Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

22 sierpnia 2019 r.
11:06

Wybory 2019. PiS z dużą przewagą w sondażu. Cztery partie w Sejmie

Autor: Zdjęcie autora oprac. kyku
5 54 A A

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 45-proc. poparcie w najbliższych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski. Oprócz obecnej partii rządzącej, do Sejmu weszłyby także trzy inne ugrupowania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taki wynik PiS oznacza, że ta formacja polityczna mogłaby sprawować samodzielne rządy. Według sondażu, zdecydowanie mniejszym poparciem, bo 27-proc., cieszyłoby się główne ugrupowanie opozycyjne, czyli Koalicja Obywatelska (PO, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni).

Do Sejmu dostałyby sie również Lewica (SLD, Razem, Wiosna, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej), którą poparłoby 10 proc. ankietowanych, oraz Koalicja Polska PSL i Kukiz'15, na którą zagłosowałoby 6 proc. zapytanych osób.

Pod progiem wyborczym znalazłyby się za to Konfederacja (4 proc.) i Federacja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca (1 proc.). 7 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo chciałoby zagłosować w październiku.

Sondaż na panelu Ariadna został przeprowadzony na zlecenie Wirtualnej Polski. Próba ogólnopolska liczyła 1036 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura została dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie wykonano metodą CAWI w dniach od 16 do 20 sierpnia 2019 r.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 11:11
+16
Czy na prawdę chcecie wybrać partię hejtu? Ludzie myślcie to nie boli!!!!
Avatar
... / 22 sierpnia 2019 o 12:49
+11
Polityka historyczna, pochylenie się nad biedą, interes Narodowy, to atuty tej władzy, pewnie, że popełniają błędy, ludzie mają swoje słabości, ale o 100 %lepsi od PO.
  Kłamstwa historyczne, a ubóstwo rośnie, na kolanach przed Trumpem to nie interes Narodowy. Popełniają błędy jeśli obiecujesz że będziesz inny niż poprzednicy a robisz to samo lub nawet jeszcze więcej kradniesz to nie jesteś o 100% lepszy tylko o 200% gorszy
Avatar
Japolan / 22 sierpnia 2019 o 11:19
+11
W Lublinie PiS'owi kampanię robi Koalicja Obywatelska, która kompromituje się przyjęciem na swą listę zdradzających o świcie reprexentantów Nocnej Zmiany / Niecnej Zmiany. To ich zatopi, bo lublinianie pamiętają o haniebnym handlowaniu prawem.
Avatar
Magda / 22 sierpnia 2019 o 17:48
+8
Nie jestem za PIS, ale uważam, że powinni wygrać, bo jak wygra inna partia to nie udźwignie obietnic PIS a PIS wyprowadzi ludzi na ulicę. PIS przygotował bombę dla tych co wygrają wybory, niech ta bomba wybuchnie w rekach PIS to zdmuchnie ich na zawsze. Przecież tych obietnic nie da się zrealizować bez zrujnowania gospodarki.
Avatar
... / 22 sierpnia 2019 o 14:26
+8
Pieski szczekają a karawana jedzie dalej, jeszcze dwa lub trzy komentarze i zarobicie na papieroski trolle. Szkoda, że tylko na mowę nienawiści stać totalną opozycję, zero meteorytyki. Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie,
  Mowa nienawiści zero metorycznej rozmowy kojarzy mi się bardziej z PiSem
Avatar
tyrok / 22 sierpnia 2019 o 13:29
+8
Przecież kaczor człowiek wychowany od dziecka w ideologii bolszewickiej od trzech pokoleń rodzina budowała komunę w ZSRR i potem w Polsce ! Wujkowie święczkowscy - bracia babci kaczego, byli ministrami spraw wewnetrznych i prokuratorem generalnym osobiście wysłani przez tow. stalina ! I taki daje wiarę ! W co ! Lenina, Engelsa, czy diabła z belzebubem. I dlatego to "znamienity człowiek " Ktoś chyba stracił rozum ! OPAMIĘTANIA !!!!!!
Avatar
zmc / 22 sierpnia 2019 o 17:26
+7
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas się okazało, że ostatnia afera ma drugie dno i zorganizowali ją przedstawiciele totalnej opozycjo, żeby zdyskredytować obóz rządzący. A co, nie mieli swojego Bolka w Solidarności albo Giertycha u narodowców? Komuniści to największa zaraza w historii Polski – kiedyś gnębili mojego dziadka, później ich dzieci mojego ojca, a teraz ja w pracy obrywam od resortowych wnusiów… Jeszcze Polska nie zginęła…
Pab sędzia (do niedawna wiceminister) Łukasz Piebiak był członkiem sędziowskiego stowarzyszenia "Iustitia". Być może chodziło o pozorowane wydalenie z " Iustitii" - by łatwiej było prowadzić w niej wewnętrzne walki i zarazem obciążyć Ministra Sprawiedliwości?
 Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale w moim miasteczku prawie wszyscy peeslowcy przenieśli sie do kościoła i świętoszków w Galilei udają. Jeżdżą do Medjugorie i masowo na msze uzdrawiające chodzą... I co? Mam uwiezyć w szczerość przemiany czerwono-zielonego towarzystwa? Poszli dla doraźnej korzyści i bezkarności, ale jak będzie trzeba, to tak proboszczowi dołożą, że się sutanną nakryje. Przewrotni, źli i mściwi ludzie.
 Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale w moim miasteczku prawie wszyscy peeslowcy przenieśli sie do kościoła i świętoszków w Galilei udają. Jeżdżą do Medjugorie i masowo na msze uzdrawiające chodzą... I co? Mam uwiezyć w szczerość przemiany czerwono-zielonego towarzystwa? Poszli dla doraźnej korzyści i bezkarności, ale jak będzie trzeba, to tak proboszczowi dołożą, że się sutanną nakryje. Przewrotni, źli i mściwi ludzie. rozwiń
Avatar
1234 / 22 sierpnia 2019 o 12:31
+7
Obecny rząd to pierwszy rząd, który dba o PL
 ajeszcze bardziej o siebie
Avatar
TadekS / 22 sierpnia 2019 o 12:42
+6
Jakie " ugrupowania opozycyjne" ! To żenada a nie opozycja. Popatrzcie jak się zachowują, co gadają , jaki mają program. Zresztą chyba gołym okiem i uchem widać różnicę
Avatar
Podpisik / 22 sierpnia 2019 o 12:34
+4
Ten sondarz jest tyle warty, że redaktorzyna nawet nie wie, że koalicje musza mieć 8% poparcia, aby wejść do parlamentu.
  To że coś się nazywa Koalicja to nie znaczy że jest zgłoszone jako komitet koalicyjny
Avatar
Wojciech Górski / 6 września 2019 o 22:54
0
Odgrzewane kotlety sprzed 3 miesięcy. Wyniki tak wiarygodne - jak treść tego artykułu. Za pisanie takich herezji zwolniłbym autora tego artykułu. NIE MA FEDERACJI JAKUBIAKA I LIROYA!!! Czy autor tego artykuły wrócił z 3-miesięcznej podróży na księżyc? Jakubiak "utopił" swój partyjny szyld w Bezpartyjnych i Samorządowcach, a Liroy porwał się z hasłem Skuteczni - i okazał się bez-Skuteczny. Zarejestrował swoje listy tylko w 5 okręgach, co przy ogólnopolskim progu 5% z 41 okręgów już skazuje go na absolutną klęskę. Więcej rzetelności - bo ten artykuł obnaża rażącą niewiedzę autora! Wojciech Górski.
Odgrzewane kotlety sprzed 3 miesięcy. Wyniki tak wiarygodne - jak treść tego artykułu. Za pisanie takich herezji zwolniłbym autora tego artykułu. NIE MA FEDERACJI JAKUBIAKA I LIROYA!!! Czy autor tego artykuły wrócił z 3-miesięcznej podróży na księżyc? Jakubiak "utopił" swój partyjny szyld w Bezpartyjnych i Samorządowcach, a Liroy porwał się z hasłem Skuteczni - i okazał się bez-Skuteczny. Zarejestrował swoje listy tylko w 5 okręgach, co przy ogólnopolskim progu 5% z 41 okręgów już skazuje go na absolutną klęskę. Więcej rzetelnoś... rozwiń
Avatar
Tramp / 22 sierpnia 2019 o 22:47
-2
W Pisogrodzie juz sie pali bo przylatuje pan świata i okolic Donald T. Zamiast znieść wizy będzie kazał oddac mienie zydowskie w ich ręce albo zaplacic za utacone ich mienie w czasach || wojny. Jest to bardzo wrażliwy temat dla polaków, prawie wszyscy są temu przeciwni a Kaczyski sie ugnie pod naciskiem usa i to bedzie koniec rzadów dobrej zmiany. A Donald lubi ***nąć po calości więc nie zdziwie sie ze zamiast mowic jaka to tragedia spotkala polakow podczas wojny skupi sie na kwestii żydowskiej, pojdzie to na caly swiat i nie bedzie juz wyjscia....
Avatar
platforma precz / 22 sierpnia 2019 o 18:32
-11
W/g PO-paprańców to połowa Polaków to są głupki. A może to jest tak że co czwarty Polak to PO-pierdółka nie godzien być i nazywać siebie Polakiem, bo czasem tak można myśleć - tylko donoszą i szkodzą Polsce platfusi.
Avatar
Przecz z platformersami i LBGT / 22 sierpnia 2019 o 18:31
-8
Najważniejsze, aby nie wróciła mafia platformerska, LBGT, zsl, postkomunistyczna SLD i lewacka, kasta sadowa WON
Avatar
nawet 48,4 % PiS wśród zdecydowanych - i dobrze / 22 sierpnia 2019 o 18:29
-11
Pieski szczekają a karawana jedzie dalej, jeszcze dwa lub trzy komentarze i zarobicie na papieroski trolle platformerscy. Szkoda, że tylko na mowę nienawiści stać totalną opozycję, zero meteorytyki. Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie. W wyborach europejskich PiS wygrał nawet w samym Lublinie.
Avatar
PLATFFORMEN GUTEN MORGEN ! JA / 22 sierpnia 2019 o 18:27
-9
PLATFFORMEN GUTEN MORGEN ! JA JA JA
Avatar
Magda / 22 sierpnia 2019 o 17:48
+8
Nie jestem za PIS, ale uważam, że powinni wygrać, bo jak wygra inna partia to nie udźwignie obietnic PIS a PIS wyprowadzi ludzi na ulicę. PIS przygotował bombę dla tych co wygrają wybory, niech ta bomba wybuchnie w rekach PIS to zdmuchnie ich na zawsze. Przecież tych obietnic nie da się zrealizować bez zrujnowania gospodarki.
Avatar
zmc / 22 sierpnia 2019 o 17:26
+7
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas się okazało, że ostatnia afera ma drugie dno i zorganizowali ją przedstawiciele totalnej opozycjo, żeby zdyskredytować obóz rządzący. A co, nie mieli swojego Bolka w Solidarności albo Giertycha u narodowców? Komuniści to największa zaraza w historii Polski – kiedyś gnębili mojego dziadka, później ich dzieci mojego ojca, a teraz ja w pracy obrywam od resortowych wnusiów… Jeszcze Polska nie zginęła…
Pab sędzia (do niedawna wiceminister) Łukasz Piebiak był członkiem sędziowskiego stowarzyszenia "Iustitia". Być może chodziło o pozorowane wydalenie z " Iustitii" - by łatwiej było prowadzić w niej wewnętrzne walki i zarazem obciążyć Ministra Sprawiedliwości?
 Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale w moim miasteczku prawie wszyscy peeslowcy przenieśli sie do kościoła i świętoszków w Galilei udają. Jeżdżą do Medjugorie i masowo na msze uzdrawiające chodzą... I co? Mam uwiezyć w szczerość przemiany czerwono-zielonego towarzystwa? Poszli dla doraźnej korzyści i bezkarności, ale jak będzie trzeba, to tak proboszczowi dołożą, że się sutanną nakryje. Przewrotni, źli i mściwi ludzie.
 Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale w moim miasteczku prawie wszyscy peeslowcy przenieśli sie do kościoła i świętoszków w Galilei udają. Jeżdżą do Medjugorie i masowo na msze uzdrawiające chodzą... I co? Mam uwiezyć w szczerość przemiany czerwono-zielonego towarzystwa? Poszli dla doraźnej korzyści i bezkarności, ale jak będzie trzeba, to tak proboszczowi dołożą, że się sutanną nakryje. Przewrotni, źli i mściwi ludzie. rozwiń
Avatar
to fajne nie ! ciemniaku / 22 sierpnia 2019 o 17:20
-2
W Lublinie PiS'owi kampanię robi Koalicja Obywatelska, która kompromituje się przyjęciem na swą listę zdradzających o świcie reprexentantów Nocnej Zmiany / Niecnej Zmiany. To ich zatopi, bo lublinianie pamiętają o haniebnym handlowaniu prawem.
 a ty na kogo ciemniaku ! Trochę gorszy jak wszystkie zmiany !A oto ród tego co nas tak gnębi : RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :
 a ty na kogo ciemniaku ! Trochę gorszy jak wszystkie zmiany !A oto ród tego co nas tak gnębi : RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Pr... rozwiń
Avatar
i co dalej / 22 sierpnia 2019 o 17:19
+3
to idol bolszewików na którego chcecie głosować !A oto ród tego co nas tak gnębi : RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :