Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 czerwca 2019 r.
14:30

Puławy: Prezydent Maj czeka na pierwsze wotum zaufania

15 64 A A
Prezydent Paweł Maj<br />
Prezydent Paweł Maj
(fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Puławscy radni podczas najbliższej sesji po raz pierwszy będą głosować nad absolutorium i wotum zaufania dla nowego prezydenta miasta, Pawła Maja. To, że je otrzyma, można uznać za niemal pewne. Podobnie jak to, że nie będzie to decyzja jednomyślna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że nowy prezydent nie ma się czym martwić świadczą wyniki głosowań na poszczególnych komisjach poprzedzających czerwcową sesję. Dla przykładu, radni z komisji promocji i kultury w większości zagłosowali za udzieleniem wotum zaufania Pawłowi Majowi. Wśród nich byli nie tylko samorządowcy z jego własnego klubu „Niezależnych” oraz Prawa i Sprawiedliwości, ale także dwójka z Koalicji Samorządowej. Członkowie klubu „Samorządowcy”, czy dawnego PSPP głosowali różnie. Ryszard Smolak był „za”, ale Janusz Grobel i Anna Kędziora – wstrzymali się od głosu. Pozytywnie jednomyślna w tej sprawie była natomiast komisja rewizyjna.

Warto dodać, że głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta wiążę się również z decyzją o przyjęciu lub odrzuceniu sprawozdania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za jego przygotowanie oraz wykonanie odpowiadała jeszcze poprzednia „administracja” Ratusza, na czele z byłym prezydentem Januszem Groblem.

– Gdybyśmy jednak wyrazili wolę, że nam się to (sprawozdanie z wykonania budżetu) nie podoba, konsekwencję spadną na obecnego prezydenta. To on odpowiada za to głową – zauważył radny Ignacy Czeżyk (PiS), krytycznie oceniając przepisy w tym względzie. – Myślę jednak, że w naszym przypadku nie będzie to jednak miało znaczenia – uspokoił szef komisji rewizyjnej.

Co ważne, pozytywną opinię na temat wykonania budżetu za 2018 rok wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Wydaje się zatem, że przyjęcie odpowiednich uchwał będzie jedynie formalnością. Nie znaczy to jednak, że radni będą jednomyślni. Podczas głosowań oczy osób zainteresowanych mogą być zwrócone na radnego Janusza Grobla, który może konsekwentnie nie poprzeć uchwały o udzieleniu wotum zaufania dla Pawła Maja.

Warto przypomnieć, że niemal dokładnie rok temu, pod koniec maja 2018 roku, w trakcie głosowania nad absolutorium dla byłego już prezydenta Grobla, „za” opowiedziało się 20 radnych. Przeciw był jedynie ówczesny radny Paweł Maj.

– Udzielenie absolutorium dla prezydenta często jest utożsamiane z poparciem prowadzonej przez niego polityki. Mój głos to wyraz sprzeciwu wobec jego działań – tłumaczył wtedy swoją decyzję.

Niewykluczone zatem, że podobną formułkę pod koniec czerwca zaprezentują członkowie klubu „Samorządowcy”. Byłoby to jednak częściowo uderzenie „do własnej bramki”, bo podstawą do negatywnej oceny obecnego prezydenta jest w tym przypadku głównie kwestia prawidłowości wykonania ich własnego budżetu. Chociaż, jak udowodnił już Maj, może być nim także ogólna ocena polityki prowadzonej przez prezydenta.

Głosowanie w środę, 26 czerwca, podczas pierwszej sesji „absolutoryjnej” w kadencji nowego prezydenta Puław.

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 dni temu o 15:31
+17
Czy to nie votum zaufania za poprzedni rok? Więc dlaczego janusze wytrzymują sie od głosu? Nie potrafią ocenić 11 miesięcy własnych rządów?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:21
+14
Nie rozumem. Grobel podważa swoją prace? Dlaczego? Żeby komuś coś udowodnić? Co ?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 15:13
+14
Warto dodać, że głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta wiążę się również z decyzją o przyjęciu lub odrzuceniu sprawozdania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za jego przygotowanie oraz wykonanie odpowiadała jeszcze poprzednia „administracja” Ratusza, na czele z byłym prezydentem Januszem Groblem. ______--- dlaczego więc wstrzymał się od głosu? Źle Pan wykonał swoj wlasny budżet w poprzednim roku?
Avatar
Fujvuk / 6 dni temu o 17:09
+11
To jest fenomem. Człowiek, którego staż pracy to dziura w czasoprzestrzeni, nie imając się pracy, teraz mówi jak mają pracować inni.
 15 lat przepracowalam na umowę zlecenie. Nigdy nie wliczono mi  tego do stażu pracy. Do emerytury. Takie byly ohydne czasy . Robiłam to żeby przetrwała moja rodzina. Dzieci. Nauczylam sie wiele. Takze jak zarzadzac ludzmi. Znam wiele osob takich jak ja. To znaczy że moj staz pracy to dziura w czasoprzestrzeni? Że jestem nikim? Śmieciem? Brzydze się tobą trolu.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:35
+11
Pokazuje małość i lichość choleryka który przegrał sam z sobą. Pycha idzie przed upadkiem.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:20
+10
Prezydenta wybrali mieszkancy Pulaw . nie radni.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 08:42
+9
Rada Miasta w Pulawach chce byc wazniejsza od prezydenta Maja. Mieszkancy to obserwuja.
  No bo jest. To rada stanowi prawo miejscowe. Prezydent jest od wykonywania tego prawa.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:40
+8
Mściwość
Avatar
? / 6 dni temu o 19:29
+7
Wybór prezydenta świdczy tylko o wyborcach Polski wschodniej.
 Na początku lat 80 to wyborcy obsadzili Janusza G. na stołku zastępcy naczelnika miasta ( funkcja pełnioną takze w czasie stanu wojennego? Jacy wyborcy wybierali go na prezydenta Miasta w czasie komuny? Byly wtedy jakies wybory ba te stanowsko?   Po upadku komuny co najmniej raz nie został wybrany na stanowisko prezydenta przez wyborców. Zrobiła to rada miasta. Chyba że te gremia uznasz też  za wyborców?
Avatar
Stop mowie nienawiści / 6 dni temu o 16:56
+7
To jest fenomem. Człowiek, którego staż pracy to dziura w czasoprzestrzeni, nie imając się pracy, teraz mówi jak mają pracować inni.
 O kim piszesz podjudzający trolu?  O Januszu Groblu? Czy o Pawle Maju? Dziurą w czasoprzestrzeni nazywasz to co niszczyło całe pokolenie Polakow czyli umowy o dzieło i zlecenia? Idź do  rządów i zapytaj sie dlaczego te  zniewolenie nie wliczane jest  do stażu pracy!
Avatar
Darek / wczoraj o 22:40
0
Tak wysyp komarów w całej Polsce przez Maja. Tak jego błąd że nie popryskal miesiąc temu. Komary pojawiły się półtora tyg temu ale Maj miał spryskać już miesiąc temu. Czysta prawda! Tej trolloqej nagonki nie można już czytać. A temat główny skutecznie odsuwany na bok.
 tego twojego pieprzenia o trolach też się nie da czytać Daniel. Rzucili ci ochłap i szczekasz na forum. Każdy twój komentarz jest do wyczajenia, bo piszesz w kólko to samo. a propos - sam wyglądasz jak podłysiały troll
Avatar
hohlikniusz / 4 dni temu o 21:54
0
ale żeby tak Maja w czerwcu.... ;)
Avatar
Pp / 4 dni temu o 20:46
+3
Na grupie Puławy teraz bezradni mieszkańcy jęczą o oprysk na komary. Miasto pryska na swoich terenach, ale nikt nie pomyśli żeby samemu też coś zrobić wokół swojego domu. Tylko wieczne pretensje.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 17:42
+1
Rozliczanie i stosy czas zacząć!
Avatar
Gość / 4 dni temu o 13:11
0
Kultura w mieście leży, może już pora rozliczyć komisję promocji i kultury.
Avatar
gość / 4 dni temu o 13:06
0
To jest fenomem. Człowiek, którego staż pracy to dziura w czasoprzestrzeni, nie imając się pracy, teraz mówi jak mają pracować inni.
O kim piszesz podjudzający trolu?  O Januszu Groblu? Czy o Pawle Maju? Dziurą w czasoprzestrzeni nazywasz to co niszczyło całe pokolenie Polakow czyli umowy o dzieło i zlecenia? Idź do  rządów i zapytaj sie dlaczego te  zniewolenie nie wliczane jest  do stażu pracy!
Zauważyłam że Prezydent Maj w różnych swoich wypowiedziach mówi "te" zamiast "to". Tak samo jak w powyższej wypowiedzi cyt. "te zniewolenie":)
 "Niewliczane"- to jest poprawna pisownia.
 "Niewliczane"- to jest poprawna pisownia. rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:59
+1
niektórym widzę to już Maj wyskakuje z lodówki. Jakieś kompleksy? urojenia? Choć w tym przypadku bardzo dobrze napisane o tym zniewoleniu śmieciowymi umowami .
Avatar
Czyżby? / 4 dni temu o 07:57
+5
To jest fenomem. Człowiek, którego staż pracy to dziura w czasoprzestrzeni, nie imając się pracy, teraz mówi jak mają pracować inni.
O kim piszesz podjudzający trolu?  O Januszu Groblu? Czy o Pawle Maju? Dziurą w czasoprzestrzeni nazywasz to co niszczyło całe pokolenie Polakow czyli umowy o dzieło i zlecenia? Idź do  rządów i zapytaj sie dlaczego te  zniewolenie nie wliczane jest  do stażu pracy!
 Zauważyłam że Prezydent Maj w różnych swoich wypowiedziach mówi "te" zamiast "to". Tak samo jak w powyższej wypowiedzi cyt. "te zniewolenie":)
 Zauważyłam że Prezydent Maj w różnych swoich wypowiedziach mówi "te" zamiast "to". Tak samo jak w powyższej wypowiedzi cyt. "te zniewolenie":) rozwiń
Avatar
Gorsiejszy sort / 5 dni temu o 21:01
0
Panie Prezydencie, sorki, ale nie potrafi Pan nawet wybić skutecznie komarów. Pańskie opryski są spóźnione o miesiac i nie dały kompletnie nic. Nie da się żyć w tym mieście przez tą plagę. Nie można wyjść, otworzyć okna, co w te upały jest przecież niezbędne. Komary nas dosłownie zjadają. Pogryzieni ludzie trafiają już na SOR. Co Pan wyprawia? Ani Pana osławione jerzyki ani opryski nic nie dały. Komary zeżrą i nas i Pana i te Pańskie jerzyki. Nawet z tym Pan sobie nie radzi. Mojego votum zaufania Pan nie dostanie. Jak narazie Pańska prezydentura to porażka, a jak ogldam online obrady sesji i słyszę Pana odpowiedzi na pytania radnych to normalnie jak w piaskownicy. Cały czas tylko przepychanki jakby grabki i wiaderko ktoś Panu zabierał
 Na łańcuch budy plinować Rolf bo o walce z komarami nie masz bladego pojęcia
 Na łańcuch budy plinować Rolf bo o walce z komarami nie masz bladego pojęcia rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 19:48
0
Lublin tez rozpoczal akcje odkomarzania.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 2

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 6

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 182 16

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 64 85

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 4

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 16 38

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku 0 3

Jeszcze tylko do piątku można składać oferty w konkursie na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.