Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

27 grudnia 2017 r.
9:35

Wyższe pensje, niższe bezrobocie. Najnowsze dane urzędu statystycznego

Autor: Zdjęcie autora pab
0 17 A A

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2017 roku wynosiło w woj. lubelskim 3981,27 zł - podaje Urząd Statystyczny w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W samym Lublinie było to 4296,27 zł. To więcej o około 7 proc. niż w listopadzie 2016 roku. To jednak wciąż znacznie mniej niż średnia dla całej Polski, która wyniosła 4610,79 zł.

Jak przedstawiają się dane o bezrobociu, sprzedaży produkcji oraz sprzedaży detalicznej towarów? Zobacz w galerii.

Ważniejsze informacje o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubelskiego w listopadzie 2017 r. opublikował właśnie Urząd Statystyczny w Lublinie.

Zobacz także: Wygrana LOTTO w Lublinie. Szóstka za blisko 11 mln złotych

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 21:53
weźcie odejmijcie wynagrodzenia tych przy korycie od razu wam wyjdzie, że średnia pensja roboli to ok. 2,5 tys. brutto a netto tzn. za to co dostajemy do ręki na życie to ok. 1800 zł.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 18:27
Widać nagły wzrost gdy pojawił się Żuk. Po pewnym czasie widać również stagnacje po wygranej postkomunistów PIS. Dopóki PIS nie odklei się od stołków to będzie stagnacja w całej Polsce. Więc czekamy na koniec rządów propagandy PRL.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 16:35
wystarczy nie kraść - częściowe odsunięcie pasożytów p0-sld-zsl dało gigantytczne oszczędnosci. Wybory samorzadowe zmiotą ich i dopiero będzie ulga dla podatnika!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 16:05
Tak???? A popatrzcie na ceny... W każdym aspekcie życia wszystko podrożało. Kosmetyki, jedzenie, kto ma kota to wie, że żwirki, akcesoria też. I wiele, wiele innych rzeczy, a moja pensja od dawna nie wzrosła. Pracuję w budżetówce. 500+ to propaganda bo jesteśmy 1000 na minusie. Wszyscy, nawet ci co otrzymali. Macie zamydlone oczy! Ludzie obudźcie się i zacznijcie liczyć, bo niedługo naprawdę będzie za późno. Niestety czuję się oszukana, ograbiona i to porządnie. Drożyzna w sklepach a pensja stoi w miejscu.
Avatar
informatyk / 27 grudnia 2017 r. o 13:50
4000 brutto to niewiele, średnia zaniża klasa robotnicza, specjalista tyle to za max 1/2 etatu dostaje
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 13:31
Niezłe kłamstwa.....sprawdźcie pensje zwykłych pracowników, krew się burzy jak czytam coś takiego
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 12:04
od wejścia Polski do UE - lubelskie jest najbiedniejszym regionem w całej Unii Europejskiej - samorządowcom regionu dziekujemy
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 12:03
JESZCZE TYLKO p0-zsl-owskich samorządowych pasożytów od koryta oderwać w wyborach i dopiero wtedy gospodarka odżyje
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 11:52
ta picus glancuś!!!!! wyjechało 3 mln mlodych ludzi to bezrobocie spadło; na zasilkach zaoszczedzono?????????? zaoszczedzono ;;;;zrobila sie furtka dla tych co nie mieli roboty??????? zrobiła;; a kaska co idzie z roboty na zmywaku do kraju to co??? bogaci nas; wiec nalezy podziekowac tym co wyjechali , to prawdziwi patrioci
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 11:41
2100 na umowie to 1530 do ręki, a dla pracodawcy 2530zł !!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 21:53
weźcie odejmijcie wynagrodzenia tych przy korycie od razu wam wyjdzie, że średnia pensja roboli to ok. 2,5 tys. brutto a netto tzn. za to co dostajemy do ręki na życie to ok. 1800 zł.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 18:27
Widać nagły wzrost gdy pojawił się Żuk. Po pewnym czasie widać również stagnacje po wygranej postkomunistów PIS. Dopóki PIS nie odklei się od stołków to będzie stagnacja w całej Polsce. Więc czekamy na koniec rządów propagandy PRL.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 16:35
wystarczy nie kraść - częściowe odsunięcie pasożytów p0-sld-zsl dało gigantytczne oszczędnosci. Wybory samorzadowe zmiotą ich i dopiero będzie ulga dla podatnika!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 16:05
Tak???? A popatrzcie na ceny... W każdym aspekcie życia wszystko podrożało. Kosmetyki, jedzenie, kto ma kota to wie, że żwirki, akcesoria też. I wiele, wiele innych rzeczy, a moja pensja od dawna nie wzrosła. Pracuję w budżetówce. 500+ to propaganda bo jesteśmy 1000 na minusie. Wszyscy, nawet ci co otrzymali. Macie zamydlone oczy! Ludzie obudźcie się i zacznijcie liczyć, bo niedługo naprawdę będzie za późno. Niestety czuję się oszukana, ograbiona i to porządnie. Drożyzna w sklepach a pensja stoi w miejscu.
Avatar
informatyk / 27 grudnia 2017 r. o 13:50
4000 brutto to niewiele, średnia zaniża klasa robotnicza, specjalista tyle to za max 1/2 etatu dostaje
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 13:31
Niezłe kłamstwa.....sprawdźcie pensje zwykłych pracowników, krew się burzy jak czytam coś takiego
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 12:04
od wejścia Polski do UE - lubelskie jest najbiedniejszym regionem w całej Unii Europejskiej - samorządowcom regionu dziekujemy
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 12:03
JESZCZE TYLKO p0-zsl-owskich samorządowych pasożytów od koryta oderwać w wyborach i dopiero wtedy gospodarka odżyje
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 11:52
ta picus glancuś!!!!! wyjechało 3 mln mlodych ludzi to bezrobocie spadło; na zasilkach zaoszczedzono?????????? zaoszczedzono ;;;;zrobila sie furtka dla tych co nie mieli roboty??????? zrobiła;; a kaska co idzie z roboty na zmywaku do kraju to co??? bogaci nas; wiec nalezy podziekowac tym co wyjechali , to prawdziwi patrioci
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 r. o 11:41
2100 na umowie to 1530 do ręki, a dla pracodawcy 2530zł !!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Straż Miejska jest w Zamościu niepotrzebna – uznał pewien obywatel i petycję w sprawie rozwiązania tej formacji skierował do Rady Miasta. Temat stanie na najbliższej, poniedziałkowej sesji. Nie zanosi się jednak na to, aby propozycja mieszkańca została zrealizowana.

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

29 osób weszło do powołanego przez prezydenta zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie Puławskiej Karty Mieszkańca. Plastikowy dokument ma zagwarantować puławianom szereg upustów i rabatów na usługi oferowane nie tylko przez samorząd.

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Zarząd powiatu puławskiego ogłosił konkurs na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Od kwietnia kieruje nim pełniący obowiązki dyrektora Jacek Górczyński, który objął stanowisko po rezygnacji swojego poprzednika, Juliusza Krzaczkowskiego.

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Druga seria gier w grupie B przyniosła w piątek niespodziewane rozstrzygnięcia. Iran pokonał Walię 2:0, a obie bramki zdobył w doliczonym czasie gry, kiedy grał w liczebnej przewadze. Z kolei Anglia, która na inaugurację strzeliła sześć goli tym razem zakończyła spotkanie przeciwko USA z zerowym kątem.

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

Zaczynamy w Lublinie, ale uliczne zbiórki będą także w innych miastach, w Chełmie, Parczewie, Zamościu i Michowie a także w późniejszych terminach aż do 22 grudnia - mówi redaktor Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego przy Radiu Lublin.

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

W piątek została rozegrana druga kolejka spotkań w grupie A na mundialu w Katarze. I wiadomo już, że gospodarze mistrzostw świata zakończą swój udział w turnieju na trzech meczach. W drugim starciu musieli uznać wyższość Senegalu po porażce 1:3. Co ciekawe, Ekwador urwał punkt faworyzowanym Holendrom (1:1). Co więcej, to ekipa z Ameryki Południowej spisała się zdecydowanie lepiej i był to remis ze wskazaniem na drużynę trenera Gustavo Alfaro.

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem
galeria

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem

W poniedziałek zostaną podpisane umowy na dwie nowe części drogi ekspresowej numer 17. Zlecenia otrzymają firmy z Turcji i Polski.

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

Sejmik województwa lubelskiego nie zaapeluje do rządu o podjęcie działań w celu odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Taki apel chcieli wystosować radni Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale głosami Prawa i Sprawiedliwości ten punkt został zdjęty z porządku obrad.

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie
galeria

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie

Województwo lubelskie przekaże 100 tys. złotych na pomoc rodzinom ofiar eksplozji w Przewodowie. Radni sejmiku uchwałę w tej sprawie poparli jednogłośnie.

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]
galeria

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]

W piątek społeczność I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach obchodziła Dzień Patrona. Uroczystości poprzedziła msza w intencji szkoły, poświęcono jej nowy sztandar, a uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie.

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Niemal do zera spadają szanse na to, że w przyszłym roku otwarty zostanie nowy dworzec autobusowy budowany w Lublinie między ul. Gazową a Młyńską. Jego wykonawca znowu prosi miasto o dodatkowy czas na dokończenie robót

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start w niedzielę podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po ciężkich meczach w europejskich pucharach.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy
26 listopada 2022, 16:00

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy

Na pewno pod patronatem Prezydenta RP, a być może również z udziałem Andrzeja Dudy odbędą się tegoroczne obchody 80. rocznicy wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny.

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne w Polsce. Korzystają z nich osoby w różnym wieku. Ogromną zaletą jest fakt, że chwilówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągając pożyczkę, upewnij się, że jest ona bezpieczna. Jak zweryfikować wiarygodność firmy pożyczkowej i wybrać dobrą ofertę?

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Uczniowie piekli bułki własnego projektu, sprawdzali czym się różnią rodzaje mąki i oglądali piekarnię od środka. Taka lekcja to okazja by lokalni rzemieślnicy pokazali na czym polega ich zajęcie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!