Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2019 r.
15:49

Puławy: Przejazdem pod torami połączą ważne drogi

24 23 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Ulice Komunalna i Mościckiego w Puławach kończą się w lesie, po obydwu stronach linii kolejowej nr 7. Władze miasta chcą je ze sobą połączyć, a dodatkowo przedłużyć trakt pieszo-rowerowy od obwodnicy. Przedsięwzięcie o wartości ponad 4,2 mln zł otrzymało rządowe wsparcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To jedyna inwestycja zgłoszona przez puławskie władze do obecnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. W ostatnich dniach okazało się, że zyskała ona od rządu „zielone światło”. Puławy otrzymają na ten cel ponad 2,1 mln zł, co ma pozwolić na pokrycie nawet połowy przewidywanych kosztów.

Projekt zakłada budowę nowego rozwiązania komunikacyjnego, które ułatwi dojazd do Zakładów Azotowych, Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a także zwiększy atrakcyjność działek przy ul. Komunalnej. Chodzi o przedłużenie ul. Komunalnej na południe i połączenie jej z nowym fragmentem ul. Mościckiego. Dzięki temu, z Dęblińskiej można byłoby dostać się bezpośrednio do PPNT lub ZA, bez konieczności korzystania z obwodnicy. To z kolei pozwoliłoby rozładować część ruchu na węźle przy Wiśle.

Szkopuł w tym, że ulica Mościckiego kończy się obecnie na wiadukcie pod linią kolejową. Ten został już częściowo przebudowany, ale dalsze prace, jak przyznaje Robert Domański z puławskiego Ratusza, muszą być prowadzone we współpracy z PKP PLK.

Połączenie Komunalnej z Mościckiego to tylko część projektu, na którego wykonanie Puławy otrzymały wsparcie. W jego ramach ujęto również przedłużenie ścieżki rowerowej z ul. Prusa w stronę Azotów. Jej znaczną część kilka lat wyasfaltowano, ale fragment za obwodnicą pozostaje nieutwardzony. Samorządowcy chcą go przebudować, utwardzić i połączyć ze skrzyżowaniem Komunalna-Mościckiego.

Czy na to wszystko wystarczy zakładane 4,2 mln zł? Tego nikt dzisiaj nie zagwarantuje, ale oddawania dotacji również nie ma w planach. Jak informuje Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, przetarg powinien zostać ogłoszony na przełomie września i października. Całość ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafal / 9 września 2019 o 20:21
+12
Pomysł dobry
Avatar
miras / 9 września 2019 o 22:10
+6
Szkoda, że na zdjęciu nie ma jakiegoś np. rowerzysty przejeżdżającego pod "wiaduktem". Tak naprawdę jest to przejście pod torami, które PLK PKP musiały odtworzyć wzamian za to, które istniało wcześniej. Niestety władze miasta nie były w stanie dogadać się z PLK, aby zrobic ten obiekt większy. W efekcie nie tylko będzie tu mijanka, ale przez przejście nie przejedzie wyższy dostawczak, nie mówiąc już o tzw. TIR-ze.  A szkoda, bo ten wiadukt, ale z prawdziwego zdarzenia by się tu przydał. Niestety dogadanie się z PLK jest sprawą niesłychanie trudną - firmy wykonujące przebudowę LK7 skarżą się, że nie otrzymują odpowiedzi na zapytania związane ze sprawami technicznymi - np. dotyczącymi tzw. "kolizji"
Szkoda, że na zdjęciu nie ma jakiegoś np. rowerzysty przejeżdżającego pod "wiaduktem". Tak naprawdę jest to przejście pod torami, które PLK PKP musiały odtworzyć wzamian za to, które istniało wcześniej. Niestety władze miasta nie były w stanie dogadać się z PLK, aby zrobic ten obiekt większy. W efekcie nie tylko będzie tu mijanka, ale przez przejście nie przejedzie wyższy dostawczak, nie mówiąc już o tzw. TIR-ze.  A szkoda, bo ten wiadukt, ale z prawdziwego zdarzenia by się tu przydał. Niestety dogadanie się z PLK jest sprawą niesł... rozwiń
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 11:47
+4
Patrząc na wielkość tej dziurki pod torami to sobie możecie najwyżej w piłkę pokopać, a nie ruch samochodowy tamtędy puszczać.... Widać jak miasto się dogadało z koleją w tej kwestii, bo ten "przepust" przez tory niewiele różni się wielkością i prześwitem od tego co było dotychczas.... Najpierw budują, a potem mają pomysła nad łączeniem ulic. To jest Polska..... wszystko od dupy strony.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 23:03
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę.
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę. rozwiń
Avatar
Gf / 9 września 2019 o 22:06
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
 A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę. 
 A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę.  rozwiń
Avatar
Bff / 9 września 2019 o 21:02
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
 A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Avatar
Vxx / 9 września 2019 o 22:49
+2
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum? rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 11:52
+1
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do tego rezerwa na rowki odwadniające, chodniki i ścieżkę rowerową) i o prześwicie 5 lub więcej metrów aby i dla TIRów przejazd był dostępny (stary wiadukt na Partyzantów ma na 3,9 m prześwit, który już nie jest normatywny stąd znak zakazu z takim ograniczeniem wysokości dużych pojazdów)
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do... rozwiń
Avatar
N / 10 września 2019 o 19:35
+1
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
 W jakim ty świecie żyjesz
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 12:35
+1
Plany i dogadanie lub nie dogadnanie są sprzed kilku lat.
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 11:52
+1
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do tego rezerwa na rowki odwadniające, chodniki i ścieżkę rowerową) i o prześwicie 5 lub więcej metrów aby i dla TIRów przejazd był dostępny (stary wiadukt na Partyzantów ma na 3,9 m prześwit, który już nie jest normatywny stąd znak zakazu z takim ograniczeniem wysokości dużych pojazdów)
Teraz to miasto może podziękować i oddać te miliony. Jest po zawodach. Kolej odtworzyła przejście pod torami w stanie w jakim było przed przebudową i temat uważa za zamknięty. Nie opóźni już robionej po terminach przebudowy bo miasto ma pod koniec 2019 roku miliony i pomysł. Ktoś z urzędu miasta nie potrafił współpracować z koleją 3-4 lata temu na etapie projektowania przebudowy i w temacie dołożenia funduszy na projekt i wykonanie odpowiednio szerokiego wiaduktu tak z 10-12 metrów szerokości(pas jezdni w jedną stronę to 3,5 m szerokości, do... rozwiń
Avatar
miras / 10 września 2019 o 23:05
0
Z pewnością na jakimś dziwnym ;)
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 23:03
+3
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę.
 Własność terenu nie ma tu znaczenia. Sa też tereny prywatne. Ważne jest że jest to rejon miejski. Przecież to nie Maj bedzie budował zakłady. A jak Maj chce w mieście inwetować to ma działkę w lesie, jak znalażł na jakąś fabrykę. rozwiń
Avatar
N / 10 września 2019 o 19:35
+1
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
 W jakim ty świecie żyjesz
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 15:49
-2
Tu trzeba działać szybko. Dopóki tory LK7 są w budowie i pociągi nie jeżdżą można wszystko dobudować. Dołożenie drugiego przejazdu to kilka tygodni roboty, ten sam projekt wystarczy. Pierwsze sensowne pociągi i tak nie przejadą LK7 wcześniej niż w przyszłym roku, a jakieś testowe Przewozy Regionalne mogą poczekać dodatkowy tydzien czy dwa jaki i tak nie kursowały ponad 2 lata.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 12:35
+1
Plany i dogadanie lub nie dogadnanie są sprzed kilku lat.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 11:47
+4
Patrząc na wielkość tej dziurki pod torami to sobie możecie najwyżej w piłkę pokopać, a nie ruch samochodowy tamtędy puszczać.... Widać jak miasto się dogadało z koleją w tej kwestii, bo ten "przepust" przez tory niewiele różni się wielkością i prześwitem od tego co było dotychczas.... Najpierw budują, a potem mają pomysła nad łączeniem ulic. To jest Polska..... wszystko od dupy strony.
Avatar
koko / 10 września 2019 o 08:15
-1
"A gdzie te tereny inwestycyjne w Puławach? Pytam ponieważ ja już od dawna dopatrzeć się ich na terenie miasta nie mogę. " Tam gdzie i markety niestety...
Avatar
Vxx / 9 września 2019 o 22:49
+2
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum?
 Przy Azotach to sa tereny inwestycyjne gminy wiejskiej Puławy a nie miasta. Na terenie samych Azotów, w ich obrębie, jakoś nie widać chęci sprzedaży terenów inwestycyjnych należących do zakładów.  Więc gdzie te fabryki w mieście mają powstawać? Jak ktoś słusznie zauważył - na Wiśle czy w centrum? rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 22:29
+1
aż miło patrzeć jak nam pan prezydent miasto rozwija
Jakaś nowa fabryka powstała? Bo jakoś nie moge ogłoszeń o naborze znaleźć.
A gdzie ma powstać? W centrum miasta czy na Wiśle? I kto w niej będzie pracował? Ukraińcy czy z Bangladeszu?
Na terenach inwestycyjnych. Trochę ich w LPU jest. Ja chętnie podejmę pracę w prężnej, nowoczesnej fabryce. A ty nie? Na socjalu jedziesz?
W LPU masz takie tereny inwestycyjne jak twoje bajania że podejmiesz pracę w fabryce.
 Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu.
 Jeśli nie wiesz to przy Azotach jest duża strefa inwestycyjna. A dlaczego wątpisz w moją chęć pracy? Pracuję od 25 lat i dalej mam zamiar, chętnie w nowym lepszym miejscu. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2. Z nieba do piekła 0 0

Sporo działo się w sobotnim meczu Avii z Podlasiem. Gospodarze przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Prowadzili 2:0, po przerwie goście wyrównali, ale ostatecznie żółto-niebiescy zgarnęli komplet punktów po wygranej 4:2. Dla świdniczan to było trzecie zwycięstwo z rzędu.

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach 0 1

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło
film

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło 0 0

W niedzielę prawie w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na południowym-zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni i południowy.

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"
Wybory 2019
film

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców" 0 7

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki 0 0

To już 11. edycja wydarzenia na terenie Targu pod Zamkiem. Tym razem organizatorzy zachęcają do jesiennych porządków. Zasady pozostają niezmienione. Każdy chętny może przyjść i sprzedać lub kupić dowolny przedmiot.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23 0 1

Mecz walki w Puławach. Azoty po bardzo trudnym spotkaniu pokonały u siebie Zagłębie Lubin różnicą czterech trafień

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami
galeria

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami 0 1

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

Wykopki w Skansenie
22 września 2019, 11:30

Wykopki w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 22 września o godz. 11.30 na "Wykopki w Skansenie" - pokaz dawnych tradycji związanych z kopaniem ziemniaków.

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie 0 1

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale piłkarze Artura Bożyka musieli obejść się smakiem. W sobotę Chełmianka doznała pierwszej porażki na swoim stadionie. Lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał w Chełmie 3:2.

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA]
galeria

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA] 0 5

To jedyny taki bieg nie tylko w Polsce, ale i na świecie. "Mila pamięci ofiar komunizmu" organizowana w Lublinie od 2016 r. odbywa się zawsze w okolicy rocznicy agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia] 0 1

Sporo działo się w sobotę na Wieniawie. Co najważniejsze, kibice gospodarzy powinni być zadowoleni. Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:1, a bohaterem gospodarzy był Jarosław Milcz, którzy jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 40 52

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 4

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 7 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.