Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

7 grudnia 2019 r.
8:28

Tragiczna noc na drogach woj. lubelskiego. Trzy osoby zginęły w wypadkach

Autor: Zdjęcie autora pab
248 79 A A

Do dwóch tragicznych wypadków doszło w nocy na drogach województwa lubelskiego. W wypadku w Wólce Olbięckiej zmarł mężczyzna potrącony przez autobus. W Strzeszkowicach Dużych zginęło dwóch mężczyzn jadących BMW, które zderzyło się z toyotą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku w Wólce Olbięckiej (droga krajowa nr 74 między Kraśnikiem a Opatowem) doszło tuż przed godziną 1 w nocy. Jak informuje policja, pieszy został tam potrącony przez autobus iveco. Niestety nie udało się uratować życia 67-latka, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, poruszał się prawą stroną jezdni. Iveco kierował 42-letni mężczyzna, w autobusie znajdowało się 15 osób. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do innego wypadku doszło kilkanaście minut po północy w miejscowości Strzeszkowice Duże na odcinku drogi krajowej nr 19 między Kraśnikiem a Lublinem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że BMW jechało od strony Lublina w kierunku Kraśnika. W pewnym momencie auto zjechało na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z toyotą. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn podróżujących BMW, 24 kierowca oraz 26 letni pasażer.

Ponadto trzy osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. To dwie kobiety poruszające się toyotą i drugi pasażer z BMW.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy mężczyźni jadący BMW pochodzili z okolic Kraśnika. Toyota była zaś na białostockich tablicach rejestracyjnych.

 – Na miejscu obydwu wypadków przez wiele godzin pracowali policjanci. Wykonywane były oględziny, zabezpieczane ślady by ustalić dokładny przebieg zdarzeń – relacjonuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
j.w / 7 grudnia 2019 r. o 10:02
+45
DK19 Kraśnik - Lublin to chyba najniebezpieczniejszą drogą w całym regionie. To co tam się dzieje to jakaś masakra. Czy był choćby jeden dzień bez wypadku czy kolizji na tym odcinku? Spróbuj tam tylko jechać zgodnie z przepisami to zaraz 30 aut na zderzaku i każdy pogania światłami. Spróbuj zachować chociaż 20 metrów odstępu od poprzedzającego auta to zaraz ktoś z tyłu wskoczy w tą szparę. Tiry lecące 80 na godzinę w zabudowanym i trąbiące bo je spowalniasz jadąc 55-60 w zabudowanym. Co chwila trzeba uciekać na asfaltowe pobocze, bo ktoś wyprzedza "na trzeciego". Zanim zbudują tą S19 i tam się wreszcie uspokoi to może postawić fotoradary co pół kilometra i jakoś się to ucywilizuje.
DK19 Kraśnik - Lublin to chyba najniebezpieczniejszą drogą w całym regionie. To co tam się dzieje to jakaś masakra. Czy był choćby jeden dzień bez wypadku czy kolizji na tym odcinku? Spróbuj tam tylko jechać zgodnie z przepisami to zaraz 30 aut na zderzaku i każdy pogania światłami. Spróbuj zachować chociaż 20 metrów odstępu od poprzedzającego auta to zaraz ktoś z tyłu wskoczy w tą szparę. Tiry lecące 80 na godzinę w zabudowanym i trąbiące bo je spowalniasz jadąc 55-60 w zabudowanym. Co chwila trzeba uciekać na asfaltowe pobocze, bo ktoś wyp... rozwiń
Avatar
Kris / 7 grudnia 2019 r. o 09:11
+24
Szkoda, młodzi ludzie, całe życie było przed Nimi. Kolejni zachłyśnięci cudem motoryzacji, ale niestety znający tylko jej podstawy. Kierownica i gaz to nie wszystko czego potrzeba do jazdy samochodem. Jeszcze musi być rozum! Ludzie myślcie :(
Avatar
xxx / 7 grudnia 2019 r. o 10:07
+21
wracali z Lublin Fast Nights - no cóż. szkoda tych dziewczyn z toyoty
Avatar
zazer / 7 grudnia 2019 r. o 18:16
+18
ten z bmw znany byl z wariackiej jazdy na trasie splawy olbiecin przez wolke olbiecka Wiec przestancie pieprzyc glupoty i ich bronic Wiem ze dla rodzicow to przykre i im wspolczuje Ale nie mam zamiaru tolerowac bandytow drogowych Zobaczcie na zdjecia i pomyslcie jaka byla szybkosc Eliminacja wariatow trwa
Avatar
Xyz / 7 grudnia 2019 r. o 18:18
+16
Nie raz widziałem styl jazdy tego z BMW i nie potrafię wykrzesać z siebie współczucia. Wiedziałem ze kiedyś „dojedzie”. Bałem się o swoje dzieci wracające ze szkoły !!!!!! Natomiast żal mi pań z Toyoty. Szybkiego powrotu do zdrowia im życzę .
Avatar
aklope9 / 7 grudnia 2019 r. o 10:08
+15
JEST. Edukacja motoryzacyjno-kulturalno-społeczna. Niestety w społeczeństwie polskim, młodym motoryzacyjnie, choć nie żle się rozwijającym, brak jest, np.świadomości, że posiadanie auta to nie jest tożsame z wykształceniem, statusem społecznym, marką, tożsamością, kulturą,itp. Wystarczy porównać "stare społeczeństwa motoryzacyjne"(Francja, Niemcy, Włochy..)gdzie przede wszystkim już opanowano  w większości drogi po których to społeczeństwo się porusza gdzie synonimem kultury i zamożności nie jest posiadanie  samochodu, gdzie akceptuje sie przepisy o ruchu drogowym i gdzie poruszanie się po drogach publicznych jest także cząstką kultury społecznej. Kultura społeczna która wymaga i stosuje sie  ją na drogach do innych uczestników ruchu drogowego jest na dużo wyższym poziomie a np. przepuszczenie na przejściach pieszego należy do obowiązku i jest traktowane jako wyraz szacunku do bliźniego. Przecież kierujacy pojazdem za chwilę może być właśnie tym "pieszym" !. Ale cóż po części jesteśmy jeszcze społeczeństwem "homosowietikuskim" i musi upłynąć chwila abyśmy wspieli się na ciut wyższy poziom kulturowy. A na to potrzebny jet czas i edukacja.
JEST. Edukacja motoryzacyjno-kulturalno-społeczna. Niestety w społeczeństwie polskim, młodym motoryzacyjnie, choć nie żle się rozwijającym, brak jest, np.świadomości, że posiadanie auta to nie jest tożsame z wykształceniem, statusem społecznym, marką, tożsamością, kulturą,itp. Wystarczy porównać "stare społeczeństwa motoryzacyjne"(Francja, Niemcy, Włochy..)gdzie przede wszystkim już opanowano  w większości drogi po których to społeczeństwo się porusza gdzie synonimem kultury i zamożności nie jest posiadanie  samochodu, gdzie akcept... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 09:38
+15
Znowu BMW i znowu ofiary.Jak sie patrzy na drogach posiadaczom i kierujacym samochodami BMW wydaje sie że na drodze są ważniejsi no i że im WOLNO WIĘCEJ.Panowie POLICJANCI rżnąć to towarzystwo mandatami z górnej półki i bardzo dokładnie sprawdzac stan techniczny.niektóre zagrażają jazdą po podwórku
Avatar
_K_ / 7 grudnia 2019 r. o 18:13
+14
Te eksperci od jazdy wszelkiej. Zamknijcie te wasze glupie facjaty i okazcie troche szacunku dla życia ludzkiego. Zginą mi przyjaciel który bogu ducha winny siedział na tylnym siedzeniu dobry szczery i poczciwy chlopak na którego zawsze można było liczyć , który w aucie się ,,urodził" Wy barany nawet nie wiecie co przeżywają teraz bliscy i rodzina bo wasza chora ambicja jest silniejsza i piszecie te pseudo wypociny na internecie. Nie zyje czlowiek i nie wazne jaka to marka auta  polowa z was barany za fajera potrafi tylko podglaszac radio wiec zanim cokolwiek napiszecie tymbardziej jakies chore teksty o rodzinie w tak ciezkich chwilach pierd.lnijcie sie ze 3 razy w ten glupi lep bo naprawde mi was szkoda inwalidzi umyslowi.
Ciekawe, co byś zrobił, jakby ci taki pacanek jak ten z BMW zabił siostrę, matkę, dziewczynę... Też byłbyś taki pobłażliwy?
Ciekawe, co byś zrobił, jakby ci taki pacanek jak ten z BMW zabił siostrę, matkę, dziewczynę... Też byłbyś taki pobłażliwy? rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 10:11
+14
Jeżdżę tą trasą dosyć często. Masakra Jakaś. Przejeżdżajac za Annopol od Lublina żadnego patrolu policji przez 100 km? W ciągu 7 lat raz policja mnie zatrzymała i to po tamtej stronie wisly i w święta na badanie trzeźwości a tak nic...
Avatar
mieszkanka / 7 grudnia 2019 r. o 10:10
+14
BMW - Bryka Młodych Wieśniaków
Avatar
pioter / 26 grudnia 2019 r. o 12:01
0
Czy ktoś ma informacje jaki jest stan kobiet z Toyoty?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 19:41
+1
Może na kursach prawa jazdy powinni ostrzegać o brawurowej jeździe i tragicznych wypadkach, bilboardy ostrzegawcze przy drogach ze zdjęciami z wypadków i wszelkie inne pomysły aby ostrzegać młodych przed głupotą i brawurą.
Avatar
_K_ / 12 grudnia 2019 r. o 08:33
+3
Oceniać potraficie ale nikt im życia nie zwróci znałam kierowcę i to był bardzo dobry chłopak nie znaliscie a oceniacie w dodatku po śmierci nie zważając na to że czytają go znajomi i przede wszystkim rodzina zmarłego nie myślicie nic jak się mogą czuć i nie macie zielonego pojęcia o niczym nie jeden z was chciał by być taki jak on jedyne ci można powiedzieć o was to brak honoru i współczucia.....
Oceniamy go poprzez to, co zrobił. Ciekawe, czy byłabyś taka wyrozumiała, gdyby zabił ci matkę. Może to i był dobry chłopak, ale kompletnie nieodpowiedzialny, jeżeli faktycznie na krajowej drodze w normalnym ruchu "zamknął budzik". Też potrafiłem jeździć szybko, za szybko, ale nigdy nie w ten sposób. A co do rodziny - jeśli siedzą teraz, zdaje się już po pogrzebie, i czytają forum DW, to muszę przyznać, że dziwi mnie takie zachowanie. Z drugiej strony oceniamy człowieka za to, co zrobił. Chciałabyś być na miejscu tych kobiet z Toyoty? Pewnie nie. Więc nie dziw się, że krytykujemy gościa, który przypłacił życiem własną brawurę, w wyniku której ucierpiały też inne osoby. I prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem, dlaczego niejeden z nas chciałby być taki, jak on. W spółczucia mamy dużo - dla Bogu ducha winnych ofiar, a nie dla bandytów drogowych.
Oceniamy go poprzez to, co zrobił. Ciekawe, czy byłabyś taka wyrozumiała, gdyby zabił ci matkę. Może to i był dobry chłopak, ale kompletnie nieodpowiedzialny, jeżeli faktycznie na krajowej drodze w normalnym ruchu "zamknął budzik". Też potrafiłem jeździć szybko, za szybko, ale nigdy nie w ten sposób. A co do rodziny - jeśli siedzą teraz, zdaje się już po pogrzebie, i czytają forum DW, to muszę przyznać, że dziwi mnie takie zachowanie. Z drugiej strony oceniamy człowieka za to, co zrobił. Chciałabyś być na miejscu tyc... rozwiń
Avatar
bialystok.gosc / 11 grudnia 2019 r. o 21:19
0
z jakiej meijscosci był kobiety jadące toyotą? podobno nasze rejestracje Białystok?
Avatar
lkr / 10 grudnia 2019 r. o 22:27
-1
Sprzedaj taki tekst Dziewczynom z toyoty. 
Avatar
lkr / 10 grudnia 2019 r. o 22:22
-1
Sprzedaj taki tekst Dziewczynom z toyoty. 
Avatar
Nie z ciekawości, ale ku przestrodze / 10 grudnia 2019 r. o 20:16
0
Gdzie można zobaczyć tego snapa co to go wrzucili przed rozbiciem?
Avatar
Brown / 10 grudnia 2019 r. o 16:01
+1
Nie wiem czy to prawda, ale podobno jedna z dziewczyn, które jechały Toytoą właśnie zmarła w szpitalu, więc bilans ofiar jest jeszcze większy. Nie są to potwierdzone informację i w żaden sposób nie mogę ich zweryfikować, oby to była bujda.
Avatar
Piotr / 10 grudnia 2019 r. o 15:52
+3
Niejesttakjaktowyglada piszesz ze jedyne ci można powiedzieć o was to brak honoru i współczucia..... mamy i to dużo bo też mi żal go i odmówię zdrowaśkę. ale spójrzmy głęboko prawdzie w oczy czy nie prawda jest ze przez PRĘDKOŚĆ się rozbili!!!!!I A NA DODATEK ZABIŁ BY JESZCZE NIEWINNE TRZY OSOBY Z Toyoty. TAKA JEST PRAWDA. SAM SOBIE JEST WINNY BO CISNĄŁ GAZ DO DECHY wiec nie odwracajmy kota ogonem.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 14:45
+5
Ludzie muszą być upośledzeni by jeździć z taką prędkością po drodze publicznej. A prawda, że wyeksploatowane bmki kupują niedoświadczeni kierowcy, którzy chcą się dowartościować. Zauważcie, że z nowymi bmkami nie ma takich wypadków. Wg mnie za dużo jeździ rzęchów, badania diagnostyczne to często fikcja.
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!