Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

26 listopada 2019 r.
12:33

Wiemy, kto zostanie nowym wicemarszałkiem województwa lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora toma
5 84 A A
Obrady Sejmiku Województwa Lubelskiego
Obrady Sejmiku Województwa Lubelskiego (fot. Maciej Kaczanowski)

Najprawdopodobniej Michał Mulawa zastąpi Dariusza Stefaniuka w roli wicemarszałka województwa lubelskiego. O obsadzie tego stanowiska radni sejmiku mają decydować podczas sesji zaplanowanej na 3 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na to, kto zajmie wolne miejsce w zarządzie województwa wskazuje porządek wtorkowych obrad. Jednym z punktów ma być głosowanie nad wyborem wskazanego przez marszałka kandydata na stanowisko wicemarszałka. Następnie radni mają przyjąć uchwałę w sprawie rezygnacji z funkcji przewodniczącego sejmiku i dokonać wyboru jego następcy. Przewodniczącym jest obecnie Mulawa, a sformułowany w ten sposób harmonogram nie pozostawia wątpliwości, że to właśnie on ma zostać wicemarszałkiem. Tę informację potwierdził nam marszałek Jarosław Stawiarski.

Przypomnijmy, że dotychczasowy wicemarszałek Dariusz Stefaniuk z Urzędem Marszałkowskim pożegnał się po tym, jak uzyskał mandat posła.

W wyniku niedawnych wyborów parlamentarnych do zmian dojdzie także w składzie klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Do Sejmu dostali się Riad Haidar i Krzysztof Grabczuk, a senatorem został Jacek Bury. Ich miejsce zajmą: Tadeusz Kochanowski, Krzysztof Gałan i Adam Wasilewski, którzy na najbliższej sesji złożą ślubowanie.

Przewodniczącym sejmiku jest obecnie Michał Mulawa (fot. Maciej Kaczanowski)
e-Wydanie

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 o 12:46
+13
PiS strzela sobie w stopę. Mulawa to zły wybór.
Avatar
okopoko / 26 listopada 2019 o 12:48
+11
hahahahahahha ale panuje beznadzieja ;
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 o 22:35
+10
Obiektywnie bo znam Michała Mulawe to nie nadaje się on na te stanowisko. PiS kolejny raz traci wyborców takimi decyzjami. Panowie przegra przez takie decyzje prezydent Duda i wy przegracie kolejne wybory. Ja i moja rodzina nie zagłosujemy już na was po czymś takim. Michał nie ciesz się tak. Władza przemija. Stanowiska też.
Avatar
trolle do klawiatur / 26 listopada 2019 o 12:48
+9
Zaraz się pojawią peany pochwalne na temat towarzysza Mulawy
Avatar
Wstyd! / 26 listopada 2019 o 12:57
+8
Ten karierowicz, bez żadnej wiedzy, po trupach do celu! Wstyd, wstyd wstyd!
Avatar
Obserwator! / 27 listopada 2019 o 01:10
+7
No jeszcze głosowanie a nie wszyscy radni z klubu PiS popierają Mulawę. Żeby się jeszcze nie zdziwił. Radni mają swoje zdanie na temat przewodniczącego sejmiku i to zapewne wyrażą. Powodzenia i Do widzenia!
Avatar
Wyborca pisu / 26 listopada 2019 o 15:00
+7
Ludzie Mulawa nie powinien być radnym nawet przewodniczącym A co dopiero wice marszałkiem mój głos PiS stracił przykro mi.
Avatar
III / 26 listopada 2019 o 14:02
+7
Litości - tylko nie ten prostak bez ogłady.
Avatar
Będzie złe / 26 listopada 2019 o 12:55
+7
Ten co cwaniakuje i próbuje pracowników straszyć, wstyd i Hańba! Ze krukowa i Mazurkowa na to pozwoliły !?
Avatar
Obserwator / 26 listopada 2019 o 17:53
+5
Nie znam osobiście tego człowieka ale moi znajomi znają doskonale. Twierdzą że to burak i ignorant ja nie mam podstaw by im nie wierzyć.
Avatar
waleczna / 2 dni temu o 20:08
0
Ale syczą panowie , a Michał obiecuje - krew ,pot, i łzy ! !! Ma geny po dziadku, zapał i upór w dążeniu do celu ...
Avatar
Rad y / 30 listopada 2019 o 13:13
+2
Radni są dociskani kolanem, żeby poprzeć Mulawę. Wielu wie, że on się nie nadaje ale warunek jego poparcia postawiła E.K. wygrywając potyczkę z B.M. 
Avatar
Mieszkaniec Biłgoraja znający temat? / 29 listopada 2019 o 23:56
+2
Szanowni komentatorzy. Przyjdźcie na sesję 3 grudnia o 16.00 i zobaczycie kto będzie wybrany bądź nie!!! Radni nie są bezradni i wiedzą już po roku kto kim w tej radzie.  A Mulawa sam się odwołał czy uzgodnił to z radą?skąd poparcie weźmie. Będzie UCZCIWE GŁOSOWANIE TAJNE jak na PiS przystało i tyle.  Zobaczymy
Avatar
Nikt / 29 listopada 2019 o 23:45
+1
To będzie ciekawa sesja. Niech przybędą Europosłanki, wszyscy parlamentarzyści Lubelszczyzny, nowy wojewoda z zastępcą i będzie się działo - radni będą głosować. Mam nadzieję że tym razem nie dadzą się wydymać!!!
Avatar
Zorientowany / 29 listopada 2019 o 23:40
0
Słuszna uwaga!!! Na sesji 3 grudnia o 16.00 się wyjaśni!!!!
Avatar
Edek / 27 listopada 2019 o 13:03
+4
Bardzo dobra decyzja, wreszcie doceniony zamojski region!
 Przecież Mulawa jest z Tarnogrodu, a Zamość żyje z powiatem bilgorajskim jak kot z psem. Poza tym Mulawa od 20 lat mieszka w Lublinie, bardziej zwiazany jest z Krasnikiem czy Pulawami niz z ziemią zamojska  
Avatar
LBI / 27 listopada 2019 o 12:59
+4
Skoro wice marszalek Stefaniuk był z Białej Podl. to i Podlasie powinno otrzymać kolejnego wice marszałka. Tyle w temacie.
Avatar
Zastanawiam się czy... / 27 listopada 2019 o 12:52
+3
A może to nie PSL i PO, tylko konkurencja z PiSu tak dupkę obsmarowuje? Zawiść i zazdrość to cecha bez podziałów partyjnych, Hmmm...?
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 o 11:59
+2
Ja czekam aż mulawa zada pytanie jakiego rodzaju jest papier toaletowy w kiblu bo pupke ma obtarta
Avatar
anty / 27 listopada 2019 o 10:47
0
Bardzo dobra wiadomość dla Lubelszczyzny! Inwestycje, które PSL blokował przez ostatnie 10 lat zostaną zrealizowane. Widać to już od roku - drogi, obwodnice, obiekty spotowo-rekreacyjne zostały doinwestowane i są budowane. Bardzo dobrze! Wyborcy nie zapominają, że PiS dotrzymuje słowa. Zresztą potwierdza to poparcie w terenie. A co dzieje się w stolicy województwa rządzonej przez PO? Afery deweloperów, miasto rozkopane i zakorkowane. Parady lewaków natypolskich, antycywilizacyjnych. Czas na zmianę w ratuszu też przyjdzie. Panie Michale życzę powodzenia!!! Świętojebliwa partia pizdowców:
Loty HEAD do domu, do Juraty, na plan filmowy, na miesięcznice itd Afera wynagrodzeń Polskiej Fundacji Narodowej Afera billboardowa "Sprawiedliwe sądy" Afera Yacht I love Poland 20M złotych dla White House Writers Group 2018-2019 Afera nagród dla Ministrów Beaty Szydło Afera wynagrodzeniowa - nagrodowa 2017 Afera premiowa dla urzędników Afera rozdawnictwa trzynastek w resorcie rolnictwa Afera działki Morawieckiego Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) Wypadek Macierewicza i brak zezwolenia na kierowanie z 2017 Znikające dowody z wypadku Beaty Szydło z 2017 Afera kamienicy za 2.5M. Kolega Ziobry - Prezes PEKAO Michał Krupiński Afera reprywatyzacyjna i zakup kamieniecy za 2.5M PLN w Warszawie przez matke Krupińskiego. Maciej Wąsik - wicenadzorca służb specjalnych - i afera reprywatyzacyjna i afera Srebna i afera gruntowa. Prezes NIK Marian Banaś i hotel na godziny bez paragonów remont za kase UE by stworzyć centrum szkoleniowe w Kamienicy Banasia Wprowadzenie stanu alarmowego CRP 2 na wybory. Nie wiadomo czemu Rzad PIS przyznal 140 000 pln dotacji dla Ukrainskiego trolla który nazywa Polakow zwierzętami. Tajny algorytm losowania sedziow Laczenie śmierci Szyszko z tvn24 tysiecy z publicznych pieniędzy dla syna Banasia na remont kamienicy Banasia Grzegorz Raczak, poseł PIS i 23letnia prostytutka podroze sejmowe marszalek witek do swojego okręgu wyborczego Dariusz Drelich wojewoda PIS w komunistycznej PRON w latach 80       Update wsp. Kamienicy Banasia. „Cudem” odnalezione Dokumenty przejecia budynku na rzecz „Akowca” oraz Kim jest SIMON Piotr Guzial, Kumpel Jakiego dyrektorem Unipetrol. nie ma kto pilotować nowych samolotow VIP. Trzeba czarterować loty. Koszt 160M Afera KGHM 2.0 – kradzież 4M, ustawianie przetargow i fałszowanie dokumentów fera KGHM 3.0 - Nocny klub ze striptizem, przeloty, luksusowy hotel, prywatny jacht i ekstremalnie drogie drinki - tak szalał były już szef KGHM Mach Pani Basia, była komunistka, sekretarka Kaczynskiego i siedzi w radzie Srebnej (ma udzialy na 12M zl) Wymieniać dalej... ??
Loty HEAD do domu, do Juraty, na plan filmowy, na miesięcznice itd Afera wynagrodzeń Polskiej Fundacji Narodowej Afera billboardowa "Sprawiedliwe sądy" Afera Yacht I love Poland 20M złotych dla White House Writers Group 2018-2019 Afera nagród dla Ministrów Beaty Szydło Afera wynagrodzeniowa - nagrodowa 2017 Afera premiowa dla urzędników Afera rozdawnictwa trzynastek w resorcie rolnictwa Afera działki Morawieckiego Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 0

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 9 3

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 158 15

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 4 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 6

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 10 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.