Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 listopada 2019 r.
13:53

Nowy targ w Puławach już działa. Przyszły tłumy klientów [zdjęcia]

39 22 A A

Koniec z błotnistymi alejkami i ciasnotą. Puławianie, którzy w środy lubią robić zakupy na miejskim targowisku, mogą już korzystać z nowego, utwardzonego placu przy ul. Dęblińskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszą środę listopada otwarto nowe miejskie targowisko pomiędzy hipermarketem Leroy Merlin a węzłem „Dęblińska” na S12. Utwardzony plac zbudowała miejska spółka Nieruchomości Puławskie.

Efekt nowości

Debiut nowej lokalizacji można uznać za udany. Dopisała frekwencja, zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących. Szwankowała natomiast organizacja ruchu. Część kierowców zostawiała swoje auta w pobliżu wjazdu, podczas gdy na tyłach pozostawało sporo wolnych miejsc postojowych. Gdyby zadbano o odpowiednie oznakowanie, problemu prawdopodobnie by nie było. Jednak jak przyznawali przedstawiciele władz, nikt nie spodziewał się tak dużej liczby klientów już pierwszego dnia.

Sami sprzedawcy do nowego targowiska na razie podchodzą z rezerwą. Co prawda doceniają poprawę warunków handlu, ale jednocześnie nie kryją obaw o to, czy nowe miejsce polubią także ich klienci.

– Myślę, że dużo ludzi przyszło dzisiaj z ciekawości, zobaczyć jak to wygląda. Ale co dalej? Będzie dobrze, jeśli ludzie zachcą tu często przyjeżdżać – mówi pan Jerzy, jeden ze sprzedawców.

– Wszyscy są ciekawi, więc przyszli zobaczyć, co się dzieje – uzupełnia pan Andrzej z okolic Kurowa.

Warunki się poprawiły

Do samego placu większość zapytanych nie miała większych uwag. – Jeśli chodzi o warunki handlowania to jest w porządku, wszędzie ładna kosteczka. Niestety ja na razie stoję z „zerem”, a jestem tutaj od 6 rano. Czekam na pierwszego klienta – przyznaje pan Konrad ze stoiska ulokowanego przy jednej z bocznych alejek.

Do nowej lokalizacji z optymizmem podchodzi także pani Krystyna. – Bardzo mi się tutaj podoba. Jest schludnie, czysto, nie ma błota. Znacznie lepiej, niż to było w starym miejscu, na Składowej – podkreśla.

Sami klienci również nie narzekają. – Na razie jest ładnie, sucho. A nie tak, jak kiedyś, że chodziło się po błocie. Jest elegancko, ale dobrze by było, gdyby zrobili jeszcze jakieś zadaszenie – mówi pan Tadeusz z Puław.

W podobnym tonie wypowiada się pan Zenon. – Lepiej niż na Składowej. Jest więcej przestrzeni, naprawdę bardzo fajnie – mówi. Na pytanie, czy będzie tu wracał, zapewnia, że tak.

„Jedyna lokalizacja, jaka wchodziła w grę”

Podczas pierwszego dnia na targowisku można było dostrzec przedstawicieli władz miasta i powiatu. Zakupy robiła m.in. starosta Danuta Smaga. Szefowa zarządu powiatu zapewniła, że prywatyzacji tej działki nie ma w planach.

– To jest teren Skarbu Państwa, który do 2026 roku dzierżawimy miastu. Nie wyobrażam sobie, że po tym terminie miałby zostać zamknięty lub sprzedany na inne cele. Zdecydowaliśmy się na współpracę z miastem, żeby wspólnie stworzyć w Puławach godne warunki do handlu – podkreśla starosta Smaga.

A dlaczego targowisko trafiło właśnie na Dęblińską? – To była jedyna lokalizacja, jaka wchodziła w grę. Na błoniach zrobiliśmy teren rekreacyjny, pozostałe działki są w większości prywatne. Cieszę się więc, że ten teren udało się pozyskać i liczę na to, że kiedyś stanie się on własnością miasta – mówi prezydent Paweł Maj. – Myślę, że to miejsce będzie cieszyło się zainteresowaniem, nawet biorąc pod uwagę pewną odległość od centrum – dodaje.

Pora na drugi etap

Czynne targowisko oglądał także prezes Nieruchomości Puławskich, Andrzej Ryl. Jak podkreśla, to, co zostało zrobione to dopiero pierwszy etap. Kolejny planowany jest w przyszłym roku.

– Chcemy zamontować wiaty, utwardzić kolejną, znaczną część placu oraz dojazdy, a także postawić budynek administracyjny – wylicza prezes. – Myślę, że za rok o tej porze ta inwestycja będzie już zakończona.

Całość ma kosztować ok. 2 milionów złotych, z czego połowa może pochodzić z funduszu PROW, a druga z budżetu miasta. O tym, że powiększenie targowiska jest potrzebne wszyscy przekonali się już pierwszego dnia. Z braku miejsca wielu handlujących ustawiło swoje stragany przy ulicy, na trawie (najlepsze miejsca wymagają rezerwacji). Przydał się natomiast parking w pobliżu Leroy Merlin. Tak zapełnionego dawno nie widzieliśmy. 

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 23:35
+7
Odwołać Maja bo pojechał otworzyć Targowisko miejskie i symbolicznie kupił pomidora. Jakby nie pojechał też odwołać.
Avatar
Fotograf :) / 6 listopada 2019 o 18:29
+7
Wizyta gospodarska. Tak to się kiedyś nazywało.      :)                                                                                                                                       Ale jest jeszcze na zdjęciach mały szczegół. Pan Prezydent z plastikowymi reklamówkami. Fe. Przykład powinno się dawać i mieć wieorazową siatkę.    Przecież urząd chyba ma ekologiczne?!. Panie Prezydencie jak do zdjęcia to z pełnymi szykanami i klasą. Pozdrawiam i życzę "udanych zdjęć".      
Wizyta gospodarska. Tak to się kiedyś nazywało.      :)                                                                                                                                       Ale jest jeszcze na zdjęciach mały szczegół. Pan Prezydent z plastikowymi reklamówkami. Fe. Przykład powinno się dawać i mieć wieorazową siatkę.    Przecież urząd chyba ma ekologiczne?!. Panie Prezydencie jak do zdjęcia to z pełnymi szykanami i klasą. Pozdrawiam i życzę "udanych zdjęć".       rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 16:35
+7
Fajnie, że jest nowy targ.. Nieruchomości powinny pomyśleć o jakiś wiatach, boksach, czy takich "budach" jak na dawnym Manchatanie.. Przyjemniej byłoby wejść do " budy" i przymierzyć spodnie... np. ten co chciałby stać z rzeczami " pod gołym niebem" to zapłaciłby tylko placowe, ten co chciałby wziąć bude to zapłaciłby za miejsce w budzie- nie musi wynajmować na miesiąc tylko jednorazowo. Od 6.00 np. w budce, pracownik wydawałby klucze, wzialby opłatę i już..
Avatar
Tyfus / 6 listopada 2019 o 14:43
+5
No ładnie! Smaga , Rzepkowski ( ten to się wszędzie zreszta pcha) na targu! I to w godzinach pracy!
 a maj nie w godzinach pracy?
Avatar
dddd / 6 listopada 2019 o 16:02
+4
Przestałem kupować na targu jak zostałem kilka razy oszukany przez sprzedającego, ostatnio na miodzie.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 10:11
+3
miasto młodzieży, za kilka lat będzie jak Prypyć obok Czarnobyla
Avatar
koko / 8 listopada 2019 o 07:11
+2
A może tak zamiast budynku administracyjnego w pierwszej kolejności warto zainwestować w toalety?
Avatar
Zenek / 8 listopada 2019 o 15:01
+1
Tłumy emerytów czyli jak zawsze na otwarciu czegoś nowego ale u lekarza to muszą bez kolejki bo tacy schorowani i nie mogą czekać...
Avatar
loko / 8 listopada 2019 o 07:13
+1
A władza to na zakupach czy w pracy?
Avatar
Andrzej Dupa / 7 listopada 2019 o 10:30
+1
Zmaga się dyma z Mizera od dawna i dlatego sponsoruje mu biegi.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 17:57
-1
A Majowi to już nie przeszło przez gardło słowo "współpraca z powiatem". To jest taki SUM. SUM zrobiłem SUM będę miał.
Avatar
Zenek / 8 listopada 2019 o 15:01
+1
Tłumy emerytów czyli jak zawsze na otwarciu czegoś nowego ale u lekarza to muszą bez kolejki bo tacy schorowani i nie mogą czekać...
Avatar
loko / 8 listopada 2019 o 07:13
+1
A władza to na zakupach czy w pracy?
Avatar
koko / 8 listopada 2019 o 07:11
+2
A może tak zamiast budynku administracyjnego w pierwszej kolejności warto zainwestować w toalety?
Avatar
TargOK / 7 listopada 2019 o 11:11
-1
A tak paru marudów w poście wcześniej płakało że daleko że to że tamto i co maruderzy płaczki jakoś ludziom to nie przeszkadza, rzygać się chce jak to niektórym wiecznie nic nie pasuje nieudaczniki życiowe !!! Lokalizacja targu bardzo dobra uważam że najlepsza !!! Tylko koniecznie porobić jakieś wiaty, jakieś toalety, może nawet powstać jakiś punkt gastro by Ci co sprzedają mogli ciepła grochówę zjeść zwłaszcza zimową porą ....
Avatar
Andrzej Dupa / 7 listopada 2019 o 10:30
+1
Zmaga się dyma z Mizera od dawna i dlatego sponsoruje mu biegi.
Avatar
Ciekawski / 7 listopada 2019 o 10:23
+1
Czy wszyscy pracownicy urzędu miasta i starostwa mogą od teraz w czasie godzin pracy robić zakupy w środę na targu? Maj dał przykład? Zakupy ma w zakresie obowiązków? A może miał urlop w tym czasie?
 Ciekawe
Avatar
v / 7 listopada 2019 o 10:22
-1
Nie krytykujcie władz, wybraliście ich na podobieństwo swoje. Tak macie oświecony ludzie ściany wschodniej!!!!!
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 10:11
+3
miasto młodzieży, za kilka lat będzie jak Prypyć obok Czarnobyla
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 23:58
-10
Wcale go tam nie było! Zdjęcia to fotomontaż! Otwarcie nowego miejskiego targu to wielka rzecz! W takim przypadku każdy prezydent miasta powinien być na jego otwarciu! Kupić coś dla przykładu! Nie było go więc go odwołać!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 70 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010