnic

Autor: Zdjęcie autora toma pab
118 214 A A

W hali Globus w Lublinie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości.

Aktualizacja artykułu: 7 września 2019 r. 14:49
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

14:44

Na scenie jeszcze raz pojawia się Jaroslaw Kaczyński. Po jego słowach po hali Globus rozlega się gromkie: "Zwyciężymy, zwyciężymy". I jeszcze raz "Polska, biało-czerwoni".

14:42

Premier skończył swoje wystąpienie. - 13 października to data, która zadecyduje o najbliższych latach i tym, co będzie się działo w naszej ojczyźnie – podsumowuje prowadzący konwencję Rafał Bochenek.

14:34

- Nasz cel jest taki, żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie. I w takim kierunku idziemy – przekonuje szef rządu.

14:22

- Jeszcze jedna z tych dużych wiadomości. Po wprowadzeniu małej działalności gospodarczej idziemy w kierunku liczenia ZUS od dochodu, żeby łatwiej byłoby tym, którzy mają niższe dochody, którzy się rozkręcają, inwestują - kontynuuje Morawiecki. 

14:16 

Premier mówi o planach utworzenia funduszy modernizacji szpitali i inwestycji w szkołę. Oba na początek mają opiewać na 2 mld zl i w miarę potrzeb uzupełniane. Kolejna z obietnic to budowa stu obwodnic.

- Bo obwodnice są bardzo ważnym programem, który ma zapewnić lepsze warunki tworzenia miejsc pracy i inwestowania. To właśnie obwodnice powodują, że do małych miast biznes przyjedzie – przekonuje Morawiecki. Ogłasza także plan utworzenia programu Kolej+ i remonty 150 dworców kolejowych.

14:07

Szef rządu sporo czasu poświęca krytyce poprzedników. Uderza w podobne tony, co Jarosław Kaczyński. - Musimy wiedzieć, że nasi konkurenci polityczni będą starali się zepchnąć dyskusję na pole złych emocji, oszczerstw, kreowania pseudoafer i manipulowania. Musimy mobilizować ludzi, żeby nie dali się oszukiwać, omamić. To może być praca wykonana przez nas wszystkich - mówi Morawiecki.

 

13:58

Na scenę wchodzi premier Mateusz Morawiecki. 

13:55

Była premier podsumowuje swoje wystąpienie:My jesteśmy dzisiaj tutaj po to, aby przedstawić nasz program, ale też zaświadczyć, że dotrzymamy słowa. Ale sam rząd niczego nie zrobi, jeśli nie będą z nami wszyscy Polacy. Ci, którzy chcą z nami pracować dla Polski i rozumieją, że dobry czas dla Polski trwa i nie możemy go zmarnować.

13:46

Beata Szydło składa propozycje dotyczące służby zdrowia. - Uruchomimy system stpendialny dla młodych ludzi, którzy zechcą studiować zawody medyczne. Pojawi się nowy zawód asystenta medycznego, żeby odciążyć od biurokracji lekarzy i pielęgniarki - mówi.

Zapowiada też wzmocnienie opieki ambulatoryjnej,czy wprowadzenie systemu informatycznego, który ułatwi dostanie się do lekarza i skróci czas oczekiwania na wizytę. - Myśle, że to będzie przełomowe rozwiazanie - przekonuje.

13:41

- Podstawą zmian, które dały Polsce dobry czas, stały się programy społeczne. Wielu wówczas wątpiło, czy programy społeczne, będą możliwe do zrealizowania. Tymczasem okazało się, że programy społeczne, które uruchomiliśmy nie tylko spełniły swoją rolę wsparcia dla poszczególnych grup. Te programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki - mówi była premier. I przypomina sztandarowe programy PiS, na czele z 500 plus, wyprawką szkolną czy dodatkową emeryturą. Deklaruje kontynuację dotychczasowej polityki w tym zakresie.

13:37

Trwa przemówienie europoseł i byłej premier Beaty Szydło.

13:28

Szef Prawa i Sprawiedliwości skończył. Przedstawione przez niego propozycje zyskują miano "Hat trick Kaczyńskiego".

13:24

Jarosław Kaczyński rozpoczyna składania obietnic wyborczych.

- Naszym celem, bo już do tego dojrzeliśmy, jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. Jeżeli ktoś wie cos więcej na temat tego pojęcia, to wie, że było ono stosowane w stosunku wobec pewnej struktury polityczno-społecznej państwa – mówi prezes. - Chodzi o dobrobyt zupełnie realny. Musimy postawić na wzrost płac. Musi on być powodowany przez politykę gospodarczą, ale też wspierany o decyzje o char państwowym.

Szef PiS deklaruje, że na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł,. A na koniec 2023 będą to 4 tys. zł. To nie wszystko: - W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma drugą „trzynastkę”. Rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara, na europejskim poziomie.

13:20

Prezes uderza w dzisiejszą opozycję. – To była zabawa we władzę. Drogie wina, cygara, jak to oni mówili haratanie w gałę. To wszystko trzeba robić, ale do tego jeszcze trzeba umieć rządzić. A oni tego nie potrafili i nawet nie chcieli chcieć. To też jest charakterystyczne dla tego systemu, któremu towarzyszył wysyp afer. I nie było na to reakcji

12:52

Lider PiS mówi o kolejnej ważnej wartości, jaką jest rodzina. - Jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci. To jest rodzina. Taki model ma dzisiaj wielu przeciwników, rodzina tak widziana jest atakowana. Atakowane są naturalne różnice między kobietami a mężczyznami. Między nimi musi być równość, ale w miażdżącej ilości przypadków mężczyźni rodzą się mężczyznami, a kobiety kobietami. I tak ma zostać!

12:35

Na scenę wychodzi prezes PiS Jaroslaw Kaczyński. Publiczność skanduje: "Jarosław, Jarosław!".

Szef partii rządzącej przedstawienie jej programu rozpoczyna od przybliżenia systemu wartości PiS. - Jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy traktujemy jako najważniejsze, wokół godności człowieka i jego życia. I ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko. To ochrona przed rożnego rodzaju opresjami, także ze strony własnego państwa, ale też przed eutanazją, aborcją na życzenie i cała ideologią, która prawo do życia podważa - mówi Kaczyński.

Początek konwencji programowej PiS w Lublinie

 

12.20

Za chwilę zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Wykonają go członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Leszczyniacy" ze Świdnika.

 

12.09

Konwencja się rozpoczęła. W hali Globus jest ponad 5 tys. osób, na czele z najważniejszymi ludżmi w PiS, m.in. Jaroslawem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Beatą Szydło, Joachimem Brudzińskim, Mariuszem Błaszczakiem czy Beatą Mazurek. Na początku tłum skanduje "Polska biało-czerwoni".

10:41 

W Hali Glosus trwają ostatnie przygotowanie do rozpoczęcia konwencji.

10:39 

Uczestnicy konwencji są zachęcani do publikacji zdjęć w mediach społecznościowych. 

10:25 

Uczestnicy kongresu PiS już czekają w kolejce przed wejściem do hali Globus.

Jak zapowiedział wczoraj na antenie radiowej Jedynki rzecznik rządu Piotr Müller w trakcie konwencji przedstawiciele PiS mają zaprezentować nowe pomysły i propozycje programowe na najbliższe wybory parlamentarne. Wśród nich mają być tematy dotyczące administracji, zdrowia, edukacji, spraw gospodarczych i społecznych.

– Chcemy się skoncentrować na podniesieniu poziomu życia Polaków – mówił z kolej w radiowej Trójce wicepremier Jacek Sasin.

Wiadomo, że na konwencji przemawiać ma prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Konwencja odywa się w hali Globus, która będzie w stanie pomieścić kilka tysięcy osób. Organizatorzy spodziewają się właśnie bardzo dużej ilości działaczy i sympatyków partii rządzącej. Z tego powodu w okolicach hali Globus w Lublinie można się spodziewać utrudnień w ruchu dla kierowców.

W hali Globus z pewnością przeważać będą działacze Prawa i Sprawiedliwości z Lublina i regionu. Były radny wojewódzki PiS i były prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski zauważył, że impreza odbywa się w hali wybudowanej za jego prezydentury.

Na stronie Dziennika Wschodniego będziemy relacjonować na bieżąco dzisiejszą konwencję PiS z Lublina.

***

(fot. Paweł Buczkowski)
e-Wydanie

Komentarze 214

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KL / 7 września 2019 o 11:11
+33
Lublin - Stolica Polski Wschodniej, Polski B i C, Polski Biedy i Ciemnoty.
Avatar
#konfederacja / 7 września 2019 o 10:50
+28
Wyborcy pamiętajcie - "Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
Avatar
normalny / 7 września 2019 o 10:31
+22
Stanowcze "NIE" dla Pis-u. Głosując na Pis popierasz patologicznych kłamców. Ludzie obudźcie się, bo będzie za późno. Nie pozwólmy z naszego kraju zrobić drugiej Białorusi.
Avatar
LICZY SIĘ KATOLICKA POLSKA / 7 września 2019 o 13:53
+20
PIS WYGRA ponieważ są prorodzinni, walczą z korupcją,  - a pogarda opozycji wobec wyborców PIS dobije gwoźdź do ich wlasnej trumny.
Avatar
robson / 7 września 2019 o 14:23
+14
Wczoraj Kidawa-Błońska ledwo dukająca program PO z kartki, która jeszcze jej się zgubiła na dodatek, a premier Morawiecki szczegółowo program z pamięci, niczym przeciętna gimnazjalistka kontra profesor akademicki. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.
Avatar
trolling lewactwa jak na dłoni / 7 września 2019 o 13:42
+13
oj mocno rozgrzane są klawiatury BREJZIAKOW z płatnej polskojęzycznej agentury
Avatar
Gość / 7 września 2019 o 10:18
+13
Precz z pis Em !
Avatar
Propaganda! / 7 września 2019 o 10:15
+13
Propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda! Proszę sprawdzić jakie są ceny żywości, kilkaset procent w górę, a rząd nic nie robi z tym!!!
Avatar
wiele razy dziennie / 7 września 2019 o 13:54
+12
Że też dewelo-zukowej agencji pr jeszcze się chce wrzucać te anty-pisowe pro-POkemonowe suchary, a następnie je plusikować. Kandydatów lubelskich struktur platformianego ugruPOwania władzy (którym szefuje zuczek) czeka miazga podczas nadchodzących wyborów i żadne zagrywki PR-owe tego nie zmienią. Skoncentrujcie się na wazelinowaniu deweloperów, bo po tej nadchodzącej klęsce wyborczej regionu lubelskiego zunio albo zostanie wymieniony, albo sam odejdzie i całkowicie POświęci się nakręcaniu geszeftów dla lokalnej oligarchii.
Za to im płacą. Prezydent Żuk się zdenerwuje jak nie będzie komentarzy i plusów.
Ciekawe jak często prezydent Żuk przegląda to forum? Jak myślicie?
 Zdziwiłbyś się, jak dużo czasu skłonny jest poświęcić narcyz (zwłaszcza taki, który tak naprawdę niewiele robi w swojej "pracy"), żeby studiować, co ludzie o nim piszą. Niewykluczone, że to po to aby zapobiec napadom złego humoru u Dewelo-Sułtana parę lat temu zorganizowano agencję d/s wazelinowania Jego Narcystyczności, o której on sam ponoć "nic nie wie".
 Zdziwiłbyś się, jak dużo czasu skłonny jest poświęcić narcyz (zwłaszcza taki, który tak naprawdę niewiele robi w swojej "pracy"), żeby studiować, co ludzie o nim piszą. Niewykluczone, że to po to aby zapobiec napadom złego humoru u Dewelo-Sułtana parę lat temu zorganizowano agencję d/s wazelinowania Jego Narcystyczności, o której on sam ponoć "nic nie wie". rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 15:07
+11
Pisda wam wszystko co chcecie !!! Szczególnie przed wyborami !!! Ludzie myślcie !! To nie boli !!
Avatar
Gość / dzisiaj o 07:40
0
a to już wybudował 100 mostów i już mamy 1mln samochodów elektrycznych?? ale jesteśmy ciemnogrodem...
Avatar
Gość / 4 dni temu o 13:12
0
INNOWROCŁAW POZDRAWIA LUBLIN.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:11
0
byd-o pe-ło ku...y brejzerzy chejterzy na wypasie
Avatar
kulawy i klamczuch w jednej stali / 4 dni temu o 09:26
+2
skad tych towarzyszy nazwozili bo nie wierze ze w lublinie tyle tumankiewiczow co daja sie nabrac na obiecanki klamczucha machadla i kulawego posliny z bunkra zoliborskiego
Avatar
jaca / 5 dni temu o 20:57
+1
kaczynski to taka małpa z brzytwą,bangster mrawiecki to 2 taka małpa ,dać po bananie i niech spadaja na palme
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:51
+2
Obiecał 100 . A mógł 200 !! Oszust perdylony !!!
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 20:09
+1
A jak tam sto mostów na stulecie?
stoją zakorkowane milonami elektrycznych aut, a kierowcy nie mogą dojechać do mieszkań+.
  Przecież mają tyle obwodnic i Via Carpatia.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 19:16
+4
a za okupacji kaczynski też jak gomułka nosił pseudonim wiesław??zaraz chyba przed akcją na rympał Księżyc z bratem ?
Avatar
m / 9 września 2019 o 18:50
+2
A jak tam sto mostów na stulecie?
 stoją zakorkowane milonami elektrycznych aut, a kierowcy nie mogą dojechać do mieszkań+.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 16:17
0
powiem ,że jestem mocno rozczarowany schetyną ,za cholere nie umie ukręcić z gówna bicza ,co innego premier bangster ,czy jarosław ,dar dla naszego narodu, Szacownego, Mądrego, Wyjątkowego, Niezrównanego Przywódcy, Ojca Narodu, Syna Komunistycznej Przyszłości, Wskazującego Drogę Promienia Słońca, Przywódcy Partii, Kraju i Armii, Ukochanego Ojca, Jaśniejącego Słońca XXI wieku, Wielkiego Człowieka, Który Zstąpił z Nieba zaraz po dyrektorze rozgłośni radyjowej
Zobacz wszystkie komentarze 214

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem
Alarm 24

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem 0 1

Już ponad 20 razy wzywana była tego lata Straż Miejska do dwóch mężczyzn, którzy okupują przystanek autobusowy przy ul. Prusa. – Robią straszny bałagan i zaczepiają ludzi – skarży się nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Interwencje praktycznie niczego nie zmieniają.

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi?

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi? 0 0

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania pod nazwą "Telefony".

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody 2 0

Odyniec ma skarpety i kolorowe ubranko przygotowane przez miejscowe koronkarki. Teraz czeka na czapkę i szalik.

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały w Opolu Lubelskim straciła pozycję lidera rozgrywek

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania 0 0

Organizacja Strefy Kibica Euro 2020, gra miejska i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. W czwartek zaczyna się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród 36 propozycji są też te związane z przyrodą i ekologią m.in. budki dla jerzyków, wypożyczalnia rowerów cargo i riksz oraz zielone przystanki autobusowe.

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki 4 0

Do wypadku doszło około godz. 6 w okolicach Wandzina na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich 45 30

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r. 0 0

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem 6 18

Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady 5 15

Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii
galeria

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii 0 1

W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia]
galeria

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia] 6 1

Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem
galeria

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem 0 0

Jeżeli ktoś liczył, że turniej w hali Globus pokaże prawdziwą twarz MKS Start Lublin, to mocno się rozczarował. Zamiast tego obejrzeliśmy dwa oblicza drużyny – to lepsze w piątek i to znacznie gorsze w sobotę

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi
galeria

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi 0 0

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak to sportowe porzekadło nie znalazło odzwierciedlenia w boiskowej rzeczywistości w Łukowie. W sobotnim spotkaniu tamtejszych Orląt z Ładą 1945 Biłgoraj obie drużyny nie potrafiły postawić kropki nad „i” i koniec końców musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie 64 53

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.