Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 sierpnia 2019 r.
17:28

"Jeśli do tego dojdzie, ja swojego domu tutaj nie zbuduję". Mieszkańcy nie chcą masztu

72 46 A A
(fot. archiwum)

Sieć komórkowa Play regularnie powiększa ilość swoich masztów przekaźnikowych. Jeden z najnowszych ma stanąć w gminie Kazimierz Dolny, w miejscowości Jeziorszczyzna. Mieszkańcy wioski obawiają się negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ich zdrowie oraz spadku cen działek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Pod koniec maja kupiłem tutaj działkę, a w ostatni piątek dostałem pismo z gminy mówiące o tym, że po sąsiedzku, zaledwie 15 metrów od jej granicy, ma powstać 40-metrowy maszt GSM. Powiem wprost, jeśli do tego dojdzie, ja swojego domu tutaj nie zbuduje. Nie chce narażać siebie, ani swoich bliskich na poważne choroby - opowiada Paweł Ciepielewski.

Podobnego zdania jest pani Marta, która w sprawie masztu napisała do naszej redakcji. - Wspólnie z innymi mieszkańcami naszej miejscowości próbujemy temu zapobiec. Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie się z tym wiąże. Uważam, że należy tę sprawę nagłośnić zanim będzie za późno - pisze zaniepokojona kobieta.

O planach budowy wieży przekaźnikowej ludzie dowiedzieli się w ostatni piątek, a już kilka dni później przygotowali petycję przeciwko tej inwestycji, a także listę z ok. 90-ma podpisami. - Nikt tej wieży u nas nie chce. Nie możemy dopuścić do jej budowy. Apelujemy do wszystkich, gminy, starostwa, mediów, parku krajobrazowego - wymienia Ciepielewski. Jak przyznaje, nie chodzi tylko o zdrowie, ale także kwestie spodziewanego spadku cen działek po wybudowaniu w ich pobliżu niechcianej konstrukcji oraz trudności w ich zbyciu.

Firma Play przyznaje, że planuje budowę wieży przekaźnikowej w Jeziorszczyźnie. - Tak, chcemy zlokalizować naszą stację w tej miejscowości z prostego powodu - są tam nasi klienci, którzy z roku na rok coraz bardziej aktywnie korzystają z transmisji danych. Stacja będzie spełniała wyśrubowane normy, co mamy nadzieję, potwierdzi starosta wydając pozytywną decyzję w postępowaniu budowlanym - zapewnia Witold Tomaszewski z biura prasowego Play.

Jak podkreśla inwestor, obecnie nie ma żadnych potwierdzonych naukowo badań wskazujących na negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego wykorzystywanego w telefonii komórkowej na żywe organizmy. - Potwierdza to wykonany na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji raport Instytutu Łączności oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - dodaje Tomaszewski. Jak podkreśla, maszt będzie spełniał polskie, rygorystyczne normy tzw. promieniowania niejonizującego. O ile powstanie. Decyzja w tej sprawie należy do Starostwa Powiatowego w Puławach. To na razie do sprawy się nie odnosi. Trwa analiza złożonego wniosku.

e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hgg / 17 sierpnia 2019 o 19:17
+16
Normy w Polsce JESZCZE są wyśrubowane.... ale szykuje się projekt zmian prawnych podnoszących próg mocy emisji, poczytajcie w necie, jak mówię- JESZCZE jest bezpiecznie, ale żeby 5G mogło hulać trzeba zrobić 2 rzeczy: albo upakować bardzo gęsto nadajniki albo zwiększyć moc BTS-ów. Kto liznął trochę fizyki wie o stosunku długości fali do ilości przekazanych danych i o stosunku długości fali do efektywnego zasięgu. Niestety 5G jest pewnego rodzaju zagrożeniem o ile normy zostaną podniesione.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 18:38
+16
We wsi stanął przekaźnik. Zaczęły się petycje i skargi: że ludzie chorują, że się kury nie niosą, że Krysia w ciążę zajść nie może.... Rzecznik sieci odpisał : ...a co to dopiero będzie jak go w końcu włączymy
Avatar
stop inwazji sieci 5g / 17 sierpnia 2019 o 18:42
+15
Powinna byc zasada, że w pierwszej kolejności anteny ustawiane są w najbliższym możliwym sąsiedztwie domów burmistrzów, wójtów i prezydentów, którzy promują te technologie.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 19:56
+11
Ludzie swoje wiedzą i lepiej niż uniwersytety że to szkodliwe
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 23:37
+9
Nadajnik nie ma potrzeby nadawać wiele większej mocy niż zwykły smartfon bo komunikacja musi być dwustronna, smartfon do masztu też musi dosłać sygnał więc też musi wysyłać promieniowanie. Różnica jest taka, że maszt jest ileś metrów czy nawet kilometrów od nas, a nadajnik w smartfonie grzeje nam prosto w ucho. Telefonia to nie radio UKF, gdzie maszt na świętym krzyżu rozsyłał sygnał na pół polski.
Avatar
Kośko / 18 sierpnia 2019 o 08:24
+8
Mundrołki winni zobaczyć jak w Lublinie pracują w gmachach ludzie z Urzędu Wojewody ( ul. Spokojna d. 22 Lipca nr 4 ) i ludzie z Urzędu Miasta ( Wieniawska 14 ). Na dachach w/w gmachów od 30 lat zlokalizowane są potężne maszty przekażnikowe. Pracowałem tam 30 lat i mnie ani innym nie przeszkadzały. Nie było też protestów w tym temacie.
Avatar
nwo / 17 sierpnia 2019 o 18:08
+8
Większość masowych wycinek drzew w miastach jest związana z tematem 5G (drzewa zakłócają transmisję fal 5+GHz). Nie trzeba dodawać, że przodownikiem w tym procederze jest sorosowiec zunio.
Avatar
Aga / 17 sierpnia 2019 o 23:21
+7
"Aga-głupaga zwyczajnie kłamie: DDT nigdy nie było uważane za "bezpieczne", bo truło owady, Roundup był opisywany jako herbicyd totalny, więc chwalony jako skuteczny w walce z chwastami (a nie bezpieczny). A przyczyn nowotworów nie upatrujesz jakoś, że przyszłe "madki" palą faje i łoją trunki różne bez umiaru?"
Gimnazjum już nie ma, ale poziom komentarza podobny. Aż sie słabo robi po pierwszym zdaniu.
 
Avatar
Krzysztof Walewski / 18 sierpnia 2019 o 20:40
+6
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy waszej stacji w Warszowicach koło Żor. Tam też twierdziliście, że nie należy sumkwać mocy. Drodzy Państwo czytający ten wpis. Wiecie jak się stawia stacje bazowe w Polsce? Inwestor sam sobie pisze dokumentacje, informuje w niej, że moc 1 anteny taka i taka i wtedy inwestycja nie zostaje zaliczona do mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Nie trzeba więc sporządzać oceny oddziaływania na środowisko. Paradoks! Ja jak trochę jeszcze zarobie to zbuduję ubojnie zwierząt w pobliżu któregoś prezesa spółki P4. Napiszę sam dokumentację, w której podam, że będę trzymał 300 świń, ale smród podam od jednej i napiszę, że nieprzyjemnego zapachu nie należy sumować. No tak to dokładnje wygląda a jak uzyskam pozwolenie na budowę to zaraz dowiozę kolejne 300 świń i będę miał 600. Tak samo jak Wy dokładacie anten. Na szczęście mamy wyrok NSA II OSK 1237/17 z dnia 03.04.2019 który mówi jasno, że maszt stanowi 1 całość techniczno użytkową i dokładanie więcej świń tzn anten jest nielegalną rozbudową za co już płacicie kary. Co do braku szkodliwości to w Polsce brakuje badań a wszystkie, które były, były sponsorowane przez firmy telekomowe. Ludziska zanim się wypowiecie to wyedukujcię się trochę. ***s://youtu.be/lhvrpa-Ampc Takie wieże niech stoją, ale zgodnie z prawem i co najmniej 1 km od zabudowań. Będzie niezła afera. Pan Zbigniew Gelzok ze stowarzyszenia Prawo Do Życia bierze się za Jeziorszczyznę. Podobno jak prawnicy telekomów wiedzą, że ten Pan pojawi się w sądzie to odpuszczają sobie fatygę. Poznajcie się z tematem. Wystarczy wposać Zbigniew Gelzok w wyszukiwarkę.
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy wa... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 20:26
+6
Proponuję postawić maszt na kościele. To eliminuje całkowicie szkodliwe promieniowanie.
Avatar
Łukasz Czyleko / 21 sierpnia 2019 o 23:15
0
Szanowni Państwo, osoby zainteresowane tematyką stacji bazowych telefonii komórkowych oraz wymogów prawnych stawianym tym obiektom, zapraszam na moją stronę internetową: ******czyleko.pl
Avatar
lolupo / 19 sierpnia 2019 o 13:03
+1
telefon każdy ma ale maszt to u sąsiada.
Avatar
KW / 19 sierpnia 2019 o 08:53
+1
Chyba bardziej chodzi o brak warunków zabudowy na tej działce, ale nie ważne. Nasze domy będą miały po 9m a za oknem wieża 44,5m. Nikt nke ma obowiązku nikogo powiadamiać bo stacja '' nie jest szkodliwa '' i powiadami się tylko sąziada za miedzą, bo tylko ten jest stroną. Jak ktoś ma ochotę to proszę zerknąć na geoportal. Numery działek na których wieża ma stanąć to 129, 131/1. Jedna działka wytyczona z drugiej większej, tak to wygląda jakby chcieli stawiać na 129 i wtedy nie ma sąsiadów - sąsiadem są ludzie od których chcą dzierżawić, ale się nje zmkeścili, dlatego powiadomili sąsiada. Nie będzie tam żadnej wieży - uwierzcie mi.
Chyba bardziej chodzi o brak warunków zabudowy na tej działce, ale nie ważne. Nasze domy będą miały po 9m a za oknem wieża 44,5m. Nikt nke ma obowiązku nikogo powiadamiać bo stacja '' nie jest szkodliwa '' i powiadami się tylko sąziada za miedzą, bo tylko ten jest stroną. Jak ktoś ma ochotę to proszę zerknąć na geoportal. Numery działek na których wieża ma stanąć to 129, 131/1. Jedna działka wytyczona z drugiej większej, tak to wygląda jakby chcieli stawiać na 129 i wtedy nie ma sąsiadów - sąsiadem są ludzie od których chcą dzierżawić, ale s... rozwiń
Avatar
Swojak / 18 sierpnia 2019 o 23:55
+1
A czy gmina jak się dowiedziała o możliwości budowy to powiadomiła sołtysa Jeziorszczyzny a ten powinien zrobić zebranie całej wsi i powiadomić ludzi o takiej możliwości.Wydaje mi się że z gminy też ktoś na takim zebraniu powinien być
Avatar
RobKazimierz / 18 sierpnia 2019 o 23:12
0
Kupiłem działkę obok planowanej inwestycji. Ku mojemu zdziwieniu 5 działek w prawo i w lewo od działki gdzie ma stanąć maszt 42m ma plan zagospodarowania na budowę domu do 9m. To jakim cudem 1 wąska działka nie ma planau zagospodarowania? Ktoś musiał nieźle nakombinowac w urzędach. Jak powstanie ten maszat to zajmę się odnalezieniem tych osób. Przeswietle majątki a i CBA i Izba Skarbowa będzie miała co i kogo sprawdzać. Widać grubymi nićmi sprawa szyta.
Avatar
KW / 18 sierpnia 2019 o 20:57
-1
Telefon 1h dziennie (w moim przypadku) Stacja obok domu 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nie dam rady na stacji włączyć tryb samolot. Nic nje wiesz człowieku. Kompletnie nic. 
Avatar
K. W / 18 sierpnia 2019 o 20:52
-1
Zaczekaj kilka lat
Avatar
K. W / 18 sierpnia 2019 o 20:51
-1
Nie tym razem uwierz mi człowieku. Sprzeciw już był a dopiero później się dowiedzieliśmy, że działka nie jest własnością Playa. 
Avatar
Krzysztof Walewski / 18 sierpnia 2019 o 20:40
+6
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy waszej stacji w Warszowicach koło Żor. Tam też twierdziliście, że nie należy sumkwać mocy. Drodzy Państwo czytający ten wpis. Wiecie jak się stawia stacje bazowe w Polsce? Inwestor sam sobie pisze dokumentacje, informuje w niej, że moc 1 anteny taka i taka i wtedy inwestycja nie zostaje zaliczona do mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Nie trzeba więc sporządzać oceny oddziaływania na środowisko. Paradoks! Ja jak trochę jeszcze zarobie to zbuduję ubojnie zwierząt w pobliżu któregoś prezesa spółki P4. Napiszę sam dokumentację, w której podam, że będę trzymał 300 świń, ale smród podam od jednej i napiszę, że nieprzyjemnego zapachu nie należy sumować. No tak to dokładnje wygląda a jak uzyskam pozwolenie na budowę to zaraz dowiozę kolejne 300 świń i będę miał 600. Tak samo jak Wy dokładacie anten. Na szczęście mamy wyrok NSA II OSK 1237/17 z dnia 03.04.2019 który mówi jasno, że maszt stanowi 1 całość techniczno użytkową i dokładanie więcej świń tzn anten jest nielegalną rozbudową za co już płacicie kary. Co do braku szkodliwości to w Polsce brakuje badań a wszystkie, które były, były sponsorowane przez firmy telekomowe. Ludziska zanim się wypowiecie to wyedukujcię się trochę. ***s://youtu.be/lhvrpa-Ampc Takie wieże niech stoją, ale zgodnie z prawem i co najmniej 1 km od zabudowań. Będzie niezła afera. Pan Zbigniew Gelzok ze stowarzyszenia Prawo Do Życia bierze się za Jeziorszczyznę. Podobno jak prawnicy telekomów wiedzą, że ten Pan pojawi się w sądzie to odpuszczają sobie fatygę. Poznajcie się z tematem. Wystarczy wposać Zbigniew Gelzok w wyszukiwarkę.
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy wa... rozwiń
Avatar
gorsiejszy sort / 18 sierpnia 2019 o 19:42
-1
tępota ludzka nie ma granic
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 6

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 2

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 96 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 458 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.