Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 czerwca 2013 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Awantura w Janowcu. Wójt kontra dyrektor szkoły

0 8 A A
Wójt Tadeusz Kocoń  ma zastrzeżenia prowadzenia Zespołu Szkół nr 1 w Janowcu<br />
 (Paweł Buczkowski / A
Wójt Tadeusz Kocoń ma zastrzeżenia prowadzenia Zespołu Szkół nr 1 w Janowcu
(Paweł Buczkowski / A

Wójt Tadeusz Kocoń zawiesił dyrektora Zespołu Szkół, bo – jego zdaniem – niedostatecznie dbał o dyscyplinę finansową. – Zawiesił mnie, bo nie chciałem zatrudnić rodziny radnego – ripostuje Leszek Bińczak. Rodzice uczniów grożą wójtowi referendum.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kością niezgody stał się arkusz organizacyjny. To dokument, na podstawie którego ustalany jest roczny plan pracy i finansowania szkoły. Arkusz przygotowuje dyrektor i przedstawia do akceptacji organowi prowadzącemu, w tym przypadku gminie Janowiec.

– Miałem wiele zastrzeżeń do zapisów w arkuszu. Rozmowy na ten temat trwały bardzo długo, ale nie udało się dojść do porozumienia. Moje obiekcje dotyczyły trzech rzeczy, na które nie mogłem przystać – mówi wójt i wylicza: Po pierwsze, osoba bez uprawnień dostała przydział lekcyjny. Po drugie, w nauczaniu przedszkolnym i zerowym zwolniono osobę w kwiecie wieku, a pozostawiono nauczyciela, który ma już prawa emerytalne. Gmina musiała więc wypłacić odprawę. Po trzecie – nierówne rozłożenie godzin lekcyjnych. Na pytanie, dlaczego tak jest, dyrektor odpowiedział, że to jego wilcze prawo. A to przecież gmina prowadzi szkołę i utrzymuje. Skoro tak, to ja mam wilcze prawo wprowadzić zmiany personalne. Zawiesiłem dyrektora i powołałem osobę pełniącą tymczasowo jego obowiązki.
– Wójt uzurpuje sobie prawo do wpływania na dyrektora przy opracowywaniu arkusza, do czego nie ma uprawnień – ripostuje Leszek Bińczak, zawieszony dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Janowcu. – Postawiono mi szereg absurdalnych zarzutów. A prawda jest taka, że żonie radnego, która jest słabym anglistą, dałem mniej godzin, niż człowiekowi, który ma wysokie kompetencje. Również to, kogo trzeba zwolnić, jest bolesnym przywilejem dyrektora, a nie wójta. Jestem zbyt mało spolegliwy dla gminnej władzy i dlatego niewygodny – uważa Bińczak.

W piątek przed budynkiem gminy pikietowali nauczyciele i rodzice, którzy solidaryzują się z Leszkiem Bińczakiem. – Spotkaliśmy się z wójtem i zaproponowaliśmy przywrócenie dyrektora. Czekamy na odpowiedź do środy. Jeśli wójt będzie dalej obstawał przy swoim, zorganizujemy referendum o jego odwołanie – zapowiada Joanna Liszowska z Janowca.

Kuratorium Oświaty w Lublinie nie zajmuje się jeszcze sytuacją w janowieckim Zespole Szkół nr 1. – Nie otrzymaliśmy do tej pory żadnego wniosku ani informacji od organu prowadzącego. Dyrektor może zostać zawieszony za rażące naruszenie prawa i wówczas jest podstawa do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Kiedy otrzymamy wniosek od gminy, zajmiemy się sprawą – mówi wicekurator Anna Dudek-Janiszewska.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 15 czerwca 2013 o 09:22
0

,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....

Co za ludzie bez honoru.Mieszkańcy plują im w twarz,oni mówią,że deszcz pada!Zero pomysłu na Szkołę.Trzeba wymienić całą ekipę kierowniczą w urzędzie Gminy,to wtedy się wszędzie poprawi.

Avatar
ja / 14 czerwca 2013 o 21:51
0

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo to polskie, te podziały na nas i was, więc nie odbiegasz od kanonu. po piąte mam gdzieś ten cyrk - bawcie się dobrze ^^ , zaciekawiła mnie tylko ta jednostronność opinii. nigdy nic nie jest tylko czarne,albo tylko białe. po szóste tyle powinno Ci wystarczyć. mam nadzieję, że przynajmniej część zrozumiałeś kochany buraku, bo nie zamierzam więcej tłumaczyć ani tym bardziej dawać się wciągać w obce mi spory. no i niewiele mnie obchodzą Twoje granice cierpliwości. to jakaś groźba? lol. życzę zdrowego rozsądku i spokoju ducha.

Sekretarzu  do roboty.Forum jest dla nas.ty zajmij się spawami gminy.Niedługo będziesz mógł pouczać tam gdzieś hen hen,najlepiej z dala od nas.Na zebraniu w zespole szkół nr.1  przybyło kilkaset osób niezadowolonych z waszych stronniczych niczym nie uzasadnionych decyzji.

Sekretarzu  do roboty.Forum jest dla nas.ty zajmij się spawami gminy.Niedługo będziesz mógł pouczać tam gdzieś hen hen,najlepiej z dala od nas.Na zebraniu w zespole szkół nr.1  przybyło kilkaset osób niezadowolonych z waszych stronniczych niczym nie uzasadnionych decyzji.

rozwiń
Avatar
YT / 4 czerwca 2013 o 22:28
0

,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo to polskie, te podziały na nas i was, więc nie odbiegasz od kanonu. po piąte mam gdzieś ten cyrk - bawcie się dobrze ^^ , zaciekawiła mnie tylko ta jednostronność opinii. nigdy nic nie jest tylko czarne,albo tylko białe. po szóste tyle powinno Ci wystarczyć. mam nadzieję, że przynajmniej część zrozumiałeś kochany buraku, bo nie zamierzam więcej tłumaczyć ani tym bardziej dawać się wciągać w obce mi spory. no i niewiele mnie obchodzą Twoje granice cierpliwości. to jakaś groźba? lol. życzę zdrowego rozsądku i spokoju ducha.

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo ... rozwiń

Avatar
burak / 4 czerwca 2013 o 19:45
0
,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....
Avatar
YT / 4 czerwca 2013 o 16:50
0

same pieniacze i buraki hahaha

Avatar
mietek / 3 czerwca 2013 o 18:38
0

W środę 5 czerwca o godz.17 w budynku szkolnym spotkanie z Koconiem Mieszkancy  Janowca i rodzice liczymy na Was!!!! Im liczniej tym lepiej!!

Avatar
nikola / 3 czerwca 2013 o 18:35
0

Bo nasza gmina to jedna rodzina !!

Avatar
janowiec / 3 czerwca 2013 o 18:32
0

Do taczki z nim!!!!!!

Avatar
Rodzic / 15 czerwca 2013 o 09:22
0

,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....

Co za ludzie bez honoru.Mieszkańcy plują im w twarz,oni mówią,że deszcz pada!Zero pomysłu na Szkołę.Trzeba wymienić całą ekipę kierowniczą w urzędzie Gminy,to wtedy się wszędzie poprawi.

Avatar
ja / 14 czerwca 2013 o 21:51
0

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo to polskie, te podziały na nas i was, więc nie odbiegasz od kanonu. po piąte mam gdzieś ten cyrk - bawcie się dobrze ^^ , zaciekawiła mnie tylko ta jednostronność opinii. nigdy nic nie jest tylko czarne,albo tylko białe. po szóste tyle powinno Ci wystarczyć. mam nadzieję, że przynajmniej część zrozumiałeś kochany buraku, bo nie zamierzam więcej tłumaczyć ani tym bardziej dawać się wciągać w obce mi spory. no i niewiele mnie obchodzą Twoje granice cierpliwości. to jakaś groźba? lol. życzę zdrowego rozsądku i spokoju ducha.

Sekretarzu  do roboty.Forum jest dla nas.ty zajmij się spawami gminy.Niedługo będziesz mógł pouczać tam gdzieś hen hen,najlepiej z dala od nas.Na zebraniu w zespole szkół nr.1  przybyło kilkaset osób niezadowolonych z waszych stronniczych niczym nie uzasadnionych decyzji.

Sekretarzu  do roboty.Forum jest dla nas.ty zajmij się spawami gminy.Niedługo będziesz mógł pouczać tam gdzieś hen hen,najlepiej z dala od nas.Na zebraniu w zespole szkół nr.1  przybyło kilkaset osób niezadowolonych z waszych stronniczych niczym nie uzasadnionych decyzji.

rozwiń
Avatar
YT / 4 czerwca 2013 o 22:28
0

,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo to polskie, te podziały na nas i was, więc nie odbiegasz od kanonu. po piąte mam gdzieś ten cyrk - bawcie się dobrze ^^ , zaciekawiła mnie tylko ta jednostronność opinii. nigdy nic nie jest tylko czarne,albo tylko białe. po szóste tyle powinno Ci wystarczyć. mam nadzieję, że przynajmniej część zrozumiałeś kochany buraku, bo nie zamierzam więcej tłumaczyć ani tym bardziej dawać się wciągać w obce mi spory. no i niewiele mnie obchodzą Twoje granice cierpliwości. to jakaś groźba? lol. życzę zdrowego rozsądku i spokoju ducha.

ech no dobra wytłumacze... specjalnie dla "buraka". po pierwsze rozwala mnie wasza retoryka na poziomie Kargula i Pawlaka. po drugie śledząc całe to forum w TYM temacie można sobie całkiem ciekawe zdanie wyrobić i to skarajnie odmienne od serwowanych opinii. (zgadnij  jakie? ^^) po trzecie argumentowanie "on jest zły, bo jest brzydki", albo jak wolisz po prl-owsku "on jest złodziej, bo każdy pijak to złodziej" -nie dociera do mnie. nadążasz? po czwarte nie ma żadnych NAS, ja już jestem w związku ^^. swoją drogą bardzo ... rozwiń

Avatar
burak / 4 czerwca 2013 o 19:45
0
,,buraki" co tak delikatnie? na więcej Was stać!!! A swoją drogą,, burak" granice cierpliwości też ma.....
Avatar
YT / 4 czerwca 2013 o 16:50
0

same pieniacze i buraki hahaha

Avatar
mietek / 3 czerwca 2013 o 18:38
0

W środę 5 czerwca o godz.17 w budynku szkolnym spotkanie z Koconiem Mieszkancy  Janowca i rodzice liczymy na Was!!!! Im liczniej tym lepiej!!

Avatar
nikola / 3 czerwca 2013 o 18:35
0

Bo nasza gmina to jedna rodzina !!

Avatar
janowiec / 3 czerwca 2013 o 18:32
0

Do taczki z nim!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 0 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 8 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 3 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 135 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!