Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

30 września 2020 r.
19:30

Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły

68 24 A A
Dzisiejsza konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Przemysław Czarnek stoi w rzędzie po prawej stronie
Dzisiejsza konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Przemysław Czarnek stoi w rzędzie po prawej stronie (fot. Kancelaria Premiera)

Będąc wojewodą chciał wygasić mandat prezydenta Lublina, będąc posłem zasłynął ostrymi wypowiedziami przeciwko LGBT. Teraz Przemysław Czarnek dostał od prezesa PiS nową misję – będzie odpowiadał za edukację polskich dzieci od przedszkoli, przez szkoły po uczelnie wyższe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przede mną wielkie wyzwanie, za które chciałem podziękować kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości – mówił nam dzisiaj popołudniu Przemysław Czarnek, który zostanie szefem połączonych resortów edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

Oficjalnie na stanowisko ma zostać powołany w przyszłym tygodniu. O tym, jak widzi swoją rolę na czele nowego ministerstwa, dziś wiele nie zdradza.

– Na pewno chcę wzmocnić etos pracy nauczyciela i pokazać społeczeństwu, jak ogromną rolę nauczyciele spełniają w wychowaniu młodych Polaków. Jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, musimy uwalniać potężny potencjał naszych uczelni. Wszystkich – dodaje Czarnek.

Awans nie jest zaskoczeniem

– Wszyscy się spodziewali, że jak pójdzie do Warszawy, to się wybije. Zastanawiać mogło to, do jakiego trafi resortu, czy zostanie ministrem konstytucyjnym czy wiceministrem. Ale jego awans nie jest żadnym zaskoczeniem – mówi nam jeden z lubelskich polityków PiS.

Dwa tygodnie temu media obiegła informacja, że lubelski poseł może zająć miejsce Zbigniewa Ziobry na czele resortu sprawiedliwości przy okazji wewnętrznego konfliktu w obozie Zjednoczonej Prawicy.

– Ta wiadomość została wypuszczona specjalnie, w celu zmiękczenia Ziobry. Ale już wtedy było wiadomo, że Przemek zostanie zagospodarowany w nowym rządzie w inny sposób – dodaje kolejny z naszych rozmówców.

Laurki od PiS

– Myślę, że po znakomitej reformie organizacyjnej, którą udało nam się przeprowadzić w szkolnictwie, teraz czas na reformę programową. Myślę, że to jest dobry minister, żeby to przeprowadzić – przekonuje Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS.

Sam Czarnek pytany o zmiany programowe odpowiada krótko: – Nie będzie rewolucji. Społeczność akademicka i nauczycielska niech będą spokojne.

Pochwał Czarnkowi nie szczędzi też lubelski poseł PiS i wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. – Jego osobiste doświadczenie w administracji rządowej oraz praca na uczelni powodują, że jest kandydatem kompletnym. Ma zdolność do prowadzenia projektów politycznych i zna środowisko akademickie, będzie w stanie prowadzić z nim dialog.

Zbuduje czy zniszczy?

– To odwrócenie uwagi od ogromnych problemów, z jakimi borykają się polskie szkoły i uniwersytety. Mam wrażenie, że PiS liczy na to, że będziemy teraz atakować nowego ministra z powodów ideologicznych – komentuje Michał Krawczyk, poseł KO.

Zdaniem Moniki Pawłowskiej z Lewicy, PiS chce przyciągnąć do siebie osoby o skrajnie prawicowych poglądach.

– Ta nominacja ma na celu jedynie osłabienie obozu Zbigniewa Ziobry i ugłaskanie środowiska ojca Tadeusza Rydzyka. Szkoda, że Rzecznik Praw Dziecka będzie mieć godnego kompana do niszczenia polskiej edukacji i indoktrynacji uczelni oraz szkół –twierdzi posłanka Pawłowska.

Błyskawiczna kariera

Przemysław Czarnek do polityki wszedł niedawno, ale zrobił błyskawiczną karierę. Konstytucjonalista z KUL (niedawno otrzymał tytuł uczelnianego profesora) jako prawnik współpracował z samorządami, w których rządzili politycy PiS, jednak pozostawał postacią anonimową. W 2015 roku został wojewodą lubelskim. Zasłynął głównie z ostrych wypowiedzi pod adresem środowisk LGBT. W nocy z wtorku na środę, po pojawieniu się medialnych spekulacji o nominacji dla Czarnka na siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej ktoś wymalował hasło „twoje dziecko LGBT+” oraz imiona młodych osób, które popełniły samobójstwo.

Sonda: Co sądzisz o nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki?

Liczba głosów: 1160
72.76%
To zła decyzja
27.24%
To dobra decyzja
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 30 września 2020 r. o 21:06
+30
Powierzenie takiemu homofobowi efukacji naszych dzieci jest jednym z wiekszych skandali PiSowskiej władzy! Jak można człowiekowi który epatuje pogardą wobec każdego kto ośmieli się mieć inne poglądy niż on powierzyć tak wrażliwe ministerstwo! Jak można powierzyć jakiekolwiek ministerstwo!
Avatar
miras / 30 września 2020 r. o 21:11
+29
Ta nominacja to policzek wymierzony wszystkim przyzwoitym ludziom. Można ją porównać jedynie z nominacją Stanisława Piotrowicza na stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Piotrowicz zasłynął z obrony księdza pedofila z Tylawy, który przez 30 lat molestował kolejne pokolenia małych dziewczynek. Najmłodsza miała 9 latek
Avatar
Berretto / 30 września 2020 r. o 22:05
+22
Trzeba przyznać PiS, że podchodzi do sprawy bardzo ambitnie. Każdy kolejny minister musi być gorszy. Po Zalewskiej i Reptylianinie wydawało się, że no nie da rady. Trudno, trzeba się poddać. A tu proszę, sukces i to jaki.
Avatar
annonim / 30 września 2020 r. o 22:00
+22
"Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły" - rozpirzyć w pół roku
Avatar
sylwiabg / 30 września 2020 r. o 21:42
+20
Lublin przeprasza za Czarnka, nienawistnika i pisowskiego dupowłaza
Avatar
Waclaw_Skullski / 30 września 2020 r. o 21:02
+20
Pinokio święta krowa i może bez maski w tłumie, w zamkniętym pomieszczeniu?
Avatar
Palec_jenej_posel / 1 października 2020 r. o 00:38
+17
kocie ,kiedys "platformen gutermorgen" natrzepałeś kasy za te swoje /kopiuj wklej/ a podatek odprowadzasz ?
Avatar
Palec_jenej_posel / 1 października 2020 r. o 14:33
+14
Zachowujesz się na tym forum jakbys dawmo już był edukowany przez nowego ministra
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 14:05
+13
  Mocno mocno wyjcie ;) Wsadzicie sobie platformerski palec w du...ę muszyska latają ;)  
Lubisz takie pieszczoty? To zgłoś się do odpowiedniej władzy...
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 07:44
+13
Mam nadieję, że utemperuje to cioteczne towarzystwo, które rozpanoszyło się po uniwersytetach.
A skąd ty wiesz, co się rozpanoszyło "po uniwersytetach"? Pewnie na żadnym nie studiowałeś, co wnoszę po twoim sposobie wypowiadania się.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 października 2020 r. o 19:32
+6
"Brytyjskie szkoły odchodzą od ideologii gender. Wczesna seksualizacją szkodzi dzieciom. Władze chcą ograniczyć ilość wniosków dzieci o zmianę płci, które robiły to pod wpływem indoktrynacji" -  PIS miało 100% rację blokując deibilizmy edukacyjne Rafaua w stolicy. Lewactwo i głupoty nawet dzemojadom wychodzą BOKIEM :)
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 1 października 2020 r. o 14:54
+7
TECZOWY_ZSL aka KOT89(tak, to jedna i ta sama osoba) spokojnie, bo zaraz zużyjesz cały zapas wazeliny. Tak z ciekawości zapytam, pracujesz w biurze poselskim Czarnka czy dzięki koneksjom nowego ministra edukacji dostałeś etat w pisowskiej farmie trolli i teraz odwdzięczasz się wylewając w internecie morze wazeliny?
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 14:50
+5
   Bardzo dobra nominacja :)     Wyjcie mocno - możecie sobie poklikać :) Należy jak najszybciej wyeliminować pseudonauki typu ideologie gender jej przedłużeniem jest zła i neomarksistowska ideologia LGBT.  Religie jak kroś chce wyeliminować to spieprzać do Chin ... ;)  
A kim ty jesteś, żeby móc decydować o tym, kto i w jaki sposób ma żyć w Polsce?
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 14:50
+3
wiesz gdzie sobie ten palec poseł wsadź gdzie muchy się zlatują ... :)  
  My, po naszej stronie, wiemy co to jest higiena. Ale jau u Ciebie się zlatują, to wszystko jasne...
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 14:43
+6
 Bardzo dobra nominacja :)     Wyjcie mocno - możecie sobie poklikać :) Należy jak najszybciej wyeliminować pseudonauki typu ideologia gender jej przedłużeniem jest zła i neomarksistowska ideologia LGBT.  
 I religię!!! To też ideologia.
Avatar
Palec_jenej_posel / 1 października 2020 r. o 14:33
+14
Zachowujesz się na tym forum jakbys dawmo już był edukowany przez nowego ministra
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 14:05
+13
  Mocno mocno wyjcie ;) Wsadzicie sobie platformerski palec w du...ę muszyska latają ;)  
Lubisz takie pieszczoty? To zgłoś się do odpowiedniej władzy...
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 13:50
-1
BRAWA dla Pana profesora Czarnka !!... opiekował się chorymi rodzicami, wychowywał młodsze rodzeństwo, sam się kształcił i ich wykształcił. Jest profesorem kontytucjonalistą, zdobył najlepszy wynik w regionie. No i P0konał otoczonego "autorytetami profeS0R0Skimi" platformersa w NSA. Szacun i powodzenia !
Zaiste facet, który sprowadzał funkcje społeczne kobiet do rozrodu, podpierając to w dodatku mitologią (rzekome powołanie do tego kobiet przez Boga), jest "idealnym" kandydatem na ministra edukacji... Coś poza religią w szkole zostanie?
Zaiste facet, który sprowadzał funkcje społeczne kobiet do rozrodu, podpierając to w dodatku mitologią (rzekome powołanie do tego kobiet przez Boga), jest "idealnym" kandydatem na ministra edukacji... Coś poza religią w szkole zostanie? rozwiń
Avatar
___K___ / 1 października 2020 r. o 13:11
+12
BRAWA dla Pana profesora Czarnka !!... opiekował się chorymi rodzicami, wychowywał młodsze rodzeństwo, sam się kształcił i ich wykształcił. Jest profesorem kontytucjonalistą, zdobył najlepszy wynik w regionie. No i P0konał otoczonego "autorytetami profeS0R0Skimi" platformersa w NSA. Szacun i powodzenia !
Wiesz, ilu jest takich ludzi? Którzy nie tylko nie robią z tego afery, bo traktują to jako coś normalnego, ale w dodatku ludzie ci nie są homofobami.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 października 2020 r. o 13:07
-15
BRAWA dla Pana profesora Czarnka !!... opiekował się chorymi rodzicami, wychowywał młodsze rodzeństwo, sam się kształcił i ich wykształcił. Jest profesorem kontytucjonalistą, zdobył najlepszy wynik w regionie. No i P0konał otoczonego "autorytetami profeS0R0Skimi" platformersa w NSA. Szacun i powodzenia !
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest kobiet. Blokady ulic w Lublinie
Relacja

Protest kobiet. Blokady ulic w Lublinie

Dokładnie o godzinie 14.30 mają się rozpocząć w Lublinie blokady trzech ulic organizowane w ramach protestu kobiet przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy antyaborcyjnej.

Porażki piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska i Azotów II Puławy

Porażki piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska i Azotów II Puławy

AZS AWF Biała Podlaska i Azoty II Puławy zgodnie przegrały mecze w ramach szóstej kolejki.

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

10 sportowców reprezentujących Kluby Uczelniane Akademickiego Związku Sportowego z woj. lubelskiego walczy o tytuł tego najlepszego. 10 listopada poznamy nazwisko najbardziej wyróżniającego się w minionym roku zawodnika lub zawodniczki

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Rozwijająca się pandemia nie pokrzyżowała planów spółki, która przy ul. Dęblińskiej w Puławach planuje budowę parku handlowego "Karuzela". Budowa obiektu, którego powierzchnia wyniesie 14 tys. metrów kwadratowych, ma rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka
galeria

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka

Niewiele mandatów nałożyła policja na uczestników weekendowych protestów w lubelskich miastach. Dwa razy funkcjonariusze zostali zaatakowani i w każdym przypadku agresorami byli przeciwnicy marszów.

„Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko” druga edycja.  Regulamin konkursu

„Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko” druga edycja. Regulamin konkursu

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

W trakcie epidemii bardzo trudno jest uzyskać jakiekolwiek informacje z urzędów - w różnych okresach są one zamknięte, często pracują w ograniczonym zakresie, część urzędników choruje, czy też jest na kwarantannach. Szczególnie w takim czasie, podatnicy szukają pomocy w opracowaniach internetowych. Nie ma w tym nic złego, w każdym jednak wypadku należy pamiętać, żeby korzystać z wiarygodnych źródeł i portali oraz traktować odpowiedzi jako wskazówki – nie jako wykładnię prawa. Podawane odpowiedzi zakładają bowiem jakiś konkretny stan faktyczny, który nie musi być tożsamy ze stanem podatnika. Jednym z często pojawiających się zagadnień, jest tak zwana ulga na dzieci – jak z niej korzystać, jak o nią wnioskować, jaka może być wysokość pomocy?

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina
Magazyn

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina

Jest twarzą Lublina. Od blisko 30 lat Stanisław Santarek jako przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina ze współpracownikami i wolontariuszami z powodzeniem zbiera pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków i rzeźb na najstarszej nekropolii w mieście. – Moje możliwości są już na wyczerpaniu. Na początku maja będę obchodził 90. urodziny. Najwyższy czas żeby ktoś mnie zastąpił.

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin Jan Tkaczyk został mistrzem Polski juniorów we wspinaczce na czas. W weekend razem z klubowymi kolegami i koleżankami startował na zawodach w Gliwicach

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy przegrywał już 1:2 z Bad Boys Zastawie. Ostatecznie zwyciężył 3:2 zdobywając kolejne bramki w końcówce. Trzecie trafienie dla gospodarzy to gol samobójczy gości

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej
Nagranie z monitoringu
film

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.