Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

22 lipca 2019 r.
14:53

SLD, Wiosna i Razem na jednej liście w wyborach do Sejmu. Kto będzie jedynką lubelskiej listy?

62 61 A A
Magdalena Długosz, Jacek Czerniak i Monika Pawłowska
Magdalena Długosz, Jacek Czerniak i Monika Pawłowska

Pod wspólnym szyldem przystąpią do jesiennych wyborów parlamentarnych Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem i Polska Partia Socjalistycznego. Celem projektu jest powrót przedstawicieli lewej strony sceny politycznej do Sejmu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SLD długo prowadziło rozmowy z Platformą Obywatelską dotyczące przedłużenia współpracy, jaka miała miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do porozumienia nie doszło i pod koniec ubiegłego tygodnia szefowie Sojuszu Włodzimierz Czarzasty, Wiosny Robert Biedroń i Razem Adrian Zandberg ogłosili początek nowego projektu pod szyldem „Lewica”.

– Chcemy, żeby nasi rodacy mieli ofertę lewicową, opartą na hasłach „Wolność, równość, braterstwo”. Chcemy, żeby w Polsce każdy czuł się dobrze, bez względu na wiek, wyznanie i rasę. Jest tutaj i młodość, i doświadczenie. To oferta dla Polek i Polaków – przekonuje Jacek Czerniak, szef Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie.

– To przełomowy moment. Od dawna nie mieliśmy takiej sytuacji, że cała lewica się jednoczyła. W 2015 roku też nie udało nam się tego w pełni dokonać. W tej chwili stoimy tu wszyscy razem i jesteśmy zdecydowani, że będziemy walczyć o głos lewicy w parlamencie, którego w tej chwili brakuje – dodaje Monika Pawłowska, koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia w województwie lubelskim. Ostatnio było o niej głośno z uwagi na prowadzone wobec niej wewnątrzpartyjne postępowanie. Były działacz partyjnej młodzieżówki Przemysław Stefaniak tuż przed majowymi eurowyborami zarzucił jej mobbing. Po przesłuchaniu Pawłowskiej (Stefaniaka nawet nie zaproszono na rozmowę) liderkę lubelskich struktur ukarano upomnieniem.

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się doprowadzić do tej współpracy. Zapowiadaliśmy pracę nad wspólną, silną lewicową listą, nad alternatywą dla wyborców i wyborczyń. Reakcje na nasz projekt są bardzo pozytywne, dlatego wierzymy w to, że osiągniemy dobry wynik i że w tej kampanii wyborczej wybrzmią bardzo silnie lewicowe postulaty – mówi natomiast Magdalena Długosz z partii Razem, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko prezydenta Lublina jako kandydatka Lubelskiego Ruchu Miejskiego. – LRM jako organizacja nie włącza się w nasz projekt. Natomiast mamy już deklaracje osób związanych z ruchem, które chcą kandydować z naszych list – dodaje Długosz.

Jak przyznają politycy, decyzje dotyczące podziału miejsc na listach jeszcze nie zapadły. Nieoficjalnie jako pretendenci do zajęcia czołowych pozycji w okręgu lubelskim wymieniani są właśnie Czerniak, Długosz i Pawłowska. W okręgu bialsko-chełmsko-zamojskim pewniakiem do startu z pierwszego miejsca wydaje się być związany z SLD radny sejmiku województwa Riad Haidar. Do udziału w wyborach namawiana jest też m.in. była prezydent Chełma Agata Fisz.

Nie wiadomo jeszcze, czy Lewica będzie walczyć o miejsca w Senacie. W tym przypadku w grę wchodzi współpraca z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym i poparcie wspólnych kandydatów jako przedstawicieli szerokiej opozycji.

Sonda: Kto powinien być jedynką listy Lewicy w wyborach do Sejmu?

Liczba głosów: 669
41.7%
Monika Pawłowska
35.72%
Magdalena Długosz
22.57%
Jacek Czerniak
e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 16:22
+16
Bój to jest nasz ostatni, krwawy skończy się trud, gdy związek nasz bratni, ogarnie ludzki ród!!!! Hymn PPS, SLD i Razem. Tylko Wiosna, postępowi i nowocześni. Precz z komuna!!! Pawłowska nie zawiedź nas, bo kruchy lód zwłaszcza że w około Ciebie same płaczliwe chłopczyki he he he
Avatar
psychowiosna / 22 lipca 2019 o 16:17
+14
Jestem psychofanem Moniki Pawłowskiej. Monika kocham Cię.
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 06:42
+10
Niech pozbędą się "czerwonego barona" w osobie pana Cz.....to może im się uda ????
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 16:02
+10
PSL to najbardziej sprzedajna polska partia. W s***eniu osiągnęli poziom EXPERT
Avatar
Paweł / 22 lipca 2019 o 15:33
+9
Oczywiście, że Monika! ❤️
Avatar
Kisiel / 22 lipca 2019 o 16:00
+8
Polska to dziwny kraj. Komuniści nie rozliczeni z przeszłością ludzie którzy dawno powinni być odstawieni do przysłowiowego lamusa po ostatnich wyborach zwietrzyli szansę zaistnienia z powrotem na scenie politycznej. Obywatele mają niepowtarzalną szansę a jednocześnie przywilej zrobić to czego nie udało się w 1992 roku czyli lustracji. Polacy pamiętają kto był przeciwny lustracji i kto maczał swoje lapska by do tej lustracji nie dopuścić. W dzisiejszych czasach ofiary Gdańska Warszawy czy Śląska przewracają się w grobie patrząc kto z kim dziś tworzy koalicję czy do ostatnich wyborów do EP czy do przyszłych wyborów do sejmu. W oczach rodzin ofiar represji komunistycznych stają łzy a rozum nie może pojąć obrazków jak Wałęsa razem z Kwaśniewskim czy Komorowskim buntują naród Polski przeciw sobie. Politycy którzy sami byli represjonowani siedzą przy wspólnym stole z oprawcami ich niedoli. Abstra***ąc już od miłej biesiady w Magdalence. Z perspektywy czasu można zauważyć że nasz kraj został podzielony w 1989 roku i ten podział ciągle trwa. Więc drodzy rodacy życzę Wam słusznego wyboru braku podziałów bo o to chodzi politykom by to my sobie skakali do gardeł a gdy kamery zgarnął i powyborczy kurz opadnie objęci w pół pójdą na wódkę smiejac się z nas wyborców Pozdrawiam Kisiel
Polska to dziwny kraj. Komuniści nie rozliczeni z przeszłością ludzie którzy dawno powinni być odstawieni do przysłowiowego lamusa po ostatnich wyborach zwietrzyli szansę zaistnienia z powrotem na scenie politycznej. Obywatele mają niepowtarzalną szansę a jednocześnie przywilej zrobić to czego nie udało się w 1992 roku czyli lustracji. Polacy pamiętają kto był przeciwny lustracji i kto maczał swoje lapska by do tej lustracji nie dopuścić. W dzisiejszych czasach ofiary Gdańska Warszawy czy Śląska przewracają się w grobie patrząc kto z kim dz... rozwiń
Avatar
Hahaha / 23 lipca 2019 o 06:57
+7
A kogo te lewaki interesują jeszcze ????
Avatar
zatwardzenie / 22 lipca 2019 o 23:57
+7
nareszcie was komuchów, Polacy, przegonili, mam nadzieję, na zawsze.Panoszyliście się w sejmie przez 70 lat. Jesteście tzw. "dobroczyńcami na nasz, podatników, koszt", a sami zawsze chapiecie ile wlezie.Byle dobrać się do koryta. Teraz, szanowna żydokomuno, do pośredniaka, szukać pracy, którą nam obiecywaliście przez 25 lat. Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr, oraz psl=zsl ,tudzież niejakie razem wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! Swoje mądrości, komuchy, opublikujcie na papierze toaletowym, może ktoś cierpiący na zatwardzenie, je przeczyta
nareszcie was komuchów, Polacy, przegonili, mam nadzieję, na zawsze.Panoszyliście się w sejmie przez 70 lat. Jesteście tzw. "dobroczyńcami na nasz, podatników, koszt", a sami zawsze chapiecie ile wlezie.Byle dobrać się do koryta. Teraz, szanowna żydokomuno, do pośredniaka, szukać pracy, którą nam obiecywaliście przez 25 lat. Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr, oraz psl=zsl ,tudzież niejakie razem wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 18:39
+7
A kto na Fiszową zagłosuje, skoro nawet jej dawni "koledzy" w radzie miasta już nie są za nią?
Avatar
the reds are coming / 23 lipca 2019 o 08:38
+6
Wracają. Z nowymi siłami i zasobnymi portfelami, bohaterowie minionych afer, których nie był w stanie rozliczyć, służący im wymiar (nie) sprawiedliwości; tow. Jaskiernia (ustawa hazardowa i konstytucja IIIrp), tow.Janik (zarzuty korupcyjne od 2015 r.)
Avatar
merytorycznaMoniczka / 26 lipca 2019 o 11:29
+5
Ktoś tu napisał, że Monisia z Puław to merytoryczna kandydatka. Bardziej się nie uśmiałem od bardzo dawna. Albo napisał to ktoś kto sam ma siano w głowie, albo napisała to Moniczka. Wystarczy posłuchać jej wystąpienia podczas spotkania z Biedroniem. O niczym, bez składu, dukając. Paranoja, nie kandydatka. Na dodatek, jak się okazało niszczy innych ludzi. PRECZ.
Avatar
niemamowy / 26 lipca 2019 o 11:22
+5
Taka lewica to ściema. Co ma wspólnego z lewicą pani mówiąca innym, że ich "rozk...wi"? Gdzie jest jej szacunek dla drugiego człowieka. To jest lewica, która wyciera sobie gęby ideałami, a tak naprawdę obchodzi ich wyłącznie własna karierka. Ta przypasiona pani Monisia z Wiosny na liście to kompletny skandal.
Avatar
tęczowy Stefan / 23 lipca 2019 o 21:21
-2
prokuratorzy stanu wojennego oraz inni komuniści to raczej u kaczyńskiego wolą działać, tam przynajmniej można za dużą kasę politykować więc podpowiadam paniom i panom z SLD, Wiosny itp. walcie do Jarka on też homoseksualista to na pewno was zrozumie i pomoże (a może jeszcze go namówicie żeby się wreszcie ujawnił i przedstawił narzeczonego)
Avatar
prawy / 23 lipca 2019 o 09:11
+2
POgrobowcy Okrągłego Stolca i minionych geszeftów, teraz pod sztandarami Zboctwa Tęczowego, tfu
Avatar
the reds are coming / 23 lipca 2019 o 08:38
+6
Wracają. Z nowymi siłami i zasobnymi portfelami, bohaterowie minionych afer, których nie był w stanie rozliczyć, służący im wymiar (nie) sprawiedliwości; tow. Jaskiernia (ustawa hazardowa i konstytucja IIIrp), tow.Janik (zarzuty korupcyjne od 2015 r.)
Avatar
lsw / 23 lipca 2019 o 07:51
-10
A kogo te lewaki interesują jeszcze ????
 ja i tak wolę ich od PISOWSKICH komuchów
Avatar
Hahaha / 23 lipca 2019 o 06:57
+7
A kogo te lewaki interesują jeszcze ????
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 06:42
+10
Niech pozbędą się "czerwonego barona" w osobie pana Cz.....to może im się uda ????
Avatar
opcja / 23 lipca 2019 o 00:55
-1
Wiosna sama się wyeliminowała wystawiając Pawłowską na 1. SLD... szkoda gadać, stare dzieje, to już pieśń historii od kiedy Miller postawił na Ogórek. W ogóle, nie ma ŻADNEJ OPOZYCJI. A szkoda, bo tych bolszewików z pisu trzeba by zastąpić. PO? Śmiech na sali... Czekam na lepsze czasy. Może jakaś zupełnie nowa opcja polityczna się pojawi.
Avatar
zatwardzenie / 22 lipca 2019 o 23:57
+7
nareszcie was komuchów, Polacy, przegonili, mam nadzieję, na zawsze.Panoszyliście się w sejmie przez 70 lat. Jesteście tzw. "dobroczyńcami na nasz, podatników, koszt", a sami zawsze chapiecie ile wlezie.Byle dobrać się do koryta. Teraz, szanowna żydokomuno, do pośredniaka, szukać pracy, którą nam obiecywaliście przez 25 lat. Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr, oraz psl=zsl ,tudzież niejakie razem wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! Swoje mądrości, komuchy, opublikujcie na papierze toaletowym, może ktoś cierpiący na zatwardzenie, je przeczyta
nareszcie was komuchów, Polacy, przegonili, mam nadzieję, na zawsze.Panoszyliście się w sejmie przez 70 lat. Jesteście tzw. "dobroczyńcami na nasz, podatników, koszt", a sami zawsze chapiecie ile wlezie.Byle dobrać się do koryta. Teraz, szanowna żydokomuno, do pośredniaka, szukać pracy, którą nam obiecywaliście przez 25 lat. Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr, oraz psl=zsl ,tudzież niejakie razem wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019 0 0

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata"

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata" 0 38

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku i szef PSL w powiecie bialskim krytykuje wystawienie posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 jako „jedynki” ludowców w naszym regionie. W mediach społecznościowych wyznał nawet, że szybciej zagłosowałby na Dariusza Stefaniuka (PiS), wicemarszałka województwa z Białej Podlaskiej, który również startuje do Sejmu.

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta 0 2

Motor zremisował w niedzielny wieczór z Orlętami Spomlek 0:0. Efekt? Po trzech kolejkach klub z Lublina nadal nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa
galeria

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa 81 13

W poniedziałek po godz. 19 nad Białą Podlaską przeszła potężna ulewa i burza. Przy takich opadach, jak zwykle najwięcej wody zgromadziło się na ulicy Jana III Sobieskiego oraz na skrzyżowaniu tej ulicy z Janowską.

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim 0 9

Do końca listopada gotowa ma być nowa altana w Ogrodzie Saskim. Taki termin narzuca Urząd Miasta, który ogłosił przetarg na wykonanie konstrukcji. W przeciwieństwie do starej, nowa ma być dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz prowadzących wózki dziecięce

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia] 72 14

Ul. Kowalska 12. W miejscu, gdzie przez 62 lata funkcjonował najbardziej znany sklep metalowy powstały Apartamenty Centrum RS SUITES

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające 35 2

– Świat mi się otworzył. Bardzo dziękuję! – cieszy się 105-letnia Wanda Pożarowszczyk z Lublina, która kilka tygodni temu przeszła operację zaćmy w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. To prawdopodobnie najstarsza pacjentka w Polsce, u której wykonano taki zabieg

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01 0 4

Od środy nieczynny będzie przystanek pl. Bychawski 01 znajdujący się na początku ul. Kunickiego

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17 0 0

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku w miejscowości Ignasin w powiecie krasnostawskim. Z kolei w wypadku w Chomęciskach Małych ranne są cztery osoby. Ruchem kieruje policja

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy 0 51

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało w poniedziałek kampanię wyborczą w województwie lubelskim. Ugrupowanie, w obecności kandydatów do Sejmu i Senatu, zaprezentowało swój billboard i rozpoczęło zbieranie podpisów poparcia.

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin
24 sierpnia 2019, 18:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin 0 0

Kolejny koncert w ramach Festiwalu Fonie Lublina odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Tym razem Grzegorz Biegas, Ewa Biegas i Agnieszka Schulz-Brzyska zaprezentują dzieła Moniuszki i Chopina.

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze 17 82

Przedstawiamy Drużynę Jutra, która nie idzie do Sejmu i Senatu po to, aby korzystać z państwowych limuzyn. Idziemy tam po to, aby pomagać ludziom – zapewniał Grzegorz Schetyna prezentując pełne listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka 24 5

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie 36-latka, który zmarł w lubelskiej izbie wytrzeźwień. Dokładne okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura. Rodzina zmarłego podejrzewa, że mógł on zostać pobity

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji 0 1

Biblioteka w Wojcieszkowie (powiat łukowski) realizuje nietypowy projekt. Będzie to połączenie kultury i... rehabilitacji.

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony 5 19

Jeden z odrzuconych kandydatów startujących w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach nie zgadza się z decyzją komisji. Zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. – Jeśli wygram to będzie kompromitacja puławskich władz – mówi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!