Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2019 r.
15:49

Puławy: Przejazdem pod torami połączą ważne drogi

24 23 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Ulice Komunalna i Mościckiego w Puławach kończą się w lesie, po obydwu stronach linii kolejowej nr 7. Władze miasta chcą je ze sobą połączyć, a dodatkowo przedłużyć trakt pieszo-rowerowy od obwodnicy. Przedsięwzięcie o wartości ponad 4,2 mln zł otrzymało rządowe wsparcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To jedyna inwestycja zgłoszona przez puławskie władze do obecnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. W ostatnich dniach okazało się, że zyskała ona od rządu „zielone światło”. Puławy otrzymają na ten cel ponad 2,1 mln zł, co ma pozwolić na pokrycie nawet połowy przewidywanych kosztów.

Projekt zakłada budowę nowego rozwiązania komunikacyjnego, które ułatwi dojazd do Zakładów Azotowych, Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a także zwiększy atrakcyjność działek przy ul. Komunalnej. Chodzi o przedłużenie ul. Komunalnej na południe i połączenie jej z nowym fragmentem ul. Mościckiego. Dzięki temu, z Dęblińskiej można byłoby dostać się bezpośrednio do PPNT lub ZA, bez konieczności korzystania z obwodnicy. To z kolei pozwoliłoby rozładować część ruchu na węźle przy Wiśle.

Szkopuł w tym, że ulica Mościckiego kończy się obecnie na wiadukcie pod linią kolejową. Ten został już częściowo przebudowany, ale dalsze prace, jak przyznaje Robert Domański z puławskiego Ratusza, muszą być prowadzone we współpracy z PKP PLK.

Połączenie Komunalnej z Mościckiego to tylko część projektu, na którego wykonanie Puławy otrzymały wsparcie. W jego ramach ujęto również przedłużenie ścieżki rowerowej z ul. Prusa w stronę Azotów. Jej znaczną część kilka lat wyasfaltowano, ale fragment za obwodnicą pozostaje nieutwardzony. Samorządowcy chcą go przebudować, utwardzić i połączyć ze skrzyżowaniem Komunalna-Mościckiego.

Czy na to wszystko wystarczy zakładane 4,2 mln zł? Tego nikt dzisiaj nie zagwarantuje, ale oddawania dotacji również nie ma w planach. Jak informuje Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, przetarg powinien zostać ogłoszony na przełomie września i października. Całość ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafal / 9 września 2019 o 20:21
+12
Pomysł dobry
Avatar
miras / 9 września 2019 o 22:10
+7
Szkoda, że na zdjęciu nie ma jakiegoś np. rowerzysty przejeżdżającego pod "wiaduktem". Tak naprawdę jest to przejście pod torami, które PLK PKP musiały odtworzyć wzamian za to, które istniało wcześniej. Niestety władze miasta nie były w stanie dogadać się z PLK, aby zrobic ten obiekt większy. W efekcie nie tylko będzie tu mijanka, ale przez przejście nie przejedzie wyższy dostawczak, nie mówiąc już o tzw. TIR-ze.  A szkoda, bo ten wiadukt, ale z prawdziwego zdarzenia by się tu przydał. Niestety dogadanie się z PLK jest sprawą niesłychanie trudną - firmy wykonujące przebudowę LK7 skarżą się, że nie otrzymują odpowiedzi na zapytania związane ze sprawami technicznymi - np. dotyczącymi tzw. "kolizji"
Szkoda, że na zdjęciu nie ma jakiegoś np. rowerzysty przejeżdżającego pod "wiaduktem". Tak naprawdę jest to przejście pod torami, które PLK PKP musiały odtworzyć wzamian za to, które istniało wcześniej. Niestety władze miasta nie były w stanie dogadać się z PLK, aby zrobic ten obiekt większy. W efekcie nie tylko będzie tu mijanka, ale przez przejście nie przejedzie wyższy dostawczak, nie mówiąc już o tzw. TIR-ze.  A szkoda, bo ten wiadukt, ale z prawdziwego zdarzenia by się tu przydał. Niestety dogadanie się z PLK jest sprawą niesł... rozwiń
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 11:47
+4
Patrząc na wielkość tej dziurki pod torami to sobie możecie najwyżej w piłkę pokopać, a nie ruch samochodowy tamtędy puszczać.... Widać jak miasto się dogadało z koleją w tej kwestii, bo ten "przepust" przez tory niewiele różni się wielkością i prześwitem od tego co było dotychczas.... Najpierw budują, a potem mają pomysła nad łączeniem ulic. To jest Polska..... wszystko od dupy strony.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 23:03
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę.
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę. rozwiń
Avatar
Gf / 9 września 2019 o 22:06
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
 A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę. 
 A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę.  rozwiń
Avatar
Bff / 9 września 2019 o 21:02
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
 A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 11:52
+2
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do tego rezerwa na rowki odwadniające, chodniki i ścieżkę rowerową) i o prześwicie 5 lub więcej metrów aby i dla TIRów przejazd był dostępny (stary wiadukt na Partyzantów ma na 3,9 m prześwit, który już nie jest normatywny stąd znak zakazu z takim ograniczeniem wysokości dużych pojazdów)
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do... rozwiń
Avatar
N / 10 września 2019 o 19:35
+2
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
 W jakim ty świecie żyjesz
Avatar
Vxx / 9 września 2019 o 22:49
+2
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum? rozwiń
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 12:35
+1
Plany i dogadanie lub nie dogadnanie są sprzed kilku lat.
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 11:52
+2
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do tego rezerwa na rowki odwadniające, chodniki i ścieżkę rowerową) i o prześwicie 5 lub więcej metrów aby i dla TIRów przejazd był dostępny (stary wiadukt na Partyzantów ma na 3,9 m prześwit, który już nie jest normatywny stąd znak zakazu z takim ograniczeniem wysokości dużych pojazdów)
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do... rozwiń
Avatar
miras / 10 września 2019 o 23:05
0
Z pewnością na jakimś dziwnym ;)
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 23:03
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę.
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę. rozwiń
Avatar
N / 10 września 2019 o 19:35
+2
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
 W jakim ty świecie żyjesz
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 15:49
-2
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 12:35
+1
Plany i dogadanie lub nie dogadnanie są sprzed kilku lat.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 11:47
+4
Patrząc na wielkość tej dziurki pod torami to sobie możecie najwyżej w piłkę pokopać, a nie ruch samochodowy tamtędy puszczać.... Widać jak miasto się dogadało z koleją w tej kwestii, bo ten "przepust" przez tory niewiele różni się wielkością i prześwitem od tego co było dotychczas.... Najpierw budują, a potem mają pomysła nad łączeniem ulic. To jest Polska..... wszystko od dupy strony.
Avatar
koko / 10 września 2019 o 08:15
-1
"A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę. " Tam gdzie i markety niestety...
Avatar
Vxx / 9 września 2019 o 22:49
+2
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum? rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 22:29
+1
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
 Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2020 r. 0 0

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia]
galeria

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia] 0 0

W środę powinniśmy się dowiedzieć, na kiedy szykować stroje kąpielowe. Wykonawca krytej pływalni, która powstaje przy al. Sportowej 8 w Tomaszowie Lubelskim, poda datę otwarcia obiektu.

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich 5 59

Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się we wtorek Rada Miasta Lublin.

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków 0 1

Gmina Łuków planuje budowę własnej oczyszczalni ścieków w Gołaszynie. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim
galeria

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim 0 0

Trwają prace remontowe w głównej siedzibie Muzeum Lubelskiego.

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich 18 14

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitet lubelskiego polityka Mirosława Piotrowskiego w majowych wyborach prezydenckich. Formalności dopełniono po dostarczeniu przez sztab kandydata brakujących dokumentów.

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach
galeria

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach 625

Leo, Igo i Olo, czyli Leonard, Aleksander i Ignacy po miesięcznym pobycie w szpitalu spędzą pierwszą noc w swoich własnych łóżeczkach. Trojaczki urodziły się 24 stycznia, ale przez miesiąc musiały przebywać pod opieką lekarzy. Wszystko po to, żeby przybrać na wadze.

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów 4 5

Rozstrzygnięty został miejski przetarg na operatora Strefy Płatnego Parkowania.

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno 0 2

Mieszkańcy Zamościa chcieli by miejskie latarnie reagowały na światło naturalne a nie jak teraz zapalały się i gasły zegarowo. Powstała stosowna uchwała. Na poniedziałkowej sesji nie została przegłosowana. Ale jeśli ktoś narzeka, że gdzieś jest ciemno i niebezpiecznie – może to zgłosić.

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora
film

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora 399 5

Uhonorowanie zmarłego kompozytora Romualda Lipki proponują radni PiS. Już w czwartek nad ich pomysłem ma głosować Rada Miasta. Wśród wstępnych sugestii jest nadanie imienia Lipki rondu na Czechowie, z kolei prezydent Lublina wspomina o skwerze w pobliżu siedziby Radia Lublin.

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej 6 4

W ostatniej chwili, bo nabory do projektów ogłoszone były przez Lubelski Urząd Wojewódzki kończyły się 20 lutego, w Chełmie przesuwano budżetowe pieniądze.

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
27 listopada 2020, 19:00
film

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Legendarna formacja Enigma wyrusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której wystąpi w 8 miastach, także w Lublinie. Niepowtarzalny koncert w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się 27 listopada o godz. 19.

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich 98 39

Kolejne zmiany w planie rozbudowy Al. Racławickich zapowiada prezydent Krzysztof Żuk. Deklaruje, że zaprojektowane już chodniki i drogi rowerowe będą przesuwane, by oszczędzić jak najwięcej drzew. – To tylko deklaracje, chcemy konkretów – mówią działacze przeciwni przebudowie według obecnego projektu.

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie 0 2

Gruntownej termomodernizacji ma być poddany budynek miejskiej podstawówki nr 20 przy al. Piłsudskiego.

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok 10 8

Na sprzedaż wystawiona ma być kolejna miejska działka, tym razem przy ul. Kaczeńcowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!