Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

16 sierpnia 2019 r.
12:31

Wybory 2019: Listy PiS do Sejmu i Senatu. Już wiadomo kto wystartuje w woj. lubelskim

25 163 A A

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło pełne listy w październikowych wyborach parlamentarnych. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, o sejmową reelekcję nie będzie ubiegał się szef struktur partii w okręgu lubelskim, który ma walczyć o mandat senatora. W wyborach nie wystartuje też troje obecnych posłów z okręgu chełmskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od miesiąca wiadomo było, że listę PiS w Lublinie otworzy poseł i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sylwester Tułajew. Potwierdziły się natomiast wcześniejsze spekulacje dotyczące „dwójki” dla wojewody Przemysława Czarnka. Pierwszą „dziesiątkę” uzupełniają pozostali obecni parlamentarzyści: Gabriela Masłowska, Artur Soboń, Lech Sprawka, Krzysztof Szulowski, Krzysztof Głuchowski, Sławomir Skwarek, Adam Kałaska i Jerzy Bielecki.

Jedynym z aktualnych parlamentarzystów, którego zabrakło na lubelskiej liście do Sejmu jest szef okręgowych struktur PiS Krzysztof Michałkiewicz. Podczas piątkowej konferencji potwierdziło się, że będzie on kandydatem do Senatu w okręgu obejmującym Lublin.

W wyborach do niższej izby parlamentu wystartują także m.in. radni sejmiku województwa: Leszek Kowalczyk, Marek Wojciechowski i Rryszard Majkowski czy radny miejski z Lublina Tomasz Pitucha. Wśród kandydatów jest też m.in. były prezydent Lublina i radny wojewódzki minionej kadencji Andrzej Pruszkowski. Listę zamyka niezwiązany z regionem Jan Kanthak, rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i radny miasta Gdańsk.

Kandydatem z zewnątrz jest także lider w okręgu bialsko-zamojsko-chełmskim. W lipcu ogłoszono, że będzie nim wicepremier Jacek Sasin. Spoza województwa lubelskiego pochodzi także kandydat wskazany na siódmej pozycji. Jest nim inny bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry Marcin Romanowski, który od czerwca pełni funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Podobnie jak Kanthak jest kandydatem wskazanym przez Solidarną Polskę.

W pierwszej dziesiątce jest pięcioro obecnych posłów z tej części regionu: Sławomir Zawiślak, Marcin Duszek, Teresa Hałas, Tomasz Zieliński i Lucjan Cichosz. W tym okręgu o reelekcję nie będzie walczyć troje parlamentarzystów. Są nimi: Jan Szewczak, Agata Borowiec i Piotr O., nad którym ciążą zarzuty dotyczące kupna prawa jazdy i posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem.

Na szóstym miejscu znalazł się wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk, a na dziewiątym członek zarządu województwa Zdzisław Szwed. Na 10. pozycji znalazł się wiceminister finansów Leszek Skiba. Z 12. miejsca wystartuje wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Na liście są też m.in. radni sejmiku: Maria Gmyz, Krzysztof Gałaszkiewicz, Konrad Sawicki, Jerzy Szwaj i Barbara Barszczewska.

Do Senatu poza wspomnianym Michałkiewiczem startować będą pozostali obecni senatorowie związani z PiS. O głosy będą więc walczyć: Stanisław Gogacz (okręg nr 14), Grzegorz Czelej (nr 15), Grzegorz Bierecki (nr 17), Józef Zając (nr 18) i Jerzy Chróścikowski (nr 19).

 Kandydaci PiS (okręg 6) Lublin:

1. Sylwester Tułajew
2. Przemysław Czarnek
3. Gabriela Masłowska
4. Artur Soboń
5. Lech Sprawka
6. Krzysztof Szulowski
7. Krzysztof Głuchowski
8. Sławomir Skwarek
9. Adam Kałaska
10. Jerzy Bielecki
11. Teresa Bogacka
12. Magdalena Filipek-Sobczak
13. Leszek Kowalczyk
14. Kazimierz Choma
15. Marek Wojciechowski
16. Tomasz Pitucha
17. Arkadiusz Jurek
18. Piotr Patkowski
19. Jolanta Szałas
20. Andrzej Pruszkowski
21. Ewa Zybała
22. Krzysztof Podkański
23. Renata Szczypa
24. Dorota Barnowska
25. Ewa Szałachwiej
26. Dorota Skrzat
27. Anna Matraszek-Furtak
28. Ryszard Majkowski
29. Ilona Duda
30. Jan Kanthak

Kandydaci PiS (okręg 7) zamojsko - chełmski:

1. Jacek Sasin
2. Sławomir Zawiślak
3. Marcin Duszek
4. Teresa Hałas
5. Tomasz Zieliński
6. Dariusz Stefaniuk
7. Marcin Romanowski
8. Lucjan Cichosz
9. Zdzisław Szwed
10. Leszek Skiba
11. Maria Gmyz
12. Robert Gmitruczuk
13. Beata Strzałka
14. Krzysztof Gałaszkiewicz
15. Konrad Sawicki
16. Anna Kusiak-Janiec
17. Jerzy Szwaj
18. Barbara Barszczewska
19. Iwona Chemielewska
20. Mariusz Zańko
21. Halina Czarnecka
22. Stanisław Misztal
23. Agnieszka Piekarska
24. Anna Dąbrowska-Banaszek

e-Wydanie

Komentarze 163

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fellix / 16 sierpnia 2019 o 13:14
+29
Pis to syf.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 08:59
+27
pis już się popisał :)))))) i wystarczy
Avatar
Ubawiony / 18 sierpnia 2019 o 10:58
+26
PIS - jedyna partia, która zrobiła sensowne zmiany dla POLAKÓW. Reszta to sprzedajne śmieci.
 Ha, ha, ha, ....................., no i jeszcze Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ......... itd...... :)))))))))))))))))))))))))) P.S. Co najwyżej zrobiła wodę z "mózgów" co niektórym.
Avatar
Gdgcc / 16 sierpnia 2019 o 12:44
+26
Ja będę się kierował patriotyzmem regionalnym i z listyy PiS wybiorę posła Szulowskiego, Ziemia Puławska musi mieć swojego posła, Puławianina, ktoś kto będzie nachodził i molestował ministerstwa, innych posłów, itd w sprawach puławskich
 Weź się naganiaczu schowaj. Patriotyzm regionalny to twój jedyny argument? Jak PIS wystawi krowę z Pulaw to też zaglosujesz? Bo pulawska?
Avatar
Oszukiwanie wyborców / 16 sierpnia 2019 o 12:41
+24
Dlaczego pan Marek Wojciechowski nie przyjął mandatu posła jakieś 2 msc temu, a teraz startuje do sejmu????to jest oszustwo!!!
Avatar
Vxth / 16 sierpnia 2019 o 12:49
+23
Ja będę się kierował patriotyzmem regionalnym i z listyy PiS wybiorę posła Szulowskiego, Ziemia Puławska musi mieć swojego posła, Puławianina, ktoś kto będzie nachodził i molestował ministerstwa, innych posłów, itd w sprawach puławskich
Weź się naganiaczu schowaj. Patriotyzm regionalny to twój jedyny argument? Jak PIS wystawi krowę z Pulaw to też zaglosujesz? Bo pulawska?
 Wstyd dla Puław. Nie zrobił nic nawet dla ludzi z własnego zakładu pracy. Wszystkiego i wszystkich się boi. 
Avatar
Maglownica / 16 sierpnia 2019 o 17:33
+20
W przyszłym roku składki na ZUS wzrosną w skali roku o 1200 zł!!!!!! To zabójstwo dla małych i średnich firm, a dla jednoosobowych to w zasadzie można pakować graty do szafy. NADAL CHCECIE GŁOSOWAĆ NA PIS???? Przy czym te 1200 nie jest odkładanie na żadnym koncie tylko idzie na wydatki bieżące. PiS zrobi z nas żebraków. Czy tego chcecie?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 13:21
+18
PLATFORMEN GUTEN MORGEN ;) JA JA JA ;))))
 Guten Morgen zmień płytę. Napisz coś o lotach ludzi PiS. JA JA JA.
Avatar
Kaczafi / 16 sierpnia 2019 o 16:58
+16
Spasin i Tupolew ale ekipa bolszewicka.Lublin wolny od Pisuarów.
Avatar
Gffd / 16 sierpnia 2019 o 17:39
+14
Ja będę się kierował patriotyzmem regionalnym i z listyy PiS wybiorę posła Szulowskiego, Ziemia Puławska musi mieć swojego posła, Puławianina, ktoś kto będzie nachodził i molestował ministerstwa, innych posłów, itd w sprawach puławskich
Molestować? Poseł? Obrzydliwe!!! Proszę się zgłosić do odpowiednich instytucji!
Taa on sie nadahe! A do jakiego on ministra i kiedy poszedł  ? W jakiej sprawie ? Na kawkę na plotki ? Bo nie wiem co on dla Lubelszczyzny zrobił!
 Co zrobił dla Azotów?????? Nic ? Czy ktoś nie powiedział że nie zajmie się tematem bo musi ze wszystkimi żyć dobrze? 
 Co zrobił dla Azotów?????? Nic ? Czy ktoś nie powiedział że nie zajmie się tematem bo musi ze wszystkimi żyć dobrze?  rozwiń
Avatar
Ewka / 20 sierpnia 2019 o 21:15
+1
Szal- chwieją. Niech wygra. W urzędzie wszyscy będą cieszyć. Ale zero w dużej grupie to ponoć wiecej
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 21:22
-3
Ideowy Rysio za stołek dla siebie i swojego szwagra zrobi wszystko....he, he, he w Janowie to wiedzą.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 20:21
-6
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Kukiza. Ten kandydat (a będzie) wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na ZBYSZKA W. - emerytowanego nauczyciela Zespolu Szkół.
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Kukiza. Ten kandydat (a będzie) wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na Z... rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 18 sierpnia 2019 o 13:13
0
Jest Nr 7 Chełm!!! Co robi zamojsko - chełmski!!!!!!
Avatar
Ubawiony / 18 sierpnia 2019 o 10:58
+26
PIS - jedyna partia, która zrobiła sensowne zmiany dla POLAKÓW. Reszta to sprzedajne śmieci.
 Ha, ha, ha, ....................., no i jeszcze Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ......... itd...... :)))))))))))))))))))))))))) P.S. Co najwyżej zrobiła wodę z "mózgów" co niektórym.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 20:25
+1
ale po co to wybierać i to w liczbie 560 szt? tylko powietrze zatruwają ,bo żadnego z nich pożytku,tylko się słuchają swojego politycznego własciciela ,a 99 szt ,by nie wystarczyło? może nie mieli by czasu łazić po wszystkich programach tvpis pr i judeo-tvn? jeszcze nie odzyskaliśmy swojego państwa od stropianowców z magdalenki
Avatar
KATOLICKA POLSKA - TERAZ I ZAWSZE / 17 sierpnia 2019 o 15:51
-9
PIS - jedyna partia, która zrobiła sensowne zmiany dla POLAKÓW. Reszta to sprzedajne śmieci.
Avatar
Robert, ale nie ze Słupska / 17 sierpnia 2019 o 15:09
-21
To, że propaganda homoseksualna ma wpływ na kształtowanie się społeczeństwa są przykłady. Skoro spośród osób urodzonych po 1990 roku społeczność LGBT stanowi 10-15%, a w pokoleniu 60+ społeczność homoseksualna stanowiła max.1% (osoby głównie ze środowisk teatralno-artystycznych) to zanczy, że ma to wpływ. Nie?
Avatar
Tusk jest Rudy / 17 sierpnia 2019 o 15:06
-14
Kiedy PiS zajmie się LGBT+P w kościele?
Dobre pytanie i to z dwóch powodów do posła PIS Sylwestra Tułajewa!
 DOWODY, że z posłem Tułajewem jest coś nie tak. Widziałeś go w gej-klubie, jak całował sie i obściskiwał z drugim facetem, czy z nim spałeś. Jak coś się mówi to dowody, a nie bezpodstawne oskarżenia. DOWODY.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 14:58
-25
Choć w Polsce „tęczowa propaganda” usilnie stara się przekonać społeczeństwo, że relacje homoseksualne to miłość jak każda inna, to na Zachodzie już od ćwierć wieku do dyskusji wplata się wątki pederastii – współżycia z dojrzewającymi chłopcami, czy pedofilii – relacji seksualnych z dziećmi. Zauważmy – u nas społeczeństwo jeszcze nie akceptuje związków partnerskich, a na Zachodzie zachwycano się nad propedofilskim filmem. I to już ćwierć wieku temu!
Zobacz wszystkie komentarze 163

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiany w KU AZS UMCS Lublin. Klub ma nowego prezesa

Zmiany w KU AZS UMCS Lublin. Klub ma nowego prezesa 0 0

Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin ma nowego prezesa. Po ośmiu latach ze stanowiska odchodzi Dariusz Gaweł, a jego miejsce zajmie dotychczasowy wiceprezes Rafał Walczyk.

11-piętrowy blok mógł wylecieć w powietrze. To mieszkanie było jak "bomba"
film

11-piętrowy blok mógł wylecieć w powietrze. To mieszkanie było jak "bomba" 1 0

Funkcjonariusze ABW wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji zapobiegli prawdopodobnej tragedii, do której mogło dojść po detonacji specjalnie przygotowanych ładunków wybuchowych w jednym z mieszkań w bloku w Płocku.

400 wykroczeń i 9 zatrzymanych praw jazdy. Jeden dzień pracy policjantów drogówki KMP w Lublinie

400 wykroczeń i 9 zatrzymanych praw jazdy. Jeden dzień pracy policjantów drogówki KMP w Lublinie 6 3

Tylko wczoraj policjanci drogówki Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ujawnili ponad 400 wykroczeń w związku z ogólnopolskimi działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Motor gra z Hetmanem Zamość na zakończenie rundy jesiennej

Motor gra z Hetmanem Zamość na zakończenie rundy jesiennej 0 4

Ciekawe derby na koniec rundy jesiennej. W sobotę na Arenie Lublin Motor zmierzy się z Hetmanem Zamość (godz. 17)

Program TV 15-17 listopada 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 15-17 listopada 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

"Szybcy i wściekli 7", "Rio" czy kultowe "Psy" to tylko niektóre z weekendowych propozycji telewizyjnych. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Po prześcieradle chciał zsunąć się z okna na drugim piętrze, spadł na ziemię. „Musiałem się napić”

Po prześcieradle chciał zsunąć się z okna na drugim piętrze, spadł na ziemię. „Musiałem się napić” 11 4

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę rano w Chełmie.

Biegacze ruszą w niedzielę na ulice Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

Biegacze ruszą w niedzielę na ulice Lublina. Będą utrudnienia w ruchu 0 5

Druga Dycha Do Maratonu, która zgromadzi niemal 900 amatorów biegania, ruszy w Lublinie w niedzielę o godz. 12. Kierowcy oraz osoby podróżujące komunikacją miejską muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Azoty Puławy zaczynają walkę o fazę grupową Pucharu EHF. Rywalem znowu Gwardia Opole

Azoty Puławy zaczynają walkę o fazę grupową Pucharu EHF. Rywalem znowu Gwardia Opole 0 0

W niedzielę o godz. 19 Azoty Puławy rozegrają pierwsze z dwóch najważniejszych spotkań jesieni. W trzeciej rundzie Pucharu EHF zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Opole.

Tomaszów Lubelski. Cięcie etatów sposobem na podwyżki pensji minimalnej. Miasto wycofuje się z pomysłu

Tomaszów Lubelski. Cięcie etatów sposobem na podwyżki pensji minimalnej. Miasto wycofuje się z pomysłu 14 5

Plan był taki, że kilkadziesiąt osób miało przejść z całego etatu na ¾. Po to, by ratować budżet miasta po wzroście płacy minimalnej. Ale po medialnej burzy burmistrz Tomaszowa Lubelskiego wycofuje się z tego pomysłu

Koncert "Żeby Polska była Polską" w Puławach
16 listopada 2019, 16:00

Koncert "Żeby Polska była Polską" w Puławach 0 0

Dobiega końca XV edycja Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" w Puławach. 16 listopada o godz. 16 w hali MOSiR (al. Partyzantów 11) będzie koncert laureatów.

Znamy termin meczu Górnika z Legią Warszawa!

Znamy termin meczu Górnika z Legią Warszawa! 0 0

Telewizja Polsat ustaliła szczegółowy harmonogram meczów 1/8 Totolotek Pucharu Polski. Górnik Łęczna na tym szczeblu zmierzy się z Legią Warszawa

Dostał mandat za brak oświetlenia, dzień później potrąciło go auto

Dostał mandat za brak oświetlenia, dzień później potrąciło go auto 0 2

Kierowca citroena potrącił w czwartek 57-letniego rowerzystę, który jechał bez prawidłowego oświetlenia. Mieszkaniec gminy Łuków trafił do szpitala. Jak się okazało, dzień wcześniej dostał mandat za jazdę bez świateł.

Moment wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Motocyklista może mówić o wielkim szczęściu [wideo]
galeria
film

Moment wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Motocyklista może mówić o wielkim szczęściu [wideo] 19 14

Policja opublikowała film z czwartkowego wypadku na al. Piłsudskiego w Lublinie. Widać na nim, jak kierowca upada na motocyklu, który po chwili roztrzaskał się na betonowym śmietniku

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Sąd zabrał kierowcy BMW prawo jazdy na 11 lat

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Sąd zabrał kierowcy BMW prawo jazdy na 11 lat 5 2

Jest wyrok dla sprawcy śmiertelnego wypadku przy ul. Krężnickiej w Lublinie. Michał T. wyprzedzał swoim BMW dwa samochody i zderzył się z jadącym z przeciwka skuterem. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.

Górnik gra z Garbarnią czyli zachować fotel lidera na dłużej

Górnik gra z Garbarnią czyli zachować fotel lidera na dłużej 0 4

W sobotę Górnik Łęczna znowu zagra przed własną publicznością. Tym razem zielono-czarni zmierzą się z Garbarnią Kraków (godz. 17). To będzie pierwszy mecz rundy rewanżowej. W lipcu drużyna Kamila Kieresia pokonała rywali 1:0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.