Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 lutego 2010 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy chcą parku na Błoniach

0 8 A A

Tak wypowiedzieli się w ankiecie dotyczącej przebudowy puławskich błoni. Zdaniem głosujących pomiędzy ulicami Słowackiego, Lubelskiej i Kaniowczyków powinien powstać park.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ankiecie umieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy wzięło udział ponad 800 osób. Zdecydowana większość respondentów (80 procent – red.) poparła rewitalizację terenów zielonych w mieście.

Według projektu koncepcyjnego na skwerze pomiędzy ulicami Słowackiego, Lubelskiej oraz Kaniowczyków ma powstać park, a w nim taras widokowy, fontanny i promenada. Koncepcja zakłada również miejsce na imprezy masowe, toalety i wybieg dla psów. Na realizację nowego parku trzeba będzie wydać kilka milionów złotych. Ma powstać do 2013 roku.

Puławianie mogą również zgłaszać własne propozycje elementów, które powinny znaleźć się w parku. Największym poparciem cieszył się mini skatepark do jazdy na rowerze i deskorolce. – To dlatego, że w naszym powinno być więcej tego typu miejsc – mówi Łukasz, uczeń "Czartorycha”, popularnego puławskiego liceum.

Właśnie wśród młodych mieszkańców Puław ankieta cieszyła się największym powodzeniem. Najliczniej reprezentowaną grupę stanowiły osoby w wieku do lat 20 (49 proc.), kolejne grupy stanowiły osoby w przedziale 21-40 lat (43 proc.), 41-60 lat (6 proc.) oraz powyżej 60 lat (2 proc.).

Co ciekawe, 57 procent respondentów jest zadowolonych z komfortu życia w mieście, 22 proc. jest niezadowolona lub nie ma zdania na ten temat.

– Park to na razie melodia przyszłości. Mamy pomysł i koncepcję. Chcemy dokładnie poznać opinie mieszkańców naszego miasta. Bardzo nas cieszy, że nasza społeczność chętnie bierze udział w tego typu akcjach – mówi Ewa Kozioł z Biura Zieleni Miejskiej w Puławach.

Nie brakuje również przeciwników radykalnych zmian. Do Biura Zieleni Miejskiej trafiła petycja z podpisami ok. 300 osób. Najwięcej kontrowersji budzi zapis o możliwości usytuowania kawiarni lub toalety. Zdaniem protestujących, Błonia powinny pozostać w niezmienionej formie – jako łąka, na którą nadal można będzie wyprowadzać psy. Proponują jedynie zwiększenie ilości ławek i koszy na śmieci.

– Projekt parku za takie pieniądze to Bizancjum. Czy naprawdę Puławy na to stać? – komentuje pan Roman, mieszkaniec sąsiadującego z błoniami osiedla Niwa.

Więcej informacji z Puław na MM Puławy

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
H2O2 / 28 lutego 2010 o 20:39
0
Po co ankieta i tak Giedrojciowa zrobi co będzie chciała. W tym roku zaczyna się remont Skweru Niepodległości, zobaczymy co z tego wyjdzie po zlikwidowaniu odcinka PCK a z nim 25 miejsc parkingowych.
Nie mówię, że przebudowa błoni nie jest potrzebna, moim zdaniem bardziej niż budowa bulwaru do nowego mostu.
Avatar
Gość / 28 lutego 2010 o 12:30
0
Malkontenci - to dobre słowo. Z tego co słyszałam to sonda nadal trwa i jest dostępna na stronie internetowej albo w Urzędzie Miasta.
Wystarczy tylko chęci żeby się wypowiedzieć.
Widzę jednak, że tutaj dominują ludzie, którzy potrafią tylko jęczeć i marudzić.
Jak rozumiem macie dostęp do neta, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypełnić ankietę!!!! A jak ktoś nie ma kompa to może ruszyć 4 litery do Urzędu Miasta - przecież tam nikogo nie zjedzą i nie zakażą wypełnienia ankiety!!!!!!!!!!
Widzę, że muszą upłynąć pokolenia żeby mentalność po PRL się zmieniła!!!!!. Na szczęście młodym ludziom chce się chcieć !!!!
Malkontenci - to dobre słowo. Z tego co słyszałam to sonda nadal trwa i jest dostępna na stronie internetowej albo w Urzędzie Miasta.
Wystarczy tylko chęci żeby się wypowiedzieć.
Widzę jednak, że tutaj dominują ludzie, którzy potrafią tylko jęczeć i marudzić.
Jak rozumiem macie dostęp do neta, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypełnić ankietę!!!! A jak ktoś nie ma kompa to może ruszyć 4 litery do Urzędu Miasta - przecież tam nikogo nie zjedzą i nie zakażą wypełnienia ankiety!!!!!... rozwiń
Avatar
REAL'ista / 28 lutego 2010 o 12:25
0
ja uważam że na bloniach powinien powstać REAL bo jego właśnie najbardziej brakuje w naszym mieście!!!!!
Avatar
gosia / 26 lutego 2010 o 14:06
0
Błonie bezwzględnie powinny być uporządkowane. Brałam udział w sondzie UM dotyczącej modernizacji błoni i wydaje mi się, że liczba oddanych głosów wynosiła około 400, więc skąd w tekście wzięło się 800?
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 19:43
0
a co z ludźmi nie mającymi dostępu do internetu ??
Avatar
pracownik UM Puławy / 25 lutego 2010 o 17:43
0
Bardzo podoba mi sie, ze w Puławach mieszkancy maja głos w takich sprawach. Ankieta jeszcze trwa wiec kazdy komu chociaż odrobine zalezy na współdecydowaniu o swoim miescie , a nie jedynie na krytyce dla krytyki, moze sie wysilic i oddac głos. 800 osobom sie chciało i to na razie oni chca współtworzy społeczeństwo obywatelskie a nie malkontenckie.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 17:30
0
jacy mieszkańcy wybrali ?? 800 osób to sa mieszkańcy Puław. Co za bzdety
Avatar
KK / 25 lutego 2010 o 16:59
0
ponad 800 osób wzięło udział w ankiecie to znaczy w Puławach mieszka tylko tyle ludzi?? a co z resztą mieszkańców? jakie jest ich zdanie na ten temat? ale bzdura
Avatar
H2O2 / 28 lutego 2010 o 20:39
0
Po co ankieta i tak Giedrojciowa zrobi co będzie chciała. W tym roku zaczyna się remont Skweru Niepodległości, zobaczymy co z tego wyjdzie po zlikwidowaniu odcinka PCK a z nim 25 miejsc parkingowych.
Nie mówię, że przebudowa błoni nie jest potrzebna, moim zdaniem bardziej niż budowa bulwaru do nowego mostu.
Avatar
Gość / 28 lutego 2010 o 12:30
0
Malkontenci - to dobre słowo. Z tego co słyszałam to sonda nadal trwa i jest dostępna na stronie internetowej albo w Urzędzie Miasta.
Wystarczy tylko chęci żeby się wypowiedzieć.
Widzę jednak, że tutaj dominują ludzie, którzy potrafią tylko jęczeć i marudzić.
Jak rozumiem macie dostęp do neta, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypełnić ankietę!!!! A jak ktoś nie ma kompa to może ruszyć 4 litery do Urzędu Miasta - przecież tam nikogo nie zjedzą i nie zakażą wypełnienia ankiety!!!!!!!!!!
Widzę, że muszą upłynąć pokolenia żeby mentalność po PRL się zmieniła!!!!!. Na szczęście młodym ludziom chce się chcieć !!!!
Malkontenci - to dobre słowo. Z tego co słyszałam to sonda nadal trwa i jest dostępna na stronie internetowej albo w Urzędzie Miasta.
Wystarczy tylko chęci żeby się wypowiedzieć.
Widzę jednak, że tutaj dominują ludzie, którzy potrafią tylko jęczeć i marudzić.
Jak rozumiem macie dostęp do neta, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wypełnić ankietę!!!! A jak ktoś nie ma kompa to może ruszyć 4 litery do Urzędu Miasta - przecież tam nikogo nie zjedzą i nie zakażą wypełnienia ankiety!!!!!... rozwiń
Avatar
REAL'ista / 28 lutego 2010 o 12:25
0
ja uważam że na bloniach powinien powstać REAL bo jego właśnie najbardziej brakuje w naszym mieście!!!!!
Avatar
gosia / 26 lutego 2010 o 14:06
0
Błonie bezwzględnie powinny być uporządkowane. Brałam udział w sondzie UM dotyczącej modernizacji błoni i wydaje mi się, że liczba oddanych głosów wynosiła około 400, więc skąd w tekście wzięło się 800?
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 19:43
0
a co z ludźmi nie mającymi dostępu do internetu ??
Avatar
pracownik UM Puławy / 25 lutego 2010 o 17:43
0
Bardzo podoba mi sie, ze w Puławach mieszkancy maja głos w takich sprawach. Ankieta jeszcze trwa wiec kazdy komu chociaż odrobine zalezy na współdecydowaniu o swoim miescie , a nie jedynie na krytyce dla krytyki, moze sie wysilic i oddac głos. 800 osobom sie chciało i to na razie oni chca współtworzy społeczeństwo obywatelskie a nie malkontenckie.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 17:30
0
jacy mieszkańcy wybrali ?? 800 osób to sa mieszkańcy Puław. Co za bzdety
Avatar
KK / 25 lutego 2010 o 16:59
0
ponad 800 osób wzięło udział w ankiecie to znaczy w Puławach mieszka tylko tyle ludzi?? a co z resztą mieszkańców? jakie jest ich zdanie na ten temat? ale bzdura
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!