Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 listopada 2008 r.
15:07
Edytuj ten wpis

Kibice Wisły protestują przeciwko decyzji urzędników

0 10 A A

Budowa nowego stadionu w Puławach jeszcze się nie zaczęła, a już wzbudza kontrowersje. Kibice nie chcą na obiekcie bieżni lekkoatletycznej. Żeby zmusić władze do zmiany projektu przygotowali list, który rozsyłają drogą elektroniczną m.in. do prezydenta miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informacja na temat akcji protestacyjnej pojawiła się na portalu kibiców Wisły. Zarzucają oni prezydentowi Januszowi Groblowi (PO), że w fazie wyboru projektu stadionu nie przeprowadzono żadnych społecznych konsultacji.

- Nikomu nie przyszło do głowy żeby spytać kibiców, czy chcą takiego stadionu - mówi Andrzej Kopiński, kibic Wisły. - A przecież to my będziemy z niego korzystać. Pan prezydent pojawia się na naszym stadionie tylko wtedy, kiedy potrzebne mu są głosy przed wyborami.

Według kibiców nie jest jeszcze za późno na zmiany. - Tak naprawdę to oprócz projektu nic nie jest zrobione. Nie rozstrzygnięto przetargu na wykonawcę, nie ma nawet potrzebnych pieniędzy na budowę - twierdzi Kopiński.

Jego zdaniem absurdem jest budowanie bieżni lekkoatletycznej i rowu z wodą. - To paranoja. Jak pamiętam to do tej pory rów był wykorzystany tylko raz, w latach 80-tych. A lekkoatletom można przecież wybudować bieżnię do treningów w innym miejscu.

Fani apelują do wszystkich, którym nie podoba się pomysł samorządowców, żeby kopiowali przygotowany list protestacyjny i wysyłali pod adres mejlowy Urzędu Miasta Puławy, ale także do posłów ziemi puławskiej Włodzimierza Karpińskiego (PO) i Małgorzaty Sadurskiej (PiS) oraz mediów.

Jak poinformowała nas w czwartek Magdalena Zarychta, rzecznik prezydenta Puław, na skrzynkę UM przyszedł zaledwie jeden taki list. Czy kibice mogą cokolwiek wskórać?

- Nie ma szansy na zmianę projektu stadionu na typowo piłkarski - wyjaśnia Magdalena Zarychta. - Nie planujemy też zorganizowania spotkania z kibicami w tej sprawie. Projekt rozbudowy stadionu został przygotowany zgodnie z obowiązującymi procedurami. Przeprowadzono również wszystkie niezbędne konsultacje społeczne.

Urząd tłumaczy, że wybrał stadion najbardziej optymalny dla potrzeb miasta. Ma on bowiem służyć możliwie największej rzeszy sportowców i mieszkańców, w tym dzieciom i młodzieży.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nicck / 28 listopada 2008 o 13:01
0
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co przychodzą na stadion.
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co... rozwiń
Avatar
nicck / 28 listopada 2008 o 13:00
0
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co przychodzą na stadion.
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co... rozwiń
Avatar
Goblin / 28 listopada 2008 o 12:11
0
Drodzy kibice piłkarscy (patrząc na zdjęcie to widać że jest was siła) z tego co ja się orientuję, a miałem możliwość uczestniczenia w prezentacji koncepcji projektu (zresztą byli tam przedstawiciele m.in. kubów piłkarskich i kibiców) planowany stadion w pełni spełni wasze oczekowania, jak również daje możliwość uczestniczenia drużyny Wisły (jeśli się jej to uda) do wyższych lig nawet do pierwszej. Jego parametry odpowiadają regulacjom w tym zakresie a zapewne pamiętacie, np. stadion Amiki Wronki na 3,5 tysiąca miejsc i rozgrywane tam były spotkania ekstraklasy. Także proponuję wam mały dokształt z przepisów piłkarskich a dopiero później wdawajcie się w dyskusję. Ponadto patrząc na frekwencje na meczach (a jestem prawie na każdym spotkaniu) to niestety nie ma was zbyt wielu. Jak byłem w waszym wieku to potrafiło nas przyjść nawet kilka tysięcy a teraz no cóż, kiepściunio.
Pozdrawiam i życzę mojej drużynie zasłużonego awansu do wyższych klas rozgrywkowych.
Drodzy kibice piłkarscy (patrząc na zdjęcie to widać że jest was siła) z tego co ja się orientuję, a miałem możliwość uczestniczenia w prezentacji koncepcji projektu (zresztą byli tam przedstawiciele m.in. kubów piłkarskich i kibiców) planowany stadion w pełni spełni wasze oczekowania, jak również daje możliwość uczestniczenia drużyny Wisły (jeśli się jej to uda) do wyższych lig nawet do pierwszej. Jego parametry odpowiadają regulacjom w tym zakresie a zapewne pamiętacie, np. stadion Amiki Wronki na 3,5 tysiąca miejsc i rozgrywane tam były s... rozwiń
Avatar
olek / 28 listopada 2008 o 06:48
0
Ten rów z wodą to rzeczywiście pomyłka. Też nie pamiętam kiedy on był wykorzystywany. Naprawią to i będziemy po jakimś czasie mieli rów ze śmieciami, butelkami i puszkami.......
Avatar
Zarychta ma pusty łeb / 27 listopada 2008 o 22:43
0
stadion jest dla publiczności - nie dla dzieci! Dla dzieci to sa place zabaw!
Avatar
do J23 / 27 listopada 2008 o 21:09
0
A ty jakie uniwerki kończyłeś? Może zapytaj kopaczy, a nie wydajesz sondy. Pewnie wielu z nich ma wyższe wykształcenie niż ty WYKSZTAŁCIUCHU I INTELIGECIE może wiecej POKORY.
Pzdrawiam normalnych
Avatar
ad / 27 listopada 2008 o 20:38
0
Artykuł na temat przebudowy stadionu a panowie tutaj swoje żale na temat gry zawodników wylewają. Typowo polskie leczenie kompleksów. To jak, lepiej być zaściankiem i mieć stadion na 5 tys. widzów czy też mieć ambicje sportowe i obiekt na poziomie 1 ligi z podgrzewaną murawą?
Avatar
J-23 / 27 listopada 2008 o 18:45
0
Tym kopaczom to skopać tyłki i wysłać do szkoły.Większość z nich pewnie po podstawówce.
Avatar
Były piłkarz / 27 listopada 2008 o 18:33
0
Jacy kibice ??????
Raczej kilkunastu gów****** i kopaczy podwórkowych.
Stadion Miejski musi służyc również przynajmniej dla części lekkoatletów.
Avatar
omg / 27 listopada 2008 o 16:47
0
ha ha ha ha ha ha ha ha ze co? 99% kibice piłkarscy? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha dobre...
Avatar
nicck / 28 listopada 2008 o 13:01
0
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co przychodzą na stadion.
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co... rozwiń
Avatar
nicck / 28 listopada 2008 o 13:00
0
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co przychodzą na stadion.
Ci młodzi ludzie niech się lepiej trochę dokształcą i zaczną myśleć. Jeżeli wydaje im się, że został zrobiony "tylko projekt", to są w wielkim błędzie. Jestem budowlańcem i wiem, że dokładne i szczegółowe opracowanie dokumentacji na taki obiekt może trwać parenaście miesięcy. A poza tym co im przeszkadza rów z wodą? - arena piłkarsko-lekkoatletyczna, na której jest rów jest dla sportowców, a kibibe siedzą na trybunach, a tam żadnych rowów nie będzie. A to że przewidują, że w rowie powstanie śmietnik - to tylko o nich świadczy po co... rozwiń
Avatar
Goblin / 28 listopada 2008 o 12:11
0
Drodzy kibice piłkarscy (patrząc na zdjęcie to widać że jest was siła) z tego co ja się orientuję, a miałem możliwość uczestniczenia w prezentacji koncepcji projektu (zresztą byli tam przedstawiciele m.in. kubów piłkarskich i kibiców) planowany stadion w pełni spełni wasze oczekowania, jak również daje możliwość uczestniczenia drużyny Wisły (jeśli się jej to uda) do wyższych lig nawet do pierwszej. Jego parametry odpowiadają regulacjom w tym zakresie a zapewne pamiętacie, np. stadion Amiki Wronki na 3,5 tysiąca miejsc i rozgrywane tam były spotkania ekstraklasy. Także proponuję wam mały dokształt z przepisów piłkarskich a dopiero później wdawajcie się w dyskusję. Ponadto patrząc na frekwencje na meczach (a jestem prawie na każdym spotkaniu) to niestety nie ma was zbyt wielu. Jak byłem w waszym wieku to potrafiło nas przyjść nawet kilka tysięcy a teraz no cóż, kiepściunio.
Pozdrawiam i życzę mojej drużynie zasłużonego awansu do wyższych klas rozgrywkowych.
Drodzy kibice piłkarscy (patrząc na zdjęcie to widać że jest was siła) z tego co ja się orientuję, a miałem możliwość uczestniczenia w prezentacji koncepcji projektu (zresztą byli tam przedstawiciele m.in. kubów piłkarskich i kibiców) planowany stadion w pełni spełni wasze oczekowania, jak również daje możliwość uczestniczenia drużyny Wisły (jeśli się jej to uda) do wyższych lig nawet do pierwszej. Jego parametry odpowiadają regulacjom w tym zakresie a zapewne pamiętacie, np. stadion Amiki Wronki na 3,5 tysiąca miejsc i rozgrywane tam były s... rozwiń
Avatar
olek / 28 listopada 2008 o 06:48
0
Ten rów z wodą to rzeczywiście pomyłka. Też nie pamiętam kiedy on był wykorzystywany. Naprawią to i będziemy po jakimś czasie mieli rów ze śmieciami, butelkami i puszkami.......
Avatar
Zarychta ma pusty łeb / 27 listopada 2008 o 22:43
0
stadion jest dla publiczności - nie dla dzieci! Dla dzieci to sa place zabaw!
Avatar
do J23 / 27 listopada 2008 o 21:09
0
A ty jakie uniwerki kończyłeś? Może zapytaj kopaczy, a nie wydajesz sondy. Pewnie wielu z nich ma wyższe wykształcenie niż ty WYKSZTAŁCIUCHU I INTELIGECIE może wiecej POKORY.
Pzdrawiam normalnych
Avatar
ad / 27 listopada 2008 o 20:38
0
Artykuł na temat przebudowy stadionu a panowie tutaj swoje żale na temat gry zawodników wylewają. Typowo polskie leczenie kompleksów. To jak, lepiej być zaściankiem i mieć stadion na 5 tys. widzów czy też mieć ambicje sportowe i obiekt na poziomie 1 ligi z podgrzewaną murawą?
Avatar
J-23 / 27 listopada 2008 o 18:45
0
Tym kopaczom to skopać tyłki i wysłać do szkoły.Większość z nich pewnie po podstawówce.
Avatar
Były piłkarz / 27 listopada 2008 o 18:33
0
Jacy kibice ??????
Raczej kilkunastu gów****** i kopaczy podwórkowych.
Stadion Miejski musi służyc również przynajmniej dla części lekkoatletów.
Avatar
omg / 27 listopada 2008 o 16:47
0
ha ha ha ha ha ha ha ha ze co? 99% kibice piłkarscy? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha dobre...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 8

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 1

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 30 18

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 135 57

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 47 16

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 19 3

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 84 38

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 87 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!