Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

9 lipca 2019 r.
19:46

Radził uczniom poszukać szkoły za granicą. Wiceminister Andrzej Stanisławek poniósł konsekwencje

Autor: Zdjęcie autora pab
87 90 A A

Przeprasza za swoją wypowiedź i podaje się do dymisji - to reakcja Andrzeja Stanisławka na krytykę po wypowiedzi na temat uczniów, którzy z powodu reformy edukacji nie dostali się do żadnej szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że w Lublinie do żadnej ze szkół ponadgimnazjalnych nie dostało się aż około 600 uczniów

– Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą – powiedział Andrzej Stanisławek w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Stanisławek jest senatorem z woj. lubelskiego. Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pełnił zaledwie od końca kwietnia tego roku.

Dzisiaj, po publikacji wywiadu na wiceministra spłynęła fala krytyki. I to nie tylko ze strony opozycji i publicystów. Po popołudniu stanowisko w sprawie słów zabrał rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

– Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra Andrzeja Stanisławka. Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu. W związku z tym faktem zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje – Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Niedługo później Andrzej Stanisławek poinformował o swojej dymisji. 

– Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla „Kuriera Lubelskiego”. Wypowiedzi udzielanej telefonicznie nie autoryzowałem. W trakcie rozmowy wspominałem, że zajmuję się wymianą międzynarodową studentów i taką wymianę w zakresie szkół średnich warto rozwijać – tłumaczy Stanisławek.

Dodał, że jego słowa nie miały żadnego związku z trwającą rekrutacją. 

– W poczuciu odpowiedzialności za dobro obozu Zjednoczonej Prawicy postanowiłem jednak złożyć dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego – zapowiedział Andrzej Stanisławek.

e-Wydanie

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
legon / 9 lipca 2019 o 20:33
+31
Dlaczego mnie to nie dziwi????? Gratuluję jego wyborcom!!!! Pogonić takich z naszego życia!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 20:51
+28
Żeby tak jeszcze wiecznie bezrobotny tytan intelektu z Lublina coś publicznie chlapnął...
Avatar
Adam z Lublina / 9 lipca 2019 o 20:22
+28
Nie brać takiego na listę. PiS powinien odciąć się od takiego senatora.
 Raczej Polacy powinni odciąć się do PiSu, za takie wypowiedzi i za taką reformę !
Avatar
Wojciech Górski / 9 lipca 2019 o 21:09
+27
Selekcjonerom "Zjednoczonej Prawicy" gratuluję "doskonałego" doboru kadr - to widać, słychać, i czuć. Wojciech Górski.
Avatar
Zgroza / 9 lipca 2019 o 20:07
+26
Niewiarygodny sk****l! Może bydlęcymi wagonami nasze dzieci do Reichu na roboty wywiezie?
Avatar
Gość 1 / 9 lipca 2019 o 21:14
+25
Komunikat PiS. Pan Minister został zle zrozumiany. Jutro będą takie przekazy dnia.
Avatar
leon / 9 lipca 2019 o 20:45
+25
Stasiek dobra rada. On żyje winnym świecie. Jemu się wydaje, że społeczeństwo jest już tak bogate dzięki 500+, że może dzieci kształcić za granicą. No i chyba zapomniał, że student jest już osobą pełnoletnią odpowiadającą w pełni za swoje czyny, natomiast absolwent podstawówki czy gimnazjum jest niepełnoletni. Pan senator, być może z powodu zaawansowanego wieku, ma problem z logicznym myśleniem. Może czas na zasłużoną emeryturę?
Avatar
Aparatczyk dojnej zmiany / 9 lipca 2019 o 20:23
+25
Ukradł batonika złapali go za rękę przeprosił ale nadal twierdzi że to nie jego ręką.
Avatar
KL / 10 lipca 2019 o 04:15
+21
Takich oto mam profesorków w Lublinku. Wstyd na całą Polskę.
Avatar
wreszcie wesoły emeryt ... / 9 lipca 2019 o 20:49
+18
... była reforma zapowiedziana już w kampanii wyborczej, a naród to poparł. Do kogo więc pretensje? Do polityków, którzy mają za zadanie opowiadać dyrdymały, czy do głupiego elektoratu nie słuchającego słów ekspertów już wcześniej przestrzegającego przed chaosem i niewydolnością systemu? Moi synowie natychmiast po ukończeniu specjalizacji w 4 PSK wyjechali i prawdopodobnie nigdy już nie wrócą, co nie znaczy, że wraz z małżonką nie martwimy się o stan ojczyzny ...
Avatar
Gość / 12 lipca 2019 o 14:55
+3
czy jako lekarz też tak się mylił?
Avatar
Ja JUS / 10 lipca 2019 o 22:06
+4
Doktory od polityki to niedoroby co widać i po Kopacz i po Arłukowiczu a i po Stanisławku - czemu ???? a no bo MĄDRY WIE CO MÓWI A GŁUPI MÓWI TO CO WIE. amen
Avatar
cebula / 10 lipca 2019 o 21:57
+3
Wy co tak psy wieszacie na PiS i Panu Stanisławku przypomnijcie sobie dokonania niejakiej Muchy tej specjalistki od koncertów Madonny i hokeja na trawie. Czy ona podała się kiedykolwiek do dymisji za to co zrobiła?? Czujecie różnicę klasy ??? Pan Stanisłóawek nie zrobił nic złego , po prostu zaproponował kształcenie za granicą, co dla młodziezy przy tym poziomie intelektualnym i moralnym jaki reprezentuje większość nauczycieli w Polsce ( przypomnę strajki i pochwałę ryków i kwików w celu przeszkadzania młodziezy piszącej matury ) mogłoby być korzystne.To co reprezentuje tu większośc krytyków Pana STanisawka i PiSu to zwykły relatywizm moralny, widzenie źdźbła w cudzym oku i niezauważanie belki we własnym...  
Mucha nic nigdy nie mówiła na termat hokeja na trawie. Jak się komuś wytyka już publicznie niewiedzę, to dla lepszego efektu dobrze jest nie błyszczeć przy tym swoją.
 Ewentualnie można pozostać debilem do końca i dać minusa.
 Ewentualnie można pozostać debilem do końca i dać minusa. rozwiń
Avatar
antygnIDA / 10 lipca 2019 o 21:43
+3
Poza Zbigniewem Religą pokażcie mi lekarza który się sprawdził jako polityk ? Kopacz, Arłukowicz a teraz Stanisławek - porażka Wyraźnie widać jaki panuje kryzys inteligencji w powojennej Rzeczypospolitej . Stalin z Bierutem zniszczyli tą przedwojenną i namaścili nam swoją .
Avatar
janusz / 10 lipca 2019 o 20:47
0
Wy co tak psy wieszacie na PiS i Panu Stanisławku przypomnijcie sobie dokonania niejakiej Muchy tej specjalistki od koncertów Madonny i hokeja na trawie. Czy ona podała się kiedykolwiek do dymisji za to co zrobiła?? Czujecie różnicę klasy ??? Pan Stanisłóawek nie zrobił nic złego , po prostu zaproponował kształcenie za granicą, co dla młodziezy przy tym poziomie intelektualnym i moralnym jaki reprezentuje większość nauczycieli w Polsce ( przypomnę strajki i pochwałę ryków i kwików w celu przeszkadzania młodziezy piszącej matury ) mogłoby być korzystne.To co reprezentuje tu większośc krytyków Pana STanisawka i PiSu to zwykły relatywizm moralny, widzenie źdźbła w cudzym oku i niezauważanie belki we własnym...  
 Mucha nic nigdy nie mówiła na termat hokeja na trawie. Jak się komuś wytyka już publicznie niewiedzę, to dla lepszego efektu dobrze jest nie błyszczeć przy tym swoją.
 Mucha nic nigdy nie mówiła na termat hokeja na trawie. Jak się komuś wytyka już publicznie niewiedzę, to dla lepszego efektu dobrze jest nie błyszczeć przy tym swoją. rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 20:11
+4
Tak czujemy - dla dobra swojego i polityki pan profesor niech się zajmie tym co potrafi i skończy się ośmieszać, bo partii pod która się podłączył to już bardziej ośmieszyć i tak się nie da.
Avatar
Relatywizm / 10 lipca 2019 o 16:21
-6
 Wy co tak psy wieszacie na PiS i Panu Stanisławku przypomnijcie sobie dokonania niejakiej Muchy tej specjalistki od koncertów Madonny i hokeja na trawie. Czy ona podała się kiedykolwiek do dymisji za to co zrobiła?? Czujecie różnicę klasy ??? Pan Stanisłóawek nie zrobił nic złego , po prostu zaproponował kształcenie za granicą, co dla młodziezy przy tym poziomie intelektualnym i moralnym jaki reprezentuje większość nauczycieli w Polsce ( przypomnę strajki i pochwałę ryków i kwików w celu przeszkadzania młodziezy piszącej matury ) mogłoby być korzystne.To co reprezentuje tu większośc krytyków Pana STanisawka i PiSu to zwykły relatywizm moralny, widzenie źdźbła w cudzym oku i niezauważanie belki we własnym...  
 Wy co tak psy wieszacie na PiS i Panu Stanisławku przypomnijcie sobie dokonania niejakiej Muchy tej specjalistki od koncertów Madonny i hokeja na trawie. Czy ona podała się kiedykolwiek do dymisji za to co zrobiła?? Czujecie różnicę klasy ??? Pan Stanisłóawek nie zrobił nic złego , po prostu zaproponował kształcenie za granicą, co dla młodziezy przy tym poziomie intelektualnym i moralnym jaki reprezentuje większość nauczycieli w Polsce ( przypomnę strajki i pochwałę ryków i kwików w celu przeszkadzania młodziezy piszącej matury ) mogłoby by... rozwiń
Avatar
xxx / 10 lipca 2019 o 15:55
+3
Po pierwsze to Pan senator Stanisławem jest z Porozumienia, a nie z PiS. Ja dawno bym już na miejscu Kaczyńskiego pogonił tego całego Gowina. Punktów procentowych nie przysparza, psuje tylko renomę i opinie. Niech idzie do PSL.
 Widać ze z porozumienia a nie czysty pisuar - nie ma tej nienawiści i arogancji w spojrzeniu.
Avatar
buhahaha / 10 lipca 2019 o 15:28
+6
Po pierwsze to Pan senator Stanisławem jest z Porozumienia, a nie z PiS. Ja dawno bym już na miejscu Kaczyńskiego pogonił tego całego Gowina. Punktów procentowych nie przysparza, psuje tylko renomę i opinie. Niech idzie do PSL.
 Jak można zepsuć pisowi renome, o opinii już nie wpsominajac :)))
Avatar
Wyborca z Zemborzyc / 10 lipca 2019 o 15:16
+1
Po pierwsze to Pan senator Stanisławem jest z Porozumienia, a nie z PiS. Ja dawno bym już na miejscu Kaczyńskiego pogonił tego całego Gowina. Punktów procentowych nie przysparza, psuje tylko renomę i opinie. Niech idzie do PSL. 
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 1

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 21 2

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!