Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 grudnia 2019 r.
19:45

Komornik z Puław zdefraudował setki tysiące złotych. Pieniądze odebrane dłużnikom przeznaczał na prywatne wydatki

88 26 A A

Komornik z Puław odpowie za nadużycia. Pieniądze odebrane dłużnikom Jacek C. miał przeznaczać na swoje prywatne wydatki. W ten sposób zdefraudował setki tysięcy złotych – ustalili prokuratorzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą 42-letniego Jacka C. zajmie się puławski sąd. Z ustaleń śledczych wynika, że prawnik przywłaszczał sobie pieniądze z egzekucji komorniczych co najmniej od początku 2013 r. Tylko jedna z kontroli w kancelarii wykazała, że na rachunkach brakuje blisko 300 tys. zł. Komornik odpowie również za niepłacenie składek ZUS za swoich pracowników. Łączne zaległości z tego tytułu to ponad 30 tys. zł.

Przyniósł i zabrał

Oskarżenie to efekt kontroli w jego kancelarii. Jedną z pierwszych przeprowadził puławski sąd w kwietniu 2017 r. Okazało się wówczas, że w kasie brakuje aż 270 tys. zł. W wówczas Jacek C. natychmiast dług spłacił. W rezultacie na rachunku kancelarii pojawiło się 8 tys. zł nadwyżki.

Jedna z pracownic kancelarii zeznała, że komornik przyniósł wówczas do biura 300 tys. zł w gotówce. Pieniądze najprawdopodobniej pochodziły z kredytu bankowego. Relacja innej pracownicy wskazuje jednak, że gotówka była tylko „rekwizytem”. Jacek C. pokazał pieniądze podczas kontroli, ale nie wpłacił ich na rachunek kancelarii. Ponowna kontrola w październiku 2017 r. wykazała, że na koncie brakuje 176 tys. zł. Wówczas sprawą zajęła się puławska prokuratura.

Zacieranie śladów

Z akt sprawy wynika, że Jacek C. ponownie zwrócił wtedy przynajmniej 160 tys. zł. Faktyczne prześledzenie jego finansów okazało się jednak bardzo trudne. W maju ubiegłego roku prowadzenie kancelarii przejął wyznaczony asesor. Jacek C. nie przekazał mu jednak dokumentów finansowych. Nie można więc było prześledzić operacji finansowych.

Okazało się też, że przynajmniej od stycznia 2018 r. ktoś usuwał dane z elektronicznego systemu księgowego. Kilkadziesiąt takich informacji przeprowadzono z wykorzystaniem konta użytkownika Jacka C. Komornik logował się w tym celu również na konta pracowników. W wyniku tych operacji na konta wierzycieli nie trafiło przynajmniej 25 tys. zł.

Niezapłacone rachunki

Z zeznań pracowników kancelarii wynika również, że Jacek C. regularnie zalegał z płatnościami. Jedna z księgowych zrezygnowała z pracy, ponieważ kolejne kontrole wykazywały braki w kasie. Do kancelarii przychodziły również monity o nieopłaconych rachunkach.

Zdarzały się też opóźnienia w przekazywaniu pieniędzy od dłużników. Wierzyciele, zamiast maksymalnie cztery dni, czekali na przelewy nawet pięć miesięcy. – Jedynie przed zapowiedzianymi kontrolami Jacek C. nakazywał pilne regulowanie najbardziej przeterminowanych płatności – zeznała księgowa.

Grozi mu 10 lat

Postępowanie dyscyplinarne wobec Jacka C. prowadził również komorniczy samorząd. W styczniu 2018 r. kontrola wykazała, że na rachunku kancelarii brakuje ćwierć miliona zł. Komornik natychmiast wpłacił 234 tys. zł i zobowiązał się do niezwłocznej spłaty pozostałej kwoty. Nie zrobił tego jednak w terminie. Ruszyło postępowanie dyscyplinarne. Jacek C. został uznany winnym nadużyć i zawieszony w obowiązkach.

Podczas prokuratorskiego śledztwa komornik nie przyznał się do przekroczenia uprawnień. Z akt sprawy wynika, że obecnie nie pracuje i nie ma żadnego majątku. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 20:02
Do pierdla go. Tam go nauczą porządku
Avatar
Wzburzona baba / 16 grudnia 2019 r. o 19:58
Komornika mu ! Niech oddaje złodziej
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 21:55
A KIEDY ORGANY ŚCIGANIA I WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI ZAJMNIE SIĘ POWIATOWYM INSPEKTOREM NADZORU BUDOWLANEGO W PUŁAWACH I BEZPRAWNYMI DECYZJAMI TEJ KOBIETY.???
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 20:22
Napiszcie nazwisko tego złodzieja, niech nie będzie świętą krową !
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:55
Nie zdefraudował tylko zapier .....ł Tyle pieniędzy za darmo to każdy by chciał. Naiciemniej pod i latarnią. Wstyd, pracownik sądu i grabi dla siebie, zachowuje sie jak naigorszy żul
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 19:48
Komornik zalicza się do nadzwyczajnej kasty?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 20:48
Charatymowicz.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 20:04
teraz do tego bandziora powinien wejść komornik
Avatar
zadziwiony / 16 grudnia 2019 r. o 19:57
ciekawe jak koledzy prawnicy potraktują złodzieja
Avatar
KASTor / 16 grudnia 2019 r. o 20:31
Dziennik odpowie za te szkalowania porządnego komornika. Biegły sądowy wykaże, że trudno mówic o zamiarze kierunkowym działania oskarżonego, najprawdopodobniej był tylko bardzo roztargniony!
Avatar
Toż to skandal / 27 grudnia 2019 r. o 21:15
Gwałtu, rety co to się dzieje ,toż to pisofaszyzm w najczystszej postaci. Taki spokojnyu człowiek nie wadził nikomu, a ze trochę kasy skubnął, no cóż nie on jeden. Musi Pani Prezes Gersdorf z jeszcze większą swieczką ( najlepiej z gromnicą ) udać się na manifestację by bronić kolegę z braci prawniczej, której się jawna krzywda dzieje. No jak to tak można , jak oni śmią atakować osobę zaufania publicznego z samej definicji nietykalną nieczym święta krowa w Indii ...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 23:08
Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.
Avatar
wróg publiczny #1 / 17 grudnia 2019 r. o 19:53
miłość do pieniędzy to korzeń wszelkiego zła, a więc i oszustw, złodziejstwa, korupcji ... " Smakuje człowiekowi chleb podstępnie zdobyty, lecz potem jego usta są pełne piasku " - księga przysłów Salomona 20:17 __,,cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? " - Ewangelia Łukasza 9:25 Biblia Warszawska_____ wyszukiwarka : " Jutro umrze 160 tysięcy osób starość i przemijanie nie muszą być straszne dołujące "
 nie ma czegoś takiego jak Biblia Warszawska, jest jedna Biblia, najlepiej przetłumaczona przez księdza Wójka, a reszta to podróby kk co z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, nawet Dekalog zafałszowali by doić owieczki
 nie ma czegoś takiego jak Biblia Warszawska, jest jedna Biblia, najlepiej przetłumaczona przez księdza Wójka, a reszta to podróby kk co z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, nawet Dekalog zafałszowali by doić owieczki rozwiń
Avatar
As / 17 grudnia 2019 r. o 16:38
Puławskiej sąd i prokuratura powinny być wyłączone że sprawy bo może dojść do mataczenia w sprawie
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 10:04
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajętym domu .Panowie pochodza z Pomorza i jezdza Volkswagenem o numerach rej zaczynajacych sie litera P..W Lublinie prowadza dwa sklepy.Szukam osób ktore zostaly oszukane przez te osoby .Prosze o kontakt osoby pokrzywdzone UWAZAJCIE TO OSZUŚCI
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajęty... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 08:45
Teraz ludzie powinni go pozwać na drodze cywilnej
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 08:18
Komornikami powinni być księża, mieli by tylko przeniesienie do innej parafii, gdyby nie komornicy to w tym kraju każdy by brał i nie oddawał
Avatar
gość / 17 grudnia 2019 r. o 07:56
Co zabawniejsze to dłużnicy i tak muszą płacić mimo, że dawno spłacili dług. To że komornik zdefraudował kasę wg. nadzwyczajnej kasty nie zwolni ich z płacenia.
Avatar
skrzywdzony przez Sad w Zamościu / 17 grudnia 2019 r. o 07:11
Stanowisko komornika zalicza się do nadzwyczajnej kasty i za nic nie odpowie, bo chronią go sędziowie z nadzwyczajnej kasty.
 przyjdzie czas,że stana przed obliczem temidy - nowej temidy. ludzie wezma sprawy w swoje ręce i na rynek miastowy go zaprowadza.
Avatar
ciekawy / 17 grudnia 2019 r. o 07:07
A KIEDY ORGANY ŚCIGANIA I WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI ZAJMNIE SIĘ POWIATOWYM INSPEKTOREM NADZORU BUDOWLANEGO W PUŁAWACH I BEZPRAWNYMI DECYZJAMI TEJ KOBIETY.???
 A janowska sprawa jest juz zakończona ? cos na ten temat prosze.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0. Sensacji nie było

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0. Sensacji nie było

Siatkarze LUK stanęli we wtorek przed arcytrudnym zadaniem. Po drugiej stronie siatki pojawił się mistrz Polski – Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze nie mieli wielkich problemów z odniesieniem zwycięstwa i wygrali 3:0.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 października 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 października 2022 r.

RK Nexe Nasice – Azoty Puławy 35:27. Sześć bramek zaliczki nie wystarczyło

RK Nexe Nasice – Azoty Puławy 35:27. Sześć bramek zaliczki nie wystarczyło

Azoty Puławy jednak nie zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej. We wtorkowym rewanżu drużyna Roberta Lisa przegrała z chorwackim RX Nexe Nasice 27:35.

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach
galeria

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach

Ekwipunek polskich polarników, rekonstrukcja igloo, modele stacji polarnych, a także fauna i flora Arktyki i Antarktyki – to część tego, co ma znaleźć się na pierwszej, stałej wystawie w polarnym muzeum. O planach puławskiej placówki we wtorek opowiadał pełniący obowiązki jej dyrektora, Piotr Kondraciuk.

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Prawie 8 milionów złotych będą kosztowały projekty, z których skorzysta w 195 osób z kilku gmin naszego województwa. Cel – wyciągnąć osoby starsze i samotne z domów

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia
galeria

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia

Strefa relaksu nad zamojskim zalewem to projekt ogólnomiejski, który zyskał największe poparcie podczas głosowań nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim Zamościa. Inne, mniejsze inwestycje będą realizowane także na każdym z 16 miejskich osiedli.

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii
9 października 2022, 17:00

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert pt. "Romantyczna Polska" z udziałem dwojga solistów młodego pokolenia: Moniki Buczkowskiej i Pawła Trojaka. Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 17.

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Za niespełna dwa lata w Zakładzie Karnym wyroki odsiadywać będzie o ponad 40 proc. więcej więźniów niż w tej chwili. Budowa nowego pawilonu będzie kosztować blisko 38 mln zł

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

W ciągu ostatniego miesiąca na drogach powiatu puławskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców, którzy jeździli mimo dożywotnich zakazów. Jeden wjechał w barierki, inny próbował uciekać przed radiowozem. Wszyscy trafili za kratki. W areszcie spędzą co najmniej 3 miesiące.

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

W Parku Miejskim im. Książąt Sanguszków w przyszłym roku powstanie nowy plac zabaw warty 200 tys. zł, a na rynek może wrócić drobny handel. Tak zdecydowali mieszkańcy miasta biorący udział w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego.

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Dla ponad 1,1 tys. studentów Akademii Zamojskiej rozpoczął się nowy rok akademicki. Przeszło połowa z tych osób zdobywać będzie wiedzę jako „pierwszoroczniacy”. Zainteresowanie ofertą uczelni było wystarczające nie tylko, by uruchomić wszystkie dotychczasowe kierunki kształcenia, ale również nowe, startujące dopiero w tym roku.

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Mariusz Wicik, radny powiatu puławskiego (PiS) proponuje kazimierskim samorządowcom postawienie w centrum miasta pomnika Wincentego Witosa. - Żeby łączyć, a nie dzielić - tłumaczy. Kazimierzanie pytają o związek ludowego działacza z ich miastem.

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu
8 października 2022, 17:00

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu

Adaptacja kultowego dzieła Lewisa Carrolla będzie pierwszą premierą Teatru Andersena w nowym sezonie. Pierwszy pokaz spektaklu zaplanowany jest na sobotę, 8 października o g. 17.

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To czas zadumy i pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Rośnie częstotliwość odwiedzin grobów bliskich, co wiąże się z koniecznością zakupu produktów, którymi zostanie udekorowane miejsce spoczynku.

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

W tym artykule podpowiadamy, co zrobić, by jak najlepiej zapamiętać pokaz fajerwerków, który może odbyć się nie tylko podczas sylwestra, ale także innych chwil wartych upamiętnienia. Takimi imprezami są wesela, a także przyjęcia urodzinowe. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany pirotechniką, nawet w amatorskim wykonaniu, przybliżymy Ci trochę ten temat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium