Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

16 grudnia 2019 r.
11:08

Prawybory prezydenckie w Konfederacji. W Lublinie wygrał Krzysztof Bosak

Autor: Zdjęcie autora (toma)
128 30 A A
Krzysztof Bosak podczas zjazdu wojewódzkiego Konfederacji w Lublinie
Krzysztof Bosak podczas zjazdu wojewódzkiego Konfederacji w Lublinie (fot. Twitter.com/Bosak2020)

Krzysztof Bosak zwyciężył w prawyborach prezydenckich Konfederacji w Lublinie. W lubelskim zjeździe wojewódzkim uczestniczyło ponad 350 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konfederacja swojego kandydata na prezydenta wyłania w systemie elektorskim. W grudniu i styczniu ma odbyć się w sumie szesnaście konwencji wojewódzkich, podczas których sympatycy prawicowej formacji mogą poprzeć jednego z dziewięciu pretendentów. 18 stycznia przyszłego roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca. Głosowanie będzie odbywać się w turach, dopóki jeden z kandydatów nie uzyska co najmniej połowy głosów.

W prawyborach w Lublinie zwyciężył Krzysztof Bosak, którego poparło 113 głosujących. Przełożyło się to na pięć mandatów elektorskich. 83 głosy uzyskał Grzegorz Braun (4 mandaty), po 57 zdobyli Artur Dziambor i Janusz Korwin-Mikke (po 3 mandaty), a 25 osób zagłosowało na Konrada Barkowicza (1 mandat). Mandatów nie uzyskali: Jacek Wilk (13 głosów), Paweł Skutecki (2), Krzysztof Tołwiński (1) i Magdalena Ziętek-Wielomska (brak głosów).

Po ośmiu zjazdach wojewódzkich najwięcej, 55 elektorów może wskazać Bosak, który do tej pory uzyskał 1106 głosów poparcia.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polski patriota / 16 grudnia 2019 o 18:21
+16
Widzę, że narodowcy mają tylko jednego kandydata w tych prawyborach - Bosaka. Kandydatów od Korwina jest chyba 4 więc głosy oddane na korwinistów rozkładają się na kilka osób. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Lublinie sumarycznie wygrała partia KORWIN. Poza tym duża frekwencja - i dobrze, chyba oddam swój głos na kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich w 2020r.
Avatar
Ryszard / 16 grudnia 2019 o 17:44
+14
Partyjnie to wygrana Wolnościowców 7:5 w liczbie elektorów, ale i tak brawo dla Bosaka!!! Szacunek dla wszystkich, którzy kandydują z tego propolskiego ugrupowania!
Avatar
Wolność / 16 grudnia 2019 o 13:39
+14
Brawo Konfederacja Ja jako wolnościowiec głosowałem na Dziambora, Lecz Bosak jest najlepszym kandydatem pod względem przyciągania wyborców. tak myślę
Avatar
GONIC BOLSHEWIĘ z KRAJU / 16 grudnia 2019 o 13:22
+11
Zwróćcie Państwo uwagę, że naszemu krajowi udaje się osiągnąć sukces w negocjacjach klimatycznych  w UE dopiero wtedy, gdy zakała tuSSk przestał być hamulcowym w RE.
jaki ku.. sukces ?  srają po gaciach przed górnikami, 1:26 ładna mi wygrana, przegrała cała Polska dzięki indolentom i zakłamanym populistom jakim jest pis
a propos gorników -  DZISIAJ ROCZNICA ZABICIA GÓRNIKÓW w KOPALNI wujek  PRZEZ system ewactwa z PZPR - KISZCZAKOWCÓW I JARUZELSKICH
Avatar
niepatriota / 16 grudnia 2019 o 14:30
+9
"Przypadek?" Sukces? Sukces to ma Putin, który sprzedaje Polsce coraz więcej węgla. Jeśli sądzisz, że firmy europejskie pozwolą nam konkurować dzięki tańszej energii otrzymywanej z węgla to się grubo mylisz. Już w przyszłym roku zobaczysz jakie spustoszenie w Twoim portfelu zrobią ceny energii elektrycznej, które wzrosną dzięki cenom węgla i prwaw do emicji CO2.
Avatar
Inny / 16 grudnia 2019 o 14:13
+9
Widzę że na forum nastąpiła ofensywa rządowych szczekaczy. Chyba się mocno boicie tej konfederacji skoro tak głośno wyjecie.
Avatar
propolska / 16 grudnia 2019 o 16:29
+8
Polska racja, Konfederacja
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 16:22
+8
Lepszy moim zdaniem byłby Dziambor. Mówi spokojnie, konkretnie, zna język (jest chyba anglistą). Ma przyjemny dla ucha głos. ma odpowiednią aparycję na prezydenta. Nie oszukujmy się, ludzie głosują głownie oczami.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 14:10
+8
To jest niepojęte, że w 38 rocznicę pacyfikacji w Kopalni Wujek, Senat RP przy współudziale Rzecznika Praw Obywatelskich debatuje nad przywróceniem kilkunastotysięcznych emerytur byłym esbekom i reszcie komunistycznego aparatu władzy.
Avatar
PRZYPADEK ? / 16 grudnia 2019 o 12:55
+8
Zwróćcie Państwo uwagę, że naszemu krajowi udaje się osiągnąć sukces w negocjacjach klimatycznych w UE dopiero wtedy, gdy zakała tuSSk przestał być hamulcowym w RE.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 o 10:16
-3
Trudno sobie wyobrazić , że Ruch Narodowy wystawił Bosaka aby pozyskać poparcie środowiska homoseksualistów. Ktoś chce po raz kolejny skompromitować środowisko prawdziwych narodowców.
Avatar
lb / 17 grudnia 2019 o 07:43
-13
Konfederacja to partia prorosyjska.
 Tak to prawda. Jest też prawdopodobnie finansowana przez Rosję jak seperatyści w Hiszpanii czy partia brexitu...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 o 07:39
+3
Kandydatura pana Bosaka w wyborach prezydenckich powoduje wytrącenie środowisku LGBT argumentu, że Ruch Narodowy jest homofobiczny
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 23:01
-6
Grzegorz Braun kręcił ciekawe filmy dokumentalne. Od chwili, gdy zajął się polityką dzieje się z nim coraz gorzej. Braun przyjaźni się z Gryguciem używającym pseudonimu "Pan Nikt", który mieni się za specjalistę od geopolityki. W rzeczywistości żadnym specjalistą nie jest, natomiast niestety wielu internautów uważa go za specjalistę i wierzy w głupoty, które on wygaduje. Braun w kwestiach polityki zagranicznej ma takie same poglądy jak Gryguć.j
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 22:09
+4
Największe szanse na wyłonienie z prawyborów kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji ma Krzysztof Bosak( Ruch Narodowy) to prawda, ma największą liczbę głosów elektorskich, szanuję decyzję głosujących ale osobiście uważam, że to Grzegorz Braun byłby naprawdę ciekawą i merytoryczną opcją i raczej jego obstawiałem w roli kandydata na prezydenta, poza tym jest osobistością pomiędzy Ruchem Narodowym a Wolnością to jedna rzecz, która bardzo go wyróżnia a druga to wiek - Krzysztof Bosak jest bardzo młody( po wyglądzie nigdy nie pomyślałbym, że jest 35+), Grzegorz Braun ma bardzo duże doświadczenie życiowe i bogatą wiedzę z zakresu historii, wiek na prezydenta idealny, bo 50+, a więc i mądrość życiowa i dojrzałość, co więcej jest osobą mocno szanującą tradycje, ma wysokie poczucie kultury osobistej, nie boi się odważnych i budzących kontrowersje tematów, jako jedyny z sejmowej mównicy mówi o masonerii, ponadto mocno akcentuje wartości chrześcijańskie. Jest jedną z bardziej niewygodnych dla polskiej sceny politycznej osób. Trudny wybór naprawdę, nie chce umniejszać pozytywnej roli jaką Pan Bosak odgrywa w Konfederacji i życzę mu jak najlepiej ale Grzegorz Braun w moim odczuciu byłby naprawdę trafionym wyborem, to jest persona naprawdę budząca respekt, byłaby naprawdę ciekawa debata prezydencka, gdyby w szranki stanęli Andrzej Duda i Grzegorz Braun. Naprawdę widzę to oczami wyobraźni. To byłby Polski Ronald Reagan, mówię serio.
Największe szanse na wyłonienie z prawyborów kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji ma Krzysztof Bosak( Ruch Narodowy) to prawda, ma największą liczbę głosów elektorskich, szanuję decyzję głosujących ale osobiście uważam, że to Grzegorz Braun byłby naprawdę ciekawą i merytoryczną opcją i raczej jego obstawiałem w roli kandydata na prezydenta, poza tym jest osobistością pomiędzy Ruchem Narodowym a Wolnością to jedna rzecz, która bardzo go wyróżnia a druga to wiek - Krzysztof Bosak jest bardzo młody( po wyglądzie nigdy nie pomyślałbym... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 20:32
-33
Konfederacja to partia prorosyjska.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 20:29
-2
Głosuje na Dziambora!!! Lepiej żeby prezydentem był wolnościowiec, a nie narodowiec!
Avatar
polski patriota / 16 grudnia 2019 o 18:21
+16
Widzę, że narodowcy mają tylko jednego kandydata w tych prawyborach - Bosaka. Kandydatów od Korwina jest chyba 4 więc głosy oddane na korwinistów rozkładają się na kilka osób. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Lublinie sumarycznie wygrała partia KORWIN. Poza tym duża frekwencja - i dobrze, chyba oddam swój głos na kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich w 2020r.
Avatar
Ryszard / 16 grudnia 2019 o 17:44
+14
Partyjnie to wygrana Wolnościowców 7:5 w liczbie elektorów, ale i tak brawo dla Bosaka!!! Szacunek dla wszystkich, którzy kandydują z tego propolskiego ugrupowania!
Avatar
Wezars / 16 grudnia 2019 o 16:58
-10
Obrzezana para w gwizdek. Wybrana alternatywa dla Polaków.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu
ZDJĘCIA

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu 12 8

Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami prawnymi musi się liczyć 54-latek zatrzymany przez policjantów w Białej Podlaskiej.

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany 0 0

Najpierw zaoferował pomoc przy pracach w gospodarstwie, później pożyczył 4 zł, a na koniec okradł 81-letnią kobietę. Sprawcy grozi kara więzienia do 10 lat.

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze
Magazyn

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze 40

Rozmowa z księdzem Robertem Śliżem z archidiecezji lubelskiej o tym, jak wygląda wizyta duszpasterska

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach 1 3

Bilety komunikacji miejskiej będzie można kupić w biletomatach. Dwa urządzenia stanęły na przystankach przy ulicy Terebelskiej oraz Narutowicza.

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia]

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia] 0 3

23-letni kierowca hondy stracił panowanie nad autem i wjechał w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Mieszkaniec gminy Kąkolewnica był pijany.

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi 31 4

Po raz kolejny policjanci z Krasnegostawu organizują zbiórkę krwi dla żony jednego z swoich kolegów – Izabeli Kowalik. Kobieta choruje na białaczkę. Zbiórkę krwi zaplanowano na początku lutego w dwóch miastach - Krasnymstawie i Zamościu.

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw 8 6

Nie przejął się sądowym zakazem i pijany pojechał na stację paliw. Później tłumaczył policjantom, że "chciał tylko zatankować paliwo do swojego auta". 42-letni kierowca busa miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem?
NOWE INFORMACJE

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem? 76 9

Dramat w Chełmie. 14-latek zabił nożem macochę i ciężko ranił przyrodniego brata. Później uciekł z domu.

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja 24 9

Nie żyje 39-letnia mieszkanka Chełma, która została ugodzona nożem. Do szpitala został przewieziony także zraniony 18-letni syn kobiety. W sprawie został zatrzymany 14-letni chłopak.

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem
film

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem 1 12

Po Polski mają przylecieć studenci z Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w chińskim mieście Wuhan, które jest centrum epidemii koronawirusa 2019-nCoV. Władze uspokajają, że warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że jest odpowiednio przygotowane na przybycie podróżnych.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy? 5 2

Dzisiaj jest pierwsza niedziela handlowa w 2020 roku, po zmianie przepisów. W sumie w bieżącym roku będzie zaledwie siedem niedziel, kiedy nie będzie obowiązywać zakaz handlu.

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie"
ZAMOŚĆ

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie" 2 16

W poniedziałek radni będą się musieli zmierzyć z problemem opłat za śmiecie. Nowe, wyższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują zaledwie od początku stycznia. Prezydent chce je podnieść. Kolejny pomysł to zmiana metody ich naliczania. Już na posiedzeniach komisji działających w radzie miasta było burzliwie.

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag 0 15

Miasto skieruje uchwałę "żłobkową" do konsultacji Rady Rodziców. Tymczasem, radni Białej Samorządowej uważają że decyzja wojewody, który unieważnił tę uchwałę, była polityczna.

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata
Magazyn

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata 34 1

- Cieszę się, że znani muzycy potrafią docenić moją pracę. Dla mnie najważniejsze jest to, że po tylu latach człowiek z Lublina zdobył sobie uznanie - Rozmowa z Grzegorzem Kulawiakiem, producentem i realizatorem muzycznym, właścicielem lubelskiego studia SinMix oraz byłym basistą grupy Ravendusk

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia] 12 5

Na studniówce maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie bawi się ponad 230 osób. Uczniowie siedmiu klas PSBiG zarezerwowali salę balową hotelu Luxor w kwietniu ub. roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.