Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

26 września 2019 r.
7:38

Tępił „bolszewików”, groził uczestnikom Marszu Równości. Dziś fascynuje się Leszkiem Millerem i chce do SLD

309 65 A A
Internet obiegło zdjęcie 19-latka, na którym stojąc na ławce na lubelskim deptaku z zaciśniętą pięścią wygraża uczestnikom Marszu Równości. Niedawno Patryk Kołbyko robił sobie zdjęcie z Andrzejem Rozenkiem, jednym z liderów SLD<br />
Internet obiegło zdjęcie 19-latka, na którym stojąc na ławce na lubelskim deptaku z zaciśniętą pięścią wygraża uczestnikom Marszu Równości. Niedawno Patryk Kołbyko robił sobie zdjęcie z Andrzejem Rozenkiem, jednym z liderów SLD
(fot. Fot. Marsz Równości, Facebook)

Rok temu groził uczestnikom Marszu Równości, a jego politycznym idolem był Janusz Korwin-Mikke. Dziś fascynuje się Leszkiem Millerem i chce zostać członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Chcę udowodnić, że każdy człowiek może zmienić poglądy i ma do tego prawo – deklaruje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przemiana? 

19-letni dziś Patryk Kołbyko zasłynął przy okazji ubiegłorocznego Marszu Równości w Lublinie. Internet obiegło jego zdjęcie, na którym stojąc na ławce na lubelskim deptaku z zaciśniętą pięścią wygraża uczestnikom manifestacji. Na jednym z nagrań z przemarszu słychać, jak wykrzykuje m.in.: „Jesteście bolszewikami. Precz z komunizmem! Tęczowi faszyści! Pożałujecie tego sk***syny!”.

Tak zmieniał spojrzenie na świat

Wkrótce okazało się, że Kołbyko był kandydatem komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie” do Rady Miasta. Po tym, jak zrobiło się o nim głośno, zrezygnował z udziału w wyborach, które miały odbyć się tydzień po marszu. W wydanym oświadczeniu przeprosił za gest wygrażania pięścią.

– W ferworze zamieszania i wielkich emocji towarzyszących podczas marszu dałem się ponieść impulsowi. Niemniej chcę zaznaczyć, że nie blokowałem przejścia uczestnikom marszu i tym samym nie złamałem prawa – napisał.

Tuż po wydarzeniach z października ubiegłego roku o nastolatku zrobiło się cicho. W maju tego roku pojawił się jednak na posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta, na którym przyjmowano stanowisko sprzeciwiające się dyskryminacji w przestrzeni publicznej. Przedstawił się jako członek partii KORWiN (dawniej Wolność) i oznajmił, że staje na straży wartości prawicowych i chrześcijańskich.

– Mówimy stanowcze „nie” wkładaniu w nasze usta kłamliwej homopropagandy. Mówimy stanowcze „nie” burzeniu tradycyjnego ładu rzekomo w naszym imieniu – grzmiał z mównicy.

Ale w ostatnich tygodniach, sądząc z aktywności Kołbyki w mediach społecznościowych, można wyciągnąć wnioski, że radykalnie zmienił poglądy. Na jego profilu na Facebooku pojawiają się m.in. wyrazy uznania dla... Leszka Millera. W ostatni wtorek był na konferencji prasowej kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu, a po niej zamieścił w internecie zdjęcia z jednym z liderów SLD Andrzejem Rozenkiem, czy lubelskim działaczem lewicowym, zdeklarowanym gejem Tomaszem Kitlińskim. Chwilę po tym pojawił się w Ratuszu, gdzie prezydent Lublina poinformował o wydaniu zakazu planowanego na sobotę Marszu Równości.

– Wyglądało, jakby przyszedł nas wesprzeć. Ale po tym, co robił rok temu, patrzymy na to z dystansem. Choć tylko krowa nie zmienia poglądów – słyszymy od jednego z organizatorów tęczowej manifestacji.

Żart czy rozczarowanie prawicą?

O Kołbykę pytamy posła Jakuba Kuleszę, wiceprezesa partii KORWiN. – Nie był członkiem naszego ugrupowania, ale z nim sympatyzował. Ostatnio nie angażował się w nasze działania. Z tego, co słyszałem, teraz identyfikuje się z SLD – mówi Kulesza. I dodaje: – Znając jego historię, początkowo myślałem, że żartuje. Ale niewykluczone, że to prawda.

– Pan Patryk Kołbyko złożył deklarację członkowską – potwierdza nam Jacek Czerniak, szef lubelskich struktur Sojuszu. – Nie została jeszcze rozpatrzona, ale skłaniamy się ku temu, aby ją odrzucić. Nie wskazał osoby rekomendującej, więc postanowiliśmy go sprawdzić. Wtedy znaleźliśmy informacje o jego wcześniejszych ekscesach.

W rozmowie z Dziennikiem nastolatek przyznaje, że do SLD chce się zapisać zupełnie na poważnie.

– Czynników było kilka. Jednym z nich było zawiedzenie się polską sceną prawicy. Zacząłem interesować się przeciwną stroną polityki.

Godzinami oglądałem debaty z udziałem Leszka Millera, Włodzimierza Czarzastego, ale też Adriana Zandberga (lider lewicowej partii Razem – przyp. aut.). Okazało się, że zgadzam się z ich poglądami w kwestiach społecznych – mówi Kołbyko. I przyznaje, że liczy na to, że jego deklaracja członkowska zostanie zaakceptowana. – Zdaję sobie sprawę, że nie zostanę przyjęty z otwartymi ramionami i wszyscy będą mi patrzeć na ręce. Ale chcę udowodnić, że każdy człowiek może zmienić poglądy i ma do tego prawo. Żałuję tamtej sytuacji i wstydzę się tego, co krzyczałem. To pokazuje, że klimat i retoryka na prawicy potrafią wywołać najgorsze emocje.

e-Wydanie

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 07:51
+38
Typowy bezideowy karierowicz. Taki młodszy Tułajew...
Avatar
adam / 26 września 2019 o 08:10
+30
To chucherko to jakiś skrzywdzony wybryk natury ;P Przeprany mózg działający pod wpływem manipulacji.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 08:00
+30
" Nie mam chęci do roboty, będę politykiem. "
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 07:56
+29
Chorągiewka
Avatar
Love krowe / 26 września 2019 o 08:00
+25
Nie wygląda na gościa który mówi stanowcze "nie" przy próbie wkladania mu w usta homopropagandy..
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 08:42
+23
Ten młodzian nie ma żadnych poglądów. To facet do wynajęcia.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 09:46
+18
Typowy koniunkturalista, konformista i karierowicz. Gó...arz smierdzacy i tyle.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 08:23
+18
ofiara przemysłu gumowago
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:39
+17
Sprawa przypomina historie Andrzeja Hadacza, wynajętego prowokatora spod krzyża smoleńskiego.
Avatar
precz / 26 września 2019 o 09:48
+16
Typowy polski polityk: byle gdzie byleby przy korycie;p "Elyty" ze sloma w butach.
Avatar
Gość / 4 października 2019 o 09:55
+3
Dziennik Wschodni nazywał się kiedyś Sztandar Ludu.
Avatar
Paw. / 28 września 2019 o 15:09
+1
Rok temu kompromitował prawicę, a dzisiaj okazuje się sympatykiem lewicy. Rozumiem, że można zmienić poglądy, ale tak skrajnie? Najpierw uważa się za konserwatywnego-liberała, a po kilku tygodniach zmienia się w trockistę czy innego socjaldemokratę, bo posłuchał lewicowych debat i zmienił zdanie. To się chwali, że pod względem merytorycznym, a nie nagłego objawienia, ale równie wiarygodnie brzmi to, że był szpclem na prawicy u teraz wrócił do swoich. Albo jesteś niezrównoważony i stałeś na jednym skraju, a teraz na drugim, albo jesteś pokorny w swojej zmianie i po przeorientowaniu po prostu nie bawisz się więcej w politykę. Chyba, że chcesz być tak wiarygodny jak komunistyczni aparatczycy w roli liberalnych demokratów w III RP.
Rok temu kompromitował prawicę, a dzisiaj okazuje się sympatykiem lewicy. Rozumiem, że można zmienić poglądy, ale tak skrajnie? Najpierw uważa się za konserwatywnego-liberała, a po kilku tygodniach zmienia się w trockistę czy innego socjaldemokratę, bo posłuchał lewicowych debat i zmienił zdanie. To się chwali, że pod względem merytorycznym, a nie nagłego objawienia, ale równie wiarygodnie brzmi to, że był szpclem na prawicy u teraz wrócił do swoich. Albo jesteś niezrównoważony i stałeś na jednym skraju, a teraz na drugim, albo jesteś pokorn... rozwiń
Avatar
ZSL+PZPR=PRL / 27 września 2019 o 19:52
-1
ZSLowcy sa jeszcze gorsi Za koryto zrobia koalicjantowi dobrze w kazdy możliwy sP0sob.
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 13:06
+5
Farbowany lis
Avatar
Danek / 27 września 2019 o 08:05
+4
Toż ten szurnięty koleś stulizuje się na Lenina, więc na pewno wtyczka lewacka.
Avatar
Maciej / 26 września 2019 o 22:14
0
To jeszcze to to. Ale gdyby taki lewak Pan Staszewski albo Pani Sadurska zmienili poglądy i zapisali się do Korwina to by dopiero było!
 I to jest właśnie różnica między wszelkiej maści lewakami, a narodowcami. Lewakom łatwo wybaczaja i biorą wszystkich jak leci. Dla prawicy raz qrwa zawsze trwa i niech pan  Staszewski i pani Sadurska nie biorą tego do siebie. To taka przenośnia  
Avatar
MM / 26 września 2019 o 22:10
+4
Słowo kobyłka to rodzaj męski, żeński czy nijaki? Tak po prostu pytam, niech Pan K. nie traktuje tego jako przytyk do swojego nazwiska.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 21:40
-1
Ach szkoda k*rwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Powiem tylko tyle, ja jestem kilka lat starszy od tego Pana w 2017 roku miałem tendencje lewicowe, a w ogóle w czasach kiedy chodziłem do liceum można mnie było uznawać za lewaka, choć umiarkowanego. Zmieniłem się nie do poznania m.in dlatego, że nie odpowiada mi ten światopoglądowy syf, do którego chce prowadzić Lewica, do znoszenia jakichkolwiek barier moralnych, skrupułów i zasad. Tam nie ma miejsca ani dla Boga ani dla honoru ani dla ojczyzny. Tam jest kosmopolityzm, polityczna-poprawność, kult zła, śmierci i zakłamania - w postaci promocji LGBTQ+, feminizmu, walki z wiarą i kościołem oraz promowanie antykoncepcji, aborcji, eutanazji. Ja się na takie coś stanowczo wypinam. Ja mam to w d*pie. Poza tym socjalizm czy socjaldemokracja to zło i oszustwo - rozdawanie pieniędzy ludziom przy jednoczesnym podnoszeniu podatków - ceny żywności i produktów rosną. To życie na kredyt, i nie ma to nic wspólnego z równością - wręcz przeciwnie w socjalizmie przetrwa tylko garstka ludzi bogatych i pojawi się skrajna biedota, bo klasa średnia zostanie całkowicie wydojona i wyniszczona. Szkoda mi tego chłopaka naprawdę skręcił ale w złym kierunku. Z Rozenkiem sobie zdjęcia robił? Takim cynikiem, cwaniakiem, którego można by było na równi z Palikotem postawić. Z tym małym karakanem Kitlińskim także. Warto było Panie Patryku? Nie warto było, nie warto było zrobić nic. Panie Patryku naprawdę po co to było Panu? dla sławy? dla pieniędzy? Czy to nie żałosne tak się sprzedawać? Ja bym się wstydził. Przecież Pan mądry chłopak jesteś, po co panu ten cyrk? Pan zawróci z tego źle obranego kursu póki jeszcze może.
Ach szkoda k*rwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Powiem tylko tyle, ja jestem kilka lat starszy od tego Pana w 2017 roku miałem tendencje lewicowe, a w ogóle w czasach kiedy chodziłem do liceum można mnie było uznawać za lewaka, choć umiarkowanego. Zmieniłem się nie do poznania m.in dlatego, że nie odpowiada mi ten światopoglądowy syf, do którego chce prowadzić Lewica, do znoszenia jakichkolwiek barier moralnych, skrupułów i zasad. Tam nie ma miejsca ani dla Boga ani dla honoru ani dla ojczyzny. Tam jest kosmopolityzm, polityczna-popra... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 18:31
+11
raz qurwa zawsze qurwa, mozna zostac neutralnym ale zmienic poglad o 180 stopni? zwykłe zero.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:39
+17
Sprawa przypomina historie Andrzeja Hadacza, wynajętego prowokatora spod krzyża smoleńskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Schował się pod pierzyną. Żona powiedziała, że go nie zna

Schował się pod pierzyną. Żona powiedziała, że go nie zna 0 0

Za kradzież samochodu osobowego odpowie 31-letni mieszkaniec Warszawy. Ukrył się przed policjantami na strychu pod pierzyną, a jego żona stwierdziła, że go nie zna

W szpitalu w Lublinie do ciężko chorej pacjentki: Nie rozumiemy języka ćpunów

W szpitalu w Lublinie do ciężko chorej pacjentki: Nie rozumiemy języka ćpunów 45 11

"Co ona ćpa, że taka pokłuta?" Takie słowa miały paść pod adresem 40-letniej pacjentki w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie. Kobieta choruje na stwardnienie zanikowe boczne, ma niedowład czterokończynowy, oddycha z pomocą respiratora i z trudem mówi. Wróciła do domu bez badań i z posiniaczoną ręką

MKS Perła zmierzy się dziś na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce

MKS Perła zmierzy się dziś na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce 0 1

Dla lublinianek jest to okazja do poprawienia sobie humorów po pogromie w Bukareszcie

Krewetki z bąbelkami, czyli Forum Miłośników Win Musujących i Szampanów w Hotelu Alter

Krewetki z bąbelkami, czyli Forum Miłośników Win Musujących i Szampanów w Hotelu Alter 0 1

Tomasz Prange-Barczyński, wybitny znawca win i redaktor magazynu „Ferment. Pismo o winie” poprowadzi seminaria oraz degustacje dla fanów win musujących i szampanów w  kuchni i nie tylko. W piątek w Hotelu Alter spotkają się restauratorzy, hotelarze oraz miłośnicy dobrego wina w kuchni. To jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby poznać się z winami musującymi i nauczyć się wykorzystywać je w kuchni.

Lublin: To już kolejna niebezpieczna sytuacja na tym skrzyżowaniu [wideo]
alarm24
film

Lublin: To już kolejna niebezpieczna sytuacja na tym skrzyżowaniu [wideo] 4 67

Rowerzysta przejeżdżający ścieżką przez przejście i samochód, wjeżdżający na skrzyżowanie. Niewiele brakowało, a mogło dojść do poważnego wypadku. To już kolejna taka niebezpieczna sytuacja w tym miejscu

Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci?
film

Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci? 0 1

Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci? Wyjaśniła to Anna Radowicka. - Mięso, które należy dzieciom podawać, to jest mięso lekkostrawne, czyli indyk, kurczak, cielęcina, królik – powiedziała dietetyk. Ile mięsa tygodniowo powinno jeść dziecko?

Coraz mniej dzieci korzysta z nauczania indywidualnego

Coraz mniej dzieci korzysta z nauczania indywidualnego 1 4

Niemal o połowę zmniejszyła się w ciągu roku liczba uczniów korzystających z nauczania indywidualnego. Mowa o dzieciach chorych i borykających się z nerwicami lub depresją. Nie oznacza to jednak, że problem zniknął, a zdrowie młodzieży jest lepsze

Górnik Łęczna "odczarował" stadion w Siedlcach

Górnik Łęczna "odczarował" stadion w Siedlcach 0 1

Górnik Łęczna, po prawdziwym futbolowym dreszczowcu, wygrał Pogonią w Siedlcach. Dla łęcznian było to tym cenniejsze zwycięstwo gdyż tamtejszy stadion nie kojarzył im się ostatnio najlepiej

Zabarykadowali się w mieszkaniu, lokatorka spędziła noc na korytarzu
film

Zabarykadowali się w mieszkaniu, lokatorka spędziła noc na korytarzu 55 25

Wyrzucona z mieszkania z dwoma synami i zwierzętami - spędziła noc na klatce schodowej. W mieszkaniu zabarykadował się jego nowy właściciel. Wraz z dwoma mężczyznami wszedł do mieszkania gdy lokatorki - pani Magdy - nie było w domu. Drzwi zabarykadował i oświadczył, że lokalu nie opuści.

Akustyczny rap w Próba Cafe. Koncert Dolar & Marcin Kruk
24 października 2019, 20:00

Akustyczny rap w Próba Cafe. Koncert Dolar & Marcin Kruk 0 0

Próba Cafe (ul. Grodzka 5a) zaprasza na drugą odsłonę nowego cyklu Współnuty. W czwartek, 24 października o godz. 20 na scenie instytucji z koncertem akustycznym wystąpią Dolar i Marcin Kruk.

Napaść i oszustwa. Kolejne problemy szefa kancelarii z Lublina

Napaść i oszustwa. Kolejne problemy szefa kancelarii z Lublina 4 16

Tomasz P., właściciel kancelarii prawnej z Lublina, usłyszał kolejne zarzuty. Odpowie m.in. za napaść oraz próbę wyłudzenia 2,8 tys. zł zwrotu kosztów za dojazd na przesłuchanie. Wcześniej został już oskarżony o oszustwa.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019 0 0

Liga Mistrzów. Lewandowski dogania Benzemę

Liga Mistrzów. Lewandowski dogania Benzemę 0 0

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Kapitan reprezentacji Polski zdobył we wtorek dwa gole przeciwko Olympiakosowi Pireus i pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w grupie

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć 0 8

Pod płytą rynku w Kraśniku archeolodzy natrafili na budynek – prawdopodobnie dawny ratusz. W niedalekiej odległości zlokalizowali też studnię. Oznacza to, że plany przebudowy rynku trzeba gruntownie zweryfikować

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały"
galeria

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały" 0 77

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek Biłgoraj. Mówił m.in. o historii tego regionu, chwalił programy realizowane przez PiS, wspomniał też o "potknięciach"

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.