Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 kwietnia 2019 r.
9:15

Pół miliona na pomoc zwierzętom w Puławach. Był wniosek o zmianę programu

0 36 A A

Prezes fundacji „Uszy do góry”, Anna Filipowska, namawiała radnych do wycofania z ostatniej sesji uchwały o programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Powodem miał być brak konsultacji oraz uwagi do podziału pieniędzy. Chodzi m.in. o chipowanie psów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program przewiduje wydanie w tym roku ponad 487 tys. zł, które mają trafić m.in. na prowadzenie schroniska przy ul. Komunalnej, odławianie bezdomnych zwierząt, opiekę weterynaryjną, elektroniczne znakowanie zwierząt (chipowanie), ich doraźne leczenie, sterylizację, kastrację i dokarmianie wolno żyjących kotów, opiekę nad bezdomnymi zwierzętami gospodarskimi itp.

Czy pieniądze te można wydać lepiej? O tym, że tak, przekonana jest Anna Filipowska, prezes fundacji „Uszy do góry”, która podczas ostatniej sesji próbowała przekonać radnych do zdjęcia projektu uchwały z porządku obrad.

– Program jest piękny, ale ma się nijak do rzeczywistości. Miasto mogłoby zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyby pewne rzeczy zostały dopracowane. Uważam, że 20 tys. zł na chipowanie psów to niepotrzebny wydatek – mówiła, proponując, by większe kwoty trafiły na inne cele.

Filipowska skrytykowała także sposób, w jaki jej organizacja została poinformowana o programie. – Dostaliśmy pismo, z którego nie wynikało, że mamy się do niego odnieść – stwierdziła. Jej zdaniem, to właśnie dlatego „Uszy do góry” nie złożyły uwag do programu w przewidywanym terminie.

Trochę inaczej tę sprawę opisuje puławski Ratusz. Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska zapewnia, że w pismach do wszystkich trzech puławskich organizacji prozwierzęcych pojawiły się te same adnotacje dotyczące możliwości zgłaszania uwag.

– Pismo zaczyna się od słów „przekazuję do zaopiniowania program...”, z zaznaczeniem, że brak opinii potraktujemy jako akceptację – wyjaśniła urzędniczka.

Z kolei radni w sprawie programu byli podzieleni. Halina Jarząbek i Michał Śmich (oboje PiS) zagłosowali przeciwko jego przyjęciu, a Bożena Krygier (PiS) wnioskowała o wycofanie projektu uchwały z porządku obrad. Większość pozostałych radnych była jednak innego zdania. Marzanna Pakuła (Niezależni), uznała, że program można korygować w trakcie jego trwania. Wytknęła przy okazji puławskiej fundacji nieobecność na komisjach, które zajmowały się tą sprawą.

Głos zabrała także radna Ewa Wójcik (Samorządowcy), która nie zgodziła się z tezą, jakoby chipowanie psów było wydatkiem zbędnym. Ostatecznie (14 głosami), uchwała o nowym programie opieki nad zwierzętami została przyjęta.

e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 kwietnia 2019 o 22:41
+9
Tygodnik Powiśla splajtował, to teraz Filipowska w psach i kotach robi?
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 23:49
+8
Tygodnik Powiśla splajtował, to teraz Filipowska w psach i kotach robi?
 Tygodnik odżył na kampanię samorządową bo wszyscy pisowscy kandydaci ściepę zrobili na propagandę.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 19:04
+8
Pani pseudodziennikarka Filipowska to przybudówka pisowska. Za te wszystkie kłamliwe, szkalujące przeciwników politycznych PiSu teraz oczekuje sowitej zapłaty. Ot cała zagadka zamieszania.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 14:07
+7
Dzięki chipowaniu niejeden uciekinier wrócił do domu, bo w bazie danych znajdowały się wszystkie potrzebne do kontaktu z właścicielem informacje. Chipować można także koty i warto uświadamiać o tym ludzi. Wiele osób wypuszcza koty na dwór, tzw koty wychodzące. Gdy taki kot wyjdzie za daleko, ktoś go znajdzie myśląc że jest bezdomny - po zeskanowaniu może z powrotem trafić do właściciela, zamiast do schroniska, gdzie zająłby miejsce kotów, które naprawdę nie mają domów. I schroniskowe pieniądze poszłyby na utrzymanie pańskiego kota. Ciekawe ile kotów mających właściciela, ale uznanych za bezdomne, zostało chociażby wysterylizowane na koszt miasta? Chipowanie jest BARDZO WAŻNE i skoro miasto oferuje taką usługę mieszkańcom Puław za darmo, warto z niej korzystać. Gdyby chipowanie było płatne, dodatkowo właściciele zwierząt musieliby płacić chociażby za zarejestrowanie danych w europejskich bazach. Takie koszta mogłyby zniechęcić niejedną osobę i wtedy w schronisku byłoby jeszcze więcej zwierząt (a i tak jest pełne) bez możliwości uprzedniego namierzenia właściciela. Chipowanie to bardzo duża pomoc, zarówno dla gmin, organizacji prozwierzęcych i każdego pojedynczego człowieka, któremu nie jest obojętny los zwierząt. Dodatkowo - chip jest bardzo przydatny w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Jeśli dochodzi do sytuacji gdzie zwierzę jest w fatalnym stanie a nikt na posesji nie przyznaje się do bycia właścicielem w celu uniknięcia konsekwencji, wystarczy zeskanować chip i sprawa jest o wiele prostsza. Mówi się, że "miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt". Skoro miasto daje możliwość darmowej sterylizacji - korzystajmy z niej. Wiele innych miast w Polsce mogłoby się pod tym względem uczyć od Puław.
Dzięki chipowaniu niejeden uciekinier wrócił do domu, bo w bazie danych znajdowały się wszystkie potrzebne do kontaktu z właścicielem informacje. Chipować można także koty i warto uświadamiać o tym ludzi. Wiele osób wypuszcza koty na dwór, tzw koty wychodzące. Gdy taki kot wyjdzie za daleko, ktoś go znajdzie myśląc że jest bezdomny - po zeskanowaniu może z powrotem trafić do właściciela, zamiast do schroniska, gdzie zająłby miejsce kotów, które naprawdę nie mają domów. I schroniskowe pieniądze poszłyby na utrzymanie pańskiego kota. Ciekawe i... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 19:15
+6
Kupując Tygodnik Powiśle wspierasz OSZUSTKĘ!
Avatar
puławiak / 6 kwietnia 2019 o 17:20
+6
Anna Filipowska i wszystko jasne!
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 14:11
+6
W ostatnim zdaniu: *możliwość darmowego czipowania, a nie sterylizacji. Pośpiech zgubą człowieka :) Dzięki chipowaniu niejeden uciekinier wrócił do domu, bo w bazie danych znajdowały się wszystkie potrzebne do kontaktu z właścicielem informacje. Chipować można także koty i warto uświadamiać o tym ludzi. Wiele osób wypuszcza koty na dwór, tzw koty wychodzące. Gdy taki kot wyjdzie za daleko, ktoś go znajdzie myśląc że jest bezdomny - po zeskanowaniu może z powrotem trafić do właściciela, zamiast do schroniska, gdzie zająłby miejsce kotów, które naprawdę nie mają domów. I schroniskowe pieniądze poszłyby na utrzymanie pańskiego kota. Ciekawe ile kotów mających właściciela, ale uznanych za bezdomne, zostało chociażby wysterylizowane na koszt miasta? Chipowanie jest BARDZO WAŻNE i skoro miasto oferuje taką usługę mieszkańcom Puław za darmo, warto z niej korzystać. Gdyby chipowanie było płatne, dodatkowo właściciele zwierząt musieliby płacić chociażby za zarejestrowanie danych w europejskich bazach. Takie koszta mogłyby zniechęcić niejedną osobę i wtedy w schronisku byłoby jeszcze więcej zwierząt (a i tak jest pełne) bez możliwości uprzedniego namierzenia właściciela. Chipowanie to bardzo duża pomoc, zarówno dla gmin, organizacji prozwierzęcych i każdego pojedynczego człowieka, któremu nie jest obojętny los zwierząt. Dodatkowo - chip jest bardzo przydatny w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Jeśli dochodzi do sytuacji gdzie zwierzę jest w fatalnym stanie a nikt na posesji nie przyznaje się do bycia właścicielem w celu uniknięcia konsekwencji, wystarczy zeskanować chip i sprawa jest o wiele prostsza. Mówi się, że "miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt". Skoro miasto daje możliwość darmowego czipowania - korzystajmy z niej. Wiele innych miast w Polsce mogłoby się pod tym względem uczyć od Puław.
W ostatnim zdaniu: *możliwość darmowego czipowania, a nie sterylizacji. Pośpiech zgubą człowieka :) Dzięki chipowaniu niejeden uciekinier wrócił do domu, bo w bazie danych znajdowały się wszystkie potrzebne do kontaktu z właścicielem informacje. Chipować można także koty i warto uświadamiać o tym ludzi. Wiele osób wypuszcza koty na dwór, tzw koty wychodzące. Gdy taki kot wyjdzie za daleko, ktoś go znajdzie myśląc że jest bezdomny - po zeskanowaniu może z powrotem trafić do właściciela, zamiast do schroniska, gdzie zająłby miejsce kotów, któ... rozwiń
Avatar
S / 7 kwietnia 2019 o 19:13
+5
To własnie chipowanie pozwala odnaleźć właściciela bezdomnego zwierzęcia, akcja jest darmowa i dzięki temu ludzie z niej korzystają. Właściciel kundelka nie ma obowiązku go chipowac bo ustawa tego nie nakazuje, więc to darmowa akcja zachęca ludzi. Jedyne co warto byłoby dodać to chipowanie kotów wolnożyjących, aby mieć nad nimi kontrolę i zapobiec sterylizacji pańskich kotów na koszt Urzędu Miasta. Podobno z roku na rok jest coraz wiecej kotów wolnożyjących w Puławach i nie sa to ilosci w dziesiątkach. Za chwilę będzie więcej kotów aniżeli mieszkańców. Wystarczy że z projektu dokarmiania kotów zrobiono projekt stałego karmienia. Koty posiadają instynkt łowczy i w naturalnych warunkach polują kilkadziesiąt razy dziennie. Powinno im się pomagać szczególnie w okresie zimy ale w taki sposób aby je nie uczyć ze codziennie o "x" godzinie będzie pokarm, bo rozleniwione nie potrafiły znaleźć pożywienia wiosną-latem.
To własnie chipowanie pozwala odnaleźć właściciela bezdomnego zwierzęcia, akcja jest darmowa i dzięki temu ludzie z niej korzystają. Właściciel kundelka nie ma obowiązku go chipowac bo ustawa tego nie nakazuje, więc to darmowa akcja zachęca ludzi. Jedyne co warto byłoby dodać to chipowanie kotów wolnożyjących, aby mieć nad nimi kontrolę i zapobiec sterylizacji pańskich kotów na koszt Urzędu Miasta. Podobno z roku na rok jest coraz wiecej kotów wolnożyjących w Puławach i nie sa to ilosci w dziesiątkach. Za chwilę będzie więcej kotów aniżeli m... rozwiń
Avatar
gość / 7 kwietnia 2019 o 12:31
+5
pani Krygier boi się pani Filipowskiej ?
Avatar
lekarz psychiatra / 7 kwietnia 2019 o 10:17
+5
Pani redaktor Filipowska u wszystkich swoich oponentów o odmiennym zdaniu dostrzega syndrom choroby psychicznej. W tym miejscu należy wyjaśnić znane psychologii pojęcie PROJEKCJI. Jest to mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym osobom własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Z uwagi na powyższe proponuję badania u stosownego specjalisty.
Avatar
CK / 8 kwietnia 2019 o 07:24
+1
Anna Filipowska to OSZUSTKA która wyłudza pieniądze! Kupując Tygodnik Powiśle wspierasz OSZUSTKĘ!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 01:24
+1
Kupując PiS- owski Tygodnik Powiśle wspierasz OSZUSTKĘ!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 01:24
+1
***pulawy.naszemiasto.pl/artykul/anna-filipowska-zostala-skazana,2678718,art,t,id,tm.html
 Oto prawdziwe oblicze Anny Filipowskiej. OSZUSTKA, ZŁODZIEJKA, SZANTAŻYSTKA! Anna Filipowska woli żyć z wyłudzenia pieniędzy i szantażowania ludzi! OSZUSTKA z PiS!
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 o 19:19
+2
***pulawy.naszemiasto.pl/artykul/anna-filipowska-zostala-skazana,2678718,art,t,id,tm.html
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 19:15
+6
Kupując Tygodnik Powiśle wspierasz OSZUSTKĘ!
Avatar
S / 7 kwietnia 2019 o 19:13
+5
To własnie chipowanie pozwala odnaleźć właściciela bezdomnego zwierzęcia, akcja jest darmowa i dzięki temu ludzie z niej korzystają. Właściciel kundelka nie ma obowiązku go chipowac bo ustawa tego nie nakazuje, więc to darmowa akcja zachęca ludzi. Jedyne co warto byłoby dodać to chipowanie kotów wolnożyjących, aby mieć nad nimi kontrolę i zapobiec sterylizacji pańskich kotów na koszt Urzędu Miasta. Podobno z roku na rok jest coraz wiecej kotów wolnożyjących w Puławach i nie sa to ilosci w dziesiątkach. Za chwilę będzie więcej kotów aniżeli mieszkańców. Wystarczy że z projektu dokarmiania kotów zrobiono projekt stałego karmienia. Koty posiadają instynkt łowczy i w naturalnych warunkach polują kilkadziesiąt razy dziennie. Powinno im się pomagać szczególnie w okresie zimy ale w taki sposób aby je nie uczyć ze codziennie o "x" godzinie będzie pokarm, bo rozleniwione nie potrafiły znaleźć pożywienia wiosną-latem.
To własnie chipowanie pozwala odnaleźć właściciela bezdomnego zwierzęcia, akcja jest darmowa i dzięki temu ludzie z niej korzystają. Właściciel kundelka nie ma obowiązku go chipowac bo ustawa tego nie nakazuje, więc to darmowa akcja zachęca ludzi. Jedyne co warto byłoby dodać to chipowanie kotów wolnożyjących, aby mieć nad nimi kontrolę i zapobiec sterylizacji pańskich kotów na koszt Urzędu Miasta. Podobno z roku na rok jest coraz wiecej kotów wolnożyjących w Puławach i nie sa to ilosci w dziesiątkach. Za chwilę będzie więcej kotów aniżeli m... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 18:06
+1
A to nie jest kolejna faza wojny Filipowskiej z Sandomierską? Tylko teraz ta druga ma lepsze dojścia w UM.
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 o 17:07
+2
Tygodnik Powiśla nie splajtował. Zmienił właściciela i już za chwilę będzie w sklepach. Filipowska w psach i kotach robi od lat, bo to kocha, a co i jak robi to najlepiej widac na Facebookowym profilu fundacji Uszy do góry. Co do przyjetego przez radnych programu, to zawiera on wiele zapisów, które w rzeczywistości nie funkcjonują, o czym radni nie mają pojęcia. Głosują w ciemno. Program powinien być tworzony przy współpracy z organizacjami prozwierzecymi i lecznicami weterynarii, o co zabiegamy od dawna. Niestety od lat jest to ten sam program, przygotowywany na zasadzie kopiuj-wklej. Co do chipowania prywatnych psów przez miasto to jest to zbędna rozrzutność. Psy brane ze schroniska są zachipowane. A jeśli ktoś decyduje się na pieska z hodowli z prawdziwego zdarzenia to jego zachipowanie jest obowiązkiem hodowcy. Chipowanie z budżetu miasta psów z pseudohodowli jest w istocie wspieraniem ich bezprawnego rozmnażania. Jeśli kogoś stać na maltańczyka czy yorka za tysiąc złotych to stać go też na chip. Chipowanie powinno być obowiązkowe, jak szczepienie przeciwko wściekliźnie i obowiązek ten powinien spoczywać na właścicielu. A miasto zamiast chipowac prywatne psy powinno zadbać o całodobową opieke weterynaryjną w schronisku ( dziś są to dwie godziny dziennie na ok. 150 zwierząt) i wspomagać ubogich mieszkańców w sterylizacji ich pupili, bo dalej zakopują mioty żywcem lub je topią, gdyż nie stać ich na sterylizację suk i kocic.
 Pani Aniu! To że kocha pani zwierzęta to bardzo doceniam! Niewątpliwą urodę też. Ale nie podoba mi się, że wyłudza Pani pieniądze na zamieszczenie płatnych ogłoszeń patriotycznych! Pani Aniu! Nie się Pani poprawi!
 Pani Aniu! To że kocha pani zwierzęta to bardzo doceniam! Niewątpliwą urodę też. Ale nie podoba mi się, że wyłudza Pani pieniądze na zamieszczenie płatnych ogłoszeń patriotycznych! Pani Aniu! Nie się Pani poprawi! rozwiń
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 o 16:57
+1
Tygodnik Powiśla splajtował, to teraz Filipowska w psach i kotach robi?
Tygodnik odżył na kampanię samorządową bo wszyscy pisowscy kandydaci ściepę zrobili na propagandę.
Pisowscy kandydaci promowali sie we wszystkich mediach, tak samo jak przedstawiciele innych ugrupowań panie Czarku. Problem z panem jest taki, że obraża pan ludzi nie bojąc się konsekwencji. Chroni pana przed odpowiedzialnością karną pana choroba psychiczna. Zawsze w chwili popełniania czynu jest pan niepoczytalny. Przyzna pan z pewnoscoa, że trudno dyskutować z kimś niepoczytalnym, dlatego nie będę trwonić czasu. Zostawiam pana z psychozami i zdrowia życze
Szanowna Pani Aniu! Jestem zdrowy psychicznie. Pani Aniu 10 lat temu wyłudziła Pani ode mnie pieniądze na 40 płatnych ogłoszeń patriotycznych! Jest Pani OSZUSTKĄ! Bardzo urodziwą ale OSZUSTKĄ! Wyłudza Pani pieniądze. Około 2 miesięcy temu w Urzędzie Miasta Puławy podczas Sesji Rady Miasta Puławy przyznała się Pani do wyłudzenia pieniędzy! Przyznała się też Pani że wyłudzała Pani pieniądze w ramach SZAREJ STREFY. Okradała mnie Pani oraz Urząd Skarbowy. Jest Pani zarówno OSZUSTKĄ jak i ZŁODZIEJEM! To, że działa Pani wspierając PiS działa na ogromną szkodę tej partii na która od poczatku głosowałem ale już nigdy więcej nie zagłosuję!
 Pani Aniu. Wielokrotnie oferowała mi Pani zwrot wyludzonych pieniędzy. Mnie Pani Aniu pieniądze komletnie nie interesują. Chciałbym aby była Pani uczciwą osobą i wiecej nie OKRADAŁA ludzi. Do końca życia będę miał przyjemność nazywać Panią Moją Dłużniczką! 
 Pani Aniu. Wielokrotnie oferowała mi Pani zwrot wyludzonych pieniędzy. Mnie Pani Aniu pieniądze komletnie nie interesują. Chciałbym aby była Pani uczciwą osobą i wiecej nie OKRADAŁA ludzi. Do końca życia będę miał przyjemność nazywać Panią Moją Dłużniczką!  rozwiń
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 o 16:54
+2
Tygodnik Powiśla splajtował, to teraz Filipowska w psach i kotach robi?
Tygodnik odżył na kampanię samorządową bo wszyscy pisowscy kandydaci ściepę zrobili na propagandę.
Pisowscy kandydaci promowali sie we wszystkich mediach, tak samo jak przedstawiciele innych ugrupowań panie Czarku. Problem z panem jest taki, że obraża pan ludzi nie bojąc się konsekwencji. Chroni pana przed odpowiedzialnością karną pana choroba psychiczna. Zawsze w chwili popełniania czynu jest pan niepoczytalny. Przyzna pan z pewnoscoa, że trudno dyskutować z kimś niepoczytalnym, dlatego nie będę trwonić czasu. Zostawiam pana z psychozami i zdrowia życze
 Szanowna Pani Aniu! Jestem zdrowy psychicznie. Pani Aniu 10 lat temu wyłudziła Pani ode mnie pieniądze na 40 płatnych ogłoszeń patriotycznych! Jest Pani OSZUSTKĄ! Bardzo urodziwą ale OSZUSTKĄ! Wyłudza Pani pieniądze. Około 2 miesięcy temu w Urzędzie Miasta Puławy podczas Sesji Rady Miasta Puławy przyznała się Pani do wyłudzenia pieniędzy! Przyznała się też Pani że wyłudzała Pani pieniądze w ramach SZAREJ STREFY. Okradała mnie Pani oraz Urząd Skarbowy. Jest Pani zarówno OSZUSTKĄ jak i ZŁODZIEJEM! To, że działa Pani wspierając PiS działa na ogromną szkodę tej partii na która od poczatku głosowałem ale już nigdy więcej nie zagłosuję! 
 Szanowna Pani Aniu! Jestem zdrowy psychicznie. Pani Aniu 10 lat temu wyłudziła Pani ode mnie pieniądze na 40 płatnych ogłoszeń patriotycznych! Jest Pani OSZUSTKĄ! Bardzo urodziwą ale OSZUSTKĄ! Wyłudza Pani pieniądze. Około 2 miesięcy temu w Urzędzie Miasta Puławy podczas Sesji Rady Miasta Puławy przyznała się Pani do wyłudzenia pieniędzy! Przyznała się też Pani że wyłudzała Pani pieniądze w ramach SZAREJ STREFY. Okradała mnie Pani oraz Urząd Skarbowy. Jest Pani zarówno OSZUSTKĄ jak i ZŁODZIEJEM! To, że działa Pani wspierając ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 8 3

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 9

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 3 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 38 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 1 2

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek"

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek" 33 5

Sytuacja jest poważna, ale stabilna - dopuszczalny poziom wód w Wiśle i w Bugu został przekroczony w trzech miejscowościach. W całym województwie lubelskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów 0 0

Będzie można obejrzeć samoloty, wejść do kabiny, obserwować skoki spadochronowe, a także porozmawiać z pilotami. I pomóc pacjentom dziecięcego szpitala. 1 czerwca Lotniczy Dzień Dziecka na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!