Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 marca 2017 r.
21:33

Przebudują "Dom Chemika". Gdzie się przeprowadzi na czas remontu?

5 5 A A

Nadchodząca przebudowa Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oznacza przeprowadzkę. Lista alternatywnych lokalizacji jest już prawie gotowa. Największy kłopot jest ze znalezieniem innej sali widowiskowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sala widowiskowa w POK ma ponad pół tysiąca miejsc siedzących i w całym powiecie puławskim nie ma żadnego obiektu, który mógłby ją zastąpić.

- Brak dostępu do naszej sali to dla nas z pewnością największy ze wszystkich problemów, jakie niesie ze sobą przebudowa. Dlatego z konieczności wczesną wiosną i późnią jesienią będzie więcej imprez plenerowych. Zimą będziemy chcieli skorzystać z hal sportowych, sal Pałacu Czartoryskich, być może także Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przed nami także rozmowy z właścicielem kina Sybilla - mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK.

Już wiadomo, że Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” skorzysta z sali ćwiczeń Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Grześ” przy SP nr 11 na os. Niwa oraz pomieszczeń portowych na terenie Mariny (tam będą ćwiczyć pary turniejowe).

Zespół baletowy „Etiuda” i Studio Tańca „Pokus” trafią natomiast do sali gimnastycznej Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej przy ul. 6 Sierpnia. Małe formy teatralne przeniosą się z kolei do sali widowiskowej Domu Nauczyciela przy ul. Kołłątaja.

Do Zespołu Szkół Europejskich przy ul. Kowalskiego przeniosą się zajęcia wokalne. Kolejnymi alternatywnymi lokalizacjami dla działalności kulturalnej są m.in. Szkoła Muzyczna, sala Ochotnicznych Hufców Pracy, Młodzieżowy Dom Kultury oraz placówki oświatowe.

- Wystawy Puławskiej Galerii Sztuki będą organizowane w różnych miejscach, w zależności od ich charakteru - wyjaśnia dyrektor Śliwiński.

Na razie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, co do tego, czy na swoim miejscu pozostanie Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta. Mówiło się, że trafi do Domku Aleksandryjskiego albo do punktu Centrum Informacji Turystycznej na Skwerze Niepodległości. - Jest duża szansa, że PDDM zostanie w dotychczasowym budynku - uważa jednak szef POK.

Najbardziej prawdopodobnym terminem rozpoczęcia przebudowy jest jesień. Wartość tej inwestycji to prawie 28 mln złotych. Jej kolejnym etapem ma być budowa Mediateki (w miejscu pawilonu). 

Kadry

W okresie tymczasowych niedogodności związanych z mającą rozpocząć się w tym roku przebudową, nie są planowane zwolnienia. Według zapowiedzi urzędników potrzebni będą wszyscy. Zarówno instruktorzy, animatorzy, jak i pracownicy gospodarczy, sprzątaczki, dozorcy, czy portierzy. Nie znaczy to jednak, że w czasie remontu żadne ruchu kadrowe nie są możliwe. Władze zapowiadają jedynie, że przebudowa na tego rodzaju decyzje, nie będzie miała wpływu. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 16:07
0
X. Ludzie mają taką władzę jaką wybrali. A ona goli bałwanów, wyznaczając swoich kolesi, bez konkursu na urzędy. Tak trzymać ! A DCH i Muzeum Czartoryskich to potwierdza. Masz rację, pracowników DCH (pozwolili na taki numer i wydali opinię), podobnie jak dyrektora powinno się zwolnić i budować kulturę w Puławach z opcji zerowej.
Avatar
XXX / 5 marca 2017 o 10:03
0
Noo... I najlepiej Ciebie ogłosić dyrektorem cudaku
Avatar
X / 4 marca 2017 o 22:48
0
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  rozliczyć radnych za te marnotrawstwo publicznych pieniedzy!!!!!.  Jednego nie rozumiem, dlaczego ktoś wydaje pienądze, około 35 mln pln na remont obiektu, którego funkcja w społeczeństwie informatycznym jest skazana na likwidację.   Zamiast budować halę sportową, remontować Dom Chemika, dotować  Bibliotekę Publiczną, Muzeum Czartoryskich i Puławski Park Naukowo-Technologiczny, lepiej stworzyć jeden obiekt wielofunkcyjny (sportowokulturalny) jak to jest na świecie. Ale najpierw pogonić katechetę, rozwiązać DOM CHEMIKA (minister pozwoli), po remoncie zatrudnić kadrę w Procedurze KONKURSOWEJ (a nie z nadania partyjnego i kościelnego) TAK ŻEBY JEGO KADRA SPROSTAŁA WYMOGOM PRZYSZŁOSCI I NOWOCZESNEGO OBIEKTU. PROGRAM DCH jest z lat 80,i nadaje się na kościelną scenę...  a już mamy 2017 rok. Dość mam tego badziewia, kolesiostwa i marnowania moich pieniędzy!!!!!
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  r... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 11:05
0
Może pisiory z rm go przyjmą do swojej bandy.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 09:08
0
A dyro pójdzie do przewodniczącej rm?
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 16:07
0
X. Ludzie mają taką władzę jaką wybrali. A ona goli bałwanów, wyznaczając swoich kolesi, bez konkursu na urzędy. Tak trzymać ! A DCH i Muzeum Czartoryskich to potwierdza. Masz rację, pracowników DCH (pozwolili na taki numer i wydali opinię), podobnie jak dyrektora powinno się zwolnić i budować kulturę w Puławach z opcji zerowej.
Avatar
XXX / 5 marca 2017 o 10:03
0
Noo... I najlepiej Ciebie ogłosić dyrektorem cudaku
Avatar
X / 4 marca 2017 o 22:48
0
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  rozliczyć radnych za te marnotrawstwo publicznych pieniedzy!!!!!.  Jednego nie rozumiem, dlaczego ktoś wydaje pienądze, około 35 mln pln na remont obiektu, którego funkcja w społeczeństwie informatycznym jest skazana na likwidację.   Zamiast budować halę sportową, remontować Dom Chemika, dotować  Bibliotekę Publiczną, Muzeum Czartoryskich i Puławski Park Naukowo-Technologiczny, lepiej stworzyć jeden obiekt wielofunkcyjny (sportowokulturalny) jak to jest na świecie. Ale najpierw pogonić katechetę, rozwiązać DOM CHEMIKA (minister pozwoli), po remoncie zatrudnić kadrę w Procedurze KONKURSOWEJ (a nie z nadania partyjnego i kościelnego) TAK ŻEBY JEGO KADRA SPROSTAŁA WYMOGOM PRZYSZŁOSCI I NOWOCZESNEGO OBIEKTU. PROGRAM DCH jest z lat 80,i nadaje się na kościelną scenę...  a już mamy 2017 rok. Dość mam tego badziewia, kolesiostwa i marnowania moich pieniędzy!!!!!
Panie Maj, zrób Pan porządek z tymi ograniczonymi ludzmi, pracuję od 20 lat w kulturze, i z takim badziewiem i amatorszyzną (organizatorzy imprez uwazają Puławy za doskonałe miejsce na kazdą chałturę) jaką prezentuje teraz Dom Chemika to sie nie spotkałem.  Dlaczego UM wyrzuca 3.5 mln pln na dom kultury będący przeżytkiem komunizmu (proszę sprawdzić!)?  Kontynuacja czegoś takiego, utrzymywanie zatrudnienia przy ograniczonej działalności, działanie na siłę - doprowadzi do jakiejś tragedii, a wtedy ktoś beknie....  Po wyborach trzeba będzie  r... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 11:05
0
Może pisiory z rm go przyjmą do swojej bandy.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 09:08
0
A dyro pójdzie do przewodniczącej rm?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 12 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 67 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 16 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!