Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2020 r.
11:42

Prezydent Puław nie dostał wotum zaufania, więc zaskarżył uchwałę. Wojewoda: "brak podstaw"

13 14 A A
Zdaniem Haliny Jarząbek, przewodniczącej klubu PiS w puławskiej radzie miasta, próba zaskarżenia uchwały o nieudzielenie wotum zaufania są błąd Pawła Maja. Prezydent jeszcze się nie poddaje, liczy na korzystny wyrok sądu
Zdaniem Haliny Jarząbek, przewodniczącej klubu PiS w puławskiej radzie miasta, próba zaskarżenia uchwały o nieudzielenie wotum zaufania są błąd Pawła Maja. Prezydent jeszcze się nie poddaje, liczy na korzystny wyrok sądu (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Nie było podstaw do zakwestionowania legalności sierpniowej uchwały puławskiej rady miasta o nieudzieleniu prezydentowi Puław wotum zaufania. Skargę złożoną przez Pawła Maja nadzór wojewody uznał za niezasadną. Prezydentowi miasta został jeszcze sąd administracyjny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wydział Prawny, Nadzoru i Kontroli lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nie dopatrzył się błędów, które mogłyby zakwestionować legalność uchwały o nieudzieleniu Pawłowi Majowi wotum zaufania.

Jak poinformował Cezary Widomski, zastępca szefa nadzoru UW, postępowanie nadzorcze wobec zaskarżonej przez prezydenta uchwały nie będzie wszczynane. "Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, organ nadzoru uznał, że brak podstaw prawnych do zakwestionowania legalności uchwały" – napisał Widomski.

– Dziwię się, że prezydent tę uchwałę zaskarżył. To był nierozważny i niepotrzebny krok – ocenia radna Halina Jarząbek, przewodnicząca klubu PiS. – Na forum rady odbyliśmy dyskusję, w trakcie której przedstawiliśmy swoje argumenty. Do sposobu sprawowania władzy przez Pawła Maja podchodzimy krytycznie i mieliśmy prawo zdecydować o nieudzieleniu mu wotum zaufania – podkreśla.

Radna odnosi się także do sugestii ze strony prezydenta o tym, że w istocie decyzja o braku wotum to część długofalowego planu, którego celem jest odwołanie go ze stanowiska. – Z taką oceną zupełnie się nie zgadzam. Prezydent ma jeszcze czas na to, żeby zmienić sposób sprawowania swojej funkcji. Rozstrzyganie o tym, że chcemy go odwołać jest zdecydowanie przedwczesne – uważa Jarząbek.

Tymczasem Paweł Maj nie kryje, że decyzja wojewody jest dla niego niezrozumiała. – W przypadku innych gmin organ nadzoru tego rodzaju uchwały unieważniał z powodu braku ich uzasadnienia. Teraz tego nie zrobił, co świadczy o jego niekonsekwencji – ocenia. – Podtrzymuję opinię, że argumenty radnych były nie merytoryczne, a niektóre z nich, jak wyludnianie się miasta wręcz absurdalne w kontekście działalności prezydenta. Nie wspomnę o tym, że wiele uwag radnych nie dotyczyło roku 2019 – dodaje prezydent.

Odrzucenie skargi prezydenta przez nadzór wojewody nie kończy tej historii. Paweł Maj liczy jeszcze na zwycięstwo przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, który będzie musiał pochylić się zarówno nad 19-stronnicą skargą, jak i stojącą do niej w opozycji odpowiedzią ze strony rady. Orzeczenie w tej sprawie jeszcze nie zapadło.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
monte / 11 listopada 2020 r. o 12:09
+39
Odnoszę wrażenie, że radni działają w myśl zasady - im gorzej tym lepiej. Kiedy skoczą sie ich wojenki i zacznie działanie na rzecz miasta w miejsce 15 godzinnych cyrków po nocach zwanych sesjami? Pomysły pani jarzabek w stylu, że trzeba zatrudniać nowe osoby w urzędzie lub, że 1 mln zł dla miasta to są małe pieniądze.
Avatar
MarianPulawy / 11 listopada 2020 r. o 12:46
+36
To pieniactwo PiSiorów, ich buczność i arogancja do niczego dobrego dla miasta nie doprowadzą. Wystarczy obejrzeć kilka sesji RM i samo zachowanie Krygierowej już wiele mówi. Jej odzywki i robienie głupich min nie przystoi radnej. Tym bardziej przewodniczącej RM. Zresztą Jarząbkowa nie lepsza, wyłowić się nie potrafi i jąka się przy najprostszej wypowiedzi . . . "***** ***"
Avatar
nonkonformista / 11 listopada 2020 r. o 17:12
+31
służby wojewody z PiS rozstrzygnęły na korzyść radnych z PiS. Pani Jarząbkowa tak się niezdrowo podnieca całą sytuację a zajęła by się w końcu jakąś pracą na rzecz miasta, bo poza budową pomnika, nie znam żadnej jej inicjatywy dla mieszkańców. Ale za to syn pracuje w miejskim CUW, córka w miejskim przedszkolu, zięć jest sekretarzem w starostwie a sama pani radna choć już dawno ma wiek emerytalny to jeszcze siedzi w instytucie nawozów sztucznych. No i tak biznes się kręci od lat.
Avatar
roger / 11 listopada 2020 r. o 14:01
+31
@roger słowo klucz "bez dyskusji".   Zgodnie z prawem,  podjęcie uchwały o udzieleniu wotum, poprzedza debata nt. raportu o stanie gminy/miasta. W Końskowoli takiej debaty nie było, tylko przewodniczący dodał parę słów od siebie. To było bezpośrednią przyczyną uwzględnienia skargi. Uzasadnienie do uchwały ma mniejsze znaczenie. W Puławach radni natomiast podczas debaty skutecznie wypunktowali niedociągnięcia P. Maja.
  Bełkot a nie debata w rodzaju Maj rok na stanowisku i miasto się wyludnia (A wyludnia się od 20 lat) Maj informuje mieszkańców na FB (robią to wszyscy prezydenci miast), nagrał Chelleng (Duda też nagral) , Maj jest niby skrócony z marszałkiem i wojewodą (konkretów brak), urząd niby nie funkcjonuje (dlaczego ? Nikt nie wie. konkretów brak), raport o stanie miasta ma za dużo kartek(bez komentarza), radna Krygier i były vice Szabłowski nie mieszczą się w kadrze foto jakiegoś Michała Krawczyka (bez komentarza) i inne kłamstwa i szambiaste ploty nazywasz dyskusją?
  Bełkot a nie debata w rodzaju Maj rok na stanowisku i miasto się wyludnia (A wyludnia się od 20 lat) Maj informuje mieszkańców na FB (robią to wszyscy prezydenci miast), nagrał Chelleng (Duda też nagral) , Maj jest niby skrócony z marszałkiem i wojewodą (konkretów brak), urząd niby nie funkcjonuje (dlaczego ? Nikt nie wie. konkretów brak), raport o stanie miasta ma za dużo kartek(bez komentarza), radna Krygier i były vice Szabłowski nie mieszczą się w kadrze foto jakiegoś Michała Krawczyka (bez komentarza) i inne kłamstwa ... rozwiń
Avatar
roger / 11 listopada 2020 r. o 12:16
+29
Cytuję za Wspólnotą Puławską "... Co ciekawe w podobnej sprawie dotyczącej gminy Końskowola Lubelski Urząd Wojewódzki przyznał rację wójtowi i unieważnił uchwałę ws. nieudzielenia absolutorium podjętą bez dyskusji i niezawierajacą uzasadnienia..."
Avatar
SwitaJacek / 11 listopada 2020 r. o 14:15
+26
Won z PiSem. Puławy nie tęsknią za komuna!
Avatar
sitjuit / 11 listopada 2020 r. o 13:59
+25
Liczę na merytoryczną współpracę Rady z Prezydentem. Jeśli uważacie, że robi coś źle, siądźcie do stołu, wyznaczcie wspólne cele i pomóżcie mu je zrealizować. Dla dobra Puław i Puławiaków!
Avatar
METATRON / 11 listopada 2020 r. o 12:03
+15
Pawełku, nie złość się na PiS, oni większość mają. zapamiętaj jedno: burmistrz, wójt czy nawet prezydent, w pisowskich radach to jest zawsze pucybutem. Wszystkie gminy i miasta w których radni są z PiS cierpią albo na niemoc, albo na głupie pomysły, skandale, albo na notoryczne walki z burmistrzami/prezydentami, a już napewno charakterystyczne dla radnych z PiS jest pienictwo. Podsumowując: Puławski prezydent powinien się ukorzyć, i przyjąć rolę pucybuta.
Avatar
LAS / 11 listopada 2020 r. o 20:38
+9
Cytuję za Wspólnotą Puławską "... Co ciekawe w podobnej sprawie dotyczącej gminy Końskowola Lubelski Urząd Wojewódzki przyznał rację wójtowi i unieważnił uchwałę ws. nieudzielenia absolutorium podjętą bez dyskusji i niezawierajacą uzasadnienia..."[/quote] [quote]Cytuję za Wspólnotą Puławską "... Co ciekawe w podobnej sprawie dotyczącej gminy Końskowola Lubelski Urząd Wojewódzki przyznał rację wójtowi i unieważnił uchwałę ws. nieudzielenia absolutorium podjętą bez dyskusji i niezawierajacą uzasadnienia..."
   Zarzucasz Wojewodzie że jest stronniczy !?! Opanuj się ty i wspólnota !!!
  A obecny wojewoda za życia jest już święty, że nie można mu niczego zarzucać?! Obecny wojewoda jest stronniczy wprost proporcjonalnie do członkostwa w partii, która postawiła go na pełnionej funkcji publicznej. Jedna z poprzedniczek obecnego wojewody, która była bezpartyjna — została odwołana nagle, bo śnieg spadł w zimie i sparaliżował region.  Obecny  wojewoda, mierząc  się z pandemią  koronawirusa ,  nie potrafi zatrzymać jego śmiertelnych skutków i jakoś nikt go nie odwołuje...
  A obecny wojewoda za życia jest już święty, że nie można mu niczego zarzucać?! Obecny wojewoda jest stronniczy wprost proporcjonalnie do członkostwa w partii, która postawiła go na pełnionej funkcji publicznej. Jedna z poprzedniczek obecnego wojewody, która była bezpartyjna — została odwołana nagle, bo śnieg spadł w zimie i sparaliżował region.  Obecny  wojewoda, mierząc  się z pandemią  koronawirusa ,  nie potrafi zatrzymać jego śmiertelnych skutków i jakoś nikt go nie odwołuje... rozwiń
Avatar
SwitaJacek / 11 listopada 2020 r. o 17:58
+9
Pawełku, weź się w końcu do roboty. Widać że tu piszesz i sam sobie odpowiadasz. Chcesz pokazać (chyba sobie) że jest ktoś jeszcze taki jak Ty. Ale to Ty sam. Dobrze wiesz o co chodzi PISowi. Grasz głupka z tym wyludnianiem miasta, długami itd. zobaczysz że wyborcy Ci podziękują.
Panie Pimpuś. Promile przeszkadzają w myśleniu. Odpuść, Twój czas się skończył, jeczenie w necie nie pomoże. 
Avatar
Don_Pulaviano / 12 listopada 2020 r. o 12:50
-7
Czy Pan Prezydent i osoby z jego najbliższego otoczenia przyjmują choćby minimum krytyki wobec własnych postaw i działań? Czy jednak zawsze przyświeca Państwu przeświadczenie o własnej wyjątkowości, nieomylności, a także - w obliczu niepowodzeń czy zagrożenia - o szeroko zakrojonym spisku mającym na celu obalenie prezydentury Pana Maja? Proponuję od czasu do czasu wylogować się z fejsbuka i spojrzeć na realne problemy miasta i jego mieszkańców. Wszystkim nam wyjdzie to na dobre.
Avatar
LAS / 11 listopada 2020 r. o 20:38
+9
Cytuję za Wspólnotą Puławską "... Co ciekawe w podobnej sprawie dotyczącej gminy Końskowola Lubelski Urząd Wojewódzki przyznał rację wójtowi i unieważnił uchwałę ws. nieudzielenia absolutorium podjętą bez dyskusji i niezawierajacą uzasadnienia..."[/quote] [quote]Cytuję za Wspólnotą Puławską "... Co ciekawe w podobnej sprawie dotyczącej gminy Końskowola Lubelski Urząd Wojewódzki przyznał rację wójtowi i unieważnił uchwałę ws. nieudzielenia absolutorium podjętą bez dyskusji i niezawierajacą uzasadnienia..."
   Zarzucasz Wojewodzie że jest stronniczy !?! Opanuj się ty i wspólnota !!!
  A obecny wojewoda za życia jest już święty, że nie można mu niczego zarzucać?! Obecny wojewoda jest stronniczy wprost proporcjonalnie do członkostwa w partii, która postawiła go na pełnionej funkcji publicznej. Jedna z poprzedniczek obecnego wojewody, która była bezpartyjna — została odwołana nagle, bo śnieg spadł w zimie i sparaliżował region.  Obecny  wojewoda, mierząc  się z pandemią  koronawirusa ,  nie potrafi zatrzymać jego śmiertelnych skutków i jakoś nikt go nie odwołuje...
  A obecny wojewoda za życia jest już święty, że nie można mu niczego zarzucać?! Obecny wojewoda jest stronniczy wprost proporcjonalnie do członkostwa w partii, która postawiła go na pełnionej funkcji publicznej. Jedna z poprzedniczek obecnego wojewody, która była bezpartyjna — została odwołana nagle, bo śnieg spadł w zimie i sparaliżował region.  Obecny  wojewoda, mierząc  się z pandemią  koronawirusa ,  nie potrafi zatrzymać jego śmiertelnych skutków i jakoś nikt go nie odwołuje... rozwiń
Avatar
SwitaJacek / 11 listopada 2020 r. o 17:58
+9
Pawełku, weź się w końcu do roboty. Widać że tu piszesz i sam sobie odpowiadasz. Chcesz pokazać (chyba sobie) że jest ktoś jeszcze taki jak Ty. Ale to Ty sam. Dobrze wiesz o co chodzi PISowi. Grasz głupka z tym wyludnianiem miasta, długami itd. zobaczysz że wyborcy Ci podziękują.
Panie Pimpuś. Promile przeszkadzają w myśleniu. Odpuść, Twój czas się skończył, jeczenie w necie nie pomoże. 
Avatar
Pimpek / 11 listopada 2020 r. o 17:38
-6
Pawełku, weź się w końcu do roboty. Widać że tu piszesz i sam sobie odpowiadasz. Chcesz pokazać (chyba sobie) że jest ktoś jeszcze taki jak Ty. Ale to Ty sam. Dobrze wiesz o co chodzi PISowi. Grasz głupka z tym wyludnianiem miasta, długami itd. zobaczysz że wyborcy Ci podziękują.
Avatar
nonkonformista / 11 listopada 2020 r. o 17:12
+31
służby wojewody z PiS rozstrzygnęły na korzyść radnych z PiS. Pani Jarząbkowa tak się niezdrowo podnieca całą sytuację a zajęła by się w końcu jakąś pracą na rzecz miasta, bo poza budową pomnika, nie znam żadnej jej inicjatywy dla mieszkańców. Ale za to syn pracuje w miejskim CUW, córka w miejskim przedszkolu, zięć jest sekretarzem w starostwie a sama pani radna choć już dawno ma wiek emerytalny to jeszcze siedzi w instytucie nawozów sztucznych. No i tak biznes się kręci od lat.
Avatar
SwitaJacek / 11 listopada 2020 r. o 14:15
+26
Won z PiSem. Puławy nie tęsknią za komuna!
Avatar
roger / 11 listopada 2020 r. o 14:01
+31
@roger słowo klucz "bez dyskusji".   Zgodnie z prawem,  podjęcie uchwały o udzieleniu wotum, poprzedza debata nt. raportu o stanie gminy/miasta. W Końskowoli takiej debaty nie było, tylko przewodniczący dodał parę słów od siebie. To było bezpośrednią przyczyną uwzględnienia skargi. Uzasadnienie do uchwały ma mniejsze znaczenie. W Puławach radni natomiast podczas debaty skutecznie wypunktowali niedociągnięcia P. Maja.
  Bełkot a nie debata w rodzaju Maj rok na stanowisku i miasto się wyludnia (A wyludnia się od 20 lat) Maj informuje mieszkańców na FB (robią to wszyscy prezydenci miast), nagrał Chelleng (Duda też nagral) , Maj jest niby skrócony z marszałkiem i wojewodą (konkretów brak), urząd niby nie funkcjonuje (dlaczego ? Nikt nie wie. konkretów brak), raport o stanie miasta ma za dużo kartek(bez komentarza), radna Krygier i były vice Szabłowski nie mieszczą się w kadrze foto jakiegoś Michała Krawczyka (bez komentarza) i inne kłamstwa i szambiaste ploty nazywasz dyskusją?
  Bełkot a nie debata w rodzaju Maj rok na stanowisku i miasto się wyludnia (A wyludnia się od 20 lat) Maj informuje mieszkańców na FB (robią to wszyscy prezydenci miast), nagrał Chelleng (Duda też nagral) , Maj jest niby skrócony z marszałkiem i wojewodą (konkretów brak), urząd niby nie funkcjonuje (dlaczego ? Nikt nie wie. konkretów brak), raport o stanie miasta ma za dużo kartek(bez komentarza), radna Krygier i były vice Szabłowski nie mieszczą się w kadrze foto jakiegoś Michała Krawczyka (bez komentarza) i inne kłamstwa ... rozwiń
Avatar
sitjuit / 11 listopada 2020 r. o 13:59
+25
Liczę na merytoryczną współpracę Rady z Prezydentem. Jeśli uważacie, że robi coś źle, siądźcie do stołu, wyznaczcie wspólne cele i pomóżcie mu je zrealizować. Dla dobra Puław i Puławiaków!
Avatar
PatriotaPL / 11 listopada 2020 r. o 12:51
-23
@roger słowo klucz "bez dyskusji". Zgodnie z prawem, podjęcie uchwały o udzieleniu wotum, poprzedza debata nt. raportu o stanie gminy/miasta. W Końskowoli takiej debaty nie było, tylko przewodniczący dodał parę słów od siebie. To było bezpośrednią przyczyną uwzględnienia skargi. Uzasadnienie do uchwały ma mniejsze znaczenie. W Puławach radni natomiast podczas debaty skutecznie wypunktowali niedociągnięcia P. Maja.
Avatar
MarianPulawy / 11 listopada 2020 r. o 12:46
+36
To pieniactwo PiSiorów, ich buczność i arogancja do niczego dobrego dla miasta nie doprowadzą. Wystarczy obejrzeć kilka sesji RM i samo zachowanie Krygierowej już wiele mówi. Jej odzywki i robienie głupich min nie przystoi radnej. Tym bardziej przewodniczącej RM. Zresztą Jarząbkowa nie lepsza, wyłowić się nie potrafi i jąka się przy najprostszej wypowiedzi . . . "***** ***"
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ograniczenie prędkości i więcej zakazów. Koniec z bezkarnością na hulajnogach

Ograniczenie prędkości i więcej zakazów. Koniec z bezkarnością na hulajnogach

Koniec z pędzeniem hulajnogą elektryczną po chodniku. A za porzucenie jej byle gdzie, czy jazdę pod wpływem alkoholu dostaniemy mandat – nawet do 500 złotych

ROBOTY PRZEMYSŁOWE NA WYDZIALE MECHANICZNO-TECHNOLOGICZNYM POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ W STALOWEJ WOLI.

ROBOTY PRZEMYSŁOWE NA WYDZIALE MECHANICZNO-TECHNOLOGICZNYM POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ W STALOWEJ WOLI.

Globalna konkurencja, rosnące płace oraz niedobory kadry technicznej sprawiają, że automatyzacja i robotyzacja procesów stała się nieodzownym elementem strategii przedsiębiorstw produkcyjnych. Zakłady funkcjonujące w branży motoryzacyjnej, lotniczej i elektromaszynowej wprowadzają najnowsze technologie wytwarzania i organizacji produkcji. Głównym celem tych działań jest podniesienie jakości oraz zapewnienie powtarzalności produkcji. Jednym ze sposobów usprawnienia ciągu technologicznego jest zastosowanie robotów przemysłowych, które są obecnie wykorzystywane m.in. w procesach spawania, odlewania, kontroli jakości czy też w obróbce skrawaniem.

"Perełka". O tym, jak wójt gminy Krzywda zezłomował kawał historii

"Perełka". O tym, jak wójt gminy Krzywda zezłomował kawał historii

– Zabrano historyczną pamiątkę naszej jednostki – grzmią strażacy z OSP w Woli Okrzejskiej. Kilka dni temu 33-letni wóz strażacki IFA W50 odjechał na lawecie i już do strażaków nie wróci. – Samochód został zezłomowany – przyznaje wójt gminy Krzywda.

Lublin. Nie ma zagrożenia dla miejskich szczepień przeciw HPV

Lublin. Nie ma zagrożenia dla miejskich szczepień przeciw HPV

Miasto wyłoży dodatkowe fundusze na szczepienie 12-letnich dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, który wywołuje raka szyjki macicy. Dzięki temu możliwe będzie podanie preparatu 500 dziewczynkom.

W pandemii ceny mieszkań rosły, ale wolniej

W pandemii ceny mieszkań rosły, ale wolniej

Epidemia spowodowała, że wzrosty cen mieszkań spowolniły – sugerują dane NBP. Ostatnie miesiące ubiegłego roku przyniosły nawet skromną korektę. Co ważne, mieszkania drożeją wolniej niż nasze pensje

Lublin. Budowlańcy później wpuszczą uczniów
galeria

Lublin. Budowlańcy później wpuszczą uczniów

O kolejne dwa miesiące przedłuży się przebudowa zabytkowej siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. Niedawno planowano, że budynek będzie gotowy na przyjęcie uczniów jeszcze w obecnym roku szkolnym. Teraz wiadomo już, że nie będzie to możliwe.

Puławy całe w budowie. 400 nowych mieszkań
Zdjęcia
galeria

Puławy całe w budowie. 400 nowych mieszkań

Nie ustaje popyt na mieszkania w Puławach. Deweloperzy swoje nowe bloki stawiają obecnie m.in. przy Sosnowej, Skowieszyńskiej, Sieroszewskiego, Kopernika, Czartoryskich i Złotniczej, a niedługo ekipy budowlane powinny pojawić się także przy Spacerowej i Partyzantów.

Włodawa. Znów nakryli nielegalne automaty do gier

Włodawa. Znów nakryli nielegalne automaty do gier

Kolejny nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wspólne kontrole prowadzone były we Włodawie.

Milioner, który zginął w katastrofie śmigłowca miał zakład w Lubelskiem

Milioner, który zginął w katastrofie śmigłowca miał zakład w Lubelskiem

We wtorek w katastrofie śmigłowca zginął 80-letni Karol Kania. Znała go Grażyna Lamczyk, wójt Dębowej Kłody w powiecie parczewskim. Na terenie tej gminy, w 2009 roku biznesmen uruchomił jeden ze swoich zakładów.

Potentat chemiczny, właściciel sklepów i pan od telewizji. Kto jest najbogatszym Polakiem 2021

Potentat chemiczny, właściciel sklepów i pan od telewizji. Kto jest najbogatszym Polakiem 2021

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. Przedstawił ją magazyn Forbes.

Urząd Miasta w Piaskach zamknięty. Koronawirus

Urząd Miasta w Piaskach zamknięty. Koronawirus

Z urzędnikami można się skontaktować wyłącznie telefonicznie lub przez internet.

MŚ w narciarstwie klasycznym. Monika Skinder wystąpiła w sprincie kobiet

MŚ w narciarstwie klasycznym. Monika Skinder wystąpiła w sprincie kobiet

Monika Skinder przepadła w kwalifikacjach sprintu podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie

Z sądu. Ponad 1 mln zł na budowlanym przekręcie

Z sądu. Ponad 1 mln zł na budowlanym przekręcie

Brała pieniądze od klientów, ale nie wysyłała towaru. Tak miała działać Honorata G. z Białej Podlaskiej. Kobieta stanęła właśnie przed sądem. Jest oskarżona o oszukanie kilkudziesięciu osób.

Wielki przekręt ze szczepionkami przeciw Covid. Oferowali podróbki

Wielki przekręt ze szczepionkami przeciw Covid. Oferowali podróbki

Unijne biuro antykorupcyjne OLAF otrzymało od kilku krajów UE informacje o podejrzanych ofertach zakupu szczepionek przeciwko Covid-19. W sumie chodzi o 900 mln dawek za kwotę 12,7 mld euro - podał Reuters, powołując się na dane OLAF.

Uczelnia czeka na przelew, studenci na stypendia

Uczelnia czeka na przelew, studenci na stypendia

Jedna ze studentek Lubelskiej Szkoły Wyższej w Rykach poinformowała nas o kłopotach z wypłatą stypendiów socjalnych. Te powinny trafiać do beneficjentów co miesiąc, ale tak się nie dzieje, bo uczelnia nadal czeka na przelew subwencji z resortu nauki. Żeby pomóc studentom, LSW wstrzymała pobieranie czesnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.