Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

16 grudnia 2018 r.
10:26

Nowa strzelnica koło Lublina. Zajmuje obszar ponad 2 ha [ZDJĘCIA]

0 27 A A

Gminna Strzelnica Osówka już działa w miejscowości Osówka na terenie podlubelskiej gminy Niemce. Wczoraj miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje Urząd Gminy Niemce "w wyniku szczególnego zaangażowania Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia oraz środowisk strzeleckich z terenu gminy, udało się pozyskać 4 działki będące wyrobiskiem po kopalni piachu." W tym miejscu powstała strzelnica.

Terenem zarządza Gminne Towarzystwo Strzeleckie Jastrząb. W Osówce na obszarze liczącym ponad 2 ha zostały wydzielone trzy osie strzeleckie – 100 m z 20 zadaszonymi stanowiskami, 50 m z 8 zadaszonymi stanowiskami i stanowisko trap do rzutek. Te dwie ostatnie nie są jeszcze w pełni gotowe.

Otwarta właśnie strzelnica ma służyć przede wszystkim uprawianiu szeroko pojętego sportu strzeleckiego przez mieszkańców gminy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 11:53
BRAWO! Każdy Polak musi potrafić strzelać z kilku rodzajów broni. Mając takich przyjacielskich sąsiadów - to konieczność.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 13:51
zwykła info o strzelnicy, a potrafi wywołać tyle biadolenia. Zdaje się to już lokalna, lubelska, świecka tradycja, budują-źle, wyburzają-źle, nic nie robią-źle. Gdyby tak dali podwyżkee bez potrzeby wychodzenia z domu. O!!! to by było dobrze!
Avatar
STRZELEC / 16 grudnia 2018 r. o 17:28
Puknij się w głowe człowieku. Jesteś Śmieszny  z takim podejściem. Strzelectwo to wspaniały sport. 
Avatar
janusz / 16 grudnia 2018 r. o 12:33
Ciekawe ile takie hobbi wygeneruje psychopatów. W końcu strzelanie do tarczy się znudzi i trzeba będzie poszukąć lepszego celu, np. jakigoś 'wroga ojczyzny'. Do takiego to zawsze można strzelić.
 Nie oceniaj innych według siebie.
Avatar
STRZELEC / 16 grudnia 2018 r. o 17:26
Czy Gminne Towarzystwo Strzeleckie Jastrząb ma zezwolenie na używanie amunicji szczególnie niebezpiecznej takiej jak jest pokazana na zdjęciu ( amunicja wojskowa 7,62x39 ze stalowym rdzeniem) PANOWIE nie dawajcie dupy na samym początku. A tak poza tym to wielkie gratulacje dla WAS i WÓJTA za tak fajny obiekt na Lubelszczyźnie.
Avatar
jasko / 16 grudnia 2018 r. o 19:20
Na krainie prawosławni popi swiecili widły i siekiery.Ot ciekawostka..
Avatar
Strzelec21 / 19 grudnia 2018 r. o 21:35
Tak po cieniach patrząc to będzie się strzelać pod słońce...? To chyba od początku słabo zaplanowane. No i 2 ha??? Chyba nikt tu nikomu podatku płacił nie będzie. Ręka rękę umyje i pozamiatane a prywata będzie szła... hohoho!!!
Avatar
Popieram / 19 grudnia 2018 r. o 12:41
Brawo! I to się nazywa prawdziwa strzelnica! Wszystko legalnie, zgodnie z wolą mieszkańców, daleko od zabudowań i nikt nie będzie wzywał policji czy blokował drogi dojazdowej tak jak w Spiczynie!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 16:01
Amunicja zła? A może strzelec do bani..
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:41
mam rozumieć że wokół strzelnicy nie będzie ASF!!!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2019 r. o 14:04
Niezły przekręt z tą nikomu nie potrzebna strzelnicą. Dojazdu nie ma, wszytko po cichutku i sza. Nikt mieszkańców nie pytał o zgodę a teraz aby huk od strzałów non stop; świątek, piątek czy niedziela. I w nosie mieli czy jakiś park krajobrazowy jest czy nie. Za to o kolejną inwestycję to raban na całe województwo. Przekształcili ziemię pod kopalnię a teraz jak przychodzi do finalizacji inwestycji, to nagle nie pasuje. Drogi nie dadzą, chociaż inwestor chce na swój koszt utwardzić i utrzymać drogę, krajobrazem się zasłaniają i potencjalnym hałasem. A strzelnica jeszcze bliżej i niby cichutko, nie. Dodatkowo jedna kopalnia już w okolicy działa, pod samym nosem lasow Kozłowieckich i ciężarówki jeżdżą główna droga przez Krasienin, koło szkoły i jest cacy. Drwiny. Tak to jest, jak władza myśli tylko o swoich kieszeniach a ludzie niech dalej siedzą na tej wsi, jak za średniowiecza. Cała gmina doinwestowana, tylko ten koniec gminy wiecznie zapomniany. Sami nic nie zrobią i ludziom nie pozwolą zarobić!!!
Niezły przekręt z tą nikomu nie potrzebna strzelnicą. Dojazdu nie ma, wszytko po cichutku i sza. Nikt mieszkańców nie pytał o zgodę a teraz aby huk od strzałów non stop; świątek, piątek czy niedziela. I w nosie mieli czy jakiś park krajobrazowy jest czy nie. Za to o kolejną inwestycję to raban na całe województwo. Przekształcili ziemię pod kopalnię a teraz jak przychodzi do finalizacji inwestycji, to nagle nie pasuje. Drogi nie dadzą, chociaż inwestor chce na swój koszt utwardzić i utrzymać drogę, krajobrazem się zasłaniają i potencjalnym ha... rozwiń
Avatar
mommy / 9 lutego 2019 r. o 20:01
Jakich mieszkańców? Nikt się o nic nie pytał. Ktoś komuś dobrze posmarował i po cichutku, bez zgody mieszkańców zrobili.  Teraz tylko zwierzęta i dzieci straszą wystrzałami ( okolica parku krajobrazowego ) i ciekawe , kiedy dojdzie do jakiegoś nieszczęścia , skoro tak blisko szlaków pieszych i rowerowych. Już jedna taka strzelnica była w Lublinie i pociski w budynkach mieszkaniowych kończyły swój lot.  Mogli u wójta lub plebana na włościach, skoro tacy zadowoleni, a nie ludziom pod domami .
Avatar
Droga Osówka - Zofian / 20 grudnia 2018 r. o 14:47
Mam wielką nadzieję, że dzięki tej gminnej strzelnicy powstanie też droga relacji Osówka - Zofian, która by była ułatwieniem, nie tylko dla dojeżdżających do strzelnicy, ale także dla okolicznych mieszkańców ☺
Avatar
Strzelec21 / 19 grudnia 2018 r. o 21:35
Tak po cieniach patrząc to będzie się strzelać pod słońce...? To chyba od początku słabo zaplanowane. No i 2 ha??? Chyba nikt tu nikomu podatku płacił nie będzie. Ręka rękę umyje i pozamiatane a prywata będzie szła... hohoho!!!
Avatar
Popieram / 19 grudnia 2018 r. o 12:41
Brawo! I to się nazywa prawdziwa strzelnica! Wszystko legalnie, zgodnie z wolą mieszkańców, daleko od zabudowań i nikt nie będzie wzywał policji czy blokował drogi dojazdowej tak jak w Spiczynie!
Avatar
Annie / 17 grudnia 2018 r. o 06:23
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara @ gmail . com ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )
Avatar
jasko / 16 grudnia 2018 r. o 19:20
Na krainie prawosławni popi swiecili widły i siekiery.Ot ciekawostka..
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 18:35
Świetna i potrzebna inicjatywa, dobry poczatek inwestycji. Bo jeszcze dużo do zrobienia. I mam nadzieję, że strzelnica nie jest w osi północ-południe, gdzie kulochwyt jest na południu?
Avatar
STRZELEC / 16 grudnia 2018 r. o 17:28
Puknij się w głowe człowieku. Jesteś Śmieszny  z takim podejściem. Strzelectwo to wspaniały sport. 
Avatar
STRZELEC / 16 grudnia 2018 r. o 17:26
Czy Gminne Towarzystwo Strzeleckie Jastrząb ma zezwolenie na używanie amunicji szczególnie niebezpiecznej takiej jak jest pokazana na zdjęciu ( amunicja wojskowa 7,62x39 ze stalowym rdzeniem) PANOWIE nie dawajcie dupy na samym początku. A tak poza tym to wielkie gratulacje dla WAS i WÓJTA za tak fajny obiekt na Lubelszczyźnie.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.