Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 marca 2017 r.
21:33

Przebudują "Dom Chemika". Gdzie się przeprowadzi na czas remontu?

5 5 A A

Nadchodząca przebudowa Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oznacza przeprowadzkę. Lista alternatywnych lokalizacji jest już prawie gotowa. Największy kłopot jest ze znalezieniem innej sali widowiskowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sala widowiskowa w POK ma ponad pół tysiąca miejsc siedzących i w całym powiecie puławskim nie ma żadnego obiektu, który mógłby ją zastąpić.

- Brak dostępu do naszej sali to dla nas z pewnością największy ze wszystkich problemów, jakie niesie ze sobą przebudowa. Dlatego z konieczności wczesną wiosną i późnią jesienią będzie więcej imprez plenerowych. Zimą będziemy chcieli skorzystać z hal sportowych, sal Pałacu Czartoryskich, być może także Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przed nami także rozmowy z właścicielem kina Sybilla - mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK.

Już wiadomo, że Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” skorzysta z sali ćwiczeń Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Grześ” przy SP nr 11 na os. Niwa oraz pomieszczeń portowych na terenie Mariny (tam będą ćwiczyć pary turniejowe).

Zespół baletowy „Etiuda” i Studio Tańca „Pokus” trafią natomiast do sali gimnastycznej Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej przy ul. 6 Sierpnia. Małe formy teatralne przeniosą się z kolei do sali widowiskowej Domu Nauczyciela przy ul. Kołłątaja.

Do Zespołu Szkół Europejskich przy ul. Kowalskiego przeniosą się zajęcia wokalne. Kolejnymi alternatywnymi lokalizacjami dla działalności kulturalnej są m.in. Szkoła Muzyczna, sala Ochotnicznych Hufców Pracy, Młodzieżowy Dom Kultury oraz placówki oświatowe.

- Wystawy Puławskiej Galerii Sztuki będą organizowane w różnych miejscach, w zależności od ich charakteru - wyjaśnia dyrektor Śliwiński.

Na razie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, co do tego, czy na swoim miejscu pozostanie Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta. Mówiło się, że trafi do Domku Aleksandryjskiego albo do punktu Centrum Informacji Turystycznej na Skwerze Niepodległości. - Jest duża szansa, że PDDM zostanie w dotychczasowym budynku - uważa jednak szef POK.

Najbardziej prawdopodobnym terminem rozpoczęcia przebudowy jest jesień. Wartość tej inwestycji to prawie 28 mln złotych. Jej kolejnym etapem ma być budowa Mediateki (w miejscu pawilonu). 

Kadry

W okresie tymczasowych niedogodności związanych z mającą rozpocząć się w tym roku przebudową, nie są planowane zwolnienia. Według zapowiedzi urzędników potrzebni będą wszyscy. Zarówno instruktorzy, animatorzy, jak i pracownicy gospodarczy, sprzątaczki, dozorcy, czy portierzy. Nie znaczy to jednak, że w czasie remontu żadne ruchu kadrowe nie są możliwe. Władze zapowiadają jedynie, że przebudowa na tego rodzaju decyzje, nie będzie miała wpływu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2017 r. o 16:07
0
X. Ludzie mają taką władzę jaką wybrali. A ona goli bałwanów, wyznaczając swoich kolesi, bez konkursu na urzędy. Tak trzymać ! A DCH i Muzeum Czartoryskich to potwierdza. Masz rację, pracowników DCH (pozwolili na taki numer i wydali opinię), podobnie jak dyrektora powinno się zwolnić i budować kulturę w Puławach z opcji zerowej.
Avatar
XXX / 5 marca 2017 r. o 10:03
0
Noo... I najlepiej Ciebie ogłosić dyrektorem cudaku
Avatar
X / 4 marca 2017 r. o 22:48
0
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  rozliczyć radnych za te marnotrawstwo publicznych pieniedzy!!!!!.  Jednego nie rozumiem, dlaczego ktoś wydaje pienądze, około 35 mln pln na remont obiektu, którego funkcja w społeczeństwie informatycznym jest skazana na likwidację.   Zamiast budować halę sportową, remontować Dom Chemika, dotować  Bibliotekę Publiczną, Muzeum Czartoryskich i Puławski Park Naukowo-Technologiczny, lepiej stworzyć jeden obiekt wielofunkcyjny (sportowokulturalny) jak to jest na świecie. Ale najpierw pogonić katechetę, rozwiązać DOM CHEMIKA (minister pozwoli), po remoncie zatrudnić kadrę w Procedurze KONKURSOWEJ (a nie z nadania partyjnego i kościelnego) TAK ŻEBY JEGO KADRA SPROSTAŁA WYMOGOM PRZYSZŁOSCI I NOWOCZESNEGO OBIEKTU. PROGRAM DCH jest z lat 80,i nadaje się na kościelną scenę...  a już mamy 2017 rok. Dość mam tego badziewia, kolesiostwa i marnowania moich pieniędzy!!!!!
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  r... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 11:05
0
Może pisiory z rm go przyjmą do swojej bandy.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 09:08
0
A dyro pójdzie do przewodniczącej rm?
Avatar
Gość / 5 marca 2017 r. o 16:07
0
X. Ludzie mają taką władzę jaką wybrali. A ona goli bałwanów, wyznaczając swoich kolesi, bez konkursu na urzędy. Tak trzymać ! A DCH i Muzeum Czartoryskich to potwierdza. Masz rację, pracowników DCH (pozwolili na taki numer i wydali opinię), podobnie jak dyrektora powinno się zwolnić i budować kulturę w Puławach z opcji zerowej.
Avatar
XXX / 5 marca 2017 r. o 10:03
0
Noo... I najlepiej Ciebie ogłosić dyrektorem cudaku
Avatar
X / 4 marca 2017 r. o 22:48
0
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  rozliczyć radnych za te marnotrawstwo publicznych pieniedzy!!!!!.  Jednego nie rozumiem, dlaczego ktoś wydaje pienądze, około 35 mln pln na remont obiektu, którego funkcja w społeczeństwie informatycznym jest skazana na likwidację.   Zamiast budować halę sportową, remontować Dom Chemika, dotować  Bibliotekę Publiczną, Muzeum Czartoryskich i Puławski Park Naukowo-Technologiczny, lepiej stworzyć jeden obiekt wielofunkcyjny (sportowokulturalny) jak to jest na świecie. Ale najpierw pogonić katechetę, rozwiązać DOM CHEMIKA (minister pozwoli), po remoncie zatrudnić kadrę w Procedurze KONKURSOWEJ (a nie z nadania partyjnego i kościelnego) TAK ŻEBY JEGO KADRA SPROSTAŁA WYMOGOM PRZYSZŁOSCI I NOWOCZESNEGO OBIEKTU. PROGRAM DCH jest z lat 80,i nadaje się na kościelną scenę...  a już mamy 2017 rok. Dość mam tego badziewia, kolesiostwa i marnowania moich pieniędzy!!!!!
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  r... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 11:05
0
Może pisiory z rm go przyjmą do swojej bandy.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 09:08
0
A dyro pójdzie do przewodniczącej rm?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Budowa S19. Układa się tam 1,5 tysiąca ton asfaltu dziennie

Lubelskie: Budowa S19. Układa się tam 1,5 tysiąca ton asfaltu dziennie

Dzienna norma to ułożenie 1500 ton asfaltu dziennie. Docelowo na obwodnicy Kraśnika firma Aldesa ułoży 250 000 ton asfaltu.

Wieczne pióro na prezent - jakie wybrać?

Wieczne pióro na prezent - jakie wybrać?

Eleganckie i stylowe pióro wieczne to doskonały pomysł na gustowny prezent. To niezastąpiony gadżet dla osób ceniących sobie najwyższą jakość. Sprawdzi się zarówno w roli oficjalnego podarunku, jak i daru dla najbliższej osoby. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając pióro wieczne?

Puławy mają szansę zostać jedną z Rowerowych Stolic Polski

Puławy mają szansę zostać jedną z Rowerowych Stolic Polski

Na 39 miast, które biorą udział w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski, Puławy są na 5. miejscu. Szans na pokonanie Bydgoszczy już nie ma, ale Starogard Gdański i Ostrowiec Świętokrzyski nadal są w zasięgu. Zabawa zakończy się w niedzielę, 16 sierpnia.

Lubelskie: Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w naszym regionie

Lubelskie: Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w naszym regionie

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 14 chorych

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 14 chorych

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 14 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Piłkarze Mirosława Hajdy nowe rozgrywki na drugoligowych boiskach rozpoczną w sobotę, 29 sierpnia. Rywalem będzie wówczas Znicz Pruszków. Spotkanie na Arenie Lublin zaplanowano na godz. 19.50.

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym
film

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym

Warszawa. Większość uczniów 1 września wróci do szkół i będzie odbywało lekcje w sposób tradycyjny. Taką decyzję ogłosił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zdaniem MEN-u, sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala, aby większość placówek edukacyjnych została otwarta.

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?
galeria

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

W Instytucie Medycyny Wsi powstaje oddział zakaźny dedykowany pacjentom z boreliozą. Prace trwają. Cześć elewacji przy głównym wejściu do budynku jest już gotowa. Na trzecim piętrze trwają prace wykończeniowe.

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

7 brzóz i 2 lipy zostaną wycięte z działki przy ul. Prusa 8. Urząd Miasta zezwolił na ich usunięcie, o co wnioskował Polski Związek Motorowy. Na jego działce, w miejscu rozbieranej kotłowni, ma powstać nowy sklep sieci Biedronka. Wycinka drzew będzie się wiązać właśnie z tą budową.

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

Jadący seatem 19-latek wyprzedzał inne auto i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Prosiliśmy Was o nadesłanie zdjęć z miejsc, które odwiedziliście w te wakacje na Lubelszczyźnie.

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?
galeria

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?

Rozpoczyna się kolejny etap budowy sieci ciepłowniczej przecinającej cenny przyrodniczo obszar dawnego poligonu na górkach czechowskich. Wczoraj zwożono tu rury, które mają dostarczać ciepło osiedlom po drugiej stronie ul. Poligonowej. Społecznicy boją się, że podczas prac mogą ucierpieć chronione chomiki.

Antonina Campi Opera Masterclass 2020
7 września 2020, 18:00

Antonina Campi Opera Masterclass 2020

W dniach 7-12 września w Lublinie odbędzie się trzecia edycja warsztatów Antonina Campi Opera Masterclass. Młodzi artyści będą się szkolić pod okiem znakomitych specjalistów. Rezultatem będzie wyjątkowy koncert galowy 12 września w sali operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Widać już efekty prac przy wieżyczce wschodniej w zespole zamkowym Radziwiłłów. To dawna wschodnia klatka schodowa zespołu zamkowego – element nieistniejących pałacowych galerii.

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Kolejne wieści z Łęcznej. Zielono-czarni poinformowali o przedłużeniu kontraktów z pomocnikami: Marcinem Stromeckim i Tomaszem Tymosiakiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!