Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

10 września 2019 r.
8:12

Uczelniana kampania wyborcza. Kanclerz uczelni z Lublina promuje szkołę, czy siebie?

19 74 A A

Reklama jest na billbordach, przystankach, w skrzynkach pocztowych. Jedna z lubelskich uczelni prywatnych intensyfikuje kampanię promocyjną przed nowym rokiem akademickim. Ich twarzą jest kanclerz uczelni, która – tak się składa – startuje w październikowych wyborach do Sejmu z listy PiS. – To co najmniej nieetyczne – komentuje prezes lubelskiej Fundacji Wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, która od kilku tygodni promuje się na billboardach. Widać na nich Teresę Bogacką, założycielkę i kanclerz uczelni, która w ten sposób zachęca potencjalnych studentów do wybrania oferty jej szkoły.

W ostatnich dniach do mieszkańców trafiła też bezpłatna gazetka promująca 20-lecie WSEI. Na okładce można zobaczyć zdjęcie pani kanclerz, na kolejnych stronach przeczytać obszerny z nią wywiad, a na ostatniej – pozytywne opinie na jej temat wystawione m.in. przez wicemarszałka województwa Zbigniewa Wojciechowskiego, szefa lubelskiego NFZ Karola Tarkowskiego i dyrektora oddziału ZUS w Lublinie Piotra Waszaka.

W materiałach promocyjnych mowy o tym nie ma, ale smaczku tej sytuacji dodaje fakt, że Bogacka jest kandydatką w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu. Startuje z 11. miejsca na lubelskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Formalnie jest członkiem współpracującego z PiS Porozumienia Jarosława Gowina.

– Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że cel tych działań jest inny niż promocja uczelni. Zwłaszcza, że zbiegają się one w czasie z kandydowaniem pani kanclerz w wyborach do Sejmu – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. – Dziwne, że prywatna szkoła wyższa pozwala sobie na takie rzeczy, bo jest to co najmniej nieetyczne. Pierwszy raz widzę, by uczelnia przyciągała studentów wizerunkiem kanclerza, raczej nie jest to decydujący czynnik przy wyborze studiów. Moim zdaniem jest to próba ominięcia przepisów dotyczących finansowania kampanii wyborczej.

W ubiegłym tygodniu fundacja w ramach dostępu do informacji publicznej zwróciła się do uczelni z pytaniami dotyczącymi wspomnianych billboardów. Pytała m.in. o ich liczbę, koszt i czas ekspozycji oraz o to, czy wcześniej prowadzono podobne kampanie i wykorzystywano w nich wizerunek kanclerz.

– Czekamy na odpowiedź. Po jej otrzymaniu nie wykluczamy zawiadomienia komisarza wyborczego o możliwych nieprawidłowościach – dodaje Jakubowski.

W przypadku gazetki pojawiają się dodatkowe wątpliwości. Została ona zatytułowana „Kurier Uczelniany”, a logotyp na okładce do złudzenia przypomina ten, który można zobaczyć na pierwszej stronie „Kuriera Lubelskiego”.

– Nie mamy nic wspólnego z tym wydawnictwem. Przygotowujemy wezwanie o zaprzestanie dystrybucji i rozpowszechniania gazetki pod rygorem skutków prawnych, bo uważamy, że jej nazwa łudząco przypomina nasz zastrzeżony znak towarowy dziennika. Na to się nie zgadzamy – komentuje Dariusz Kotlarz, prezes lubelskiego oddziału Polska Press Grupy, wydawcy „Kuriera”.

Z Teresą Bogacką nie udało nam się wczoraj skontaktować, nie odbierała telefonu. O komentarz i informacje na temat kampanii promocyjnej poprosiliśmy uczelnię. Do zamknięcia tego wydania Dziennika nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zobacz także: Konwencja programowa PiS w Lublinie

e-Wydanie

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 22:28
+16
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzji przez niego pracy doktorskiej magistra Sylwestra Bogackiego w lipcu br. Dziękuję za uwagę, czekamy na oficjalne stanowisko.
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenz... rozwiń
Avatar
Zofia filo / 10 września 2019 o 11:22
+16
To jest idealny przykład jak za notabene nie swoje pieniądze robić kampanię wyborczą. Co do gazetki- o uczelni jako takiej nie ma tam zbyt wiele, tekst poświęcony całkowicie Pani kanclerz. Zwłaszcza bardzo rzeczowa jest ostatnia strona zatytułowana Działalność uczelni w rehionie w oczach innych, i tutaj o uczeni ani słoweem za to rekomendacje od prominentów dla pani B. Ten kurier do złudzenia przypomina ulotkę wyborczą i to nie jest uczciwe
Avatar
praworządność WG 447 / 10 września 2019 o 13:36
+12
Czy łaskawie napiszecie dlaczego spłacona w 1964 roku jesziwę oddano w obce ręce ?
Avatar
Ja z Lublina / 10 września 2019 o 08:45
+12
Może trzeba spytac o finansowanie kampanii? Czy to nie jest przypadkiem wybieg aby z pieniedzy uczelni finansowac własna kampanie parlamentarną?
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 08:21
+12
Dlaczego mnie to nie dziwi, że to PiS...
Avatar
Politolog z Placu Litewskiego / 10 września 2019 o 14:03
+7
Chyba nikt nie ma już żadnych wątpliwości, że PIS zdecydowanie wygra najbliższe wybory. Po wyborach w 2015 roku należało całkowicie zlikwidować Platformę w obecnej postaci i powołać zupełnie inną partię z nowymi osobami w zarządzie krajowym i w zarządach regionalnych. Działalność KODu ratująca PO była bardzo szkodliwa, gdyż pozwoli PIS rządzić przez najbliższe co najmniej 2 kadencje.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 09:23
+7
Jest co reklamować. Kazdy wie że na WSEI idzie się po papierek. Wystarczy zapłacic na pierwszych zajęciach i pojawić się na ostatnich po odbiór dyplomu.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 08:41
+7
Po prostu tam nie studiować!!! Jest wiele innych możliwości, tylko trzeba mieć charakter. Ta pani widocznie go nie ma. Jak wszystkie piski.
Avatar
Gość / 11 września 2019 o 22:43
+6
Jeszcze do niedawna popleczniczka Hetmana i Żuka, teraz nagle zmiana kierunku i myk do partii Gowina-Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyzszego, wszystko dla kasy i układów, tyle w temacie 
Avatar
Na WSEI, to mozliwe! / 10 września 2019 o 21:17
+6
Od tego jest prokuratura... Ciekawostka. Przy wejsciu do WSEI jest ten sam banner, ale już z numerkiem 11, ale PiSowskie trolle socjalne mogą nie skumać faktów. Syn tez zawod dyrektor, od jakiegos czasu u mamy, az sie dziwie ze nie startuje z PSL dla zwiekszenia szansy. Polecam przeszukac googla, gdzie to sie nie siedzialo po zarzadach i prezesurach :)
Avatar
Gość / 4 dni temu o 14:37
+4
K.rier usunął komentarze dotyczące rodziny B. To pewnie dalsza część epizodu Kuriera WSEI...
Avatar
Edmund / 4 dni temu o 12:09
0
Lista PiS pozycja 11. Głos na tak !!! Pozycja obowiązkowa.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 23:03
+5
hmmm, no szkoda... zdjęcia ekstazy Teresy Kanclerz, ekipa informatyków usunęła... ale nic nie ginie w necie, mamy to, jeszcze się przyda :D
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:26
+4
Piękne zdjęcia ze spotkania w Świdniku. Pani Teresa Kanclerz w ekstazie z Premierem Morawieckim. Orgazm nie ma ograniczeń wiekowych...
Avatar
pracownik / 12 września 2019 o 09:02
-4
Chyba Panią kanclerz ??? Jak piszecie to wypadałoby się zapoznać przynajmniej z treścią
Avatar
Gość / 11 września 2019 o 22:43
+6
Jeszcze do niedawna popleczniczka Hetmana i Żuka, teraz nagle zmiana kierunku i myk do partii Gowina-Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyzszego, wszystko dla kasy i układów, tyle w temacie 
Avatar
Gość / 11 września 2019 o 07:30
-9
Pani kanclerz miała pomysł na rozwój uczelni a teraz ma pomysł na skuteczną kampanię wyborczą. Jest osobą szanowaną w Lublinie a to przyniesie sukces wyborczy. Jest osobą wytrwałą i skuteczną w swoich działaniach a przecież o to chodzi. Kampania negatywna opozycji na osobie powszechnie szanowanej tylko odejmie jej głosy osób mniej zdecydowanych. Ten atak bezpodstawny był strzałem opozycji ale do własnej bramki.
Avatar
pisowska szuja dymać pis / 10 września 2019 o 23:04
0
Na zbity pisowski ryj wyjebać lafiryndę, Frajerstwo . Bydle i tyle powinna dostać zakas kontakltu ze studantami . Wstyd . Kolejna kandytatka na pisowskiego złodzieja i bandytę
Avatar
kiedy Lublin / 10 września 2019 o 22:30
+1
Komisja ds. reprywatyzacji podsumowała dwuletnią pracę: - 1300 nieruchomości, - ponad 100 decyzji, - 5 mln zł przyznanych odszkodowań.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 22:28
+16
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzji przez niego pracy doktorskiej magistra Sylwestra Bogackiego w lipcu br. Dziękuję za uwagę, czekamy na oficjalne stanowisko.
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 0

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 6 1

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 20 25

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 1

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt
20 września 2019, 0:00

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 8 3

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę 0 2

W sobotę warto będzie odwiedzić stadion w Zamościu. Tamtejszy Hetman podejmuje Wisłę Puławy. Obie ekipy chciałyby powetować sobie straty z poprzedniego tygodnia. Początek zawodów zaplanowano na godz. 13

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo]
film

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo] 47 15

Do próby samobójczej doszło w piątek o godzinie 12:45 na Rynku Wielkim w Zamościu. Mężczyzna wszedł na schody i przeszedł przez barierki

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry 0 0

W sobotę trzy zespoły z naszego regionu rozpoczną rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi. Najbardziej doświadczonym w tym gronie będą akademicy z Białej Podlaskiej, którzy jako jedyni wystąpią na inaugurację przed swoimi kibicami

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii
galeria

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii 11 5

Policjanci otrzymali informację, że na terenie całego kraju masowo rozpowszechniane są materiały pornograficzne z udziałem dzieci. Wśród podejrzanych znaleźli się mieszkańcy województwa lubelskiego. Ze względu na charakter i skalę przestępstwa Komendant Główny Policji podjął decyzję o zorganizowaniu specjalnej grupy śledczej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.