Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 listopada 2009 r.
13:50
Edytuj ten wpis

Antyterroryści otoczyli dom, w którym zabarykadował się desperat z palnikiem

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 30 A A

Bronowice pod Puławami. Mężczyzna z podpalonym palnikiem gazowym chciał powstrzymać przymusową rozbiórkę domu, którą na dzisiaj rano zarządził nadzór budowlany. 53-latek uspokoił się dopiero po rozmowie z policyjnym negocjatorem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiaj rano miała się odbyć rozbiórka domu w Bronowicach pod Puławami, który jest samowolą budowlaną. Właściciel nie chciał sam go rozebrać mimo kilku decyzji nakazujących taką czynność.

Dlatego o 7 rano pod jego domem pojawili się robotnicy z koparką z firmy wynajętej przez nadzór budowlany. Kiedy na podwórko weszli pracownicy zakładu energetycznego w celu odłączenia prądu, mężczyzna wybiegł z domu z butlą gazową i palnikiem. Pracownicy PGE musieli szybko uciekać, a podczas zjazdu ze stromej skarpy wpadli samochodem do rowu.

Do uspokojenia się nie przekonali go policjanci, którzy ochraniali rozbiórkę. Desperat zagroził nawet, że wysadzi w powietrze cały dom. Dlatego na miejsce został wezwany policyjny negocjator oraz grupa antyterrorystów.

Kilkunastu zamaskowanych antyterrorystów otoczyło dom, a droga wojewódzka z Puław do Kozienic została na kilkanaście minut zablokowana. Użycie siły okazało się jednak niepotrzebne, bo mężczyzna po rozmowie z negocjatorem sam wyszedł z domu i udał się do karetki, która po niego przyjechała. Teraz jest pod opieką lekarzy.

Rozbiórka domu została odsunięta w czasie. – Mężczyzna zobowiązał się, że w ciągu tygodnia sam go rozbierze. Jeśli tego nie zrobi, to wrócimy – informuje Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach.

– Dom jest samowolą budowlaną, a poza tym znajduje się na stromej skarpie i naprawdę może zagrażać bezpieczeństwu ludzi – dodaje Dudzińska.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TIX / 2 grudnia 2009 o 02:05
0
[url="http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view"]http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view[/url]
Avatar
luk / 13 listopada 2009 o 17:24
0
To nadaję się do "Interwencji" albo p.Jaworowicz. Może wtedy urzędasy zaczną logicznie myśleć. No bo jak tu zinterpretować coś takiego -
...samowolka zagraża..... - ...płać 50000plz wszystko o,k !!!!!!!
Avatar
basiuniam5@wp.pl / 13 listopada 2009 o 13:26
0
co niektórzy mają rację nie dał łapówki to nie będzie mieszkał trzeba było posmarować -kto smaruje ten jedzie takie jest przysłowie
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 12:26
0
~gość~ napisał:
CO ZA KRAJ A KRÓL KAŻIMIERZ PEWNIE BEDZIE STAŁ NIE MA JAK TO OMINOĆ PRAWO IDAĆ W ŁAPE KOMU TRZEBA


No bo tam było otwarcie z zaproszonymi gośćmi i chyba miedzy innymi naczelnik z komendy - no to będzie chyba stał
Avatar
olo / 13 listopada 2009 o 06:41
0
Rzeczywiście wygląda na czepianie się. Naprawdę - chociaż facet postawił sobie ładny mały domek bez zgody krwiopijców z urzędów, to w odniesieniu do wypowiedzi poprzedników nasuwa się pytanie - SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI?? Mam na myśli hotel Król Kazimierz - także postawiony bez zgody! Co? Wystarczy tylko lepiej posmarować i oprzeć o odpowiednie nazwiska aby się urzędasy odpieprzyli? Gdzie jest prawo, a gdzie współczucie ludzkie? Bogaty z wielkim budynkiem sobie załatwi, a biedniejszy z małym już nie?!
Poza tym niech nie powołują się na bezpieczeństwo, bo chociażby w Kazimierzu Dln. takich domów na skarpach jest multum i jakoś tam się nie przypierniczają....
Rzeczywiście wygląda na czepianie się. Naprawdę - chociaż facet postawił sobie ładny mały domek bez zgody krwiopijców z urzędów, to w odniesieniu do wypowiedzi poprzedników nasuwa się pytanie - SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI?? Mam na myśli hotel Król Kazimierz - także postawiony bez zgody! Co? Wystarczy tylko lepiej posmarować i oprzeć o odpowiednie nazwiska aby się urzędasy odpieprzyli? Gdzie jest prawo, a gdzie współczucie ludzkie? Bogaty z wielkim budynkiem sobie załatwi, a biedniejszy z małym już nie?!
Poza tym niech nie powołują się... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 00:08
0
gość 13 napisał:
....a żeby było śmieszniej to powiem Państwu kto naskarżył na tego Pana....kobieta, której rodzice pobudowali ten dom i mieszkali tam z córeczką przez długie lata....później ona sprzedała stara ruderę temu Panu, a ze się pokłócili donisła na niego do GINB.....prawda, ze to jest zabawny kraj i prawo.....boki zrywać

wredna baba - jak by miała odrobinę godności powinna wycofać skargę
Avatar
gość 13 / 12 listopada 2009 o 23:20
0
....a żeby było śmieszniej to powiem Państwu kto naskarżył na tego Pana....kobieta, której rodzice pobudowali ten dom i mieszkali tam z córeczką przez długie lata....później ona sprzedała stara ruderę temu Panu, a ze się pokłócili donisła na niego do GINB.....prawda, ze to jest zabawny kraj i prawo.....boki zrywać
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 22:07
0
lus napisał:
A mi go nie szkoda, bo dom brzydki jakiś.

to jest dowod na to ze buraków pajaców i idiotów nie brakuje
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 22:03
0
odpowiedz jest prosta ten pan o niej mówi pod mostem bo tam zapewne przyjdzie mu się podziać jeżeli zburzą jego dom bo wątpię ze tak zdeterminowany człowiek rozbierze go sam albo w wiezieniu bo tam może trafić choćby przez kary pieniężne jakie nakłada na niego nadzór budowlany chyba ze zdarzy się jakieś nieszczęście bo z tego co widać jest to bardzo prawo podobne ze bezduszni urzędnicy zniszczą całkowicie tego człowieka.to właśnie robią ludzie którzy żyją z naszych podatków
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 21:55
0
znalazłem na innej stronie dziennika wschodniego film na którym bardzo mądra pani (tak jej się wydaje)mówi ze najpierw dali mu możliwość zalegalizowania samowoli a ze nie było go stać wiec każą mu rozbierać własny dom a jak tego nie zrobi to sami mu rozbiorą tylko on za to zapłaci a później dodaje ze to dla jego dobra bo dom jest na skarpie i się może obsunąć a wiec jeżeli zapłaci 50 tysięcy to to już nie jest samowola i będzie mieszkał bezpiecznie a jak nie to dom się może obsunąć.wiec podsumowując jak zapłaci 50 tysięcy których niema to wszystko będzie dobrze a ze ich niema to zapłaci 10 tysięcy rozbiórkę.pozostaje tylko pytanie gdzie jest w naszym kraju miejsce dla biednych ludzi???
znalazłem na innej stronie dziennika wschodniego film na którym bardzo mądra pani (tak jej się wydaje)mówi ze najpierw dali mu możliwość zalegalizowania samowoli a ze nie było go stać wiec każą mu rozbierać własny dom a jak tego nie zrobi to sami mu rozbiorą tylko on za to zapłaci a później dodaje ze to dla jego dobra bo dom jest na skarpie i się może obsunąć a wiec jeżeli zapłaci 50 tysięcy to to już nie jest samowola i będzie mieszkał bezpiecznie a jak nie to dom się może obsunąć.wiec podsumowując jak zapłaci 50 tysięcy których niema to ws... rozwiń
Avatar
TIX / 2 grudnia 2009 o 02:05
0
[url="http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view"]http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view[/url]
Avatar
luk / 13 listopada 2009 o 17:24
0
To nadaję się do "Interwencji" albo p.Jaworowicz. Może wtedy urzędasy zaczną logicznie myśleć. No bo jak tu zinterpretować coś takiego -
...samowolka zagraża..... - ...płać 50000plz wszystko o,k !!!!!!!
Avatar
basiuniam5@wp.pl / 13 listopada 2009 o 13:26
0
co niektórzy mają rację nie dał łapówki to nie będzie mieszkał trzeba było posmarować -kto smaruje ten jedzie takie jest przysłowie
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 12:26
0
~gość~ napisał:
CO ZA KRAJ A KRÓL KAŻIMIERZ PEWNIE BEDZIE STAŁ NIE MA JAK TO OMINOĆ PRAWO IDAĆ W ŁAPE KOMU TRZEBA


No bo tam było otwarcie z zaproszonymi gośćmi i chyba miedzy innymi naczelnik z komendy - no to będzie chyba stał
Avatar
olo / 13 listopada 2009 o 06:41
0
Rzeczywiście wygląda na czepianie się. Naprawdę - chociaż facet postawił sobie ładny mały domek bez zgody krwiopijców z urzędów, to w odniesieniu do wypowiedzi poprzedników nasuwa się pytanie - SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI?? Mam na myśli hotel Król Kazimierz - także postawiony bez zgody! Co? Wystarczy tylko lepiej posmarować i oprzeć o odpowiednie nazwiska aby się urzędasy odpieprzyli? Gdzie jest prawo, a gdzie współczucie ludzkie? Bogaty z wielkim budynkiem sobie załatwi, a biedniejszy z małym już nie?!
Poza tym niech nie powołują się na bezpieczeństwo, bo chociażby w Kazimierzu Dln. takich domów na skarpach jest multum i jakoś tam się nie przypierniczają....
Rzeczywiście wygląda na czepianie się. Naprawdę - chociaż facet postawił sobie ładny mały domek bez zgody krwiopijców z urzędów, to w odniesieniu do wypowiedzi poprzedników nasuwa się pytanie - SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI?? Mam na myśli hotel Król Kazimierz - także postawiony bez zgody! Co? Wystarczy tylko lepiej posmarować i oprzeć o odpowiednie nazwiska aby się urzędasy odpieprzyli? Gdzie jest prawo, a gdzie współczucie ludzkie? Bogaty z wielkim budynkiem sobie załatwi, a biedniejszy z małym już nie?!
Poza tym niech nie powołują się... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 00:08
0
gość 13 napisał:
....a żeby było śmieszniej to powiem Państwu kto naskarżył na tego Pana....kobieta, której rodzice pobudowali ten dom i mieszkali tam z córeczką przez długie lata....później ona sprzedała stara ruderę temu Panu, a ze się pokłócili donisła na niego do GINB.....prawda, ze to jest zabawny kraj i prawo.....boki zrywać

wredna baba - jak by miała odrobinę godności powinna wycofać skargę
Avatar
gość 13 / 12 listopada 2009 o 23:20
0
....a żeby było śmieszniej to powiem Państwu kto naskarżył na tego Pana....kobieta, której rodzice pobudowali ten dom i mieszkali tam z córeczką przez długie lata....później ona sprzedała stara ruderę temu Panu, a ze się pokłócili donisła na niego do GINB.....prawda, ze to jest zabawny kraj i prawo.....boki zrywać
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 22:07
0
lus napisał:
A mi go nie szkoda, bo dom brzydki jakiś.

to jest dowod na to ze buraków pajaców i idiotów nie brakuje
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 22:03
0
odpowiedz jest prosta ten pan o niej mówi pod mostem bo tam zapewne przyjdzie mu się podziać jeżeli zburzą jego dom bo wątpię ze tak zdeterminowany człowiek rozbierze go sam albo w wiezieniu bo tam może trafić choćby przez kary pieniężne jakie nakłada na niego nadzór budowlany chyba ze zdarzy się jakieś nieszczęście bo z tego co widać jest to bardzo prawo podobne ze bezduszni urzędnicy zniszczą całkowicie tego człowieka.to właśnie robią ludzie którzy żyją z naszych podatków
Avatar
Gość / 12 listopada 2009 o 21:55
0
znalazłem na innej stronie dziennika wschodniego film na którym bardzo mądra pani (tak jej się wydaje)mówi ze najpierw dali mu możliwość zalegalizowania samowoli a ze nie było go stać wiec każą mu rozbierać własny dom a jak tego nie zrobi to sami mu rozbiorą tylko on za to zapłaci a później dodaje ze to dla jego dobra bo dom jest na skarpie i się może obsunąć a wiec jeżeli zapłaci 50 tysięcy to to już nie jest samowola i będzie mieszkał bezpiecznie a jak nie to dom się może obsunąć.wiec podsumowując jak zapłaci 50 tysięcy których niema to wszystko będzie dobrze a ze ich niema to zapłaci 10 tysięcy rozbiórkę.pozostaje tylko pytanie gdzie jest w naszym kraju miejsce dla biednych ludzi???
znalazłem na innej stronie dziennika wschodniego film na którym bardzo mądra pani (tak jej się wydaje)mówi ze najpierw dali mu możliwość zalegalizowania samowoli a ze nie było go stać wiec każą mu rozbierać własny dom a jak tego nie zrobi to sami mu rozbiorą tylko on za to zapłaci a później dodaje ze to dla jego dobra bo dom jest na skarpie i się może obsunąć a wiec jeżeli zapłaci 50 tysięcy to to już nie jest samowola i będzie mieszkał bezpiecznie a jak nie to dom się może obsunąć.wiec podsumowując jak zapłaci 50 tysięcy których niema to ws... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 467 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!