Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 października 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Markuszów: Przewodniczący Rady Gminy oskarżony o pomówienie i znieważenie

0 603 A A

Miał publicznie znieważać i zniesławiać Irenę Opolską, kierowniczkę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Markuszowie. Sprawa trafiła do sądu. To nie pierwszy przypadek, kiedy Leszek B. nie przebierał w słowach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces z oskarżenia prywatnego toczy się przed Sądem Rejonowym w Puławach. Odbyły się już dwie rozprawy. Termin trzeciej sąd wyznaczył na 10 listopada. W sprawie przesłuchani zostali już m.in. pracownicy GOPS w Markuszowie i wójt gminy Andrzej Rozwałka.

Przewodniczący Rady Gminy Markuszów jest oskarżony o pomówienie i znieważenie. – Do popełnienia tych przestępstw dochodziło wielokrotnie, w okresie pomiędzy lutym i kwietniem 2010 roku – tłumaczy mec. Przemysław Jarnicki, pełnomocnik poszkodowanej.

Adwokat nie ujawnił, jakich słów miał używać Leszek B. podczas spotkań z kierowniczką GOPS. Jego zdaniem mogłoby to zaszkodzić sprawie. Do momentu wydania wyroku przez sąd nic na ten temat nie chce też mówić Irena Opolska. Jej adwokat uważa jednak, że dowody przeciwko przewodniczącemu są bardzo mocne.

– Świadkowie potwierdzili przebieg zdarzeń opisanych w akcie oskarżenia – mówi mecenas Jarnicki. Dodatkowym dowodem w tej sprawie jest też nagranie, którego dokonała kierowniczka GOPS. Sąd ma je odsłuchać na jednej z kolejnych rozpraw.

Zgodnie z kodeksem karnym przewodniczącemu grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności. Sąd może też orzec nawiązkę dla poszkodowanej.

– Będziemy wnioskować o karę grzywny i nawiązkę. Nie będą to duże kwoty, bo w tej sprawie chodzi bardziej o zasady. O to, żeby ten człowiek zrozumiał, że takie zachowanie nie będzie mu uchodziło płazem – zaznacza P. Jarnicki.

Ewentualny wyrok skazujący nie będzie miał wpływu na działalność samorządową Leszka B. (został już zarejestrowany jako kandydat na radnego gminy Markuszów). Ordynacja wyborcza zabrania bowiem kandydowania osobom skazanym za przestępstwo popełnione umyślnie, w dodatku z oskarżenia publicznego.

Leszek B. przed sądem nie przyznał się do winy. Nie chciał rozmawiać o całej sprawie przez telefon. Zażyczył sobie pytań mailem. W przysłanej odpowiedzi stwierdził, że nie jest prawdą, iż zniesławiał i znieważał kierowniczkę GOPS, a z komentarzami do tej sprawy wstrzyma się do czasu jej zakończenia przed sądem.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 603

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 28 stycznia 2012 r. o 18:15
0
ku*** mać chciałem zobaczyć do której biedronka otwarta i niezły ubaw sobie sprawiłem czytając to:D

Buraczki z markuszowa potrafiące tylko się gnoić, zero logiki w wypowiedziach, zasada sklepowa "kto głośniej"

Wieczny temat PO vs PiS... i kolejny brak pracy po studiach:D No ku*** mać, jak można zatrudnić kogoś kto tak pier***i bezsensownie... To nie wina studiów że nie macie pracy tylko tego że nie umiecie rozmawiać z ludźmi... też bym was nie zatrudnił...

pozdrawiam
student, właściciel małej firmy, klient "Waszej" biedronki z Garbowa
ku*** mać chciałem zobaczyć do której biedronka otwarta i niezły ubaw sobie sprawiłem czytając to:D

Buraczki z markuszowa potrafiące tylko się gnoić, zero logiki w wypowiedziach, zasada sklepowa "kto głośniej"

Wieczny temat PO vs PiS... i kolejny brak pracy po studiach:D No ku*** mać, jak można zatrudnić kogoś kto tak pier***i bezsensownie... To nie wina studiów że nie macie pracy tylko tego że nie umiecie rozmawiać z ludźmi... też bym was nie zatrudnił...

pozdrawiam
student, właściciel... rozwiń
Avatar
Jerzy Lenartowicz / 17 października 2011 r. o 18:16
0
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

Do wstąpienia do PZPR namówił mnie mój Ojciec i Brat.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem jak się w życiu dobrze ustawić.

Nieudacznicy potrafią mi tylko zazdrościć.

Jestem dumny, że byłem w PZPR!

Służę wiernie komunistycznej sprawie jak prawdziwy komunista i za to jestem obecnie represjonowany!

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Mój telefon: 609 146 746

Mail: majulena@wp.pl

Jerzy Lenartowicz
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

Do wstąpienia do PZPR namówił mnie mój Ojciec i Brat.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem ... rozwiń
Avatar
l / 7 października 2011 r. o 18:20
0
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska
Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef
Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie
kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach
1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach
różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla
komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy
czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w
poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach
1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz
komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów
wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny
wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
s... rozwiń
Avatar
gość / 3 września 2011 r. o 18:28
0
chce pozdrowic z tego miejsca cala familje bałabunów biedną pieczoną wdowe i potomstwo dla ktorego nie zabrkanie miejsc pracy w gminie najpierw syn potem żoana
pozdro od GK
Avatar
Gość / 2 stycznia 2011 r. o 20:12
0
A kto wpisze 600- tny wpis na Barwińskiego?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 20:27
0
[quote name='silny' timestamp='1292183728' post='404122']
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[/quote]
Na jakim zołdzie wojta ? Ja pracuje w Lublinie a swoje zdanie wyraziłem bo na to zasługujesz
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:40
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 r. o 21:02
0
[quote name='silny' timestamp='1292183728' post='404122']
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[/quote]
Nienawiść to kipi z was obu. To naprawdę żenujące co tu wypisujecie. Zero merytorycznej dyskusji a tylko cuchnace szambo w którym się taplacie.
Avatar
silny / 12 grudnia 2010 r. o 20:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1292101456' post='403639']
NIGDY nie byłes silny wiec nie używaj tego nicka.Jesteś słabym chorym z nienawiści burakiem i zwyklym śmieciem.Przekrety to robisz tylko ty poje***cu i mam nadzieje ze za to ci zapłaci dobry Bóg.Wszystkie słowa typu cham burak idiota poje***biec niedorozwuj idealnie pasują do ciebie.Zamilcz raz na zawsze bo twoje miejsce jest na smietniku porąbany huju.Zaden normalny człowiek nie powinien z tobą nawet tu dyskutować.Ja jak cie spotkam kiedys na swej drodze to napluje ci w morde .
[/quote]
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[quote name='Gość' timestamp='1292101456' post='403639']
NIGDY nie byłes silny wiec nie używaj tego nicka.Jesteś słabym chorym z nienawiści burakiem i zwyklym śmieciem.Przekrety to robisz tylko ty poje***cu i mam nadzieje ze za to ci zapłaci dobry Bóg.Wszystkie słowa typu cham burak idiota poje***biec niedorozwuj idealnie pasują do ciebie.Zamilcz raz na zawsze bo twoje miejsce jest na smietniku porąbany huju.Zaden normalny człowiek nie powinien z tobą nawet tu dyskutować.Ja jak cie spotkam kiedys na swej d... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 r. o 20:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1292005881' post='403088']
Mi nie jest głupio bo na niego nie głosowałam. Ale z wybór był pomiędzy złym i gorszym. Gorszy to oczywiście Barwiński. A wyborcy maja to czego chcieli.
[/quote]
Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. To dopiero wybór. A drogi jak nie były odśnieżone tak nie są i nikt sie tym nie przejmuje. Rozwałka przeciez Lublin ma odsniezony.
Avatar
Łukasz / 28 stycznia 2012 r. o 18:15
0
ku*** mać chciałem zobaczyć do której biedronka otwarta i niezły ubaw sobie sprawiłem czytając to:D

Buraczki z markuszowa potrafiące tylko się gnoić, zero logiki w wypowiedziach, zasada sklepowa "kto głośniej"

Wieczny temat PO vs PiS... i kolejny brak pracy po studiach:D No ku*** mać, jak można zatrudnić kogoś kto tak pier***i bezsensownie... To nie wina studiów że nie macie pracy tylko tego że nie umiecie rozmawiać z ludźmi... też bym was nie zatrudnił...

pozdrawiam
student, właściciel małej firmy, klient "Waszej" biedronki z Garbowa
ku*** mać chciałem zobaczyć do której biedronka otwarta i niezły ubaw sobie sprawiłem czytając to:D

Buraczki z markuszowa potrafiące tylko się gnoić, zero logiki w wypowiedziach, zasada sklepowa "kto głośniej"

Wieczny temat PO vs PiS... i kolejny brak pracy po studiach:D No ku*** mać, jak można zatrudnić kogoś kto tak pier***i bezsensownie... To nie wina studiów że nie macie pracy tylko tego że nie umiecie rozmawiać z ludźmi... też bym was nie zatrudnił...

pozdrawiam
student, właściciel... rozwiń
Avatar
Jerzy Lenartowicz / 17 października 2011 r. o 18:16
0
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

Do wstąpienia do PZPR namówił mnie mój Ojciec i Brat.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem jak się w życiu dobrze ustawić.

Nieudacznicy potrafią mi tylko zazdrościć.

Jestem dumny, że byłem w PZPR!

Służę wiernie komunistycznej sprawie jak prawdziwy komunista i za to jestem obecnie represjonowany!

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Mój telefon: 609 146 746

Mail: majulena@wp.pl

Jerzy Lenartowicz
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

Do wstąpienia do PZPR namówił mnie mój Ojciec i Brat.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem ... rozwiń
Avatar
l / 7 października 2011 r. o 18:20
0
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska
Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef
Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie
kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach
1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach
różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla
komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy
czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w
poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach
1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz
komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów
wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny
wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
s... rozwiń
Avatar
gość / 3 września 2011 r. o 18:28
0
chce pozdrowic z tego miejsca cala familje bałabunów biedną pieczoną wdowe i potomstwo dla ktorego nie zabrkanie miejsc pracy w gminie najpierw syn potem żoana
pozdro od GK
Avatar
Gość / 2 stycznia 2011 r. o 20:12
0
A kto wpisze 600- tny wpis na Barwińskiego?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 20:27
0
[quote name='silny' timestamp='1292183728' post='404122']
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[/quote]
Na jakim zołdzie wojta ? Ja pracuje w Lublinie a swoje zdanie wyraziłem bo na to zasługujesz
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:40
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 r. o 21:02
0
[quote name='silny' timestamp='1292183728' post='404122']
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[/quote]
Nienawiść to kipi z was obu. To naprawdę żenujące co tu wypisujecie. Zero merytorycznej dyskusji a tylko cuchnace szambo w którym się taplacie.
Avatar
silny / 12 grudnia 2010 r. o 20:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1292101456' post='403639']
NIGDY nie byłes silny wiec nie używaj tego nicka.Jesteś słabym chorym z nienawiści burakiem i zwyklym śmieciem.Przekrety to robisz tylko ty poje***cu i mam nadzieje ze za to ci zapłaci dobry Bóg.Wszystkie słowa typu cham burak idiota poje***biec niedorozwuj idealnie pasują do ciebie.Zamilcz raz na zawsze bo twoje miejsce jest na smietniku porąbany huju.Zaden normalny człowiek nie powinien z tobą nawet tu dyskutować.Ja jak cie spotkam kiedys na swej drodze to napluje ci w morde .
[/quote]
Nie wiesz do kogo piejesz. Ale ja wiem że jesteś kupa śmiecia na żołdzie wójta (żyjesz z pieniędzy podatnika) i nie mieszaj w to Boga, bo jesteś gorszy od prostytutki z ulicy. Rozumiesz aluzje prostaku?
[quote name='Gość' timestamp='1292101456' post='403639']
NIGDY nie byłes silny wiec nie używaj tego nicka.Jesteś słabym chorym z nienawiści burakiem i zwyklym śmieciem.Przekrety to robisz tylko ty poje***cu i mam nadzieje ze za to ci zapłaci dobry Bóg.Wszystkie słowa typu cham burak idiota poje***biec niedorozwuj idealnie pasują do ciebie.Zamilcz raz na zawsze bo twoje miejsce jest na smietniku porąbany huju.Zaden normalny człowiek nie powinien z tobą nawet tu dyskutować.Ja jak cie spotkam kiedys na swej d... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 r. o 20:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1292005881' post='403088']
Mi nie jest głupio bo na niego nie głosowałam. Ale z wybór był pomiędzy złym i gorszym. Gorszy to oczywiście Barwiński. A wyborcy maja to czego chcieli.
[/quote]
Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. To dopiero wybór. A drogi jak nie były odśnieżone tak nie są i nikt sie tym nie przejmuje. Rozwałka przeciez Lublin ma odsniezony.