Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 lipca 2019 r.
8:03

Napięta sytuacja w Muzeum Nadwiślańskim. Kto wystartował w konkursie na dyrektora?

0 26 A A
Konflikt między związkami w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym trwa od lat
Konflikt między związkami w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym trwa od lat

Wkrótce zapadnie decyzja, kto zostanie dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. A w placówce w najlepsze trwa zimna wojna pomiędzy związkami zawodowymi. Wzajemne oskarżenia przed rozstrzygnięciem konkursu zaczynają się potęgować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kandydaci na nowych dyrektorów czas na złożenie swoich aplikacji w Urzędzie Marszałkowskim mieli do środy. Wynik konkursu przełoży się nie tylko na jakość zarządzania placówką, ale także na los skonfliktowanych ze sobą pracowników. Otwarte Związki Zawodowe liczą na to, że tym razem nie będzie to osoba związana z konkurencyjną „Solidarnością”. Obie frakcje od lat nie żywią do siebie sympatii. W ostatnich latach, podczas drugiej kadencji dyrektor Agnieszki Zadury, ludzie z OZZ poczuli się nie tylko zmarginalizowani, ale także zdradzeni. Jak przekonują, podczas sporów dyrektor z „Solidarnością” lojalnie stali u jej boku, tymczasem to związkowcy z „S” mieli otrzymać niezasłużone z ich perspektywy profity i awanse.

Wystarczył znaczek

– Agnieszka Zadura w trakcie swojej drugiej kadencji zmieniła front i zaczęła dogadywać się z „Solidarnością”. Nie chcąc narażać się na kolejne donosy z ich strony, postanowiła się z nimi zaprzyjaźnić. Zyskali także ci, którzy nie mieli odpowiedniego wykształcenia i przygotowania. Wystarczył znaczek „S” – utrzymuje jeden z pracowników muzeum, który chce pozostać anonimowy. Jak twierdzi, równolegle przesuwano do niechcianych, mniej płatnych zadań osoby związane z OZZ, nawet najbardziej kompetentnych.

– Jesteśmy dzisiaj pomiatani, a ci, którzy parę lat temu krzyczeli najgłośniej stojąc z transparentami (przeciwko dyrektor Zadurze – przyp.), teraz usadowili się na ciepłych posadkach kierowników, dyrektorów itp. – dodają inni pracownicy w liście do naszej redakcji.

Sytuacja miała pogorszyć się po tym, gdy na stanowisku p.o. dyrektor muzeum pojawiła się Danuta Olesiuk, a jej zastępcą została przewodnicząca muzealnej „Solidarności” Agnieszka Gawron.

– Wtedy część pracowników odeszła na zwolnienia, nie dali rady. Dwójka dobrych specjalistów zrezygnowała z pracy – opowiada nasz rozmówca.

Ci przebywający na zwolnieniach czują się ofiarami międzyzwiązkowej wojny.

– Chcieliśmy pracować, rozwijać muzeum, ruszyć ten skostniały, hermetycznie zamknięty układ, złamać status quo – tłumaczy Sebastian Wardak, archeolog, pracownik muzeum.

Jeszcze kilka tygodni temu grupa młodszych pracowników związana z OZZ liczyła, że sytuację może uzdrowić zmiana na stanowisku dyrektora. Dzisiaj nie są tego już tacy pewni. Część z nich szuka sobie nowych zajęć. Sami do „Solidarności” wstąpić nie chcą i nie wyobrażają sobie współpracy z osobami, które, jak przekonują, dążyły do zniszczenia ich związku.

Dyrektorka nie startuje

Zarzuty dotyczące prowadzonej polityki kadrowej odpiera p.o. dyrektor, Danuta Olesiuk. Jej zdaniem powierzenie obowiązków zastępcy dyrektora muzeum szefowej „Solidarności” było właściwe. – Agnieszka Gawron ma wieloletnie doświadczenie w pracy w muzeum w zakresie organizacji prac administracyjnych i wydarzeń komercyjnych – podkreśla Olesiuk i tłumaczy, że decyzja o powierzeniu jej tego stanowiska (na 3 miesiące) zapadła „z uwagi na niezbędne potrzeby pracodawcy”.

Pracownicy związani z OZZ do niedawna byli przekonani, że to właśnie Danuta Olesiuk będzie jedną z kandydatek w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego. Ta jednak przyznała w rozmowie z Dziennikiem, że do konkursu nie przystąpiła.

Zrobiła to natomiast Bożena Pajduszewska, była wicedyrektor placówki, niegdyś prawa ręka Agnieszki Zadury. Taki ruch zaskoczył obecną dyrektor, bo – jak zauważa Olesiuk – jej poprzedniczka miała „uzasadnione i poważne” powody, aby rozwiązać z nią umowę o pracę.

– Nie zakończyło się to wręczeniem wypowiedzenia tylko dlatego, że pani Pajduszewska od 30 stycznia tego roku jest niezdolna do pracy. Łącznie z trwającym zwolnieniem będzie to już 171 dni – zaznacza Olesiuk. – Jak widać nie przeszkadza jej to startować w konkursie na stanowisko dyrektora – zauważa.

Sama Bożena Pajduszewska odmówiła nam udzielenia komentarza. Potwierdziła jedynie, że przystąpiła do konkursu.

Konflikt utrudnia

Tymczasem rzecznik marszałka województwa lubelskiego przyznaje, że napięta sytuacja w muzeum utrudnia jego sprawne funkcjonowanie i realizowanie statutowych zadań. Dlatego też został ogłoszony konkurs na dyrektora.

– Chodzi o wyłonienie kandydata, który zapanuje nad konfliktami personalnymi, skupi uwagę kadry na zadaniach merytorycznych muzeum, zapewniając tym samym stabilność funkcjonowania instytucji oraz jej dynamiczny rozwój – komentuje Remigiusz Małecki.

O tym, kto to będzie, powinniśmy dowiedzieć się w przyszłym miesiącu.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Muzealnik z 20 letnim stażem. / 4 dni temu o 12:29
+6
Chcę zadać pytanie pani Katarzynie Prus co chciała osiągnąć pisząc ten artykuł?Wsadzić kij w mrowisko,podsycić konflikt,bo chyba najmniej interesuje panią rzeczywista sytuacjja w tym muzeum?Nie zadała sobie pani trudu rozmowy z komisjami zwiazkowymo,bo zadnego z przedstawicieli pani nie cytuje.Pani artykuł podsycił tylko anonimowy hejt,gratuluję profesjonalizmu.Myslałem że Dziennik Wschodni to coś wiecej,coś bardziej niż Fakt itp.Żenada pani redaktor,żenada.Zachęcam do szlifowania warsztatu.Pani artykuł spowodował jedynie obrzucanie sie błotem tym którzy chcą to robić.Mam nadzieję że po wyborze nowego Dyrektora pofatyguje się pani osobiście na rozmowę i rzetelne przygotuje artykuł.Pozdrawiam.
Chcę zadać pytanie pani Katarzynie Prus co chciała osiągnąć pisząc ten artykuł?Wsadzić kij w mrowisko,podsycić konflikt,bo chyba najmniej interesuje panią rzeczywista sytuacjja w tym muzeum?Nie zadała sobie pani trudu rozmowy z komisjami zwiazkowymo,bo zadnego z przedstawicieli pani nie cytuje.Pani artykuł podsycił tylko anonimowy hejt,gratuluję profesjonalizmu.Myslałem że Dziennik Wschodni to coś wiecej,coś bardziej niż Fakt itp.Żenada pani redaktor,żenada.Zachęcam do szlifowania warsztatu.Pani artykuł spowodował jedynie obrzucanie sie błot... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 16:31
+3
W Muzeum na Majdanku nie ma żadnych związków zawodowych ale atmosfera się poprawiła dopiero wtedy jak została wywalona niejaka Pani Olesiuk, bardzo się cieszyliśmy i przepraszamy, że trafiła do Nadwiślańskiego, bo ona to trochę jak dżuma i muzealniczka czarna ospa
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:45
+3
Miałem wątpliwą przyjemność współpracy z Muzeum Nadwiślańskim ale jedno muszę powiedzieć jedyną osobą której się coś chciało i rozumiała zasady biznesowej współpracy i szukała korzyść dla muzeum była Pani Pajduszewska, reszta to mentalność czy się stoi, czy się leży ......
 Tak rozumiała że nawet partnerstwo publiczno prywatne jej nie wyszło. Chyba że to było na zasadzie biedna kultura wspiera bogaty biznes. 
Avatar
Gosc / 4 dni temu o 09:17
+3
Tym ludziom w muzeum to się coś pomyliło, związki zawodowe są od tego aby bronić pracowników a nie wybierać dyrektora i rządzić, Solidarność to już na psy zeszła co widzimy ostatnio w polityce, Kościół się wtrąca do polityki , związki zawodowe i jeszcze jakieś niedowartościowane osobniki bez przygotowania, wszystko w tym kraju staje na głowie , jakieś zwierzęta dochodząca do głosu muszki, żuczki i jeszcze w muzeum gawrony ???
Avatar
Gość / 4 dni temu o 01:01
+3
Żałosne muzeum bo jak widać żałosna załoga, szczegóły podawane w tych komentarzach świadczą o tym, że pochodzą wpisy od pracowników muzeum, szkoda chyba waszego czasu bo poza wami nikt tym muzeum się nie interesuje. Mieszkam w Kazimierzu to wiem. Ta Pani Gawron Agnieszka to jest raczej znana z kariery recepcjonistki w Zajeździe Piastowskim jak w przerwie między wydawaniem kluczy do pokoi rozbiła małżeństwo mojej koleżanki, a co ona robi w muzeum? Pewnie dalej to samo , myśli komu dać komu nie i co jej się lepiej opłaca. Jeśli komuś starczy odwagi, żeby takich szkodników usunąć to może muzeum stanie na nogi .
Żałosne muzeum bo jak widać żałosna załoga, szczegóły podawane w tych komentarzach świadczą o tym, że pochodzą wpisy od pracowników muzeum, szkoda chyba waszego czasu bo poza wami nikt tym muzeum się nie interesuje. Mieszkam w Kazimierzu to wiem. Ta Pani Gawron Agnieszka to jest raczej znana z kariery recepcjonistki w Zajeździe Piastowskim jak w przerwie między wydawaniem kluczy do pokoi rozbiła małżeństwo mojej koleżanki, a co ona robi w muzeum? Pewnie dalej to samo , myśli komu dać komu nie i co jej się lepiej opłaca. Jeśli komuś starczy o... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 10:22
+3
"GOSCIU" to miejsce było fajne gdy pracowali w nim pasjonaci... Szkoda tego muzeum. Tam trzeba 90% ludzi pozwalniać i zacząć tworzyć to muzeum na nowo...
Avatar
olo / 3 dni temu o 06:58
+2
Co to za dziwne ludki, w tym jeden z ***em do kolan?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 14:05
+2
Hmm, to muzeum chyba jest bardzo dużym pracodawcą, skoro potrzeba aż dwóch związków zawodowych do reprezentacji postulatów pracowniczych. Ta wojenka polsko-polska chyba nigdy się nie skończy, bo chodzi w niej o fotel króla a nie o dobro instytucji.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:09
+2
Obecnie na przynależności do Solidarności można zyskać tylko jedno, szybko zrobić karierę. Te związki już dawno przestały być przyjazne pracownikom. W latach 80 tych coś sobą reprezentowali, a teraz walczą tylko o przywileje dla siebie. I to nie tylko widać w tej Solidarności muzealnej, ale cała ta organizacja odeszła od swoich pierwotnych założeń - walka o prawa wszystkich pracowników. Szkoda... Te drugie związki zawodowe w muzeum mają takie same prawa jak Solidarność, tylko, że tym ostatnim jak widać po treści artykułu, zupełnie się to nie podoba..
Avatar
Gość / 4 dni temu o 01:06
+2
Miałem wątpliwą przyjemność współpracy z Muzeum Nadwiślańskim ale jedno muszę powiedzieć jedyną osobą której się coś chciało i rozumiała zasady biznesowej współpracy i szukała korzyść dla muzeum była Pani Pajduszewska, reszta to mentalność czy się stoi, czy się leży ......
Avatar
olo / 3 dni temu o 06:58
+2
Co to za dziwne ludki, w tym jeden z ***em do kolan?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 21:51
0
"Należąc do OZZ też można zrobić karierę. np. z rzemieślnika awansować na stanowisko specjalisty" - lepiej chyba awansować ze średnim wykształceniem z rzemieślnika na pracownika administacji, niż po zawodówce na pracownika merytorycznego (członek Solidarności - sytuacja Zamek w Janowcu) w jakim świetle stawia to pracowników merytorycznych muzeum po studiach wyższych?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 16:31
+3
W Muzeum na Majdanku nie ma żadnych związków zawodowych ale atmosfera się poprawiła dopiero wtedy jak została wywalona niejaka Pani Olesiuk, bardzo się cieszyliśmy i przepraszamy, że trafiła do Nadwiślańskiego, bo ona to trochę jak dżuma i muzealniczka czarna ospa
Avatar
Gość / 4 dni temu o 14:05
+2
Hmm, to muzeum chyba jest bardzo dużym pracodawcą, skoro potrzeba aż dwóch związków zawodowych do reprezentacji postulatów pracowniczych. Ta wojenka polsko-polska chyba nigdy się nie skończy, bo chodzi w niej o fotel króla a nie o dobro instytucji.
Avatar
Muzealnik z 20 letnim stażem. / 4 dni temu o 12:29
+6
Chcę zadać pytanie pani Katarzynie Prus co chciała osiągnąć pisząc ten artykuł?Wsadzić kij w mrowisko,podsycić konflikt,bo chyba najmniej interesuje panią rzeczywista sytuacjja w tym muzeum?Nie zadała sobie pani trudu rozmowy z komisjami zwiazkowymo,bo zadnego z przedstawicieli pani nie cytuje.Pani artykuł podsycił tylko anonimowy hejt,gratuluję profesjonalizmu.Myslałem że Dziennik Wschodni to coś wiecej,coś bardziej niż Fakt itp.Żenada pani redaktor,żenada.Zachęcam do szlifowania warsztatu.Pani artykuł spowodował jedynie obrzucanie sie błotem tym którzy chcą to robić.Mam nadzieję że po wyborze nowego Dyrektora pofatyguje się pani osobiście na rozmowę i rzetelne przygotuje artykuł.Pozdrawiam.
Chcę zadać pytanie pani Katarzynie Prus co chciała osiągnąć pisząc ten artykuł?Wsadzić kij w mrowisko,podsycić konflikt,bo chyba najmniej interesuje panią rzeczywista sytuacjja w tym muzeum?Nie zadała sobie pani trudu rozmowy z komisjami zwiazkowymo,bo zadnego z przedstawicieli pani nie cytuje.Pani artykuł podsycił tylko anonimowy hejt,gratuluję profesjonalizmu.Myslałem że Dziennik Wschodni to coś wiecej,coś bardziej niż Fakt itp.Żenada pani redaktor,żenada.Zachęcam do szlifowania warsztatu.Pani artykuł spowodował jedynie obrzucanie sie błot... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:14
0
Obecnie na przynależności do Solidarności można zyskać tylko jedno, szybko zrobić karierę. Te związki już dawno przestały być przyjazne pracownikom. W latach 80 tych coś sobą reprezentowali, a teraz walczą tylko o przywileje dla siebie. I to nie tylko widać w tej Solidarności muzealnej, ale cała ta organizacja odeszła od swoich pierwotnych założeń - walka o prawa wszystkich pracowników. Szkoda... Te drugie związki zawodowe w muzeum mają takie same prawa jak Solidarność, tylko, że tym ostatnim jak widać po treści artykułu, zupełnie się to nie podoba..
 Należąc do OZZ też można zrobić karierę. np. z rzemieślnika awansować na stanowisko specjalisty. 
 Należąc do OZZ też można zrobić karierę. np. z rzemieślnika awansować na stanowisko specjalisty.  rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:12
+1
Współczuje każdemu dyrektorowi, który obejmie tą placówkę, bo miernoty z nieuzasadnionym przerostem ego nie dadzą mu spokoju, zwłaszcza Ci chowający się za funkcjami w Solidarności
 O miernotach z OZZ nie wspominając. 
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:09
+2
Obecnie na przynależności do Solidarności można zyskać tylko jedno, szybko zrobić karierę. Te związki już dawno przestały być przyjazne pracownikom. W latach 80 tych coś sobą reprezentowali, a teraz walczą tylko o przywileje dla siebie. I to nie tylko widać w tej Solidarności muzealnej, ale cała ta organizacja odeszła od swoich pierwotnych założeń - walka o prawa wszystkich pracowników. Szkoda... Te drugie związki zawodowe w muzeum mają takie same prawa jak Solidarność, tylko, że tym ostatnim jak widać po treści artykułu, zupełnie się to nie podoba..
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:50
+1
Żałosne muzeum bo jak widać żałosna załoga, szczegóły podawane w tych komentarzach świadczą o tym, że pochodzą wpisy od pracowników muzeum, szkoda chyba waszego czasu bo poza wami nikt tym muzeum się nie interesuje. Mieszkam w Kazimierzu to wiem. Ta Pani Gawron Agnieszka to jest raczej znana z kariery recepcjonistki w Zajeździe Piastowskim jak w przerwie między wydawaniem kluczy do pokoi rozbiła małżeństwo mojej koleżanki, a co ona robi w muzeum? Pewnie dalej to samo , myśli komu dać komu nie i co jej się lepiej opłaca. Jeśli komuś starczy odwagi, żeby takich szkodników usunąć to może muzeum stanie na nogi .
 Widzisz, mieszkasz w Kazimierzu i nawet kariery recepcjonisty lub parkingowego nie zrobiłeś (aś) stąd żal tyły ściska. 
 Widzisz, mieszkasz w Kazimierzu i nawet kariery recepcjonisty lub parkingowego nie zrobiłeś (aś) stąd żal tyły ściska.  rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:45
+3
Miałem wątpliwą przyjemność współpracy z Muzeum Nadwiślańskim ale jedno muszę powiedzieć jedyną osobą której się coś chciało i rozumiała zasady biznesowej współpracy i szukała korzyść dla muzeum była Pani Pajduszewska, reszta to mentalność czy się stoi, czy się leży ......
 Tak rozumiała że nawet partnerstwo publiczno prywatne jej nie wyszło. Chyba że to było na zasadzie biedna kultura wspiera bogaty biznes. 
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r. 0 0

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia)
galeria

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia) 0 0

Motor w środę rozegrał dwa mecze kontrolne. W tym drugim lublinianie pokonali czwartoligowy Lewart Lubartów 2:1

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 30 1

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 3 1

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 2 0

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 2 1

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 4 4

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się 0 0

Tylko do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. W ręce mieszkańców miasto oddaje 100 tys. zł.

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 13 5

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 5

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 127 103

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 6

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.