Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 kwietnia 2012 r.
19:51
Edytuj ten wpis

PKS Puławy: Zwolnienia i opóźnienia w wypłatach

0 6 A A
Mimo wielomilionowej dotacji od rządu sytuacja w PKS Puławy nie wygląda różowo (Maciej Kaczanowski
Mimo wielomilionowej dotacji od rządu sytuacja w PKS Puławy nie wygląda różowo (Maciej Kaczanowski

Mimo wielomilionowej dotacji od rządu sytuacja w PKS Puławy nie wygląda różowo. W ostatnim czasie z pracą pożegnało się kilkanaście osób. A ci, którzy zostali nie dostają pensji na czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Puławski PKS jest w trakcie restrukturyzacji. Żeby wyjść na prostą musi m.in. spłacić wielomilionowe długi, wymienić tabor i zredukować zatrudnienie. Spółka dostała na to ponad 5 mln zł ze specjalnego funduszu rządowego.

– Restrukturyzacja ma się zakończyć w 2013 roku, a to oznacza, że do tego czasu firma ma nie tylko wyjść z długów, ale również zacząć przynosić zyski – tłumaczy Edward Osuch, prezes PKS Puławy.

Niedawno spółka ogłosiła przetarg na zakup nowych autobusów. Pracownicy zaalarmowali nas jednak, że sytuacja w firmie jest tak zła, że nie ma pieniędzy na paliwo.

– Są też spore zaległości w wypłacie poborów. Nie dostajemy pensji od lutego. W dodatku, żeby ratować sytuację, zabierane są pieniądze z funduszu socjalnego – czytamy w e-mailu przesłanym do naszej redakcji.

Prezes puławskiego przedsiębiorstwa potwierdza te informacje.

– Mamy opóźnienia w wypłatach pensji, ale nie dotyczą one wszystkich pracowników, a jedynie części. To stan przejściowy spowodowany brakiem wpływów na nasze konto. Ceny paliwa ciągle idą w górę, a ceny biletów nie mogą u nas wzrosnąć, bo konkurencja i tak już jeździ po niższych kosztach niż my – tłumaczy Osuch.


Spółka często musi wybierać: albo kupi paliwo, albo zapłaci pensje pracownikom. – To pierwsze jest ważniejsze, bo jak nie będziemy mieli paliwa do autobusów to nie wyruszymy w trasę i nie będziemy zarabiać. A zaległości wobec kierowców, czy innych osób w firmie, choć z opóźnieniem, to są zawsze regulowane – podkreśla prezes PKS Puławy.

Według Osucha, działające w spółce związki zawodowe zgodziły się na rezygnację w ubiegłym roku z wypłat funduszu socjalnego. Teraz wszystko wróciło do normy.

– Średnia wieku naszych pracowników jest bardzo wysoka. Sporą część pieniędzy pochłaniają wypłaty nagród jubileuszowych, wynikających ze stażu pracy, i innych świadczeń z mocy układu zbiorowego podpisanego ze związkami – wyjaśnia Osuch.

Mimo wcześniejszych informacji prezesa, że firma nie będzie zwalniać ludzi, okazało się to nieprawdą. W tym roku wypowiedzenia dostało już ok. dziesięciu osób.

– Cięcia są konieczne, ale nie dotyczą kierowców czy innych pracowników produkcji. Większość zwolnionych to pracownicy umysłowi oraz sprzątaczka i palacz. Nie wykluczam, że w tym roku będą musieli odejść kolejni. Wszystko zależy od sytuacji finansowej spółki – mówi prezes PKS Puławy.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oburzony / 27 kwietnia 2012 o 23:13
0
ja to bym przypilnował kierowców zeby nie kradli paliwa,bo jedna cysterka idzie do firmy adruga do prywatnych samochodów panów Kierowców.
Avatar
prezes / 26 kwietnia 2012 o 19:17
0
[quote name='wielebny' timestamp='1335443664' post='625461']
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
[/quote]
Co ja sie bede martwił, już niedługo emeryturka ale chciałbym jeszcze naciułać i naciupciać za darmo w rykach, zwolnic kogoś musiałem bo napierali, wolał bym zwolnić moich urzędników ale co wtedy?powinienem tez zwolnić mechaników a szczególnie elektryków samochodowych bo oni to nic nie robią tylko dyskutują z jadźką o du*** jadźi(maryny)i cos musze zrobić z oc bo tam same lewuchy chłopaki robią, wkrótce przed odejsciem sie za to wezmę
[quote name='wielebny' timestamp='1335443664' post='625461']
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
[/quote]
Co ja sie bede martwił, już niedługo emeryturka ale chciałbym jeszcze naciułać i naciupciać za darmo w rykach, zwolnic kogoś musiałem bo napierali, wolał bym zwolnić moich u... rozwiń
Avatar
wielebny / 26 kwietnia 2012 o 14:34
0
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
Avatar
wielebny / 26 kwietnia 2012 o 14:19
0
[quote name='oburzony' timestamp='1335344864' post='624817']
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic. Eh, szkoda gadać!
[/quote]
[quote name='oburzony' timestamp='1335344864' post='624817']
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś ... rozwiń
Avatar
oburzony / 25 kwietnia 2012 o 11:07
0
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic. Eh, szkoda gadać!
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic.... rozwiń
Avatar
Aneczka89 / 24 kwietnia 2012 o 21:40
0
z całym szacunkiem, ale pierwszy na zbity pysk powinien wylecieć prezes niedojda. kierowcy chcąć mieć czym jeździć muszą inwestować w naprawy autobusów/busów prywatne pieniądze. często o zwrocie nie ma mowy, lub jest bardzo późno wypłacany.
Avatar
oburzony / 27 kwietnia 2012 o 23:13
0
ja to bym przypilnował kierowców zeby nie kradli paliwa,bo jedna cysterka idzie do firmy adruga do prywatnych samochodów panów Kierowców.
Avatar
prezes / 26 kwietnia 2012 o 19:17
0
[quote name='wielebny' timestamp='1335443664' post='625461']
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
[/quote]
Co ja sie bede martwił, już niedługo emeryturka ale chciałbym jeszcze naciułać i naciupciać za darmo w rykach, zwolnic kogoś musiałem bo napierali, wolał bym zwolnić moich urzędników ale co wtedy?powinienem tez zwolnić mechaników a szczególnie elektryków samochodowych bo oni to nic nie robią tylko dyskutują z jadźką o du*** jadźi(maryny)i cos musze zrobić z oc bo tam same lewuchy chłopaki robią, wkrótce przed odejsciem sie za to wezmę
[quote name='wielebny' timestamp='1335443664' post='625461']
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
[/quote]
Co ja sie bede martwił, już niedługo emeryturka ale chciałbym jeszcze naciułać i naciupciać za darmo w rykach, zwolnic kogoś musiałem bo napierali, wolał bym zwolnić moich u... rozwiń
Avatar
wielebny / 26 kwietnia 2012 o 14:34
0
Z tego co mi wiadomo to zwolnili osoby zbędne, bo żadna firma nie zatrudniałaby obiboków.
z młodą pania kierownik tez miałem do czynienia, dziwię się że wogóle ktos ją zatrudnił,ani uprzejma ani kompetentna. z resztą szkoda gadać niech prezes się martwi.
Avatar
wielebny / 26 kwietnia 2012 o 14:19
0
[quote name='oburzony' timestamp='1335344864' post='624817']
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic. Eh, szkoda gadać!
[/quote]
[quote name='oburzony' timestamp='1335344864' post='624817']
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś ... rozwiń
Avatar
oburzony / 25 kwietnia 2012 o 11:07
0
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic. Eh, szkoda gadać!
Jasne, kłamstwo goni kłamstwo!!! Jaka sprzątaczka odeszła?? Palacz? palaczy zwolniono trzech a nie jednego. Zwolnili też takich, co się bronić nie mogą i do związków nie należą. Bo takich nierobów się chroni i nie można ich ruszyć. Zwolnili młodą osobę, która wniosła do firmy coś nowego: konsekwencję w działaniu i wymagania wobec pracowniów. Ale takich osób się nie ceni tylko wręcza papier!!! Mam nadzieję, że jej to cofną. Ktoś nie pilnuje wieku przechodzenia na świadczenia i zwalniane są osoby, które odchodzą na nic.... rozwiń
Avatar
Aneczka89 / 24 kwietnia 2012 o 21:40
0
z całym szacunkiem, ale pierwszy na zbity pysk powinien wylecieć prezes niedojda. kierowcy chcąć mieć czym jeździć muszą inwestować w naprawy autobusów/busów prywatne pieniądze. często o zwrocie nie ma mowy, lub jest bardzo późno wypłacany.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 1

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 12 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 28 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!