Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

13 maja 2022 r.
19:00

Nowi członkowie dołączyli do partii Szymona Hołowni [zdjęcia]

76 4 A A

Kolejni członkowie przystępują do partii Polska 2050. Wśród nich są głownie osoby, które współpracowały z formacją Szymona Hołowni, gdy ta działała jeszcze w formie stowarzyszenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ugrupowanie byłego kandydata na prezydenta Polski do rejestru partii politycznych zostało wpisane pod koniec marca. Od tamtej pory oficjalnie tworzy swoje lokalne struktury. W naszym regionie jako pierwsi partyjne legitymacje odebrali: posłanka Joanna Mucha, senator Jacek Bury, radna sejmiku Ewa Jaszczuk, miejski radny z Kraśnika Paweł Kurek i Rafał Maksymowicz, który od 2020 roku tworzył ruch Hołowni w województwie lubelskim. W piątek przedstawiono kolejnych członków nowej formacji.

– Przyjmujemy do partii pierwszą grupę 22 osób. Ale mamy wiele kolejnych deklaracji i czeka nas ciężka praca i wiele rozmów – zapowiada Maksymowicz. Deklaracje członkowskie złożyli m.in. miejscy radni: Sławomir Ćwik z Zamościa, Maciej Baranowski z Chełma, Sławomir Seredyn z Puław i Edyta Lipniowiecka ze Świdnika czy były działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego Lucjan Orgasiński.

Lokalni liderzy zapowiadają, że przygotowują się do planowanych w przyszłym roku wyborów parlamentarnych i samorządowych. Na razie jeszcze nie wiadomo, w jakiej formule przystąpi do nich Polska 2050.

– Naszym zdaniem największą szansę na wygranie z Prawem i Sprawiedliwością daje konfiguracja dwóch list i w rozmowach z naszymi partnerami najczęściej się mówi o takim scenariuszu. Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o tym, w jaki sposób będą sformułowane te bloki. Wariantów może być kilka i na dzień dzisiejszy one wcale nie muszą być oczywiste – mówi Joanna Mucha o pomysłach na wybory parlamentarne. Według doniesień medialnych, Polska 2050 najczęściej łączona jest z PSL, a Koalicja Obywatelska miałaby tworzyć listy z Nową Lewicą.

Od jakiegoś czasu mówi się natomiast o możliwym starcie Jacka Burego w wyborach na prezydenta Lublina. On sam jak mantrę powtarza, że rozważałby taką możliwość, gdyby obecny prezydenta Krzysztof Żuk (Platforma Obywatelska) nie chciał lub nie mógł kandydować.

– Polska 2050 uważa, że samorząd powinien pozostać w rękach samorządowców, że to jest całkiem oddzielna część bytu państwa. Ja najchętniej bym widział, żeby w samorządach nie było partyjnictwa, tylko troska o rozwój lokalnej społeczności, miasta, powiaty i gminy. Mam nadzieję, że tak będzie się działo. Jeśli będzie problem z odpowiednim zarządzaniem, będziemy starali się pomóc albo wziąć za to odpowiedzialność – przekonuje Bury.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY--ZSL / 15 maja 2022 r. o 19:47
.... A taki kozak był z pana Burego i został zaorany dzisiaj przez redaktora Kłeczka koncertowo.
Avatar
gazeta / 14 maja 2022 r. o 16:36
liczą na krótką pamięć Polaków ???
 Kolejne przegrupowanie sił i mobilizacja przedwyborcza. L. Orgasiński jest modelowym przedstawicielem partyjnych roszad, najpierw długo, długo w PSL-u, potem sprintem w PO, a teraz skok do Hołowni. Znana "jakość i marka". Życzę partii Hołowni świeżych ludzi a nie aparatczyków i spadochroniarzy z innych ugrupowań. 
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2022 r. o 22:26
A kiedy pan Bury zapisze się do piss ? W końcu jak zdobędzie mandat może zmieniać partię i poglądy jak rękawiczki...
Avatar
_andy_ / 13 maja 2022 r. o 19:48
liczą na krótką pamięć Polaków ???
Avatar
TECZOWY--ZSL / 15 maja 2022 r. o 19:47
.... A taki kozak był z pana Burego i został zaorany dzisiaj przez redaktora Kłeczka koncertowo.
Avatar
gazeta / 14 maja 2022 r. o 16:36
liczą na krótką pamięć Polaków ???
 Kolejne przegrupowanie sił i mobilizacja przedwyborcza. L. Orgasiński jest modelowym przedstawicielem partyjnych roszad, najpierw długo, długo w PSL-u, potem sprintem w PO, a teraz skok do Hołowni. Znana "jakość i marka". Życzę partii Hołowni świeżych ludzi a nie aparatczyków i spadochroniarzy z innych ugrupowań. 
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2022 r. o 22:26
A kiedy pan Bury zapisze się do piss ? W końcu jak zdobędzie mandat może zmieniać partię i poglądy jak rękawiczki...
Avatar
_andy_ / 13 maja 2022 r. o 19:48
liczą na krótką pamięć Polaków ???
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szykują zaplecze budowy autostrady A2. Kiedy zaczną się prace?

Szykują zaplecze budowy autostrady A2. Kiedy zaczną się prace?

Firma Polaqua szykuje już zaplecze budowy autostrady A2 koło Białej Podlaskiej. Ale procedury administracyjne związane z lubelskim odcinkiem trasy jeszcze trwają.

Zamość: Jarmark Hetmański 2022. Co w programie?
4 czerwca 2022, 13:00

Zamość: Jarmark Hetmański 2022. Co w programie?

To będą dwa dni wielkiego handlowania i możliwości kupienia wszystkiego, czego dusza zapragnie. Na straganach, które w pierwszy weekend czerwca pojawią się na Rynku Wielkim w Zamościu będzie i sztuka ludowa, i przysmaki, i rękodzieło, i pamiątki. Ale Jarmark Hetmański to nie tylko handel, również wydarzenie artystyczne.

Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

Najpiękniejsze sukienki lata – TOP 3 najciekawszych projektów

Najpiękniejsze sukienki lata – TOP 3 najciekawszych projektów

Latem częściej nosimy sukienki. Nie tylko ze względu na słoneczne dni z upalną aurą, ale przede wszystkim również dlatego, że jest to intensywny sezon wesel, jubileuszy, spotkań towarzyskich i wakacyjnych wyjazdów. Dzięki temu zestawieniu dowiesz się o najciekawszych, a zarazem niepowtarzalnych sukienkach, które znakomicie podkreślą Twoją urodę przy najróżniejszych, letnich okazjach.

Z wyższej szkoły zawodowej zrobiła się akademia. Istotna zmiana na chełmskiej uczelni
Rozmowa

Z wyższej szkoły zawodowej zrobiła się akademia. Istotna zmiana na chełmskiej uczelni

Jedyną nowością, jaka może pojawić się w naszej ofercie są studia magisterskie na mechanice i budowie maszyn. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od października absolwenci studiów licencjackich będą mogli kontynuować naukę na tym kierunku – rozmowa z dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem, rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Tur Turobin – Łada 1945 Biłgoraj 2:9. Wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Tur Turobin – Łada 1945 Biłgoraj 2:9. Wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Aż 11 bramek padło w sobotę w Turobinie, gdzie tamtejszy Tur zmierzył się z Łada 1945 Biłgoraj. O niespodziance nie mogło być mowy i z wysokiej wygranej cieszyli się goście. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Mykola Chereniuk

Zderzenie osobówki z motocyklem. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu

Zderzenie osobówki z motocyklem. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu

34-letni motocyklista trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę w Świdniku

Trzy dni z poezją. Lubelska Scena Poetycka
26 maja 2022, 17:00

Trzy dni z poezją. Lubelska Scena Poetycka

- Wspólnie poszukamy wierszy o rzeczach ważnych i aktualnych - mówi Magdalena Krasuska, organizatorka Lubelskiej Sceny Poetyckiej. To festiwal dla wszystkich wielbicieli sztuki słowa mówionego i pisanego, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej.

Sypialnia w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przecież to właśnie tutaj odpoczywamy i spędzamy dobrych kilka godzin każdej doby :) Nie ma w tym więc nic dziwnego, iż to właśnie w tym pomieszczeniu chcemy czuć się dobrze i komfortowo. Wystrój sypialni jest więc bardzo ważny

Czym jest auto detailing i czy warto z niego korzystać?

Czym jest auto detailing i czy warto z niego korzystać?

Statystycznie przyjmuje się, że to jednak Panowie częściej przykładają uwagę do wyglądu swojego wozu. Oczywiście nie ujmujemy nic Panią! Niekiedy, aby auto doprowadzić do ładu wizualnego, nie wystarczy samo przydomowe mycie, czy odkurzanie. Potrzebny może być auto detailing.

Łukasz Maciec pokonał Joela Julio podczas gali MB Boxing Night

Łukasz Maciec pokonał Joela Julio podczas gali MB Boxing Night

Dla zawodnika Starej Szkoły Boksu była to pierwsza walka od czasu spektakularnego, chociaż przegranego pojedynku z Anthony Fowlerem. Na swój come back lublinianin dostał Joela Julio. 37-letni pięściarz z Kolumbii to znana postać w pięściarskim środowisku, bo w zawodowym ringu bije się od wielu lat.

Egzamin ósmoklasisty 2022. "Konkurencja może być większa niż zwykle"

Egzamin ósmoklasisty 2022. "Konkurencja może być większa niż zwykle"

Nie ma stresu, bo jak nic będzie „Pan Tadeusz”. Tak obstawiam. I zakład, że się nie pomylę – śmieje się Michał. Podobnie jak tysiące innych ósmoklasistów we wtorek o godz. 9 zacznie pisać egzamin kończący naukę w szkole podstawowej.

Orion Niedrzwica – Unia Bełżyce 4:0, pozostałe wyniki lubelskiej okręgówki

Orion Niedrzwica – Unia Bełżyce 4:0, pozostałe wyniki lubelskiej okręgówki

Orion Niedrzwica lepszy od Unii Bełżyce. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Piotr Darmochwał.

Dramat 160 pracowników i ich rodzin. "Mąż głosował na PiS, ale teraz..."

Dramat 160 pracowników i ich rodzin. "Mąż głosował na PiS, ale teraz..."

Przecież my tego oligarchy nawet na oczy nie widzieliśmy – mówią pracownicy Sulzer Turbo Service Poland przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Od prawie dwóch tygodni nie widzą też swoich pensji.

140 lat walki z ogniem minęło. Strażacy napisali o tym książkę i szykują imprezę